Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Xbox 360 S przez wifi do PC

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Kosz -> Kosz Archiwum ->Xbox 360 S przez wifi do PC Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
blasta1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdynia

blasta1
Poziom 6
Post#1 Post autora tematu 27 Sie 2010 16:59   

Xbox 360 S przez wifi do PC

Witam!
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie (nawet u M$), więc zapytam tutaj...
Czy jest możliwość (jeżeli tak, to jak?) podłączenia Xbox'a 360 S do PC w następujący sposób:

Xbox(WiFi)-->(WiFI)Router[Ethernet]-->[Ethernet]PC

Na PC mam Windows 7 Ultimate. Mam możliwość jedynie tak to podłączyć ponieważ nie za bardzo będę ciągnał ethernet przez duży dom. (Router jest na 1 piętrze, Xbox na 1 piętrze, ale w innym pomieszczeniu, a PC jest na 2 piętrze).

Dodam też, że sygnał WiFi z PC do routera nie dochodzi, a tym bardziej do xbox'a jeżeli istniałoby połączenie Xbox (wifi)-->PC (wifi)

Pozdrawiam
Szymon

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry
Ad

Ad

Ad
Post# 27 Sie 2010 16:59   

Powrót do góry
jdubowski
Specjalista - urządzenia lampowe

Miasto: JO90LH

jdubowski
Post#2 27 Sie 2010 19:23   

Re: Xbox 360 S przez wifi do PC

blasta1 napisał:
Czy jest możliwość (jeżeli tak, to jak?) podłączenia Xbox'a 360 S do PC w następujący sposób:

Xbox(WiFi)-->(WiFI)Router[Ethernet]-->[Ethernet]PC

Na PC mam Windows 7 Ultimate. Mam możliwość jedynie tak to podłączyć ponieważ nie za bardzo będę ciągnał ethernet przez duży dom.

Ja co prawda nie miałem w rękach Xboxa ale biorąc pod uwagę ogólnie wzięta filozofię LANów to powinno działać. Zakładam oczywiście że PC jest podłączony do jednego z portów LAN w routerze, jedyne problemy możesz mieć z przepustowością połączenia przez WiFi, ale to tylko w specyficznych warunkach.

Powrót do góry
blasta1
Poziom 6
Poziom 6

blasta1
Poziom 6
Post#3 Post autora tematu 28 Sie 2010 08:27   

Próbowałem połączyć PC z Xboxem przez Media Center, ale on go nie wykrywa...

Moja niepelna mapa sieci wyglada tak: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
a po wpisuaniu klacza z Xbox'a do MC po chwili wyskakujeAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Można jakoś na to poradzić? :/ Czy jeżeli załatwiłbym u administratora sieci publiczne IP dla Xbox'a to jest szansa, że będzie działać?

Powrót do góry
Ad

Ad

Ad
Post# 28 Sie 2010 08:27   

Powrót do góry
jdubowski

jdubowski
Post#4 28 Sie 2010 11:17   

blasta1 napisał:
Próbowałem połączyć PC z Xboxem przez Media Center, ale on go nie wykrywa...

Moja niepelna mapa sieci wyglada tak:

Można jakoś na to poradzić? :/ Czy jeżeli załatwiłbym u administratora sieci publiczne IP dla Xbox'a to jest szansa, że będzie działać?

Co do adresacji to nic nie wynika z twojego obrazka, ale żeby działało to PC i Xbox muszą się znaleźć w tej samej sieci, a u ciebie nie wiadomo jak jest.
Jeśli knoff jest routerem to radzę przepiąć Maslo-PC ze switcha do jego portu LAN i upewnić się że port WAN knoff'a jest wpięty do przełącznika.

Powrót do góry
Ad

Ad

Ad
Post# 28 Sie 2010 11:17   

Powrót do góry
blasta1
Poziom 6
Poziom 6

blasta1
Poziom 6
Post#5 Post autora tematu 28 Sie 2010 13:18   

Mam internet "radiowy (chyba tak się nazywa) i od anteny idzie kabel do Switch'a. Do tego Switcha jest podłączonych kilka PC w tym mój oraz Router który służy wyłącznie do WiFi, a kabel od internetu jest tam podłączony poprostu do wyjścia ethernet, a nie do WAN (Połączenie PPPoE). Co mogę zrobić, żeby xbox współpracował z PC? Puszczenie kabla od PC do routera nie wchodzi w grę ponieważ dziury które były wiercone do przepuszczenia kabli przez ściany i podłogę są już dawno temu zaszpachlowane i zamalowane.

@Edit

Inaczej podłączyłem router (podłączyłem go pomiędzy moim komputerem a kablem ethernet który "leci" do switcha) i na mapie sieci inaczej teraz pokazuje: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Niestety dalej Media Center nie wykrywa Xbox'a, ani Xbox PC'ta :/

Powrót do góry
Ad

Ad

Ad
Post# 28 Sie 2010 13:18   

Powrót do góry
jdubowski

jdubowski
Post#6 28 Sie 2010 15:42   

blasta1 napisał:
Inaczej podłączyłem router (podłączyłem go pomiędzy moim komputerem a kablem ethernet który "leci" do switcha) i na mapie sieci inaczej teraz pokazuje: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Niestety dalej Media Center nie wykrywa Xbox'a, ani Xbox PC'ta :/

A Xbox dostał adres z routera?

Powrót do góry
blasta1
Poziom 6
Poziom 6

blasta1
Poziom 6
Post#7 Post autora tematu 29 Sie 2010 18:27   

Jeżeli poprzedni sposób jest niemożliwy to czy byłoby możliwe połączenie[Ethernet]PC(WiFi)-->(WiFi)Xbox? Najlepiej tak, że gdy komputer jest wyłączony to automatycznie łączyło z Routerem a nie z PC Wink

@edit

Podłączyłem do PC jeszcze Kartę WiFi i Media Center znalazł Xbox'a Very Happy Teraz od kilku minut ciągle buduje biblioteke multimediów Wink Jest już ponad 100 000 elementów Smile

Oto jak teraz wygenerowało mi "Mapę sieci"

Przed włączeniem Xbox'a:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Po włączeniu Xbox'a:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Jak widać trochę dziwnie to wykrył, ale najważniejsze, że Media Center wykrył Xbox'a Wink

Jeżeli wszystko będzie działać to dam znać.
Prosiłbym również o nie usuwanie tego wątku, bo może ktoś kto również kupi Xbox'a 360 S i będzie chciał podłączyć go przez wifi do PC, będzie miał podobny problem Wink

Pozdrawiam

@edit

Cóż...
Udało się, Media Center w Xboxie łączy się z PC, niby działa, ale korzystanie z tego jest praktycznie nie możliwe... Są takie lagi że ch*j strzela. Nawet gdy chcę wyszukać piosenki to poruszanie się pomiędzy literkami trwa długo...
Mimo lagów w Menu itp. muzyka oraz filmu odtwarzają się normalnie o.O

TO chyba tyle z mojej strony, jak coś będę porzebował itp. do dam znać Wink

Powrót do góry
Ad

Ad

Ad
Post# 29 Sie 2010 18:27   

Powrót do góry
Mirek Z.
Admin grupy RTV
Admin grupy RTV

Miasto: Opalenica

Mirek Z.
Admin grupy RTV
Post#8 29 Sie 2010 20:51   

p.10.8.

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Kosz -> Kosz Archiwum -> Xbox 360 S przez wifi do PC
Strona 1 z 1