Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz
Autor
Wiadomość
deka87
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 17 Sie 2010 20:15   

Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

Proszę o pomoc w wyborze bezprzewodowej klawiatury i myszki do ok. 100 zł - może być zestaw lub oddzielnie.

Nie zależy mi na jakiś bajerach - przyciskach multimedialnych itp. z których i tak nie będę korzystał, po prostu najprostsza klawiatura i myszka tyle że bezprzewodowa.

Moje wymagania:
- długo trzymające baterie
- zasięg min. 3-4 m
- bez zacięć, zaników sygnału itp.

Fajnie jakby myszka była laserowa (od czasu do czasu gram w Live for Speed), ale może być optyczna.

Podsumowując chodzi mi o to żeby sprzęt był bezprzewodowy, ale działał jak przewodowy.

Jak narazie na Allegro wypatrzyłem COŚ TAKIEGO, a na ceneo COŚ TAKIEGO - ten Natec ma niezłe oceny, ale trzeba zapłacić ponad 100 zł, a A4 Tech EVO 2.4G Power Set według opisu na stronie producenta pracuje na jednych bateriach pół roku...

... i co tu teraz wybrać ?
Powrót do góry

maron102
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tychy

Post#2 17 Sie 2010 20:48   

Re: Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + my

Witam
Polecam myszkę A4Tech Xgame X-748K
7 Przycisków - pzydaje się w czasie grania. Zmieniający kolor przełącznik rozdzielczości 6DPI (od 100 do 3200 DPI), Zapamiętanie sekwencji 16 ruchów jednym przycisku, Ciężarki, Dodatkowy przycisk 3XFire
A co do klawiatury to Logitech Wireless K340
Ale to tylko moja opinia.

Najlepiej poczytaj na forach przed zakupem jakiegoś sprzętu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 20:48   

Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 17 Sie 2010 21:05   

Dzięki za odpowiedź, ale sama klawiatura którą podałeś kosztuje ponad 100 zł, takie bajery o jakich pisałeś nie są mi potrzebne, wystarczą 2 przyciski myszy i scroll, do tego jakaś najprostsza klawiatura
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 21:05   

Powrót do góry

maron102
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tychy

Post#4 18 Sie 2010 23:08   

Powiem szczerze że nie testowałem niczego z dolnej półki cenowej. Jak sama nazwa wskazuje jak coś jest tanie to niekoniecznie jest godne polecenia.
Ale do odważnych świat należy.
Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sie 2010 23:08   

Powrót do góry

lukaszd82
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#5 09 Wrz 2010 13:05   

Zestaw Natec Octopus jest ok ale myszka trochę mała i nadgarstek po 10h może boleć...
Baterie trzymają mi póki co 3miesiące (tyle mam ten zestaw).
Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 Post autora tematu 09 Wrz 2010 13:15   

Kupiłem zestaw Natec i jak narazie jestem zadowolony.
Myszka może mogłaby być trochę większa, ale nie trzymam jej w ręku przez 10 h więc jest dobrze.

Myślę że temat można zamknąć.

Edit: po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem jedną wadę - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.
Poza tym baterii w klawiaturze jeszcze nie ładowałem, w myszce już z 3-4 razy przy bardzo intensywnym używaniu i nie wyłączaniu na noc/dłuższą nieobecność (akumulatorki Eneloopy, ładowarka BC-700).
Klawiatura przeżyła już kilka zalań piwem i ma się dobrze ;)
Powrót do góry

Jericho24
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wrocław/Szczecin

Post#7 24 Lip 2012 19:22   

Re: Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

deka87 napisał:
po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem jedną wadę - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.
Mial=łem ten zestaw Octopus. Reklamowałem z powodu szwankującego scrolla po ok 4mies. Po wielkich bojach ze sklepem, po 2 miesiącach oddano mi kase. Jako, że myszka byla rewelacyjna, zestaw kupiłem ponownie. Po 2 mies. scroll znowu padł tak samo. Zwrot kasy i podziękowałem już myszce. Teraz szukam samej myszki bezprzewodowej.
Powrót do góry

lukaszd82
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 26 Mar 2013 00:29   

Dla przyszłych użytkowników...
Te zawirowania związane ze scrollem - też tak miałem że niby za czuły. Rozebrałem mysz, wyczyściłem i problemy znikły. Okazało się że powodem problemów był kurz który osadził się na czujniku optycznym od scrolla.
Mysz trzeba od czasu do czasu dobrze przedmuchać i problemów nie ma. Mam ten zestaw już 3 lata. Mysz już się "kończy" powoli z mojej winy. Zaliczyła kilka upadków i popękały tuleje w które wkręca się śrubki oraz parę zaczepów. Ale po sklejeniu nadal wszystko działa :)
Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 26 Mar 2013 08:49   

lukaszd82 też czyściłem, ale to rozwiązanie działa na krótko, daj znać po jakim czasie scroll znów zaczął "skakać".
Powrót do góry

lukaszd82
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 26 Mar 2013 09:32   

Po rozebraniu i dokładnym czyszczeniu problemu nie mam już kilka miesięcy. A przypadkiem nie zwiększałeś jeszcze czułości myszy w ustawieniach windowsa? Albo nie zwiększałeś tam czułości scrolla - ilość linii skoku? To też przynosi kiepskie efekty przy tej myszce...
Ja miałem problemy jak zacząłem remont w mieszkaniu i było sporo kurzu. Teraz po czyszczeniu i skończonym remoncie nie mam powodów do narzekania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 09:32   

Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 Post autora tematu 26 Mar 2013 09:59   

O zmianie ustawień w Windowsie nie pomyślałem, pokombinuje i zobaczę, ale nawet jeśli to pomoże to jest to obejście problemu, a nie jego wyeliminowanie ;)

Edit: Zmiana ustawień nic nie dała, przeczyściłem ją jeszcze raz, zobaczymy na jak długo tym razem wystarczy.
Powrót do góry

manana
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: kraków

Post#12 02 Cze 2013 11:33   

wiesz co chyba nie powinno być większego problemu z tym, żeby wybrać dobry zestaw w tym przedziale cenowym, ja postawiłam na mysz i klawiaturę iboxa i to był bardzo dobry wybór nic się nie zacina, klawiatura cicha.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz
Strona 1 z 1