Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się
Autor
Wiadomość
domiel
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 18 Wrz 2010 09:06   

Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się

Witam.
Posiadam od 3,5 roku taki bojler i mam następujący problem:
Od jakiegoś czasu przestał co któryś raz załączać gazu i wywalił kod 01 bądź 02 już dokładnie nie pamiętam. Był serwisant autoryzowany, coś "pooglądał", "poodkurzał" i było dobrze 2-3 dni, poczym teraz wywala kod 04 albo cały ekran zanika i od nowa się uruchamia, a obecna usterka to nie za każdym razem załącza gaz, często jak juz załączy i leci ciepła woda to po 3-5 minutach wyłącza gaz i leci tylko zimna (trochę lipa przy braniu przysznica) no i resetuje się cały ekranik i wsio od zera wczytuje. Generalnie teraz działa ze zdjętą obudową a z założoną w ogóle nie odpalał gazu.
Dodam tylko, że mam wrażenie że jak się porusza tym panelem sterowania to załapuje i lata bez problemu (oczywiście 1-2 dni max) i potem znowu to samo. Czy możliwe jest żeby padło coś na tej płycie głównej, albo może zimne luty są i raz działa, a raz nie...?
Podpowiedzcie mi coś proszę, bo nie wiem może to coś drobnego, a nie chce wołać od razu kolejnego fachowca co za "zwiedzanie" mojej łazienki weźmie 200-300zł i dalej będzie kicha.
Z góry wielkie dzięki

Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: MOJE Miasto

Post#2 18 Wrz 2010 23:46   

Re: Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył.

Opisane objawy wskazują na kłopot z kominem, oraz elektrodą jonizacyjną.
Zaproś serwisanta z analizatorem spalin. Niech zamknie obudowę i sprawdzi stronę powietrzną układu spalinowego. Chyba, że wiesz jaki masz komin. Masz założone uszczelki?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Wrz 2010 23:46   

Powrót do góry

domiel
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 19 Wrz 2010 11:16   

No dobrze, będę próbował w tym kierunku, co do uszczelek to nie wiem, muszę zapytać specjalisty, chyba że jakoś sam mogę to sprawdzić?
A co z resetowaniem się wyswietlacza (gaśnie całkiem na 1 sek.) jakby napięcie spadało i jednocześnie spada ciśnienie wody w kranie...
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Post#4 19 Wrz 2010 11:37   

Żeby sprawdzić poprawność doboru i montażu komina, należy użyć analizatora spalin, ewentualnie rozebrać cały komin.
Może to być awaria płyty głównej, lub jakieś luźne połączenia elektryczne.
Ciśnienie wody w instalacji nie jest związane z gaśnięciem wyświetlacza.
Powrót do góry

domiel
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 20 Wrz 2010 00:03   

A proszę mi powiedzieć, czy możliwe jest, czy ktoś się spotkał z tym, że na płycie tej głównej mogą być zimne luty i dlatego tak sie resetuje albo jaki element na tej płycie padł i czy można go wymienić, czy trzeba całą płytę jakby co...? Jakby były zimne luty to bym ją wymontował i odnowił je...
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Post#6 20 Wrz 2010 00:11   

domiel napisał:
... czy trzeba całą płytę jakby co...?

Płyt się nie naprawia
Powrót do góry

domiel
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 20 Wrz 2010 23:54   

Rozumiem, jak coś to wymiana.
Odkryłem nową przedziwną zależność w moim urządzeniu, a mianowicie: ze zdjętą obudową wierzchnią urządzenie działa bez zarzutów. Założę tylko obudowę - nie pali, wyłącza się, resetuje się, zdejmę obudowę - działa znowu. Masakra jakaś, nie mam pojęcia co to w ogóle może mieć wspólnego z poprawnym działaniem.
Ma ktoś może jakiś pomysł, coś z masą nie tak, czy z cyrkulacją powietrza???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2010 23:54   

Powrót do góry

sserwis
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: wawa

Post#8 25 Wrz 2010 22:22   

Wymiana płyty głównej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Wrz 2010 22:22   

Powrót do góry

frog1
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 26 Wrz 2010 11:56   

ze zdjętą obudową wierzchnią urządzenie działa bez zarzutów. Założę tylko obudowę - nie pali, wyłącza się, resetuje się, zdejmę obudowę - działa znowu[/b].

Jak dla mnie to nie ma nic wspólnego jedno z drugim chyba ,że masz jakiś kabel przetarty i jak założysz obudowę to robi jakieś zwarcie restartujące płytę
Powrót do góry

mirrzo
Poziom 25
Poziom 25

Post#10 26 Wrz 2010 21:26   

Masz "lewe" powietrze w kominie. Rura powietrzna zaciąga spaliny z rury wewnętrznej
Powrót do góry

kolegaga
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 18 Lis 2010 16:59   

Mogę wiedzieć, jaka była przyczyna twojego problemu z piecem. Właśnie mam coś podobnego. U mnie wyłącza się po kilku minutach (1-4) ciepła woda użytkowa, płomień gaśnie. Po zakręceniu i odkręceniu wody piec się uruchamia i znowu gaśnie.
Powrót do góry

zybie
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: wica

Post#12 18 Lis 2010 22:34   

kolego według mnie masz uszkodzony presostat powietrza albo niedrożne połączenia powietrzne [rurki]podłączone do presostatu.
proponuję zacznij od wyczyszczenia wszystkich elementów przyległych do presostatu
Powrót do góry

dominik_ryka
Poziom 13
Poziom 13

Post#13 18 Lis 2010 23:29   

warto też zainteresować się sondą NTC skoro piec chodzi jakiś czas i gaśnie po chwili ...
Powrót do góry

kolegaga
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 19 Lis 2010 12:26   

Witam.
Dziękuję za podpowiedzi. Był u mnie serwisant (piec jest na gwarancji) wymienił czujnik temperatury – piec zachowywał się tak samo. Natomiast przy otwartej komorze spalania nie wyłączył się, po zamknięciu to samo. Ma przyjść z analizatorem spalin. Nie mówił nic o presostacie powietrza. Czy analiza spalin wykaże jego nieprawidłowe działanie? Czy przyczyną takiej pracy może być coś w instalacji kominowej (mieszkanie w bloku, komin podobno wspólny dla całego pionu)?

Natomiast przyjrzałem się dzisiaj pracy pieca przy centralnym ogrzewaniu i wydaje mi się, że też jest nieprawidłowa:
Piec miał zadaną temperaturę 55 stopni w chwili startu, po upływie 1 minuty od startu przy temperaturze 42 stopni wyłączył się palnik, po upływie kolejnej minuty temperatura spadła do 26 st. i palnik się załączył, kolejne 2 min. pracy, temperatura 46 st. i palnik się wyłącza, znowu 1 minuta przerwy temperatura na piecu spada do 36 i się załącza palnik, 3 minuty pracy, temperatura 60 st. i palnik się wyłącza.
Czy taka praca pieca jest prawidłowa?
Powrót do góry

igrzelczyk
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Szczecin

Post#15 20 Lis 2010 16:55   

nie nie jest prawidlowa a skoro kociol ma komore zamknieta to jakim cudem ma wspolny komin z sasiadami?!
pozdrawiam
wesoly serwisant
Powrót do góry

kolegaga
Poziom 2
Poziom 2

Post#16 22 Lis 2010 21:00   

igrzelczyk napisał:
nie nie jest prawidlowa a skoro kociol ma komore zamknieta to jakim cudem ma wspolny komin z sasiadami?!
pozdrawiam
wesoly serwisant

Może dziwne ale prawdziwe - komin wspólny z sąsiadami.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2010 21:00   

Powrót do góry

wuadex
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Brzeziny

Post#17 23 Lis 2010 02:15   

Sprawdźcie proszę ciągi w Waszych kominach. Zapalniczką lub zapałką. Piece wyłączają się Wam, bo następuje cofanie z komina spalin. Automatyka to wyczuwa i wyłącz piec. Macie w kominach pajęczyny. Poprzez osady na nich następuje blokownie ciągu w kominie. Proponuję Wam wypalenie ich. Zwińcie 2 strony gazety z kiepskiego papieru( bo się dobrze pali) w długi rulon i włóżcie do komina powyżej wejścia spalin. Podpalcie i w razie potrzeby operację powtórzcie.
Wiem to wszystko, bo używam piecyka gazowego w łazience, i co jakiś czas przeprowadzam tą operację udrażniania komina. Może to i nie fachowe, ale skuteczne. Dajcie cynk czy pomogło.
Powrót do góry

Gobimen
Poziom 6
Poziom 6

Post#18 18 Gru 2010 10:58   

Prawdopodobnie płyta główna

Ja mogę to naprawić 664842900 - Naprawa ok 200 zł
Powrót do góry

natasza13
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 15 Sty 2011 17:12   

Jeśli komuś sie przyda...

Kody- interpretacja

01 BLOKADA. BRAK ZAPŁONU
02 BLOKADA TERMOSTATU (BEZPIECZEŃSTWA) NADMIERNEJ TEMPERATURY,
NIEPRAWIDŁOWOŚĆ KONTROLI PŁOMIENIA
03 INGERENCJA TERMOSTATU DYMU
04 STYKI ELEKTROMECHANICZNE
05 NIEPRAWIDŁOWOŚĆ- SONDA WYJŚCIOWA
06 NIEPRAWIDŁOWOŚĆ- SONDA W.U.
10 NIEWYSTARCZAJĄCE CIŚNIENIE W INSTALACJI
20 NIEPOŻĄDANY PŁOMIEŃ
27 NIEWYSTARCZAJĄCY OBIEG
28 OBECNOŚĆ PRZECIEKU
31 UTRATA KOMUNIKACJI Z ZSC

Blokada - brak zapłonu. Przy każdym żądaniu c.o. lub wytworzenia c.w.u., kocioł włącza się automatycznie. Jeśli
palnik nie włączy się w przeciągu 10 sekund, kocioł rozpoczyna "blokadę - brak zapłonu" (kod 01). Aby usunąć
"blokadę zapłonu" konieczne jest naciśnięcie przycisku Reset (1). Przy pierwszym włączeniu lub po długim
okresie nieaktywności urządzenia, może okazać się konieczne usunięcie "blokady zapłonu". Jeśli sytuacja
powtarza się często, zadzwonić po wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
Blokada termostatu nadmiernej temperatury. Jeśli podczas normalnego funkcjonowania z powodu
nieprawidłowości "dojdzie" do nadmiernego rozgrzania wewnętrznego, kocioł wprowadza się w stan blokady
nadmiernej temperatury (kod 02). Po odpowiednim ochłodzeniu usunąć "blokadę nadmiernej temperatury"
wciskając przycisk Reset (1). Jeśli sytuacja powtarza się często, zadzwonić po wykwalifikowanego technika (np. z
Serwisu Technicznego Immergas).
Ingerencja termostatu dymu. Podczas funkcjonowania, jeśli przewód odprowadzania dymu nie pracuje
właściwie, ingeruje termostat dymu blokując kocioł (kod 03 - Żółty). Kocioł uruchamia się automatycznie po 30
minutach w przypadku przywrócenia normalnych warunków bez konieczności wyzerowania jej. W razie trzech
ingerencji termostatu dymu w czasie krótszym niż 2 godziny, kocioł po blokadzie (kod 03 - Czerwony) wymaga
ręcznego uzbrojenia wciskając Reset (1). Gdy nieprawidłowość trwa, należy zadzwonić po wykwalifikowanego
technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
Styki elektromechaniczne. Pojawia się w przypadku nieprawidłowej pracy termostatu bezpieczeństwa,
presostatu spalin lub presostatu instalacji (kod 04) kocioł nie uruchamia się; spróbować wyzerować (reset)
kocioł, jeśli nieprawidłowość trwa konieczne jest wezwanie wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu
Technicznego Immergas).
Nieprawidłowość - sonda wyjściowa instalacji. Jeśli karta wykryje nieprawidłowość na sondzie wyjściowej
instalacji (kod 05) kocioł nie uruchamia się; należy zadzwonić po wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu
Technicznego Immergas).
Nieprawidłowość - sonda w.u. Jeśli centralka wykryje nieprawidłowość na sondzie w.u. (kod 05) kocioł nie
wytwarza c.w.u.; konieczne jest wezwanie wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
IMMERGAS – Eko-Anwa
17
Niewystarczające ciśnienie w instalacji. Nie zostało odczytane ciśnienie wody wewnątrz obwodu ogrzewania
(kod 10) wystarczające aby zagwarantować właściwe funkcjonowanie kotła. Sprawdzić, czy ciśnienie instalacji
zawarte jest między 1+1,2 bara.
Niepożądany płomień. Pojawia się w przypadku dyspersji obwodu odczytu lub nieprawidłowości w kontroli
płomienia (kod 20); spróbować wyzerować kocioł; jeśli nieprawidłowość trwa, konieczne jest wezwanie
wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
Niewystarczający obieg wody. Pojawia się w przypadku przegrzania kotła spowodowanego niskim obiegiem
wody w obiegu pierwotnym (kod 27); powody mogą być następujące:
- niski obieg w instalacji; sprawdzić, czy nie ma przerwania na obwodzie ogrzewania i czy instalacja jest
całkowicie wolna od powietrza (odpowietrzona);
- pompa obiegowa zablokowana; należy odblokować pompę obiegową.
Jeśli sytuacja powtarza się często, zadzwonić po wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego
Immergas).. Przy każdym żądaniu c.o. lub wytworzenia c.w.u., kocioł włącza się automatycznie. Jeśli
palnik nie włączy się w przeciągu 10 sekund, kocioł rozpoczyna "blokadę - brak zapłonu" (kod 01). Aby usunąć
"blokadę zapłonu" konieczne jest naciśnięcie przycisku Reset (1). Przy pierwszym włączeniu lub po długim
okresie nieaktywności urządzenia, może okazać się konieczne usunięcie "blokady zapłonu". Jeśli sytuacja
powtarza się często, zadzwonić po wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
Przeciek obwodu w.u. Jeśli podczas pracy w fazie ogrzewania pojawi się podwyższenie temperatury w.u., kocioł
wskazuje nieprawidłowość (kod 28) i redukuje temperaturę ogrzewania, aby ograniczyć tworzenie się osadów
wapiennych w wymienniku. Sprawdzić, czy wszystkie zawory kurkowe instalacji w.u. są zamknięte i nie
przeciekają, i ogólnie, czy nie ma wycieków w instalacji. Kocioł wraca do normalnego funkcjonowania po
przywróceniu wszystkich optymalnych warunków w instalacji w.u. Gdy nieprawidłowość trwa, należy zadzwonić
po wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
Utrata komunikacji ze Zdalnym Sterowaniem Cyfrowym. Pojawia się po 1 minucie utraty komunikacji między
kotłem i ZSC (kod 31). Aby wyzerować kod błędu, usunąć i przywrócić napięcie do kotła. Jeśli sytuacja powtarza
się często, zadzwonić po wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego Immergas).
Informacje zaczerpnięte ze strony http://www.eko-an...

Dotyczą innego modelu pieca IMMERGAS ale kody oznaczają to samo.

Usunąłem nieaktywny link
mod - mirrzo

Powrót do góry

Gobimen
Poziom 6
Poziom 6

Post#20 31 Sie 2011 19:24   

Cytat:
Płyt się nie naprawia

Jak tak twierdzisz to musisz pracować w serwisie i kosić ludzi po 650 zł za płytkę

Innych co twierdzą inaczej proszę ....

Moderowano przez mirrzo:
Pomoc niefachowa - SZKODLIWA.
Usunąłem część treści3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu ...

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Immergas Eolo Star 23kW, nie zapala, resetuje się, wył. się
Strona 1 z 1