Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz
Autor
Wiadomość
deka87
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 17 Sie 2010 20:15   

Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

Proszę o pomoc w wyborze bezprzewodowej klawiatury i myszki do ok. 100 zł - może być zestaw lub oddzielnie.

Nie zależy mi na jakiś bajerach - przyciskach multimedialnych itp. z których i tak nie będę korzystał, po prostu najprostsza klawiatura i myszka tyle że bezprzewodowa.

Moje wymagania:
- długo trzymające baterie
- zasięg min. 3-4 m
- bez zacięć, zaników sygnału itp.

Fajnie jakby myszka była laserowa (od czasu do czasu gram w Live for Speed), ale może być optyczna.

Podsumowując chodzi mi o to żeby sprzęt był bezprzewodowy, ale działał jak przewodowy.

Jak narazie na Allegro wypatrzyłem COŚ TAKIEGO, a na ceneo COŚ TAKIEGO - ten Natec ma niezłe oceny, ale trzeba zapłacić ponad 100 zł, a A4 Tech EVO 2.4G Power Set według opisu na stronie producenta pracuje na jednych bateriach pół roku...

... i co tu teraz wybrać ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 20:15   

Powrót do góry

maron102
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tychy

Post#2 17 Sie 2010 20:48   

Re: Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + my

Witam
Polecam myszkę A4Tech Xgame X-748K
7 Przycisków - pzydaje się w czasie grania. Zmieniający kolor przełącznik rozdzielczości 6DPI (od 100 do 3200 DPI), Zapamiętanie sekwencji 16 ruchów jednym przycisku, Ciężarki, Dodatkowy przycisk 3XFire
A co do klawiatury to Logitech Wireless K340
Ale to tylko moja opinia.

Najlepiej poczytaj na forach przed zakupem jakiegoś sprzętu.
Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 17 Sie 2010 21:05   

Dzięki za odpowiedź, ale sama klawiatura którą podałeś kosztuje ponad 100 zł, takie bajery o jakich pisałeś nie są mi potrzebne, wystarczą 2 przyciski myszy i scroll, do tego jakaś najprostsza klawiatura
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 21:05   

Powrót do góry

maron102
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tychy

Post#4 18 Sie 2010 23:08   

Powiem szczerze że nie testowałem niczego z dolnej półki cenowej. Jak sama nazwa wskazuje jak coś jest tanie to niekoniecznie jest godne polecenia.
Ale do odważnych świat należy.
Pozdro
Powrót do góry

lukaszd82
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#5 09 Wrz 2010 13:05   

Zestaw Natec Octopus jest ok ale myszka trochę mała i nadgarstek po 10h może boleć...
Baterie trzymają mi póki co 3miesiące (tyle mam ten zestaw).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Wrz 2010 13:05   

Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 Post autora tematu 09 Wrz 2010 13:15   

Kupiłem zestaw Natec i jak narazie jestem zadowolony.
Myszka może mogłaby być trochę większa, ale nie trzymam jej w ręku przez 10 h więc jest dobrze.

Myślę że temat można zamknąć.

Edit: po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem jedną wadę - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.
Poza tym baterii w klawiaturze jeszcze nie ładowałem, w myszce już z 3-4 razy przy bardzo intensywnym używaniu i nie wyłączaniu na noc/dłuższą nieobecność (akumulatorki Eneloopy, ładowarka BC-700).
Klawiatura przeżyła już kilka zalań piwem i ma się dobrze ;)
Powrót do góry

Jericho24
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wrocław/Szczecin

Post#7 24 Lip 2012 19:22   

Re: Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz

deka87 napisał:
po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem jedną wadę - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.
Mial=łem ten zestaw Octopus. Reklamowałem z powodu szwankującego scrolla po ok 4mies. Po wielkich bojach ze sklepem, po 2 miesiącach oddano mi kase. Jako, że myszka byla rewelacyjna, zestaw kupiłem ponownie. Po 2 mies. scroll znowu padł tak samo. Zwrot kasy i podziękowałem już myszce. Teraz szukam samej myszki bezprzewodowej.
Powrót do góry

lukaszd82
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 25 Mar 2013 23:29   

Dla przyszłych użytkowników...
Te zawirowania związane ze scrollem - też tak miałem że niby za czuły. Rozebrałem mysz, wyczyściłem i problemy znikły. Okazało się że powodem problemów był kurz który osadził się na czujniku optycznym od scrolla.
Mysz trzeba od czasu do czasu dobrze przedmuchać i problemów nie ma. Mam ten zestaw już 3 lata. Mysz już się "kończy" powoli z mojej winy. Zaliczyła kilka upadków i popękały tuleje w które wkręca się śrubki oraz parę zaczepów. Ale po sklejeniu nadal wszystko działa :)
Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 26 Mar 2013 07:49   

lukaszd82 też czyściłem, ale to rozwiązanie działa na krótko, daj znać po jakim czasie scroll znów zaczął "skakać".
Powrót do góry

lukaszd82
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 26 Mar 2013 08:32   

Po rozebraniu i dokładnym czyszczeniu problemu nie mam już kilka miesięcy. A przypadkiem nie zwiększałeś jeszcze czułości myszy w ustawieniach windowsa? Albo nie zwiększałeś tam czułości scrolla - ilość linii skoku? To też przynosi kiepskie efekty przy tej myszce...
Ja miałem problemy jak zacząłem remont w mieszkaniu i było sporo kurzu. Teraz po czyszczeniu i skończonym remoncie nie mam powodów do narzekania.
Powrót do góry

deka87
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 Post autora tematu 26 Mar 2013 08:59   

O zmianie ustawień w Windowsie nie pomyślałem, pokombinuje i zobaczę, ale nawet jeśli to pomoże to jest to obejście problemu, a nie jego wyeliminowanie ;)

Edit: Zmiana ustawień nic nie dała, przeczyściłem ją jeszcze raz, zobaczymy na jak długo tym razem wystarczy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 08:59   

Powrót do góry

manana
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: kraków

Post#12 02 Cze 2013 11:33   

wiesz co chyba nie powinno być większego problemu z tym, żeby wybrać dobry zestaw w tym przedziale cenowym, ja postawiłam na mysz i klawiaturę iboxa i to był bardzo dobry wybór nic się nie zacina, klawiatura cicha.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Tania (max. do ok. 100 zł) bezprzewodowa klawiatura + mysz
Strona 1 z 1