Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Antena do modemu z internetu mobilnego.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Antena do modemu z internetu mobilnego.
Autor
Wiadomość
y0yster
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Nysa

Post#1 Post autora tematu 19 Sie 2010 15:17   

Witam,

Chciałbym się spytać, czy jest sen rozbudowy modemu Huawei E122 o zewnętrzną antenę? Chodzi mi o takie, które można znaleźć na popularnym serwisie aukcyjnym za ok. 50zł.

Bez anteny mam 2-3 kreski i często rozłącza mi się połączenie. Dodam również, że połączenie mam w technologii EDGE, o 3G już nie wspomnę, ponieważ w ogóle mi nic nie łapie.

Czy taki zestaw w/w modem + antena zewnętrzna (na kablu 5m) zda egzamin?

Wspaniale było by gdybym mógł łapać 3G, ale na razie interesuje mnie fakt, czy w ogóle poprawię na tyle linka, aby był on stabilny i nie było by zrywane połączenie?

Może są jakieś inne modemy o zwiększonej czułości? Co ewentualnie byście polecali?
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: PolPhone.pl

Post#2 19 Sie 2010 16:31   

Re: Antena do modemu z internetu mobilnego.

Jak na zewnątrz masz 3G a w domu nie to powinno zdać egzamin. Ale jak nie masz 3G na zewnątrz to z pustego i Salomon nie naleje... Ewentualnie możesz zastosować wzmacniacz na częstotliwość UMTS. Tylko koszt sporo odbiega od ceny 50zł... jakieś 15 razy ;) jednak podobnie jak w pierwszym wypadku - musisz mieć na zewnątrz UMTS, bo wzmacniać jak nazwa wskazuje wzmacnia sygnał a nie tworzy go...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2010 16:31   

Powrót do góry

y0yster
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Nysa

Post#3 Post autora tematu 19 Sie 2010 19:54   

Jeśli chodzi o 3G, to rzeczywiście nie mam sygnału na zewnątrz budynku.

Natomiast interesuje mnie fakt, czy po dołączeniu anteny i wystawieniu jej przez okno, sygnał zwiększy mi się na tyle, że link będzie stabilny. Próbowałem podłączać modem na kablu USB (3 metry) i postawiłem go koło okna, ale niestety jakość linka uległa pogorszeniu. Czy jest zatem sens inwestowania w antenę?
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 20 Sie 2010 08:56   

raczej nie ma
Powrót do góry

Tomasz.W
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk - Nordkapp

Post#5 20 Sie 2010 10:25   

y0yster napisał:
....Natomiast interesuje mnie fakt, czy po dołączeniu anteny i wystawieniu jej przez okno sygnał zwiększy mi się na tyle, że link będzie stabilny...
Miałem taki sam problem przy wyjazdach na wieś. Na "gołym" modemie miałem 2 kreseczki i problem ze stabilnością łącza. Pożyczyłem od kolegi do testów antenkę i nie wiele to dało, poprawa była, ale niewielka. I tak całkiem przypadkiem (kupując baterie w hurtowni) znalazłem i kupiłem to :arrow: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=7240 . Od tej pory mam święty spokój, działa tak jak powinno. Tak więc wszystko zależy od antenki jaką chcesz kupić.
y0yster napisał:
....Czy jest zatem sens inwestowania w antenę?....
Na to pytanie to już sam musisz sobie odpowiedzieć. W moim przypadku miało to sens, a czy u Ciebie przyniesie jakąś poprawę tego to już nikt nie wie.
Powrót do góry

Mibars
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 21 Sie 2010 10:59   

Ja sam mam zbliżony problem, właśnie interesuje mnie taka antena, jaką podał Tomasz W. Czy w sytuacji, kiedy zasięg 3G kończy sie ok. 100-200 metrów od domu jest nadzieja, że uda się coś wskórać? Od BTSa (a właściwie jego odpowiednika dla sieci 3G) mam około 1,5km.
Powrót do góry

zybi271
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 21 Sie 2010 11:48   

y0yster napisał:
Dodam również, że połączenie mam w technologii EDGE

Jak ci chodzi tylko o EDGE, to może lepiej byłoby przetestować Link, kierunek, jeśli masz zamiar używać jej w 1 miejscu (domu), sprawdź czy złącze pasuje.
Jak jest zasięg UMTS 3G, HSDPA, na zewnątrz to może coś takiego:
Link
Mibars napisał:
Czy w sytuacji, kiedy zasięg 3G kończy sie ok. 100-200 metrów od domu jest nadzieja, że uda się coś wskórać? Od BTSa (a właściwie jego odpowiednika dla sieci 3G) mam około 1,5km.

Jak wytłumaczysz co jest powodem, że zasięg kończy się 200 metrów przed domem, stoi może jakiś wysoki budynek przed domem? W tym miejscu jakość połączenia jest zadowalająca?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2010 11:48   

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 23 Sie 2010 09:30   

Powód może być taki, że właśnie gdzieś tam kończy się zasięg 3G po prostu ;)
Powrót do góry

zybi271
Poziom 17
Poziom 17

Post#9 23 Sie 2010 13:54   

JALA napisał:
Powód może być taki, że właśnie gdzieś tam kończy się zasięg 3G po prostu ;)

Jakoś nie wydaje mi się, że fale radiowe mogą się zakończyć w tym miejscu, raczej idą dalej, ale są stłumione, chyba że napotkają przeszkodę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sie 2010 13:54   

Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 23 Sie 2010 14:05   

Zasięg wszystkich fal gdzieś się kończy, BTS nie ma nieograniczonego zasięgu... Może być tak jak mówisz, że coś tłumi, ale może być również najnormalniej w świecie zbyt daleka odległość od BTS i już nie ma zasięgu...
Powrót do góry

zybi271
Poziom 17
Poziom 17

Post#11 23 Sie 2010 14:18   

JALA napisał:
może być również najnormalniej w świecie zbyt daleka odległość od BTS i już nie ma zasięgu...

Jak by tak było to kupić jak najlepszą antenę i próbować, będzie miała mniejsze tłumienie od wbudowanej, za to znowu tłumienie będzie większe w powietrzu, więc powinien być przynajmniej taki rezultat jak 200 m bliżej BTS. Dlatego się pytam, jeżeli masz jakieś szczegółowa dane to opisz bo autor się nie odzywa.
Powrót do góry

pawelroman
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kalisz

Post#12 23 Sie 2010 15:24   

Rok temu też miałem taki problem. Podobnie jak Ty iPlus, modem Huawei 169, łączenie po EDGE, czasmi GPRS, przerywanie połączeń. Kupiłem antenę w salonie PLUS-a, wzmocnienie bodajże 9dB i były to wyrzucone pieniądze, zero poprawy. Ale od 2 tygodni mam w kablu, 2 MBit/s, wróciłem do XXI wieku, bo poprzednio do przeprowadzki miałem neostradę. Podsumowując, moim skromnym zdaniem, szkoda kasy na antenę.
Powrót do góry

zybi271
Poziom 17
Poziom 17

Post#13 23 Sie 2010 15:39   

pawelroman napisał:
Rok temu też miałem taki problem. Podobnie jak Ty iPlus, modem Huawei 169, łączenie po EDGE, czasmi GPRS, przerywanie połączeń. Kupiłem antenę w salonie PLUS-a, wzmocnienie bodajże 9dB i były to wyrzucone pieniądze, zero poprawy. Ale od 2 tygodni mam w kablu, 2 MBit/s

To wiadomo, że po kablu jest lepiej jak jest możliwość, ale kabla nie zabierzesz ze sobą gdzie chcesz. Co do tej anteny 9dB to jakaś cienka, w linku jest 13dBi. Wiadomo, że EDGE nie należy do najszybszych dlatego kombinujemy z 3G skoro ma zasięg 200 metrów przed domem.
Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Elbląg, Brzoza

Post#14 23 Sie 2010 15:50   

Polecam anteny :
Na całe pasmo GSM i UMTS
Na pasmo UMTS
Na całe pasmo , mały zysk ale czasem pomaga :)

Sam w tej chwili używam :
WLAN ATK-16
Wprawdzie jest to antena do WiFi , jednak zasięg UMTS mam dzięki niej w miejscu , gdzie nawet na zewnątrz budynku na wewnętrznej antence nie ma wcale .
Anten lepiej nie kupować na popularnym portalu aukcyjnym , bo są droższe i mają przekłamane parametry .
Powrót do góry

grabasch
Poziom 4
Poziom 4

Post#15 29 Paź 2010 22:09   

Witam.

Mam niedaleko dwa nadajniki jeden to "egsm 900", oraz "umts 2100".

Jestem zielony w temacie, wiem czym różni się antena dookólna i kierunkowa :D i to właściwe tyle.
Przeglądałem net żeby zorienotwać się czym różni się umts 2100 od egsm 900, nie znalazłem w jakim zakresie częstotliwości pracują ww nadajniki/standarty.
Chce kupić antenę, by poprawić poziom sygnału.
Za wszelkie sugestie/informacje z góry dziękuje.
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 30 Paź 2010 19:46   

Samą antenę chcesz kupić? Szuka więc częstotliwości od 860 do 960 dla Egsm i 1920 do 2170 MHz dla UMTS.
Powrót do góry

patryk-84a
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Inowrocław

Post#17 05 Gru 2010 13:46   

Witam. Tez mam iPlus, niestety jak narazie mobilny internet to jedyna opcja tam gdzie mieszkam. Mam modem Huawei E169, tam gdzie teraz stoi komp jest Edge ale czasem słaby zasięg i wtedy muli się internet. Czasem wystarczy podnieść tylko trochę modem i jest lepiej. kilka razy wchodziłem na dach i zauważyłem że czasem wskakuje mi na telefonie 3G, na podwórku nieraz też się to zdarzy. Na mapie zasięgu iPlus widziałem ze nadajnik 3G jest w miejscowości obok ok 1,5km po prostej, chociaż teren jest dość nierówny i nie wiem czy go coś nie zasłania. Z mapy też wynika że zasięg 3G sięga obrzeża mojej miejscowości ok 0,5km ode mnie ale opisane jest że na zewnątrz. Czy jakaś antena zda egzamin i będzie możliwość cieszenia się zasięgiem 3G w modemie? Czy najlepszym rozwiązaniem będzie kierunkowa? Na jakie pasmo powinna być ta antena? Wg mnie najlepiej jakby odbierała też Edge bo jeśli zabraknie 3G to chociaż Edge nie będzie gubiło zasięgu. Co polecacie i na jaką moc? jakie kable i konektory? Do masztu mam ok 15m.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2010 13:46   

Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Elbląg, Brzoza

Post#18 05 Gru 2010 14:15   

Propozycje do wyboru
Powrót do góry

patryk-84a
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Inowrocław

Post#19 11 Gru 2010 13:16   

Wcześniej źle napisałem, nadajnik znajduje się w odległości ok 10km lub więcej od mojego domu. natomiast zasięg 3G kończy się w okolicach mojego domu. Czy w takim przypadku wystarczy któraś z zalecanych anten czy lepiej zainwestować w antenę z czaszą 70cm z promiennikiem? Na allegro pod nazwą: "NAJLEPSZA ANTENA GSM UMTS HSDPA 3G do Huawei 10m". Ma 24dBi zysku.

Czy w tym sklepie dipol można dokupić też przewody z końcówkami do modemu i przedłużki przewodów bo 10m to za mało jak dla mnie. Widziałem że są przewody z metra ale zakutych nie znalazłem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Antena do modemu z internetu mobilnego.
Strona 1 z 1