X

Brak sygnału kilku programów na tunerze telewizji na karte

19 Aug 2010 07:24 FIFilm95
  • #1 19 Aug 2010 07:24
    Film95
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Od kilku dni mam problemy z odbiorem kilku kanałów, np. TV Puls, TV Polonia, TVP Kultura. Na tych kanałach wyświetla się komunikat: ,,Brak sygnału". Jak uda się otworzyć te kanały to można je oglądać bez zakłóceń cały dzień. Jak tylko zmienię kanał i chcę otworzyć jeszcze raz w/s kanały to wyświetla się komunikat: ,,Brak sygnału".
    Mam nowy talerz i około pół roku konwerter Twin. Podłączone są do niego dwa Tunery TechniSat telewizji na kartę. Na jednym i drugim tunerze są takie same objawy. Więc przewód i tuner wykluczam. Poziom sygnału (jakość), np. na TVN24 jest 8.4dB jak na w/s kanałach wyświetla się ,,Brak sygnału".
    Ma ktoś podobny problem?

Regulamin p. 11. 11.1. [TS]
  • #2 19 Aug 2010 08:00
    wachcio
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Wszystkie nadają z jednego transpondera więc stawiał bym na konwerter lub ustawienia tunerów dla tego transpondera
  • #3 19 Aug 2010 09:00
    carfanmg
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam tnk i dekoder Technisat digit s2 cd antena 70 konwerter sharp pojedynczy i od ok tygodnia znikają mi programy czasem kilka a czasem prawie wszystkie (wyświetla brak sygnału) po chwili pojawiają się znowu albo i nie pojawiają się dłuższy czas trudno trafić na jakąś prawidłowość w funkcjonowaniu zestawu. Mam ten zestaw od grudnia 2009 i do tej pory nie było najmniejszych problemów nawet w czasie złych warunków atmosferycznych. Jakość sygnału 105 poziom 5-7 db. Oczywiście jak jest brak sygnału to poziom jest 0. Sprawdzałem wczoraj kabel i wydaje się być ok. Dekoder podaje napięcie sterujące polaryzacją na konwerter cały czas. Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić i gdzie szukać usterki?
  • #4 19 Aug 2010 09:35
    LeDy
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź połączenia - F,ka-przewody,konwerter.
  • #5 19 Aug 2010 10:21
    xentro
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1744997.html

Powyższy temat dotyczy tego samego. Przyczyną braku sygnału jest oprogramowanie.
    Około tygodnia wstecz pojawiła się nowa wersja softu dla odbiorników TechniSat-u przeznaczonych do TNK.
    Serwis potwierdza, że to wina oprogramowania. Pozostaje czekać na kolejny update.
  • #6 20 Aug 2010 12:44
    kaes_2
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Potwierdzam obecność u siebie identycznych objawów.
    Dzięki za informację, bo już miałem kupować następny odbiornik.
    Czekajmy na następną aktualizację, swoją drogą powinna być możliwość
    anulowania takich aktualizacji.
    Pozdrawiam
  • #7 20 Aug 2010 13:16
    xentro
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Poprzednią wersje softu możesz przywrócić jedynie w serwisie.
    Swoją drogą poprawka jest już gotowa jednak musi zostać przetestowana i zatwierdzona, przewiduję publikacje w przyszłym tygodniu.
  • #8 20 Aug 2010 14:52
    andpol 33
    Level 29  
    Helpful post? (+1)
    Link Tymczasowe lekarstwo
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products