Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki telewizor LCD 37 - 40 cali

calcio23 17 Wrz 2010 23:59 7521 6
  • #1 17 Wrz 2010 23:59
    calcio23
    Poziom 8  

odległość od ekranu - 2 metry
    jak duży jest pokój - 2,5 m szeroki , 5m długi
    jaki masz obecnie telewizor - 25 cali CRT
    preferowana technologia - LCD
    jakie programy najczęściej oglądasz - przeróżne - filmy , rozrywkowe itp
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - raczej wieczorem
    preferowana wielkość telewizora - 37 cali
    preferowana marka - LG
    czego nie lubisz w telewizorach - mało żywego obrazu, smużenia
    jakie urządzenia będą podłączone - kino domowe, X box 360, ewentualnie DVD
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - pół na pół
    siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- różnie
    telewizor ma mieć wifi- nie to nie jest konieczne
    ma czytać przez USB filmy - niekoniecznie
    jakimi złączami i co chcesz podłączyć - kino domowe na RCA, Xbox 360 na hdmi, i ewentualnie odtwarzacz DVD na hdmi
    jaki sygnał? - na chwilę obecną będzie analogowy, potem możliwe że kupię dekoder cyfrowy
    ile programów HD - 0
    ile godzin dziennie ma grać telewizor - od 1h do 4h
    ile osób zasiada przed telewizorem - 1 maksymalnie 2
    ma stać czy wisieć - na początku będzie stał potem zawieszę go na ścianie
    jaka klasa cenowa - do 2400zł

w sumie to nastawiłem się na 37 cali ponieważ wydaje mi się że 40 to będzie za dużo, aczkolwiek z chęcią wysłucham wszelkich propozycji i sugestii, mój 25 calowy CRT jest już praktycznie sprzedany i mam go jeszcze 1,5 tygodnia więc przydałoby się coś wybrać a najlepiej kupić, przewertowałem Ceneo i już byłem nastawiony na Philips 37PFL5405H , ale na forum piszą że to nie wypał , a znowu Samsung LE37C650 ale ponoć piszczy w nim coś z tyłu i jest to denerwujące , natomiast Toshiba Regza 37XV635 ma ponoć kiepską matrycę,

myślę o :

LG 37LH4000

ewentualnie ale to już bardzo ewentualnie : Panasonic TX-L37S20E

w każdym razie byłbym wdzięczny za wszystkie propozycje.

Popraw piosownię!
    [_P_]

• #2 18 Wrz 2010 22:52
    B. Greda
    Poziom 14  

Jeżeli ma wisieć na dłuższej ścianie ( odległość mniejsza niż 2 m ) to z TV LG poleciłbym raczej 32LE5500 - 32" matryca S-IPS , podświetlenie LED ( krawędziowe ) , FullHD , 100Hz , DLNA i USB - na Ceneo 2200 zł lub coś z serii LD ( nowsza seria niż LH ).

• #3 19 Wrz 2010 00:16
    calcio23
    Poziom 8  

B. Greda - a z 37 calowych ? nie musi być konkretnie LG , może być inna marka
    ( odległość będzie lekko ponad 2m gdzieś 220cm ) więc dlatego myślę że 37 cali byłby w sam raz, bo 32 może być lekko za mały.

• #4 19 Wrz 2010 11:59
    B. Greda
    Poziom 14  

Możesz oczywiście kupić większy TV np. 37le5500 ( parametry te same ) ale przy odległości 2 - 2.5 m i sygnale 1080i ( telewizja N ) 32" to optymalny rozmiar . Przy współpracy z BR ( 1080p ) lub komputerem po HDMI ( np. oglądanie fotografii ) poleciłbym większy ekran . Należy pamietać że nawet w TV cyfrowej większość materiału jest w standardowej rozdzielczości ( co najwyżej upskalowane ) i przez kilka najbliższych lat się to nie zmieni a skalowanie zawsze wprowadza jakieś błedy które na dużym ekranie będą jednak widoczne .

• #5 19 Wrz 2010 13:25
    calcio23
    Poziom 8  

B. Greda poczytałem trochę i znalazłem kilka ciekawych TV , co byś polecał :

LG37lE5500 ( to jest LED ten którego podałeś )
    LG37LH 5000 , SAMSUNG LE37B651, SONY BRAVIA KDL KDL-37WS740 ,
    PANASONIC TX-L57G10C

to udało mi się wyszukać, tylko teraz co z tych TV by się nadawało a co nie.

• #6 19 Wrz 2010 22:19
    B. Greda
    Poziom 14  

Nie jestem specem od LCD ani sprzedawcą w sklepie RTV chociaż zajmuję sie elektroniką . Poleciłem Ci ten model ponieważ :
    - wspomniałeś o firmie LG
    - jest to najlepszy model w rozmiarze 32-37"
    - sam zamierzam go kupić po wprowadzeniu w moim rejonie TV cyfrowej .
    Wczesniej brałem pod uwagę 32lh5000 ewentualnie samsunga 32B650 ( modele z ubiegłego roku ) . Na samsungu są nieco lepsze kolory i czerń , zaś LG ( panel S-IPS ) ma szerszy kąt oglądania . W Sony prawdopodobnie jest panel Samsunga a cena nieco wyższa . Panasonic ( S-IPS ) montuje w swoich TV gniazda na karty SD zamiast USB - mniej uniwersalne ale można oglądać filmy nakręcone kamerą cyfrową . Tak więc sam musisz zdecydować co wybrać .

• #7 19 Wrz 2010 23:53
    calcio23
    Poziom 8  

B. Greda , trochę czytałem i pytałem i właśnie wezmę albo tego LG37lE5500 co polecasz lub też LG ale model LG 37LH4000, na razie raczej będę oglądał filmy z pendrive, i telewizja naziemna, no ale za niedługo pewnie jakąś satelitę się podłączy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme