Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16 l gazu?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16 l gazu?
Autor
Wiadomość
vradzio
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: inowroclaw

Post#1 Post autora tematu 26 Sie 2010 21:05   

Jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16 l gazu?

Witam.
Mam Opla Vectre A 92 rok 1.8l z instalacją gazowa LOVATO.
Mam problem tego typu, że już 2 ( SPECJALISTÓW PFFF ) ustawiało mi gaz i tak mi jeden po drugim zrobili, że auto straciło na mocy a spalanie się nie poprawiło partacze i tyle.
Może ktoś z was mi pomoże, doradzi, bo ja już nie wiem co mam robić. Mówił mi jeden z gazowników, że przy parowniku mam śrubkę od regulacji obrotów a dalej na wężu jest śrubka od spalania.
Jak chciałem kręcić to ta na wężu była na maxa odkręcona a jak regulowałem przy parowniku na rozgrzanym silniku to zaczął mi falować na wolnych obrotach więc wykręciłem o śrubkę na tyle, żeby przestał falować, a jak odpalę go rano to faluje na zimnym więc trzeba znowu odkręcić.
Proszę niech ktoś mi doradzi czy trzeba zająć się śrubką od parownika czy od tego węża dalej.
Nie mam żadnego silniczka krokowego tylko śruba to jest gaz 1-szej generacji najzwyklejszy z 2000 roku:cry::cry::cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sie 2010 21:05   

Powrót do góry

colin555
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 26 Sie 2010 21:08   

Re: jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16l gazu

"rano to faluje na zimnym "

to odpalasz na gazie rano?

jakim parowniku? chyba reduktorze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sie 2010 21:08   

Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Zełwągi

Post#3 26 Sie 2010 21:45   

Re: jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16l gazu

A przypadkiem żaden gazownik "partacz" nie proponował wymiany lub regeneracji reduktora?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sie 2010 21:45   

Powrót do góry

mg582157
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 27 Sie 2010 01:41   

Re: Jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16 l gazu?

Regulację przeprowadza się obydwoma śrubami (czasem nawet trzema), ale najlepiej mieć wtedy podpięty analizator. Na oko i ucho to ustawisz równie dobrze jak ci fachowcy. Parownik i reduktor znajdują się w tej samej obudowie...
Powrót do góry

gregor0819
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: gdzies w polsce

Post#5 27 Sie 2010 07:24   

trzymaj 3 tys obrotow,wkrecaj srube na przewodzie az zacznie silnik zwalniac,wtedy poluzuj z 1.5obrotu i sprawdz czy sa wolne obroty jak nie to wtedy krec na parowniku.taka regulacia nie gwarantuje niskiego spalania ale chociaz silnik powinien normalnie dzialac
Powrót do góry

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#6 27 Sie 2010 19:31   

Moje może prozaiczne pytanie, po co tych dwóch fachmanów musiało ingerować (regulować) instalację? Jak silnik chodził przed regulacją?
Dlaczego o to pytam, ponieważ od ponad 10 lat jeżdżę sprofanowanymi (zagazowanymi) samochodami i z własnego doświadczenia właśnie z taką instalacją, że jak instalacja zaczyna szwankować, to nie należy jej regulować, tylko znaleźć przyczynę tego szwankowania i z reguły problem przestaje istnieć. Regulacja instalacji po usunięciu usterki jest potrzebna, jeżeli ktoś przed usunięciem usterki próbował ją regulować i ją rozregulował.
Ja taką instalację (u siebie, w poldku - silnik i instalacja w pełni sprawna) regulowałem w następujący sposób. Śruba na wężu wykręcona prawie całkowicie i śrubą na reduktorze ustawiałem wolne obroty.
Śruba na wężu ma wpływ na dynamikę silnika. Ja z nią za dużo nie eksperymentowałem, bo nie chciałem mieć muła i silnika nie ograniczałem - brał gazu ile potrzebował i kopyto miał podobne jak na benzynie, a przepał gazu miał tylko 20-22% większy niż benzyny. Analiza spalin: na gazie CO=0.18%, a na benzynie CO=0.2%, przy dopuszczalnym dla poldka (wg instrukcji) 3.5%.
Raz dobrze wyregulowaną instalację na początku, regulowałem dopiero po wymianie membran w parowniku (po 75 tys.).
Dodam jeszcze, że te instalacje do poprawnej pracy wymagają idealnej szczelności układu dolotowego (połączeń) od reduktora-parownika do samych zaworów. Należy zwrócić uwagę na mikser (jeżeli taki jest, bo może być blos), jak są skierowane otwory wylotowe gazu na obwodzie - powinny być skierowane zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza (w kierunku zaworów ssących (u mnie instalator założył odwrotnie).
Istotna jest również szczelność połączenia miksera z układem dolotowym szczególnie od strony zaworów.
Tyle moich uwag w tej materii.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Jak ustawić gaz w samochodzie bo pali mi 16 l gazu?
Strona 1 z 1