Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 15 Sep 2010 19:37
  frediram91
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  witam wszystkich użytkowników forum

  przyczyną problemu jest brak prądu który zasila pompkę paliwową . Pompka została pod łączona do prostownika na krótko i jest sprawna brak zasilania jest na 2 kablach o napięciu 12v w 2 pozostałych prąd jest .Przy próbie odpalenia pompka przez chwile działa do czasu gdy po chwili bezpiecznik się pali odcinając prąd .  Silnik posiada instalacje gazową odpala i pracuje na gazie bezproblemowo ,na pb chodził i odpalał dobrze tylko kilka tygodni czasami miał problemy z jazdą na benzynie , podczas dojazdów do stopu czy też skrzyżowań silnik gasł , wolno wchodził na obroty ,na dużych jakoś chodził. Na gazie auto pracuje bezproblemowo.

  auto odpala na pb i po 2tys przełącza na gaz ,ma opcje awaryjnego startu na gazie przycisk auotronic.

  pompka paliwowa jest dobra ,przekaźniki też, odcięcie zapłonu też nie bo nie odpaliłby na lpg


  w czym leży problem czy jest to wina jakiegoś podzespołu czy zwyczajne zwarcie w instalacji elektrycznej.?

  Czy próba zawatowania bezpiecznika może uszkodzić fragment instal.elektrycznej ,czy oprócz bezpiecznika i przekaźników istnieją w obwodzie inne elementy elektryki w drodze do pompki ,które mogły ulec zepsuciu i gdzie najczęściej dochodzi do zwarcia miedzy kablami w tym obwodzie ?

  jak znaleźć przyczynę tego problemu?
 • Helpful post
  #2 15 Sep 2010 19:43
  polonez15
  Level 32  
  Helpful post? (0)
  Podłączenie amperomierza w szereg z zasilaniem pompki, jeśli prąd przekracza prąd bezpiecznika może znaczyć, że pompka siada. Skąd stwierdzenie, że pompka dobra? Bo podaje paliwo?
  Search 4 million + Products
Browse Products