Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Polar PFL 800 świeci serwis

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka Polar PFL 800 świeci serwis
Autor
Wiadomość
MARK2008
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: BIECZ

Post#1 Post autora tematu 31 Sie 2010 13:18   

Pralka Polar PFL 800 świeci serwis

Zaczeło się od ciąglego wirowania tak jak w niektórych opisanych przypadkach,czyli mrugnięcie diod przy wejściu na duże obroty wirowania i rozpoczęcie wirowania od nowa.Podejrzenie ze wina leży po stronie silnika (sprawdzałem sam silnik poza pralką - przy maksymalnych obrotach dość mocno iskrzy komutator).Po ponownym podłączeniu silnika sytuacja uległa zmianie,po uruchomieniu programu wirowania w różnych momentach programu (raczej na początku) pralka zatrzymuje się i zgłasza błąd serwisowy.Świecą się diody: czerwona-serwis,zielona-opóżnienie prania 6godz.,9 godz. 12godz.,mruga zielona start.Może ktoś zna znaczenie tego kodu,proszę o pomoc.Przy wcześniejszych objawach miałem przezwoić silnik ale teraz to nie wiem?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sie 2010 13:18   

Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#2 01 Wrz 2010 00:58pomocny post - solucja   

Re: Pralka Polar PFL 800 świeci serwis

Jeśli szczotki w porządku to wirnik na zwarciu.Niestety przezwojenie lub wymiana.Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Wrz 2010 00:58pomocny post - solucja   

Powrót do góry

MARK2008
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: BIECZ

Post#3 Post autora tematu 03 Wrz 2010 11:51   

Re: Pralka Polar PFL 800 świeci serwis

Silnik będzie przezwojony,ale nadal nie wiem co oznacza kod serwisowy który się wyswietla za pomocą kombinacji diod? Niestety nie mam dostępu do serwisówek a chciałbym wiedzieć na przyszłość.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka Polar PFL 800 świeci serwis
Strona 1 z 1