X

Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

17 Aug 2010 20:15 DEdeka87
  • #1 17 Aug 2010 20:15
    deka87
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Proszę o pomoc w wyborze bezprzewodowej klawiatury i myszki do ok. 100 zł - może być zestaw lub oddzielnie.

Nie zależy mi na jakiś bajerach - przyciskach multimedialnych itp. z których i tak nie będę korzystał, po prostu najprostsza klawiatura i myszka tyle że bezprzewodowa.

Moje wymagania:
    - długo trzymające baterie
    - zasięg min. 3-4 m
    - bez zacięć, zaników sygnału itp.

Fajnie jakby myszka była laserowa (od czasu do czasu gram w Live for Speed), ale może być optyczna.

Podsumowując chodzi mi o to żeby sprzęt był bezprzewodowy, ale działał jak przewodowy.

Jak narazie na Allegro wypatrzyłem COŚ TAKIEGO , a na ceneo COŚ TAKIEGO - ten Natec ma niezłe oceny, ale trzeba zapłacić ponad 100 zł, a A4 Tech EVO 2.4G Power Set według opisu na stronie producenta pracuje na jednych bateriach pół roku...

... i co tu teraz wybrać ?
  • #2 17 Aug 2010 20:48
    maron102
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Polecam myszkę A4Tech Xgame X-748K
    7 Przycisków - pzydaje się w czasie grania. Zmieniający kolor przełącznik rozdzielczości 6DPI (od 100 do 3200 DPI), Zapamiętanie sekwencji 16 ruchów jednym przycisku, Ciężarki, Dodatkowy przycisk 3XFire
    A co do klawiatury to Logitech Wireless K340
    Ale to tylko moja opinia.

Najlepiej poczytaj na forach przed zakupem jakiegoś sprzętu.
  • #3 17 Aug 2010 21:05
    deka87
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź, ale sama klawiatura którą podałeś kosztuje ponad 100 zł, takie bajery o jakich pisałeś nie są mi potrzebne, wystarczą 2 przyciski myszy i scroll, do tego jakaś najprostsza klawiatura
  • #4 18 Aug 2010 23:08
    maron102
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Powiem szczerze że nie testowałem niczego z dolnej półki cenowej. Jak sama nazwa wskazuje jak coś jest tanie to niekoniecznie jest godne polecenia.
    Ale do odważnych świat należy.
    Pozdro
  • #5 09 Sep 2010 13:05
    lukaszd82
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Zestaw Natec Octopus jest ok ale myszka trochę mała i nadgarstek po 10h może boleć...
    Baterie trzymają mi póki co 3miesiące (tyle mam ten zestaw).
  • #6 09 Sep 2010 13:15
    deka87
    Level 20  
    Kupiłem zestaw Natec i jak narazie jestem zadowolony.
    Myszka może mogłaby być trochę większa, ale nie trzymam jej w ręku przez 10 h więc jest dobrze.

Myślę że temat można zamknąć.

Edit: po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem jedną wadę - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.
    Poza tym baterii w klawiaturze jeszcze nie ładowałem, w myszce już z 3-4 razy przy bardzo intensywnym używaniu i nie wyłączaniu na noc/dłuższą nieobecność (akumulatorki Eneloopy, ładowarka BC-700).
    Klawiatura przeżyła już kilka zalań piwem i ma się dobrze ;)
  • #7 24 Jul 2012 19:22
    Jericho24
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    deka87 wrote:
    po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem jedną wadę - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.
    Mial=łem ten zestaw Octopus. Reklamowałem z powodu szwankującego scrolla po ok 4mies. Po wielkich bojach ze sklepem, po 2 miesiącach oddano mi kase. Jako, że myszka byla rewelacyjna, zestaw kupiłem ponownie. Po 2 mies. scroll znowu padł tak samo. Zwrot kasy i podziękowałem już myszce. Teraz szukam samej myszki bezprzewodowej.
  • #8 25 Mar 2013 23:29
    lukaszd82
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Dla przyszłych użytkowników...
    Te zawirowania związane ze scrollem - też tak miałem że niby za czuły. Rozebrałem mysz, wyczyściłem i problemy znikły. Okazało się że powodem problemów był kurz który osadził się na czujniku optycznym od scrolla.
    Mysz trzeba od czasu do czasu dobrze przedmuchać i problemów nie ma. Mam ten zestaw już 3 lata. Mysz już się "kończy" powoli z mojej winy. Zaliczyła kilka upadków i popękały tuleje w które wkręca się śrubki oraz parę zaczepów. Ale po sklejeniu nadal wszystko działa :)
  • #9 26 Mar 2013 07:49
    deka87
    Level 20  
    lukaszd82 też czyściłem, ale to rozwiązanie działa na krótko, daj znać po jakim czasie scroll znów zaczął "skakać".
  • #10 26 Mar 2013 08:32
    lukaszd82
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Po rozebraniu i dokładnym czyszczeniu problemu nie mam już kilka miesięcy. A przypadkiem nie zwiększałeś jeszcze czułości myszy w ustawieniach windowsa? Albo nie zwiększałeś tam czułości scrolla - ilość linii skoku? To też przynosi kiepskie efekty przy tej myszce...
    Ja miałem problemy jak zacząłem remont w mieszkaniu i było sporo kurzu. Teraz po czyszczeniu i skończonym remoncie nie mam powodów do narzekania.
  • #11 26 Mar 2013 08:59
    deka87
    Level 20  
    O zmianie ustawień w Windowsie nie pomyślałem, pokombinuje i zobaczę, ale nawet jeśli to pomoże to jest to obejście problemu, a nie jego wyeliminowanie ;)

Edit: Zmiana ustawień nic nie dała, przeczyściłem ją jeszcze raz, zobaczymy na jak długo tym razem wystarczy.
  • #12 02 Jun 2013 11:33
    manana
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    wiesz co chyba nie powinno być większego problemu z tym, żeby wybrać dobry zestaw w tym przedziale cenowym, ja postawiłam na mysz i klawiaturę iboxa i to był bardzo dobry wybór nic się nie zacina, klawiatura cicha.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products