Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Komputer nie wykrywa podłączonych głośników w Creative 5.1

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Komputer nie wykrywa podłączonych głośników w Creative 5.1
Autor
Wiadomość
Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 16 Wrz 2010 11:19   

Komputer nie wykrywa podłączonych głośników w Creative 5.1

Mam taki problem. Do tej pory wszystko działało ok, a od pewnego momentu komputer nie wykrywa głośników. Creative 5.1. Ponowna instalka z oryginalnej płyty nie pomaga. Komp nadal nie może odnaleźć nowego sprzętu. Proszę o poradę.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 16 Wrz 2010 12:01   

Re: Komputer nie widzi głośników

Od kiedy głośniki są instalowane przez system? Prędzej karta dźwiękowa, a nie głośniki.
Powrót do góry

Angelo17
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Stargard

Post#3 16 Wrz 2010 12:06   

Jak masz jakiś odtwarzacz mp3 podłącz go do głośników zobaczysz czy dźwięk jest. Będziesz miał pewność że działają i coś z kartą dźwiękową.
Powrót do góry

Basdoctor
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bydgoszcz

Post#4 16 Wrz 2010 13:22   

Panel Sterowania >Dźwięk > Urządzenia do odtwarzania > klikasz na posiadaną kartę dźwiękową i na dole > ustaw domyślne.
Następnie > konfiguruj i postępujesz w/g opisu. Oczywiście głośniki podłączone nie zapomnij o zasilaczu głośników) ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Wrz 2010 13:22   

Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 16 Wrz 2010 15:45   

Gusioo napisał:
Od kiedy głośniki są instalowane przez system? Prędzej karta dźwiękowa, a nie głośniki.

ok wiec co może być przyczyną?

Dodano po 6 [minuty]:

Basdoctor napisał:
Panel Sterowania >Dźwięk > Urządzenia do odtwarzania > klikasz na posiadaną kartę dźwiękową i na dole > ustaw domyślne.
Następnie > konfiguruj i postępujesz w/g opisu. Oczywiście głośniki podłączone nie zapomnij o zasilaczu głośników) ;)

mam taki komunikat
Komputer nie wykrywa podłączonych  głośników w Creative 5.1
mam Windows 7 ultimate

dzięki wszystkim za porady, może ten screen pomoże? kiedy szukam nowego urządzenia komp nie wykrywa, po odłączeniu czincz od kompa sprzęga i i w głośnikach jest głos.
mam też coś takiego
Powrót do góry

452387
Gość

Post#6 16 Wrz 2010 16:07pomocny post - solucja   

Nie wiem czy to pomoże, ale ja miałam problemy z dźwiękiem w czterech przypadkach.
1. nie zainstalowałam sterowników audio do płyty głównej, a miałam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną, rozwiązaniem było doinstalowanie tego sterownika (a czasami innego oprogramowania płyty głównej),
2. miałam jedną kartę muzyczną zintegrowaną z płytą główną, a drugą dołożoną dodatkowo (niezintegrowaną) i po reinstalacji systemu aktywna była karta zintegrowana a nie ta dodatkowa - a głośniki były podłączone do dodatkowej. Rozwiązaniem była zmiana ustawień audio, aby komputer korzystał z tej drugiej karty muzycznej.
3. W komputerze mam dodatkową kartę, kartę telewizyjną. W momencie, gdy podłączałam tę kartę natychmiast wyłączało mi dźwięk w komputerze. Podłączenie karty telewizyjnej do muzycznej odbywało się przez krótki kabelek, który przekazywał dźwięk z karty telewizyjnej do karty muzycznej (line-in). W momencie podłączania tego kabla wyciszało mi inne urządzenia. Rozwiązaniem była zmiana ustawień karty telewizyjnej i muzycznej (ale już nie pamiętam co pozmieniałam, chyba, żeby karta nie wyciszała innych urządzeń).
4. Innym powodem może być niepodłączenie głośników do prądu albo komputera (papuga przegryzła kabel).
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 16 Wrz 2010 16:19   

wyrobekj mam tylko 3 szczurzyce :D ale są w drugim pokoju.
Mam również zintegrowaną kartę, tzn. płyta główna i graficzna, karta dźwiękowa, była wstawiana przy zakupie głośników. Na xp profesional, było ok, działało 5 głośników, kiedy wstawiłem win. 7 działały tylko 2 boczne i subbufer, ale dźwięk był, teraz nie wiadomo skąd nie ma głośników. Montowałem jeszcze raz sterowniki z płyty głównej ale nic nie dało. To samo jak montowałem Sound Blaster Audigy-oryginalna płyta dołączona do głośników. Nie wie co jest nie tak? Co jeszcze am zrzucić screen, aby pomogło Wam się domyślić?
Powrót do góry

narkoholik
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: 3miasto

Post#8 16 Wrz 2010 16:22   

Instalowałeś sterowniki pod te Win7 ?
Co chwila dopisujesz brakujące a istotne informacje.
Powrót do góry

KSX
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: localhost

Post#9 16 Wrz 2010 16:50   

Marek400 nie rozumiem twoich postów, ale wejdź w Panel sterowania > menadżer urządzeń i rozwiń kontrolery dźwięku itp. i daj Screena
Co można także odinstalować cała płytę gł. i sterowniki i zainstalować na nowo oczywiście chipset karty dźwiękowej instalować ostatni
Powrót do góry

452387
Gość

Post#10 16 Wrz 2010 18:52   

A uruchomiłeś już Windows Update i sprawdziłeś dodatkowe, opcjonalne aktualizacje? Wśród nich mogą być brakujące sterowniki do karty muzycznej.
I tak z ciekawości, jakiej firmy jest płyta główna? Na jakim chipsecie, intela czy vii?
I czy zainstalowałeś sterowniki płyty głównej pasujące pod Windows 7?
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 16 Wrz 2010 21:29   

narkoholik napisał:
Instalowałeś sterowniki pod te Win7 ?
Co chwila dopisujesz brakujące a istotne informacje.

nie jestem informatykiem:cry: dla tego proszę o poradę. do tej pory było w miarę ok.proszę więc o szczegóły co mam napisać w związku z tym problemem, ale cieszy mnie post każdego usera. Nie nie instalowałem, czy mam ściągać jakiś mix sterowników?
Powrót do góry

narkoholik
Poziom 21
Poziom 21

Post#12 16 Wrz 2010 21:51pomocny post - solucja   

Pytałem czy zainstalowałeś sterowniki dedykowane pod Win7 czy te które miałeś pod XP.
Opisałeś problem, użytkownicy próbowali pomóc na podstawie podanych informacji a tu nagle dopisujesz że masz jeszcze zintegrowaną na płycie .
W sumie narobiłeś bałaganu więc może od nowa dokładnie opisz konfigurację i jaka karta nie działa. Możesz mieć 2 działające karty audio ale jeśli wystarczy jedna to napisz o którą chodzi.

Głośniki - jakie i jak podłączone kabelki i do której karty.
Karta - SB Audigy ? O tą chodzi ? Więc na niej się skup a zintegrowaną najlepiej wyłącz (W Bios - Ac97 - disable - przykładowo)
Sterowniki - Użyj tych z płyty od SB Audigy dla Windows 7 lub ściągnij nowsze ze strony producenta.

Na razie tyle.
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 Post autora tematu 16 Wrz 2010 21:53   

Szczerze mówiąc już jestem ciemny jak tabaka w rogu :cry: płyta główna ASUS to screen jaki udało mi się zrobić, nie wiem co jeszcze muszę udostępnić? jak się wk............. to zrobię forat na starego Xp. Jestem jednak wdzięczny wszystkim za pomoc. Wielkie THX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry

Rychwal
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Popielawy

Post#14 16 Wrz 2010 22:00   

Akurat ten zrzut ekranu nic nie wnosi do tematu prosiłbym o kliknięcie z lewej strony na menedżer urządzeń i zrobienie screena. to będzie bardziej pomocne
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Wrz 2010 22:00   

Powrót do góry

narkoholik
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 16 Wrz 2010 22:01   

Zdajesz sobie sprawę ile Asus wyprodukował typów i wersji płyt ? Screen nic nie mówi. Użyj programu np. SIW i sprawdź motherboard. Chcesz pomocy to bądź konsekwentny. Możesz jeszcze zajrzeć do obudowy lub faktury jak nie radzisz sobie z softem. "Foratu" nie polecam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Wrz 2010 22:01   

Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#16 Post autora tematu 16 Wrz 2010 22:16   

narkoholik napisał:
Pytałem czy zainstalowałeś sterowniki dedykowane pod Win7 czy te które miałeś pod XP.
Opisałes problem, uzytkownicy próbowali pomóc na podstawie podanych informacji a tu nagle dopisujesz że masz jeszcze zintegrowaną na płycie .
W sumie narobiłeś bałaganu więc może od nowa dokładnie opisz konfiguurację i jaka karta nie działa. Możesz miec 2 działające karty audio ale jesli wystarczy jedna to napisz o która chodzi.

Podczas wgrywania systemu win 7, miałem problem z dźwiękiem, nie pamiętam ale chodziło chyba o płytę główną? bo jak do niej instalowałem sterowniki audio Realtek z płyty, to nie miałem głosu, jak pozwoliłem, żeby komp wyszukał sam, to było ok, ale z 5 głośników działało mi tylko 3, teraz w ogóle sprzęt nie widzi urządzenia audio, tak jakby te głośniki nie były podłączone, a są. Dwa dni temu było jeszcze ok.

Dodano po 44 [sekundy]:

Rychwal napisał:
Akurat ten zrzut ekranu nic nie wnosi do tematu prosiłbym o kliknięcie z lewej strony na menedżer urządzeń i zrobienie screena. to będzie bardziej pomocne

za moment wstawię

Dodano po 8 [minuty]:

Dodano po 4 [minuty]:

narkoholik napisał:
Opisałeś problem, użytkownicy próbowali pomóc na podstawie podanych informacji a tu nagle dopisujesz że masz jeszcze zintegrowaną na płycie .
W sumie narobiłeś bałaganu więc może od nowa dokładnie opisz konfigurację i jaka karta nie działa. Możesz mieć 2 działające karty audio ale jeśli wystarczy jedna to napisz o którą chodzi.

Głośniki - jakie i jak podłączone kabelki i do której karty.
Karta - SB Audigy ? O tą chodzi ? Więc na niej się skup a zintegrowaną najlepiej wyłącz (W Bios - Ac97 - disable - przykładowo)
Sterowniki - Użyj tych z płyty od SB Audigy dla Windows 7 lub ściągnij nowsze ze strony producenta.

Na razie tyle.

Głośniki są podłączone do karty SB Audigy, która była montowana z głośnikami.
Z Xp Profesional chodziły lux, z win7 działały 3 z 5 teraz w ogóle nie widzi sprzętu Audio.
Główną mam zintegrowaną z graficzną.
Dzięki za cierpliwość
Powrót do góry

WojtasJD
Poziom 26
Poziom 26

Post#17 16 Wrz 2010 23:55pomocny post - solucja   

Naciśnij naraz WinKey + R i wpisz a potem obejrzyj:
msinfo32 /category ComponentsProblemDevices [Enter]

następnie WinKey + R: services.msc [Enter] i zobacz stan usług takich jak:
- Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows
- Windows Audio
- Zasilanie
(chociaż widząc jeden ze zrzutów ekranu może być ok)

Zajrzyj do Dziennika zdarzeń czy coś nie ma ciekawego sprzed tych 2 dni.

'SB Audigy' - PCI, USB ?
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#18 Post autora tematu 17 Wrz 2010 12:53   

WojtasJD napisał:
Naciśnij naraz WinKey + R i wpisz a potem obejrzyj:
msinfo32 /category ComponentsProblemDevices [Enter]

następnie WinKey + R: services.msc [Enter] i zobacz stan usług takich jak:
- Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows
- Windows Audio
- Zasilanie
(chociaż widząc jeden ze zrzutów ekranu może być ok)

Zajrzyj do Dziennika zdarzeń czy coś nie ma ciekawego sprzed tych 2 dni.

'SB Audigy' - PCI, USB ?

Cytat:
'SB Audigy' - PCI, USB ?
Raczej PCI bo pokazywało mi błąd na połączeniu, ściągnąłem sterowniki i jest ok.
szukałem czegoś takiego nvidia nforce pci system management driver
zrobiłem jak mówiłeś i mam coś takiego
Powrót do góry

walek33
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łazy

Post#19 17 Wrz 2010 13:04   

A sprzęt? Bo jak do tej pory to ja tu żadnego audio nie widzę.
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#20 Post autora tematu 17 Wrz 2010 13:59   

walek33 napisał:
A sprzęt? Bo jak do tej pory to ja tu żadnego audio nie widzę.
i tu jest problem, bo komp nie widzi podłączonych głośników, albo karty dźwiękowej?
Głośniki Creative 5+1
Powrót do góry

452387
Gość

Post#21 17 Wrz 2010 18:35   

A próbowałeś porad opisanych na tym wątku?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1462285.html
Podano tam linka do sterownika SB Audigy pod Windows 7.
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#22 Post autora tematu 17 Wrz 2010 23:06   

wyrobekj napisał:
A próbowałeś porad opisanych na tym wątku?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1462285.html
Podano tam linka do sterownika SB Audigy pod Windows 7.

właśnie pobieram, ale tam jest 32 Bit ja mam 24 Bit :cry:, ale spróbuje, drugi link to Forum po angielsku.

Dodano po 45 [minuty]:

niestety te nie zadziałały :cry:
Powrót do góry

452387
Gość

Post#23 18 Wrz 2010 14:35   

Na tej stronie jeden z użytkowników napisał, że mu się udało zainstalować dźwięk (Twój problem mają też inni użytkownicy,
http://www.sevenforums.com/sound-audio/11540-sound-blaster-live-24-bit-external-dead-subwoofer.html)

Kod:

SUCESS INSTALLATION for Creative SB Live! 24-bit (CA0106) in "WINDOWS 7"
Integrated Audio Processor on MSI motherboard K9N DIAMOND (MS-7226)

(VERY IMPORTANT) HOW TO INSTALL (FOLLOW THE EXACT STEPS)

Go to Creative Sound Blaster - Sound cards for gaming, movies and music listening >
SUPPORT >
SOUND BLASTER >
If your product is not listed above, please click here. >
select LIVE! >
select live 24-bit (no external) >
latest downloads >
select "Creative Sound Blaster audio driver 1.04.0090" > download it.
(do not install direct from the .exe file downloaded)

(if you don't have winrar) Install the WINRAR
right click >
select EXTRACT TO SB24_PCDRV_LB_1_04_0090 > (or any local)
enter in this new folder >
enter in "DRIVER" folder >
double click in the SETUP file >
the installation will be lauch...
(the installation may be give few or much minutes or the system may be show the message
"not response" - DON NOT FINISH THIS PROCESS - wait for the complete install)
restart...

(IMPORTANT)
if the atualization Sound Blaster software appear, click in CANCEL... END.
(if you choose another option, will give the BLUE SCREEN OF THE DEATH)

Here is in full functionally. OK.

Creative Sound Blaster audio driver 1.04.0090
Filesize : 44.15 MB Download
Release date : 2 Jul 09

File Name : SB24_PCDRV_LB_1_04_0090.exe
This download is a driver providing Microsoft® Windows® 7 and Windows Vista® support for Creative Sound Blaster® Live!® and Audigy® series of audio devices. For more details, read the rest of this web release note.
This download supports the following audio devices only:
* Sound Blaster Live! 24-bit
* Sound Blaster Audigy Value/SE/LS
Requirements:
* Microsoft Windows 7 64-bit, Windows 7 32-bit, Windows Vista 64-bit with Service Pack 1 (SP1) or Windows Vista 32-bit with SP1
* Sound Blaster audio devices listed above
Notes:
* This driver is only for the Creative Sound Blaster audio device listed above.
DO NOT install this driver for other Sound Blaster audio devices.
* To install this driver
1. Download the file onto your local hard disk.
2. Close all other Windows applications.
3. Double-click the downloaded file.
4. Follow the instructions on the screen.

Mniej więcej napisał tam, że:

1. Idź na stronę Creative'a i idź do: Creative Sound Blaster - Sound cards for gaming, movies and music listening > SUPPORT > SOUND BLASTER > If your product is not listed above, please click here. >
Potem wybierz LIVE! > live 24-bit (no external) > latest downloads >
wybierz "Creative Sound Blaster audio driver 1.04.0090" > i ściągnij ten plik na Twój komputer. (nie instaluj bezpośrednio tylko najpierw ściągnij plik)

Jeżeli nie masz, to ściągnij i zainstaluj program WINRAR.

Rozpakuj sterowniki karty muzycznej przez najechanie na archiwum -> prawe kliknięcie myszą -> Rozpakuj do SB24_PCDRV_LB_1_04_0090 > lub każda inna lokalizacja i nazwa katalogu, bylebyś potem znalazł rozpakowane archiwum

wejdź do folderu > idź do folderu "DRIVER" > kliknij 2 razy plik SETUP > uruchomi się instalacja

Jeżeli pojawi się informacja "not response" -> nie przerywaj procesu, czekaj aż się skończy instalacja i wtedy uruchom ponownie komputer

(WAZNE)
Jeżeli pojawi się aktualizacja Sound Blastera (okienko), kliknij CANCEL...END. Wybranie innej opcji skończy się niebieskim oknem.

Creative Sound Blaster audio driver 1.04.0090
Filesize : 44.15 MB Download
Release date : 2 Jul 09

File Name : SB24_PCDRV_LB_1_04_0090.exe (tutaj jest do ściągnięcia http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=10964)
Ten plik to sterownik dający obsługę w Microsoft® Windows® 7 i Windows Vista® do kart z serii Creative Sound Blaster® Live!® and Audigy®.
Ściągać dla następujących kart muzycznych:
* Sound Blaster Live! 24-bit (<-TO CHYBA TWOJA KARTA)
* Sound Blaster Audigy Value/SE/LS
Wymagania:
* Microsoft Windows 7 64-bit, Windows 7 32-bit, Windows Vista 64-bit with Service Pack 1 (SP1) or Windows Vista 32-bit with SP1
* Sound Blaster audio devices listed above
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#24 Post autora tematu 20 Wrz 2010 15:25   

Bardzo dziękuję za wyczerpujący materiał, zrobiłem krok po kroku jak tu opisano i nadal nic się nie dzieje. Już sam nie wiem co mam zrobić?
Powrót do góry

WojtasJD
Poziom 26
Poziom 26

Post#25 20 Wrz 2010 23:04   

Marek400 napisał:
Raczej PCI bo pokazywało mi błąd na połączeniu...

Skoro jest problem z odróżnieniem PCI i USB proponuję serwis...
(jeśli nawet nie masz pewności czy to PCI to nawet trudno ci proponować odszukania urządzenia np. w tabeli PCI device listing...)

Marek400 napisał:

zrobiłem jak mówiłeś i mam coś takiego

W sumie to niewiele z tego co było proponowane zrobiłeś a ostatni ekran to wynik zapewne błędnego wpisania polecenia.
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#26 Post autora tematu 21 Wrz 2010 00:14   

Re: Komputer nie wykrywa podłączonych głośników w Creative

Cytat:
Skoro jest problem z odróżnieniem PCI i USB proponuję serwis...
(jeśli nawet nie masz pewności czy to PCI to nawet trudno ci proponować odszukania urządzenia np. w tabeli PCI device listing...)

wiesz zaskoczę Cię i odnalazłem sterownik do PCI i nie mam tego błędu.
Cytat:
W sumie to niewiele z tego co było proponowane zrobiłeś a ostatni ekran to wynik zapewne błędnego wpisania polecenia.

Skopiowałem dokładnie Twój wers polecenia i wkleiłem. Sądzisz, że jestem taki Tuman?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Wrz 2010 00:14   

Powrót do góry

WojtasJD
Poziom 26
Poziom 26

Post#27 21 Wrz 2010 03:30   

Marek400 napisał:
nie mam tego błędu.

Jakiego to mianowicie błędu nie masz?
(zgaduje: Dźwięk - Nie zainstalowano żadnych urzadzeń audio ?)

Marek400 napisał:
Sądzisz, że jestem taki Tuman?

W tym temacie się tym nie zajmujemy.
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#28 Post autora tematu 21 Wrz 2010 09:23   

Dokładnie nie pamiętam, sorry ja popełniłem błąd :cry: błąd miałem z tym zaznaczone na czerwono.

Więc co jeszcze mam sprawdzić?
Cytat:
(zgaduje: Dźwięk - Nie zainstalowano żadnych urzadzeń audio ?)
tak taki mam komunikat.
Powrót do góry

marek003
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#29 21 Wrz 2010 14:44   

Zostawmy sterowniki. Najpierw znajdźmy sprzęt.
Jak widać na załączonych obrazkach winda nie widzi żadnej karty audio.

Wnioskuję z paru postów autora że posiada dwie karty audio.
Jedną zintegrowaną - do niej są stery na CD do płyty głównej i drugą z "głośnikami" - bo dostał płytę ze sterami do niej.

Pytanie do autora proste ale trzeba je zadać. Pierwsze na rozluźnienie:
Jaką wtyczką/wtyczkami łączysz głośniki z kartą? Jack?
I drugie pytanie (dotyczy PCI czy USB):
Gdzie są gniazda do których wkładasz powyższe wtyczki głośników? z tyłu komputera? czy może do "pudełeczka" które z kolei wsuwasz do portu USB (czyli takiego prostokątnego otworka w kompie-jak do pendriver'ów)?
Powrót do góry

Marek400
Poziom 6
Poziom 6

Post#30 Post autora tematu 21 Wrz 2010 15:04   

marek003 napisał:
Zostawmy sterowniki. Najpierw znajdźmy sprzęt.
Jak widać na załączonych obrazkach winda nie widzi żadnej karty audio.

Wnioskuję z paru postów autora że posiada dwie karty audio.
Jedną zintegrowaną - do niej są stery na CD do płyty głównej i drugą z "głośnikami" - bo dostał płytę ze sterami do niej.

Pytanie do autora proste ale trzeba je zadać. Pierwsze na rozluźnienie:
Jaką wtyczką/wtyczkami łączysz głośniki z kartą? Jack?
I drugie pytanie (dotyczy PCI czy USB):
Gdzie są gniazda do których wkładasz powyższe wtyczki głośników? z tyłu komputera? czy może do "pudełeczka" które z kolei wsuwasz do portu USB (czyli takiego prostokątnego otworka w kompie-jak do pendriver'ów)?

:D Jack, są podłączone głośniki z tyłu kompa, do karty która była instalowana razem z głośnikami, załączam fotę
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Komputer nie wykrywa podłączonych głośników w Creative 5.1
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny