Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 16 Wrz 2010 11:19
    Marek400
    Poziom 7  

Mam taki problem. Do tej pory wszystko działało ok, a od pewnego momentu komputer nie wykrywa głośników. Creative 5.1. Ponowna instalka z oryginalnej płyty nie pomaga. Komp nadal nie może odnaleźć nowego sprzętu. Proszę o poradę.

• #2 16 Wrz 2010 12:01
    Usunięty
  • #3 16 Wrz 2010 12:06
    Angelo17
    Poziom 20  

Jak masz jakiś odtwarzacz mp3 podłącz go do głośników zobaczysz czy dźwięk jest. Będziesz miał pewność że działają i coś z kartą dźwiękową.

• #4 16 Wrz 2010 13:22
    Basdoctor
    Poziom 13  

Panel Sterowania >Dźwięk > Urządzenia do odtwarzania > klikasz na posiadaną kartę dźwiękową i na dole > ustaw domyślne.
    Następnie > konfiguruj i postępujesz w/g opisu. Oczywiście głośniki podłączone nie zapomnij o zasilaczu głośników) ;)

• #5 16 Wrz 2010 15:45
    Marek400
    Poziom 7  

Gusioo napisał:
    Od kiedy głośniki są instalowane przez system? Prędzej karta dźwiękowa, a nie głośniki.

ok wiec co może być przyczyną?

Dodano po 6 [minuty]:

Basdoctor napisał:
    Panel Sterowania >Dźwięk > Urządzenia do odtwarzania > klikasz na posiadaną kartę dźwiękową i na dole > ustaw domyślne.
    Następnie > konfiguruj i postępujesz w/g opisu. Oczywiście głośniki podłączone nie zapomnij o zasilaczu głośników) ;)

mam taki komunikat
    Komputer nie wykrywa podłączonych głośników w Creative 5.1
    mam Windows 7 ultimate

dzięki wszystkim za porady, może ten screen pomoże? kiedy szukam nowego urządzenia komp nie wykrywa, po odłączeniu czincz od kompa sprzęga i i w głośnikach jest głos.
    mam też coś takiego

• Pomocny post
    #6 16 Wrz 2010 16:07
    452387
    Usunięty  
  • #7 16 Wrz 2010 16:19
    Marek400
    Poziom 7  

wyrobekj mam tylko 3 szczurzyce :D ale są w drugim pokoju.
    Mam również zintegrowaną kartę, tzn. płyta główna i graficzna, karta dźwiękowa, była wstawiana przy zakupie głośników. Na xp profesional, było ok, działało 5 głośników, kiedy wstawiłem win. 7 działały tylko 2 boczne i subbufer, ale dźwięk był, teraz nie wiadomo skąd nie ma głośników. Montowałem jeszcze raz sterowniki z płyty głównej ale nic nie dało. To samo jak montowałem Sound Blaster Audigy-oryginalna płyta dołączona do głośników. Nie wie co jest nie tak? Co jeszcze am zrzucić screen, aby pomogło Wam się domyślić?

• #8 16 Wrz 2010 16:22
    narkoholik
    Poziom 30  

Instalowałeś sterowniki pod te Win7 ?
    Co chwila dopisujesz brakujące a istotne informacje.

• #9 16 Wrz 2010 16:50
    KSX
    Poziom 19  

Marek400 nie rozumiem twoich postów, ale wejdź w Panel sterowania > menadżer urządzeń i rozwiń kontrolery dźwięku itp. i daj Screena
    Co można także odinstalować cała płytę gł. i sterowniki i zainstalować na nowo oczywiście chipset karty dźwiękowej instalować ostatni

• #10 16 Wrz 2010 18:52
    452387
    Usunięty  
  • #11 16 Wrz 2010 21:29
    Marek400
    Poziom 7  

narkoholik napisał:
    Instalowałeś sterowniki pod te Win7 ?
    Co chwila dopisujesz brakujące a istotne informacje.

nie jestem informatykiem:cry: dla tego proszę o poradę. do tej pory było w miarę ok.proszę więc o szczegóły co mam napisać w związku z tym problemem, ale cieszy mnie post każdego usera. Nie nie instalowałem, czy mam ściągać jakiś mix sterowników?

• Pomocny post
    #12 16 Wrz 2010 21:51
    narkoholik
    Poziom 30  

Pytałem czy zainstalowałeś sterowniki dedykowane pod Win7 czy te które miałeś pod XP.
    Opisałeś problem, użytkownicy próbowali pomóc na podstawie podanych informacji a tu nagle dopisujesz że masz jeszcze zintegrowaną na płycie .
    W sumie narobiłeś bałaganu więc może od nowa dokładnie opisz konfigurację i jaka karta nie działa. Możesz mieć 2 działające karty audio ale jeśli wystarczy jedna to napisz o którą chodzi.

Głośniki - jakie i jak podłączone kabelki i do której karty.
    Karta - SB Audigy ? O tą chodzi ? Więc na niej się skup a zintegrowaną najlepiej wyłącz (W Bios - Ac97 - disable - przykładowo)
    Sterowniki - Użyj tych z płyty od SB Audigy dla Windows 7 lub ściągnij nowsze ze strony producenta.

Na razie tyle.

• #13 16 Wrz 2010 21:53
    Marek400
    Poziom 7  

Szczerze mówiąc już jestem ciemny jak tabaka w rogu :cry: płyta główna ASUS to screen jaki udało mi się zrobić, nie wiem co jeszcze muszę udostępnić? jak się wk............. to zrobię forat na starego Xp. Jestem jednak wdzięczny wszystkim za pomoc. Wielkie THX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• #14 16 Wrz 2010 22:00
    Rychwal
    Poziom 18  

Akurat ten zrzut ekranu nic nie wnosi do tematu prosiłbym o kliknięcie z lewej strony na menedżer urządzeń i zrobienie screena. to będzie bardziej pomocne

• #15 16 Wrz 2010 22:01
    narkoholik
    Poziom 30  

Zdajesz sobie sprawę ile Asus wyprodukował typów i wersji płyt ? Screen nic nie mówi. Użyj programu np. SIW i sprawdź motherboard. Chcesz pomocy to bądź konsekwentny. Możesz jeszcze zajrzeć do obudowy lub faktury jak nie radzisz sobie z softem. "Foratu" nie polecam :)

• #16 16 Wrz 2010 22:16
    Marek400
    Poziom 7  

narkoholik napisał:
    Pytałem czy zainstalowałeś sterowniki dedykowane pod Win7 czy te które miałeś pod XP.
    Opisałes problem, uzytkownicy próbowali pomóc na podstawie podanych informacji a tu nagle dopisujesz że masz jeszcze zintegrowaną na płycie .
    W sumie narobiłeś bałaganu więc może od nowa dokładnie opisz konfiguurację i jaka karta nie działa. Możesz miec 2 działające karty audio ale jesli wystarczy jedna to napisz o która chodzi.

Podczas wgrywania systemu win 7, miałem problem z dźwiękiem, nie pamiętam ale chodziło chyba o płytę główną? bo jak do niej instalowałem sterowniki audio Realtek z płyty, to nie miałem głosu, jak pozwoliłem, żeby komp wyszukał sam, to było ok, ale z 5 głośników działało mi tylko 3, teraz w ogóle sprzęt nie widzi urządzenia audio, tak jakby te głośniki nie były podłączone, a są. Dwa dni temu było jeszcze ok.

Dodano po 44 [sekundy]:

Rychwal napisał:
    Akurat ten zrzut ekranu nic nie wnosi do tematu prosiłbym o kliknięcie z lewej strony na menedżer urządzeń i zrobienie screena. to będzie bardziej pomocne

za moment wstawię

Dodano po 8 [minuty]:

Dodano po 4 [minuty]:

narkoholik napisał:
    Opisałeś problem, użytkownicy próbowali pomóc na podstawie podanych informacji a tu nagle dopisujesz że masz jeszcze zintegrowaną na płycie .
    W sumie narobiłeś bałaganu więc może od nowa dokładnie opisz konfigurację i jaka karta nie działa. Możesz mieć 2 działające karty audio ale jeśli wystarczy jedna to napisz o którą chodzi.

Głośniki - jakie i jak podłączone kabelki i do której karty.
    Karta - SB Audigy ? O tą chodzi ? Więc na niej się skup a zintegrowaną najlepiej wyłącz (W Bios - Ac97 - disable - przykładowo)
    Sterowniki - Użyj tych z płyty od SB Audigy dla Windows 7 lub ściągnij nowsze ze strony producenta.

Na razie tyle.

Głośniki są podłączone do karty SB Audigy, która była montowana z głośnikami.
    Z Xp Profesional chodziły lux, z win7 działały 3 z 5 teraz w ogóle nie widzi sprzętu Audio.
    Główną mam zintegrowaną z graficzną.
    Dzięki za cierpliwość

• Pomocny post
    #17 16 Wrz 2010 23:55
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Naciśnij naraz WinKey + R i wpisz a potem obejrzyj:
    msinfo32 /category ComponentsProblemDevices [Enter]

następnie WinKey + R: services.msc [Enter] i zobacz stan usług takich jak:
    - Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows
    - Windows Audio
    - Zasilanie
    (chociaż widząc jeden ze zrzutów ekranu może być ok)

Zajrzyj do Dziennika zdarzeń czy coś nie ma ciekawego sprzed tych 2 dni.

'SB Audigy' - PCI, USB ?

• #18 17 Wrz 2010 12:53
    Marek400
    Poziom 7  

WojtasJD napisał:
    Naciśnij naraz WinKey + R i wpisz a potem obejrzyj:
    msinfo32 /category ComponentsProblemDevices [Enter]

następnie WinKey + R: services.msc [Enter] i zobacz stan usług takich jak:
    - Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows
    - Windows Audio
    - Zasilanie
    (chociaż widząc jeden ze zrzutów ekranu może być ok)

Zajrzyj do Dziennika zdarzeń czy coś nie ma ciekawego sprzed tych 2 dni.

'SB Audigy' - PCI, USB ?

Cytat:
    'SB Audigy' - PCI, USB ?
    Raczej PCI bo pokazywało mi błąd na połączeniu, ściągnąłem sterowniki i jest ok.
    szukałem czegoś takiego nvidia nforce pci system management driver
    zrobiłem jak mówiłeś i mam coś takiego

• #19 17 Wrz 2010 13:04
    walek33
    Poziom 28  

A sprzęt? Bo jak do tej pory to ja tu żadnego audio nie widzę.

• #20 17 Wrz 2010 13:59
    Marek400
    Poziom 7  

walek33 napisał:
    A sprzęt? Bo jak do tej pory to ja tu żadnego audio nie widzę.
    i tu jest problem, bo komp nie widzi podłączonych głośników, albo karty dźwiękowej?
    Głośniki Creative 5+1

• #22 17 Wrz 2010 23:06
    Marek400
    Poziom 7  

wyrobekj napisał:
    A próbowałeś porad opisanych na tym wątku?
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1462285.html
    Podano tam linka do sterownika SB Audigy pod Windows 7.

właśnie pobieram, ale tam jest 32 Bit ja mam 24 Bit :cry:, ale spróbuje, drugi link to Forum po angielsku.

Dodano po 45 [minuty]:

niestety te nie zadziałały :cry:

• #23 18 Wrz 2010 14:35
    452387
    Usunięty  
  • #24 20 Wrz 2010 15:25
    Marek400
    Poziom 7  

Bardzo dziękuję za wyczerpujący materiał, zrobiłem krok po kroku jak tu opisano i nadal nic się nie dzieje. Już sam nie wiem co mam zrobić?

• #25 20 Wrz 2010 23:04
    WojtasJD

Marek400 napisał:
    Raczej PCI bo pokazywało mi błąd na połączeniu...

Skoro jest problem z odróżnieniem PCI i USB proponuję serwis...
    (jeśli nawet nie masz pewności czy to PCI to nawet trudno ci proponować odszukania urządzenia np. w tabeli PCI device listing...)

Marek400 napisał:

zrobiłem jak mówiłeś i mam coś takiego

W sumie to niewiele z tego co było proponowane zrobiłeś a ostatni ekran to wynik zapewne błędnego wpisania polecenia.

• #26 21 Wrz 2010 00:14
    Marek400
    Poziom 7  

Cytat:
    Skoro jest problem z odróżnieniem PCI i USB proponuję serwis...
    (jeśli nawet nie masz pewności czy to PCI to nawet trudno ci proponować odszukania urządzenia np. w tabeli PCI device listing...)

wiesz zaskoczę Cię i odnalazłem sterownik do PCI i nie mam tego błędu.
    Cytat:
    W sumie to niewiele z tego co było proponowane zrobiłeś a ostatni ekran to wynik zapewne błędnego wpisania polecenia.

Skopiowałem dokładnie Twój wers polecenia i wkleiłem. Sądzisz, że jestem taki Tuman?

• #27 21 Wrz 2010 03:30
    WojtasJD

Marek400 napisał:
    nie mam tego błędu.

Jakiego to mianowicie błędu nie masz?
    (zgaduje: Dźwięk - Nie zainstalowano żadnych urzadzeń audio ?)

Marek400 napisał:
    Sądzisz, że jestem taki Tuman?

W tym temacie się tym nie zajmujemy.

• #28 21 Wrz 2010 09:23
    Marek400
    Poziom 7  

Dokładnie nie pamiętam, sorry ja popełniłem błąd :cry: błąd miałem z tym zaznaczone na czerwono.

Więc co jeszcze mam sprawdzić?

Cytat:
    (zgaduje: Dźwięk - Nie zainstalowano żadnych urzadzeń audio ?)
    tak taki mam komunikat.

• #29 21 Wrz 2010 14:44
    marek003
    Poziom 39  

Zostawmy sterowniki. Najpierw znajdźmy sprzęt.
    Jak widać na załączonych obrazkach winda nie widzi żadnej karty audio.

Wnioskuję z paru postów autora że posiada dwie karty audio.
    Jedną zintegrowaną - do niej są stery na CD do płyty głównej i drugą z "głośnikami" - bo dostał płytę ze sterami do niej.

Pytanie do autora proste ale trzeba je zadać. Pierwsze na rozluźnienie:
    Jaką wtyczką/wtyczkami łączysz głośniki z kartą? Jack?
    I drugie pytanie (dotyczy PCI czy USB):
    Gdzie są gniazda do których wkładasz powyższe wtyczki głośników? z tyłu komputera? czy może do "pudełeczka" które z kolei wsuwasz do portu USB (czyli takiego prostokątnego otworka w kompie-jak do pendriver'ów)?

• #30 21 Wrz 2010 15:04
    Marek400
    Poziom 7  

marek003 napisał:
    Zostawmy sterowniki. Najpierw znajdźmy sprzęt.
    Jak widać na załączonych obrazkach winda nie widzi żadnej karty audio.

Wnioskuję z paru postów autora że posiada dwie karty audio.
    Jedną zintegrowaną - do niej są stery na CD do płyty głównej i drugą z "głośnikami" - bo dostał płytę ze sterami do niej.

Pytanie do autora proste ale trzeba je zadać. Pierwsze na rozluźnienie:
    Jaką wtyczką/wtyczkami łączysz głośniki z kartą? Jack?
    I drugie pytanie (dotyczy PCI czy USB):
    Gdzie są gniazda do których wkładasz powyższe wtyczki głośników? z tyłu komputera? czy może do "pudełeczka" które z kolei wsuwasz do portu USB (czyli takiego prostokątnego otworka w kompie-jak do pendriver'ów)?

:D Jack, są podłączone głośniki z tyłu kompa, do karty która była instalowana razem z głośnikami, załączam fotę

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty