Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie podwieszane radio kuchenne?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie podwieszane radio kuchenne?
Autor
Wiadomość
Pablo1964
Moderator
Moderator

Miasto: Sosnowiec

Post#1 Post autora tematu 19 Sie 2010 20:04   

Jakie podwieszane radio kuchenne?

Witam,
Dziś w swoim dziale sam proszę o pomoc w wyborze sprzętu. :-)
Moja lepsza połówka zażyczyła sobie podwieszanego radia do kuchni, koniecznie z odtwarzaczem CD. Przeglądając oferty na allegro, zauważyłem, że nasz rynek jest bardzo ubogi, opanowany praktycznie przez kilka modeli:
1. AEG=Elta (te same modele firmowane przez obie marki) - 1 model radio/CD oraz 1 model radio/TV DVB-T (podejrzewam, że z rynku niemieckiego, czyli bez MPEG4).
2. Medion=TCM - 1 wspólny model radio + CD.
Ponadto Kilka modeli Grundiga i Lidla (Silver Crest), niestety, bez CD, choć z RDS-em.

Oglądałem oferty z rynku niemieckiego - widziałem sprzęt markowy (Sony), jednak takie radio/CD kosztuje tam ponad 200 euro. Na rynku USA kosztuje ok. 100 USD ale wersji amerykańskiej nie biorę pod uwagę, zbyt skomplikowana i kosztowna przeróbka (napięcie zasilania, raster).

Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu sprzętem? Wolałbym coś markowego ale nie potrafię znaleźć ciekawej oferty. Żona zobaczyła ten model z TV i pyta, czy można kupić radio z TV i DVD? Obawiam się, że będzie ciężko ale jeżeli ktoś wie więcej niż to, co sam znalazłem w sieci, będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 19 Sie 2010 20:04   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu RTV:

Powrót do góry

LOCOLOCO
Pomocny w zakupie TV
Pomocny w zakupie TV

Miasto: olsztyn

Post#2 20 Sie 2010 00:52   

Re: Jakie podwieszane radio kuchenne?

oczywiście że są dostępne takie .
Hyundai ma w swojej ofercie.
Przypomnij się jutro to podam Ci modele.
I są dostępne z polską gwarancją.

Moje artykuły: (Dodaj)
20 Październik 2014 Magia kina zamknięta w odtwarzaczu - 35 lat historii urządzeń Samsung.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#3 Post autora tematu 20 Sie 2010 11:08   

To świetnie. Szukałem także w Twoim sklepie ale nie znalazłem żadnego radia do kuchni. Będę wdzięczny za propozycję.
Pozdrawiam
Powrót do góry

LOCOLOCO
Pomocny w zakupie TV
Pomocny w zakupie TV

Post#4 21 Sie 2010 10:17   

http://sklep.digison.pl/product_info.php?cPath=1570_1543&products_id=1486
http://sklep.digison.pl/index.php?cPath=1570_1543
http://sklep.digison.pl/index.php?cPath=1570_1541
http://sklep.digison.pl/popup_image.php?pID=1649
http://sklep.digison.pl/index.php?cPath=1570_1556
http://www.opinie.senior.pl/Radiobudzik-elta-Radio-elta-4251-z-timerem-podwieszane,21828.html
http://zakupy.onet.pl/produkty/katalog/14310,radia,szukaj_kat.html?&p=5
http://allegro.rs/item1197251557_podwieszane_radio_kuchenne_elta_4257_cd_pilot_gw.html

20 Październik 2014 Magia kina zamknięta w odtwarzaczu - 35 lat historii urządzeń Samsung.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#5 Post autora tematu 21 Sie 2010 11:14   

Dzięki za dobre chęci ale nie zrozumieliśmy się. Tylko ten ostatni link prowadzi do podwieszanego radia kuchennego. I jest to właśnie Elta, o której pisałem. Czy w tym stylu można kupić w Polsce coś markowego z gwarancją? Miałem nadzieję na tego Hyundaia, ale przejrzałem cały sklep i ani jednej sztuki w ofercie.
Powrót do góry

LOCOLOCO
Pomocny w zakupie TV
Pomocny w zakupie TV

Post#6 21 Sie 2010 11:23   

widziałem kilku firm. Sprawdzę na targach w Berlinie to CI powiem jakie nowe modele.
.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2010 11:23   

Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#7 Post autora tematu 28 Wrz 2010 21:04   

Na rynku niemieckim znalazłem coś wartego uwagi ale wersja europejska kosztuje aż ok. 200 euro. To przesada, szczególnie w porównaniu do wersji na rynek USA (60 - 70 USD). Czy ktoś się orientuje, czy na rynku polskim można kupić w rozsądnej cenie coś godnego uwagi? Interesuje mnie szczególnie Sony ICF-CDK50 albo AEG CTV 4845 (choć w drugim przypadku mam poważne obawy co do jakości).

I jeszcze jedno. Tak jak pisałem w pierwszym poście, na rynku jest dostępnych kilka modeli kuchennego radia z CD (AEG, Medion, TCM, Elta) w cenie ok. 100 zł/szt. W Niemczech też kosztują podobnie. Natomiast Sony ICF-CDK50 w przeliczeniu kosztuje w Europie aż ok. 800 zł (za radio nawet bez RDS). Tego segmentu rynku RTV nie znam dlatego proszę o opinię: czy różnica w jakości jest też tak wielka jak w cenie? Na niemieckich forach chwalą tego Sony za jakość dźwięku a czy ktoś słyszał jak grają te tańsze modele?

Udało mi się zdobyć instrukcję do AEG KRC4323. Sprzęt popularny w Niemczech. Niestety, opinie na niemieckich forach miażdżące - metaliczny dźwięk, nie da się nawet zapamiętać ulubionych stacji radiowych. Czyli AEG/Elta odpada. Sony zbiera świetne opinie. Doskonały dźwięk, jedyne wady to brak RDS-u no i cena w Europie... Czy ktoś zetknął się z radiami kuchennymi Medion albo TCM?

Znalazłem Sony ICF-CDK 50 w jednym sklepie w Polsce:
http://www.ceneo.pl/;0158285356-10.htm
http://profi24.pl/pl/sony-icf-cdk-50.html?partner=1984
Zero opisu sprzętu, sklep nie budzi mojego zaufania. Miał ktoś z nim do czynienia?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2010 21:04   

Powrót do góry

mici
Poziom 7
Poziom 7

Post#8 02 Paź 2010 10:32   

ja zamiast kuchennego podwiesznego zainstalowałem samochodowa w boku szafki. nowe radio ok 200zł koszt przyzwoitych małych głośników do niego ok. 100zł. funkcje i jakość dźwięku nieporównywalna. a mina żony
na widok wyciętego otworu w szafce......
po miesiącu foch przeszedł a radio gra 5 rok.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#9 Post autora tematu 03 Paź 2010 20:39   

To dość popularne rozwiązanie - jednak zasilanie 12 V DC zniechęciło mnie skutecznie. Nie mam przekonania do stosowanie sprzętu samochodowego w domu - zbyt wiele słyszałem "niewypałów". Jestem zwolennikiem sprzętu dedykowanego do konkretnego zastosowania. Doszedłem jednak do wniosku, że wydawanie prawie 900 zł na taki gadżet jak radio do kuchni to także przerost formy nad treścią i w końcu zamówiłem Mediona MD81602. Znalazłem w sieci egzemplarz nowy, podobno nie "poekspozycyjny". Ma być dostarczony jutro. Przed zamknięciem wątku opiszę zainteresowanym pierwsze wrażenia.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#10 Post autora tematu 05 Paź 2010 20:21   

Sprzęt został dostarczony zgodnie z umową. Wizualnie robi pozytywne wrażenie. Instrukcja tylko w języku niemieckim, czyli pochodzi z niemieckiego rynku. Jakość dźwięku na poziomie boomboksa, nie najgorzej choć bez rewelacji. Do kuchni wystarczy. Sprzęt w pełni sprawny, pilot także. Sklep daje 6-miesięczną gwarancję. Po zamontowaniu i uruchomieniu pierwsze spostrzeżenie: pilot wyposażony w magnes do umocowania przy lodówce (genialne! Zastanawiałem się, gdzie można w kuchni przechowywać pilota). Dziwne - pilot nie chce pracować z akumulatorkami Ni-MH, natomiast baterie alkaliczne spisują się bez zarzutu.

P.S. Nie przypuszczałem, że w Polsce jest to aż taki niszowy rynek. Sprzęt tego typu jest bardzo popularny w USA i coraz bardziej w Europie Zachodniej. Jednak w Europie markowy sprzęt spotyka się bardzo rzadko i w cenach kilkakrotnie wyższych niż w USA. Dla zainteresowanych, którzy jednak niekoniecznie muszą mieć radio wyposażone w CD, ciekawe propozycje ma Grundig - kilka modeli z RDS-em, większość odbiera także radio internetowe. Gdyby choć jeden model był wyposażony w CD (taki warunek postawiła żona), z pewnością bym się skusił - miałem sprzęt w rękach, wygląda bardzo solidnie.

Zamykam temat - dla zainteresowanych zamieściłem w dziale "Instrukcje" kilka instrukcji obsługi modeli, które brałem pod uwagę podczas planowania zakupu.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#11 Post autora tematu 09 Paź 2010 20:45   

Muszę ponownie otworzyć temat... ku przestrodze...

Po kilku dniach użytkowania pierwsze wrażenia - niestety, entuzjazm całkiem minął. Radio - nie potrafię usłyszeć efektu stereo, brzmi całkiem jak monofoniczne. Odtwarzacz CD przestał działać podczas próby pierwszego odtworzenia płyty w całości. Co do jakości dźwięku - trudno, po raz kolejny sprawdziło się twierdzenie, że sprzęt gra tak jak kosztuje. Jednak z powodu awarii CD muszę sprzęt rozmontować i odesłać do sklepu. Niestety, dziury w szafkach pozostaną...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Paź 2010 20:45   

Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#12 Post autora tematu 28 Paź 2010 15:38   

Radio zostało wymienione, tym razem CD nie pozostawił żadnych złudzeń - nie działał od początku. Przy pakowaniu przesyłki zwrotnej żona zauważyła na pudełku odręczny napis "Defekt". Dziś przyszła trzecia sztuka - pierwsza płyta została odtworzona do końca. Druga i trzecia też... Zamontowałem. Mam nadzieję, że to już koniec problemów...
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Post#13 Post autora tematu 26 Lip 2012 20:18   

Dla zainteresowanych krótki komentarz. Brzmienie bardzo przeciętne, trudno usłyszeć efekt stereo (tylko napis na pudle daje złudzenie). Jednak trzeba przyznać, że sprzęt do dziś (odpukać!) działa bez zarzutu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie podwieszane radio kuchenne?
Strona 1 z 1