Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modding jaką obudowe na początek

yetoo 24 Sie 2010 22:11 1952 8
  • #1 24 Sie 2010 22:11
    yetoo
    Poziom 8  

Witam chciał bym zacząć przygodę z moddingiem mam sporo sprawnych podzespołów do komputera i chciał bym to umieścić w cieszącej oko obudowie jaka obudowę wybrać na początek ? ;D

• #2 25 Sie 2010 00:12
    landryna166
    Poziom 13  

1 Ile masz kasy?
    2 Duża ? Mała?
    3 Wiecej danych prosimy

• #3 25 Sie 2010 09:00
    yetoo
    Poziom 8  

Będzie to mój pierwszy mod więc nie chce zepsuć obudowy jakiejś z górnej półki max do 100 bez zasilacza

• #4 25 Sie 2010 09:12
    Jarosx9
    Poziom 35  

Kup sobie kilka używek po 10-15 zł i potrenuj przede wszystkim wycinanie otworów, szpachlowanie i lakierowanie.

• #5 25 Sie 2010 09:48
    Dez1
    Poziom 23  

Ja bym zaczął od wymyślenia sobie jakiejś koncepcji i zrobienia kilku rysunków poglądowych. Dopiero potem poszukałbym obudowy, która będzie najbardziej odpowiednia do wykonania zaplanowanego modu.
    Co prawda projekt i tak będzie jeszcze modyfikowany w trakcie realizacji, ale i tak jest to lepsza metoda niż "mam tu jakąś budę, co by wykombinować, hm...".

• #6 25 Sie 2010 11:22
    yetoo
    Poziom 8  

no właśnie koncepcja już jest mam zamiar w bocznej osłonie wyciąć Modding jaką obudowe na początek
    albo

Wstawić plexe w otwór za plexą zrobić jakiś wąski pojemnik na olej mineralny i podłączyć pod owy zbiorniczek NAPOWIETRZACZ akwariowy żeby coś robiło efektowne bąbelki i całość podświetlane na zielono ma się rozumieć co o tym sądzicie ?

Dodano po 35 [minuty]:

Mało profesjonalny rysunek ale mniej więcej będzie wiadomo o co mi chodzi
    http://img534.imageshack.us/f/pomys.jpg/

• #7 25 Sie 2010 13:07
    Dez1
    Poziom 23  

Fajna koncepcja. Coś jak to:

skoro modyfikacja ma dotyczyć tylko bocznej ścianki, czyli front nie będzie przerabiany, to ja bym szukał obudowy:
    1. z "pasującym" do koncepcji frontem, który będzie Ci się oczywiście podobał
    2. ze ścianką bez otworów na wentylatory w takich miejscach, które będą kolidować z projektowanym kształtem
    3. stosunkowo szerokiej, bo zbiornik zwęzi przestrzeń w środku. Większe radiatory na CPU często są za wysokie nawet do standardowej obudowy, a co dopiero do zwężonej

Ewentualnie można zamówić blachę "kwasówkę" 30x30 cm z wyciętym laserowo kształtem z projektu. Np. w Łodzi znam 2 firmy, które realizują różne indywidualne zamówienia. Jeśli dałoby radę wykonać taki element, to wystarczyłoby przynitować go do ramki zrobionej z oryginalnego boku. Biohazard będzie ciężko wyciąć samemu, dużo dłubania dremelkiem.

• #8 25 Sie 2010 17:19
    yetoo
    Poziom 8  

dokładnie o takie coś mi chodziło ale w tym oknie bąbelki unoszące się w oleju mineralnym

• #9 26 Sie 2010 23:06
    diabeleksts
    Poziom 10  

A ja polecam RAIDMAX X-1 uzywana powinienes trafic w tej kwocie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme