Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Wrz 2010 10:01
    gorny7
    Poziom 11  

Witam.
    Zapchała się dysza przez którą leci woda do kapsułki. Jak ją się czyści?
    Kawa zaczeła lecieć coraz wolniej, aż prawie przestała.

• #2 13 Wrz 2010 12:21
    skywalker8217
    Poziom 13  

witam. Jedynie bardzo cienki i dosc twardy drucik i metoda wloz wyjmij. nasza ulubiona:)

• #3 13 Wrz 2010 19:41
    gorny7
    Poziom 11  

włąsnie tak zrobiłem igła z cieniutka końcówka i lekko z dwóch stron przpychanie i zaczeło lecieć, nie mam instrukcji więc nie zauważyłem że ta dysza jest w uchwycie do kapsułki ,myślałem że wychodzi z wężyka przy expresie.

jeszcze jedno pytanie po wyciągnięciu pojemnika na wode w środku jest takie malutkie sitko czy je się wyciąga do czyszczenia?
    próbowałem wyciągnąć lekko poszło do góry i jak by zassało ta wodę co była jeszcze w sitku , docisnołem z powrotem i chodzi ale do czego ono jest i czy się wyciąga/

• #4 14 Wrz 2010 10:09
    skywalker8217
    Poziom 13  

sitko jest po to zeby jakies dziwne osady nie lecialy do ekspresu np kamien ze zbiornika. radze po kapsulce z mlekiem zawsze przepuscic zimna wode przez uchwyt.
    poza tym odkamien sobie czasem ekspres odkamieniaczem jakims markowym... jura saeco krups itp.

• #5 14 Wrz 2010 23:25
    gorny7
    Poziom 11  

dzięki
    musza kupić jakiś odkamieniacz bo u mnie woda wlasnie jest kamieniem

• #6 27 Gru 2010 16:39
    Ciekawski123
    Poziom 2  

Nie wiem dlaczego piszesz o jakichś markowych odkamieniaczach. Przecież te polskie mają ten sam skład chemiczny, a są wiele tańsze. Zobacz na www.odkamieniacz.pl Za 1litra zapłacisz 30zeta a nie 100.

• #7 09 Lut 2011 08:40
    no_fear
    Poziom 9  

do Dolce Gusto można stosować odkamieniacz w płynie np. Saeco ?

pytam bo na stronie producenta są dostępne jedynie saszetki z proszkiem... a nie chce uszkodzić sprzętu...

Ile tego płynu należy wlać na jednorazowe odkamienianie ?

• #8 09 Lut 2011 13:24
    gorny7
    Poziom 11  

ja ma Dolce ponad rok i nie używam odkamieniacza , raz tylko mi sie przypchala dysza jak pisalem wyżej ale to chyba od kawy.jakos nie mam przekonania do takich rzeczy.

• #9 16 Sty 2013 11:43
    kania88
    Poziom 1  

hej!

jestem szczęśliwą posiadaczką Dolce Gusto- kawa faktycznie jest bardzo dobra. najbardziej mi smakuje pomarańczowa Lungo i żółta Grande Aroma.

niestety tak jak większość z Was- miałam problem z dyszą. Kawa parzyła się baaaardzo długo, dosłownie parzyła się po kropelce, co mnie rozjuszyło- bo nie mam zwykle tyle czasu na poranną kawę ;)

Przetykanie dyszy- niestety u mnie nie pomogło, więc postanowiłam użyć starą, skuteczną w innych sytuacjach metodę:)

mianowicie- dolałam do wody octu spożywczego (miałam pod ręką akurat tylko winny:) ). włączyłam ekspres iii.... sam się odetkał. później przepłukałam go jeszcze samą wodą- przelałam po prostu- tak, jakbym robiła kawę, tylko że bez kapsułki.

Słuchajcie! rewelacja! cały zabieg trwał 20 minut, bez dłubania, grzebania, męczenia się i strachu, że coś urwę! :)

Teraz piję (pierwsza po zabiegu) kawkę i nic nie czuję octu. nawet gdyby się tam znalazł, to nie jest w takiej ilości szkodliwy dla organizmu.

Jedyna wada tej metody- w domu czuć ocet :) i trzeba to wywietrzyć :D

pozdrawiam serdecznie! :)

• #10 30 Sie 2014 11:56
    ankadomar
    Poziom 1  

Całkowicie działa sposób z octem! Polecam chwilkę pokapało i jak buchnęło! [/film]

• #11 11 Lis 2014 14:17
    MalyMonter
    Poziom 9  

Instrukcja jest w internecie kolorowa pieknie opisana . Zeby leciala kawa to dysza musi byc czysta i kamieniona od wody i kawy. Te expresy posiadaja funkcje odkamieniania :) wystarczy przeczytac instrukcje. Dokladnie nie opisze bo sporo tego ale w skrocie naciska sie 5 s wlacznik zaczyna migac wsypuje sie saszetke do 1 litra wody. Pozniej 45s na goracej zatrzymuje sie na zimnej to samo jakis tak. I gotowe.

• #12 05 Paź 2015 14:52
    golyy88
    Poziom 1  

patent z wodą + ocet działa w 100%! mam starego krupsa, który jeszcze nie posiadał funkcji czyszczenia. Wlewam roztwór wody z octem przelewam gorącą wodą cały pojemnik, potem płuczę dokładnie pojemnik na wodę, wlewam czystą wodę, przelewam 10 sek gorącą potem zimną do końca i można zakładać kapsułkę - octu już nie czuć. Od zawsze czyszczę w ten sposób i działa :)

• #13 11 Mar 2016 19:35
    mischa
    Poziom 22  

Potwierdzam. Zadziałało :) Dziękuję :)

• #14 08 Maj 2016 15:57
    jazzfanka
    Poziom 1  

Dziekuje za poradę z octem. Pomogło!!!! Hurrra!!!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty