Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

HP Pavilion dv6000 Ekran nie działa

bumen 29 Sie 2010 19:53
  • #1 29 Sie 2010 19:53
    bumen
    Poziom 2  

Witam. Dzisiaj podczas kożystania z mojego hp Pavilion dv6000 nagle komputer zawiesił się, po czym przy próbie ponownego uruchomienia ekran nie odpalił wcale tylko zaraz po tym jak uruchomiły się wiatraczki wydał dźwiek (długi, krótki,krótki) po czym jak słychać system uruchomił się ale ekran juz pozostaje czarny. Podobnie jest podczas kolejnych prób uruchomienia.Podłączyłem zewnętrzny monitor, ale na nim również nic nie zostało wyświetlone. Czy to może być usterka grafiki??Jakieś sugestie??

• Pomocny post
    #2 29 Sie 2010 20:20
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

No niestety odkleił się układ graficzny i trzeba dać do przelutowania. Częsta usterka w tym modelu.

• Pomocny post
    #3 29 Sie 2010 20:27
    foldback
    Poziom 29  

Tak to uszkodzenie chipu grafiki Nvidi. Zresztą podobne objawy nękają całą serię Pavilion dv2xxx dv6xxx i dv9xxx. Układ do wymiany na nowy, w przypadku tych układów reballing nie pomoże i usterka powróci.
    Dość często w dv6000 pada podświetlanie matrycy więc można jeszcze przyświecić w matrycę, aby się upewnić. Jeśli brak zupełny obrazu to uszkodzona karta grafiki.

• #4 29 Sie 2010 20:36
    roman109
    Poziom 21  

Proszę podać jaka to płyta AT… lub więcej danych objawy wskazują na uszkodzenie mostu lub grafiki.

• #5 29 Sie 2010 20:48
    bumen
    Poziom 2  

Co wiecej mogę powiedziec o laptopie... mam go od 3 lat, sprzęt kupiłem w USA. Grafika to Nvidia geforceGo 7400, procek intela Centrino duo, nie wiem co jeszcze moze pomóc w rozpoznaniu usterki. Mam jeszcze pytanie, czy jeśli okaże sie ze grafika jest do wymiany to czy jest mozliwe wsawić w jej miejsce inną (lepszą )karte graficzną

• Pomocny post
    #7 29 Sie 2010 20:56
    lookash81
    Poziom 23  

Witam,
    w celu sprawdzenia należy podgrzać hot airem układ graficzny go7400-n-a2. Jeżeli laptop wystartuje poprawnie to znaczy że należy ten układ wymienić na poprawiona wersję z d/c 09+/10+. Wstawienie innego układu graficznego jest nie możliwe. Reballing tego układu pomoże na jakieś 3m-ce więc nie ma sensu.

• #8 29 Sie 2010 21:06
    bumen
    Poziom 2  

ok więc raczej w warunkach domowych za wiele nie powalczę. Dziekuję wszystkim za pomoc. Może jeszcze ktoś oriętuje się ile wynosi koszt takiej naprawy i ewentualnie jak długo trzeba czekać na jej wykonanie.

• Pomocny post
    #9 29 Sie 2010 21:13
    roman109
    Poziom 21  

Około 400zł. Pozdrawiam

• #10 29 Sie 2010 22:19
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty