Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mercedes Sprinter nie odpala

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Mercedes Sprinter nie odpala
Autor
Wiadomość
stan 1 april
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Skarżysko Kam

Post#1 Post autora tematu 15 Wrz 2010 10:18   

Mercedes Sprinter nie odpala

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.
Mam MB Sprinter 313 CDI 2003 r. przebieg 187000
Mimo,że bardzo dużo postów już napisano o problemach z nie odpalaniem sprinterów to po przeczytaniu ich i wykonaniu wielu manewrów nie udało mi się uruchomić mojego Sprintera.
Zaczęło się od tego, że zgasł w czasie jazdy i zapaliła się kontrolka EDC. Nie chciał odpalić bez skasowania błędu (błąd niskie ciśnienie na magistrali).
Na początek wymieniłem filtr paliwa i oringi na zaworze ciśnienia z tyłu listwy. odpowietrzyłem i zapalił. Ciągnął co prawda powietrze a w rurce doprowadzającej paliwo z baku, pojawiał się efekt powrotu paliwa w stronę baku a po chwili paliwo wracało do filtra i tak na przemian.
Jak go zgasiłem to ponownie odpalał, ale gdy postał trochę już nie chciał odpalić a również nie miał siły pociągnąć paliwa do filtra.
Wymieniłem oringi na smoku w baku (były luźne). Założyłem tymczasowo nową przezroczystą rurkę z baku do filtra, żeby obserwować co dzieje się z paliwem. Dalej było to samo.
Wymieniłem jeszcze pompę niskiego ciśnienia, cały zawór z tyłu na listwie i dalej nic.
Wczoraj założyłem zawór zwrotny na rurkę przed filtrem i teraz paliwo się nie cofa ale dalej nie chce odpalić.
Komputer już nie pokazuje błędu niskiego ciśnienia na magistrali.
Brak mi już pomysłu co mogę jeszcze zrobić?
Czy pompa wysokiego ciśnienia może być zużyta przy tym przebiegu?
Bardzo proszę kolegów o radę i pomoc w tej sprawie.
Wymieniłem wczoraj pompe i odpalił ale z popychu. Po zgaszeniu i próbie ponownego uruchomienia zapalał kilka razy a pózniej już nie chce odpalać.
Komputer nie pokazuje żadnegobłędu.
Ciśnienie podczas rozruchu jest 7 , 8 , 9 MPA a po odpaleniu 35 MPA
Może ktoś pomoże w tym temacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2010 10:18   

Powrót do góry

stan 1 april
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 Post autora tematu 15 Wrz 2010 18:13   

Re: Mercedes Sprinter nie odpala

Ta podpowiedz nie naprowadza na jakiekolwiek rozwiązanie ale dziękuje za zainteresowanie.
Może ktoś mial już taki przypadek to bardzo proszę o ukierunkowanie gdzie szukać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2010 18:13   

Powrót do góry

panam
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: gdzieś

Post#3 09 Lis 2010 00:25   

nie wie czy sprawdzałeś smok w zbiorniku, jeśli tak to ok. moim zdaniem powinieneś sprawdzić przelewy na wtyskiwaczach, jeśli nie wiesz jak to pojedź do warsztatu który to wie jak to zrobić, przy wtryskach bosha jake masz, jest trudno określić złe wtryski, najprościej jest wymienić wszystkie, ale nie koniecznie(koszt ok 500 zł szt minimum), ok, błędy o ciśnieniu na rampie pojawiają się dopiero po ok 30-40 sec kręcenia silnikiem z rozrusznikiem i brakiem rorzuchy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lis 2010 00:25   

Powrót do góry

stan 1 april
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 10 Lis 2010 19:19   

DZIĘKUJĘ BARDZO WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI.
Mój mercedes jest już naprawiony i chciałbym wszystkim kto ewentualnie będzie miał takie problemy podpowiedzieć od czego zacząć ,żeby nie narażać się na nie potrzebne koszty. Proszę zawsze zacząć od sprawdzenia wtryskiwaczy na przelewy.
I jeżeli to okaże się w porządku to szukać dalej ,czyli sprawdzić oringi na zaworze sterującym z tyłu listwy.Często przy przebiegach ponad 150 tys. km.zużywają się i samochód gaśnie w czasie jazdy i pokazuje się błąd EDC. Koszt tych uszczelniaczy to w serwisie mercedesa około 15 - 20 zł.W moim przypadku okazało się ,że uszczelnienia we wtryskiwaczach się zużyły. Ja przy okazji zleciłem wymianę końcówek. Po regeneracji auto zapaliło bez żadnego problemu i mam nadzieję przejechać następne 180 tys. km.
Pozdrawiam wszystkich i życzę jazdy bez awarii.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Mercedes Sprinter nie odpala
Strona 1 z 1