Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Xbox 360 S przez wifi do PC

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Xbox 360 S przez wifi do PC
Autor
Wiadomość
blasta1
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Gdynia

Post#1 Post autora tematu 27 Sie 2010 16:59   

Xbox 360 S przez wifi do PC

Witam!
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie (nawet u M$), więc zapytam tutaj...
Czy jest możliwość (jeżeli tak, to jak?) podłączenia Xbox'a 360 S do PC w następujący sposób:

Xbox(WiFi)-->(WiFI)Router[Ethernet]-->[Ethernet]PC

Na PC mam Windows 7 Ultimate. Mam możliwość jedynie tak to podłączyć ponieważ nie za bardzo będę ciągnał ethernet przez duży dom. (Router jest na 1 piętrze, Xbox na 1 piętrze, ale w innym pomieszczeniu, a PC jest na 2 piętrze).

Dodam też, że sygnał WiFi z PC do routera nie dochodzi, a tym bardziej do xbox'a jeżeli istniałoby połączenie Xbox (wifi)-->PC (wifi)

Pozdrawiam
Szymon
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 27 Sie 2010 16:59   

Powrót do góry

jdubowski
Specjalista - urządzenia lampowe

Miasto: JO90LH

Post#2 27 Sie 2010 19:23   

Re: Xbox 360 S przez wifi do PC

blasta1 napisał:
Czy jest możliwość (jeżeli tak, to jak?) podłączenia Xbox'a 360 S do PC w następujący sposób:

Xbox(WiFi)-->(WiFI)Router[Ethernet]-->[Ethernet]PC

Na PC mam Windows 7 Ultimate. Mam możliwość jedynie tak to podłączyć ponieważ nie za bardzo będę ciągnał ethernet przez duży dom.

Ja co prawda nie miałem w rękach Xboxa ale biorąc pod uwagę ogólnie wzięta filozofię LANów to powinno działać. Zakładam oczywiście że PC jest podłączony do jednego z portów LAN w routerze, jedyne problemy możesz mieć z przepustowością połączenia przez WiFi, ale to tylko w specyficznych warunkach.
Powrót do góry

blasta1
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 28 Sie 2010 08:27   

Próbowałem połączyć PC z Xboxem przez Media Center, ale on go nie wykrywa...

Moja niepelna mapa sieci wyglada tak: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
a po wpisuaniu klacza z Xbox'a do MC po chwili wyskakujeAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Można jakoś na to poradzić? :/ Czy jeżeli załatwiłbym u administratora sieci publiczne IP dla Xbox'a to jest szansa, że będzie działać?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 28 Sie 2010 08:27   

Powrót do góry

jdubowski

Post#4 28 Sie 2010 11:17   

blasta1 napisał:
Próbowałem połączyć PC z Xboxem przez Media Center, ale on go nie wykrywa...

Moja niepelna mapa sieci wyglada tak:

Można jakoś na to poradzić? :/ Czy jeżeli załatwiłbym u administratora sieci publiczne IP dla Xbox'a to jest szansa, że będzie działać?

Co do adresacji to nic nie wynika z twojego obrazka, ale żeby działało to PC i Xbox muszą się znaleźć w tej samej sieci, a u ciebie nie wiadomo jak jest.
Jeśli knoff jest routerem to radzę przepiąć Maslo-PC ze switcha do jego portu LAN i upewnić się że port WAN knoff'a jest wpięty do przełącznika.
Powrót do góry

blasta1
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 28 Sie 2010 13:18   

Mam internet "radiowy (chyba tak się nazywa) i od anteny idzie kabel do Switch'a. Do tego Switcha jest podłączonych kilka PC w tym mój oraz Router który służy wyłącznie do WiFi, a kabel od internetu jest tam podłączony poprostu do wyjścia ethernet, a nie do WAN (Połączenie PPPoE). Co mogę zrobić, żeby xbox współpracował z PC? Puszczenie kabla od PC do routera nie wchodzi w grę ponieważ dziury które były wiercone do przepuszczenia kabli przez ściany i podłogę są już dawno temu zaszpachlowane i zamalowane.

@Edit

Inaczej podłączyłem router (podłączyłem go pomiędzy moim komputerem a kablem ethernet który "leci" do switcha) i na mapie sieci inaczej teraz pokazuje: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Niestety dalej Media Center nie wykrywa Xbox'a, ani Xbox PC'ta :/
Powrót do góry

jdubowski

Post#6 28 Sie 2010 15:42   

blasta1 napisał:
Inaczej podłączyłem router (podłączyłem go pomiędzy moim komputerem a kablem ethernet który "leci" do switcha) i na mapie sieci inaczej teraz pokazuje: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Niestety dalej Media Center nie wykrywa Xbox'a, ani Xbox PC'ta :/

A Xbox dostał adres z routera?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 28 Sie 2010 15:42   

Powrót do góry

blasta1
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 29 Sie 2010 18:27   

Jeżeli poprzedni sposób jest niemożliwy to czy byłoby możliwe połączenie[Ethernet]PC(WiFi)-->(WiFi)Xbox? Najlepiej tak, że gdy komputer jest wyłączony to automatycznie łączyło z Routerem a nie z PC ;)

@edit

Podłączyłem do PC jeszcze Kartę WiFi i Media Center znalazł Xbox'a :D Teraz od kilku minut ciągle buduje biblioteke multimediów ;) Jest już ponad 100 000 elementów :)

Oto jak teraz wygenerowało mi "Mapę sieci"

Przed włączeniem Xbox'a:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Po włączeniu Xbox'a:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Jak widać trochę dziwnie to wykrył, ale najważniejsze, że Media Center wykrył Xbox'a ;)

Jeżeli wszystko będzie działać to dam znać.
Prosiłbym również o nie usuwanie tego wątku, bo może ktoś kto również kupi Xbox'a 360 S i będzie chciał podłączyć go przez wifi do PC, będzie miał podobny problem ;)

Pozdrawiam

@edit

Cóż...
Udało się, Media Center w Xboxie łączy się z PC, niby działa, ale korzystanie z tego jest praktycznie nie możliwe... Są takie lagi że ch*j strzela. Nawet gdy chcę wyszukać piosenki to poruszanie się pomiędzy literkami trwa długo...
Mimo lagów w Menu itp. muzyka oraz filmu odtwarzają się normalnie o.O

TO chyba tyle z mojej strony, jak coś będę porzebował itp. do dam znać ;)
Powrót do góry

Mirek Z.
Admin grupy RTV
Admin grupy RTV

Miasto: Opalenica

Post#8 29 Sie 2010 20:51   

p.10.8.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Xbox 360 S przez wifi do PC
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.076 seconds

elektroda.pl temat RSS