Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD - Samsung LE37C650 czy Philips 37PFL5405H?

Opaler 28 Sie 2010 12:42 10579 8
  • #1 28 Sie 2010 12:42
    Opaler
    Poziom 12  

Witam. Chciałbym kupić telewizor LCD. Dosyć długo zastanawiałem się nad wielkością telewizora, oraz wieloma innymi czynnika. Ostatecznie zdecydowałem, że potrzebuję telewizora 37" calowego oraz 100Hz-owego. Spośród wszystkich modeli jakie widziałem moją uwagę zwróciły 2 - Samsung LE37C650 (początkowo miał być LE37B650, ale wyszedł nowszy model) oraz Philips 37PFL5405H. Czytałem, że Samsung lepiej sprawuje się z sygnałem cyfrowym, a Philips z sygnałem analogowym. Ja telewizora będę używał do XBOXa 360, oglądania filmów (HDMI + netbook) oraz Cyfrowego Polsatu. Na telewizor mogę przeznaczyć 2300zł. Czy w/w są dobrym wyborem? Czy jest może jakiś inny telewizor lepszy od w/w? Dodam, że Samsung i Philips zwróciły także moją uwagę ze względu na niski pobór mocy.

• #2 29 Sie 2010 12:40
    Opaler
    Poziom 12  

odległość od ekranu: 2m
    jak słońce świeci w pokoju: Pokój jest bardzo słoneczny, od samego rana, az do zachodu. Na szczescie sa rolety
    Jak duży jest pokój: 5,5m x 2,8m ; dł x szer
    jaki masz obecnie telewizor: Bedzie to moj pierwszy telewizor.
    jakie programy najczęściej oglądasz: Wszystkie + gry (XBOX 360).
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: Najwiecej po szkole, czyli po 16:00 - 17:00
    preferowana wielkość telewizora: Poczatkowo myslalem, ze 32 cale beda ok, ale jednak wezme wiekszy - 37 cali
    preferowana marka: Samsung, ale tak na dobra sprawe wazniejsze sa paramentry, niz marka.
    czego nie lubisz w telewizorach: Brak danych.
    jakie urządzenia będą podłączone: Netbook, XBOX 360
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% telewizja, 60% netbook + XBOX 360
    jakimi złączami: Bluray - HDMI, komp - DLNA
    jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat.
    ile programów HD: 0
    ma stać czy wisieć: Wisiec
    jaka klasa cenowa: ~2300zl

Jak w stosunku do w/w modeli maja sie te:
    - Toshiba 37XV635DG
    - Toshiba 40XV733G

• #3 29 Sie 2010 23:45
    Iceman31
    Poziom 20  

Tego Philipsa sobie daruj. Cieniutki model pod kątem parametrów. Ustawiony na full w parametrach ma gorszy obraz niż ten Samsung nawet na połowie skali.
    Toshiba robi fajne telewizorki ale z tych modeli co podajesz to jednak Samsung.

• #4 30 Sie 2010 23:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 08 Wrz 2010 09:02
    gonzo53
    Poziom 2  

Ja trzy miesiące kupiłem tego właśnie samsunga i jestem bardzo zadowolony. Ma bardzo dobre kolory, usb jest rewelacyjne, co podłącze to odtwarza, przez sieć mam podłączony komputer i filmy oglądam bez problemu. Ustawienia są tak intuicyjne, że nie stwarzają żadnych problemów. Bardzo mi się podoba automatyka poziomu głosu - skończyły się wrzeszczące reklamy. Co tu dużo mówić, jestem na tak.

• #6 08 Wrz 2010 14:58
    Opaler
    Poziom 12  

Wybór padł na Samsunga. Teraz muszę się zastanowić czy warto dopłacić do wersji LE37C650, która ma 100Hz (sport w zasadzie oglądam od czasu do czasu, w większości będę grał), czy wystarczy mi tańszy model LE37C550, który ma 50Hz. Jeszcze jedna sprawa, która mnie zastanawia to Input Lag w wersji C (wynosi on około 45ms), a w wersji B (od 17ms do 33ms) - ciekawe czy firmware z czasem zmniejszy Input Lag. Czy między wersją C, a B jest jakaś diametralna różnica w obrazie? (pomijam LAN, Widgety, DTS i inne tego typu rzeczy - chodzi mi o sam obraz)

• #7 16 Maj 2011 10:39
    krzysiek0412
    Poziom 1  

Troszeczkę późno ale chcę wszystkich przestrzec odnośnie tego modelu i marki Philips kupilem identyczny model popsuł sie na gwarancji padł moduł sygnałowy do tego spaliła mi sie karta graficzna w laptopie, moim błędem w zaistniałej sytuacji było to iż gdy pierwszy raz gdy podłaczałem urządzenie peryferyjne (jak to ladnie odresla firma philips) przez złacze VGA i wywalilo mi korki w mieszkaniu od razu go nie oddałem(a działo sie tak od samego początku pod koniec nie bylem w stanie podłaczyć czegokolwiek przez VGA)...telewizor miał bardzo dziwne objawy iskry szły nawet gdy podłaczałem coś przez HDMI, VGA , czy Eurozłacze...ponieważ wiedziałem ze jest na gwarancji przyznam szczerze czekalem az popsuje sie do konca wiedziałem przecież ze to wina tv...padł gdy próbowałem przejściówke z s-vidio(z laptopa) na eurozłącze...w serwisie stwierdzili iż ro wina urządzenia które podłaczalem gdyż poszło przepięcie, stwierdzili coś o wysokim napieciu dziwne ze w laptopie wynosi ono 19v... Odnośnie laptopa w serwisie był poza gwarancja oddalen go do przebadania stwierdzili iż jest to przepięcie z zewnątrz....zmierzyłem po tym jak serwis firmy philips oddal mi TV mieczy masa VGA i masą 2 laptopów napięcie wynosiło 130V...bede sie oddwoływał aha ewantualny koszt naprawy 1200zl

• #8 16 Maj 2011 23:24
    Opaler
    Poziom 12  

W efekcie kupiłem Samsunga LE40C550 i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję za wszystkie posty.

• #9 25 Cze 2011 22:39
    ajus
    Poziom 10  

Witam
    Podepnę się pod temat

Chciałem kupić TV z podświetlaniem LED, najlepiej 37"-w ostateczności 40". Zależy mi na tym, żeby miał pauzę na żywo (time shift) oraz możliwość odtwarzania divx z pendriva. Jakby jeszcze było nagrywanie na USB to już by było super:)

Na ilości gniazd mi nie zależy, na jakiejś dużej mocy głośników też nie.
    Chciałbym coś znanej firmy -jakiś sharp, sony, panasonic, lg, samsung, philips, toshiba...
    Co możecie polecić w cenie ok 3000?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme