Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podlaczenie komputera do telewizora bez wyjscia TV Out

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Podlaczenie komputera do telewizora bez wyjscia TV Out
Autor
Wiadomość
qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 19 Wrz 2010 04:05   

Podlaczenie komputera do telewizora bez wyjscia TV Out

Witam, chcialbym podlaczyc komputer do telewizora jednak nie posiadam wyjscia TV Out na kracie graficznej ( zintegrowany ATI Radeon Xpress 200/1100). Obok wyjscia VGA z komputera mam jesczze 2 inne wyjcia/wejscia. Nie wiem do czego sluza wiec jezeli ktos wie co to za wyjscia/wejscia to bylbym wdzieczny za pomoc. Pierwsze "gniazdo" wyglada jak VGA jednak jest dwa razy dluzsze. Drugie natomiast rozmiarowo przypomina VGA jednak zamiast dziur ma piny. Posiadam rowniez monitor Nordmende 15" wiec jezeli z poziomu komputera bez kupowania dodatkowych kart nie da sie go podlaczyc z telewizorem to moze wlasnie monitor da sie podlaczyc z telewizorem. Opisuje jakie mam wyjscia, wejscia,w monitorze od lewej strony:
-Power (to wiem do czego sluzy :) ;
- scart ;
-PC AUDIO IN ;
-VGA IN (tym kablem mam polaczony monitor z komputerem) ;
- AUDIO IN (R i L) ;
-AV IN ;
- S- VIDEO ;
- RF- IN ;

Jesli chodzi o moj telewizor to posiadam Panasonic 25" - telewizorek ten posiada juz swoje lata jednak do tej pory spisuje sie rewelacyjnie. Zlacza jakie posiada to jedynie 3 czincze (podejrzewam ze dwa od dzwieku i jeden od obrazu). Pomozcie jakie mam wyjscie zeby podlaczyc komputer z telewizorem. Jezeli nie obejdzie sie bez kupna karty graficznej z TV Otem to doradzcie chociaz jakis starszy niedrogie model ktory polecacie. Pozdrawiam i sorki za brak polskich liter gdyz posiadam angielska wesje Windows
Powrót do góry

janeczekkk
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wrocław

Post#2 19 Wrz 2010 08:26   

Re: Podlaczenie komputera do telewizora bez wyjscia TV Out

Przeważnie podłączenie komputera z TV robi się przez S-Video lub w nowych kartach i TV prze z HDMI jednak po Twoim opisie nie widzę żebyś miał takie wyjście. Pomogło by zdjęcie wszystkich wyjść.
Powrót do góry

grubass
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Brzeszcze (oświecim)

Post#3 19 Wrz 2010 08:54   

Jest rozwiązanie mianowicie Konwerter VGA -> Euro potem z Euro -> Czincz. Sporo kombinowania i nie opłacalne. Lepiej kupić karte graficzną z wyjście S-Video. Najtańsze karty posiadające to wyjście to teraz już pewnie np. poczciwe nvidia TNT 2. Karty wiekowie a na Allegro za grosze. Jeżeli chcesz lepszą karte to już zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć.

Jeszcze parę słów co do jakości. Mianowicie obraz z S-Video będzie nędzny pare lat temu to wystarczało teraz minimum to VGA.
Powrót do góry

P-o-l
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Białystok

Post#4 19 Wrz 2010 12:35   

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1349805.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=370783&highlight=vga+svideo
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=323480&highlight=vga+svideo
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=335907&highlight=vga+svideo

Taką przejściówkę możesz sam zrobić bądź gdzieś kupić(na alledrogo po 2zł bez przesyłki - słowo kluczowe "vga s-video")
Powrót do góry

wiktor_bar
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: www=wide w-wa :)

Post#5 19 Wrz 2010 13:10   

qead,

Jeśli masz tylko 3 gniazda CINCH, to są to najpewniej 2 x Audio (lewy i prawy kanał) oraz Composite Video - wszystko wejścia. Musisz więc podać z zewnątrz całkowity sygnał wizyjny (tj. właśnie Composite Video), a nie tylko składowe kolorów, luminancji i synchronizacji osobno.

Ale nawet jeśli zrobisz przejściówkę, itd., to NIE MA GWARANCJI, że zobaczysz obraz. Rozdzielczości powyżej 640 x 480 i tak nie będą wyświetlane, a Twój telewizor najbardziej lubi odświeżanie 50 Hz, góra 60Hz.

Po to właśnie w kartach graficznych jest montowane TV-OUT (obojętnie w jakim standardzie złącza i sygnału). Jeśli karta takie wyjście ma, wtedy masz gwarancję, że na telewizorze coś zobaczysz. Nie chodzi tylko o złącza, ale i postać sygnału.
Taka karta potrafi wtedy pracować jednocześnie z monitorem w rozdzielczości jakiej chcesz, a na wyjściu TV-OUT da ci taki sygnał, który będzie mógł być odtworzony na ekranie telewizora.

Twój MONITOR ma tylko WEJŚCIA i nie wydaje żadnego sygnału na zewnątrz (chyba, że w EUROSCART, co mało prawdopodobne). A już na pewno nie przetwarza sygnału tak, żeby zamienić go na Composite Video, który jest potrzebny dla Twojego telewizora. Stąd próba podłączania telewizora do monitora nie ma żadnego sensu.

Tak więc przyłączam się do rady, by kupić tanią (lub droga - na ile Cie stać ;)) kartę graficzną z takim wyjściem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Wrz 2010 13:10   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 19 Wrz 2010 13:17   

Używane karty graficzne są dziś tak tanie, że nie ma sensu kombinować. ;) Konwerter lub zbudowanie go samodzielnie wyniesie kosztowo tyle samo, ile kosztuje używana karta graficzna z wyjściem tv.

Taki choćby Radeon 9200 - tanie to, a i całkiem sprawne - jeśli nie używasz gier.
Powrót do góry

grubass
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Brzeszcze (oświecim)

Post#7 19 Wrz 2010 23:10   

Cytat:
Używane karty graficzne są dziś tak tanie, że nie ma sensu kombinować. ;) Konwerter lub zbudowanie go samodzielnie wyniesie kosztowo tyle samo, ile kosztuje używana karta graficzna z wyjściem tv.

Popieram. Co nie zmienia faktu że na wstepie sygnał z S-Video będzie bardzo słaby. System przestarzały a jakość na poziomie filmów nagrywanych bezpośrednio kamerą w kinie. To tak dla zobrazowania jak to będzie wyglądać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Wrz 2010 23:10   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 19 Wrz 2010 23:43   

Przy oglądaniu filmów, bądź graniu w gry - obraz spełnia wszelkie oczekiwania. Gorzej w trakcie użytkowania systemu - ostrość mocno zależy od telewizora, a i tak nie ma rewelacji. ;)
Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 22 Wrz 2010 01:22   

Zdecydowalem juz ze kupie karte, nie potrzebna mi zadna rewelacyjna grafika jednak mimo wszystko prosze o wasze porady i opinie odnosnie wyboru karty grafiki. Moj typ jaki znalazem na allegro to http://allegro.pl/ati-radeon-x1300-256mb-okazja-gratis-hdtv-tv-i1242161475.html albo http://allegro.pl/ati-radeon-x-700-256mb-d-sub-dvi-tv-out-i1231655114.html jezeli uda sie wam cos znalesc tanszego a co pod wzgledem jakosci nie bedzie duzo odbiegac to napiszczcie. Cały czas zalezy mi na karcie graficznej z wyjsciem TV ktorej gownym przeznaczeniem bedzie ogadanie na fimow na wiekowym juz wspomnianym telewizorze TV. Wiec pomozncie mi wybrac cos rozsadnego pod wzgedem cena/jakosc( moge kupic nawet RIVE TNT 2 32MB jezeli powiecie ze w moim przypadku i tak nie odczuje wiekszej jakosci obrazu ze wzgledu na telewizor)Dzieki wiekie za pomocne wskazowki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2010 01:22   

Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 Post autora tematu 23 Wrz 2010 00:04   

Widze, ze limit pomocy juz wykorzystalem. Powiedzcie mi tyko czy odczuje roznice ogladajac filmy na moim telewizorze majac karte graficzna rive tnt 2 32MB abo jakas inna geforce abo radeon np. 128MB?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 23 Wrz 2010 00:22   

W przypadku używania wyjścia na telewizor, nie powinno być większych różnic między kartami - podejrzewam że zwykła Riva wystarczy. Zwłaszcza przy używaniu z wiekowym TV. :)
Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 Post autora tematu 23 Wrz 2010 13:22   

Jak sie nazywa kabe ktory potrzebuje D-sub- chincz?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 23 Wrz 2010 13:26   

SVideo -> przejściówka na chinch. I tym cinch'em podłączasz do telewizora.
Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 Post autora tematu 25 Wrz 2010 15:24   

Czesc, kupilem zestaw kabli :
- meski s-video -> meski s-video (5 metrow)
-3 chinch-e (mieskie z jednej i drugiej strony) 5 metrow
- adapater do dzwieku 2 chinche damskie z jednej strony na maly jack z drugiej
- oraz adapter euro byl w zestawie , dwustrony (tzn. z mozliwoscia regulacji INPUT albo output) z jednej strony ma wyjscie euro a z drugiej strony ma 3x chinch damski oraz s- video damski
Powiedzcie mi co musze dokupic poniewaz mam probem gdyz kable sa 5 metrowe a ja potrzebuje 7 metrow kabi zebym mog podlaczyc komputer z telewizorem. Niepotrzebnie kupilem taki zestaw jednak w sklepie mi sprzedawca powiedzial ze w tym zestawie mam wszystkie potrzebne do podlaczenia przejsciowki(oczywiscie mowilem mu jakie mam wejscia w telewizorze). Jak teraz sie temu zestawowi przygladam to widze ze nie mam szans podaczyc za pomoca tych przejsciowek i kabli mojego komputera z tv. Adapter 2 chinche-> mini jack wykorzystam do podlaczenia dzwieku jednak i tak potrzebuje jakas zrobic przedluzenie kabli.Chyba bede musial lutowac. Jesli chodzi o obraz to juz nie mam pojecia .Da sie jakos zlutowac kabel chinch video z kabem s-video? Maja tyle samo zyl? Adapter euro podejrzewam ze w zaden sposob nie bede mogl wykorzystac ale jezeli sie myle do porawcie mnie.Pomozcie, prosze.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 26 Wrz 2010 02:02   

Ciężko będzie z tego zestawu zrobić siedmio-metrowy.

Proponuję przysunąć komputer lub telewizor. :D Najlepsze rozwiązanie.

A co do połączenia:

- S-Video podłącz do komputera, i do adapteru Euro.
- Przejściówkę cinch-mały jack podłącz do komputera
- Dwa przewody cinch podłącz do przejściówki i adapteru Euro
- Adapter podłącz do telewizora, i ustaw na INPUT.

Powinno działać. Co do przedłużania - niestety nie mam pomysłu co z tym zrobić.
Powrót do góry

wiktor_bar
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: www=wide w-wa :)

Post#16 26 Wrz 2010 20:41   

skoro już tyle masz, to:
- do audio albo mini-jack stereo przedłużacz (męski-damski) 2m, albo z drugiej strony przedłużacz 2 x CINCH (2x męski + 2x damski).

- do VIDEO 2 metry przedłużacz cinch damski-męski

ZLUTOWAĆ SIĘ DA, ale nie zadziała :)

Ponieważ nie piszesz (przeoczyłem?) o przejściówce S-VIDEO / Composit Video
to ZAKŁADAM, że w tym adapterze EURO jest adapter S-VIDEO/Composit Video,
bo inaczej na wyjściu S-VIDEO OUT karty masz rozdzielone sygnały chrominancji i luminancji, a potrzebujesz na wejściu CINCH telewizora całkowity sygnał wizyjny.
Ufam, że facet w sklepie wiedział, co mówi.

James 695 napisał Ci właściwie wszystko, nie wspomniał tylko, żeby adapter EURO połączyć z telewizorem przewodem CINCH. Niby to oczywiste, ale tak na wszelki wypadek.
Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#17 Post autora tematu 26 Wrz 2010 22:28   

Troche kombinowalem z kuzynem bo sie troche lepiej zna ode mnie w takich sprawach i juz pisze do czego doszlismy. Przejsciowka euro ktora mialem w zestawie nie wiadomoo z jakiej przyczyny ale daje jedynie czarnobiala wizje. Podlaczylem za pomoca kabla svideo i przejsciowki kuzyna (mial kabel svideo zenski z jednej strony oraz svideo meski z drugie strony, oraz przejsciowke svideo meski na chinch) do mojego telewizora i wszystko pieknie na kolorowo chodzilo.Ze wzgledu na to ze przeprowadzalem gruntowny remont pokoju i chcialem jak najszybciej juz poustawiac meble zeby porobic miejsce tak wiec puscilem jeden kabel chinch zolty ktory mialem w zestawie za meblami wychodzi mi w rogu pokoju gdzie mam dostep do koncowki oraz z drugiej strony pokoju od komputerta pusciklelm svideo koncowka rowniez wychodzi w tym samym rogu co koncowka zoltego chincha. Teraz potrzebuje kupic jedynie przejsciowke (adapter) zenski svideo -> chinch. Nie wiecie gdzie moge takie cos kupic? Przeszukalem cale allegro oraz pare innych sklepow internetowych i nie spotkalem sie z taka przejsciowka, znalazlem przejsciowke jedynie svideo meski -> chinch taka jak mail moj kuzyn. Nie wiecie czy taka przejsciowka w ogole jest produkowana albo czy da sie jakos ja zrobic? Kable juz nie moge ruszac, meble sa poskrecane i tez juz nie da sie ich ruszyc wiec to chyba moja jedyna szansa. Jesli o dzwiek chodzi to z tym nie ma probemu bo kable dosztukowalem i dzwiek mam. Prosze pomozcie jeszcze
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#18 27 Wrz 2010 00:22   

Ciężko będzie o taką przejściówkę. Podejrzewam że nie są w ogóle takie produkowane.

A co do czarnobiałej wizji - telewizor nie obsługuje S-Video, stąd ten efekt. Musi być przejście na cinch. (composite)
Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#19 Post autora tematu 27 Wrz 2010 15:14   

Skoro nie obsuguje svideo to czemu kablem od kuzyna s-video na chinch mialem obraz?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#20 27 Wrz 2010 15:21   

Przejście z S-Video na Cinch ma w sobie połączone przewody chrominancji i luminancji, czyli sygnał dla telewizora jest widzialny jako 'zwykły' composite.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2010 15:21   

Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#21 Post autora tematu 27 Wrz 2010 15:34   

A jezeli kupilbym karte graficzna z wyjsciem chinch to czy laczac ja zoltym kablem chinch z telewizorem bede widzia kolorowy obraz?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#22 27 Wrz 2010 15:37   

Wszystko na to wskazuje.

Ja polecam po prostu kupić przejściówkę wpinaną do karty graficznej - męskie sVideo - żenski cinch. I do tego 7 metrów pojedyńczego kabla cinch, który nie będzie drogi. Najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.
Powrót do góry

qead
Poziom 9
Poziom 9

Post#23 Post autora tematu 27 Wrz 2010 19:31   

Wlasnie kupilem przejsciwke zenskie svideo -> meski chinch + przejsciowke zenski chinch -> zenski chinch (czyli laczenie chinchow). Zaraz sprawdze czy wszystko chodzi i napisze na forum jak i czy w ogole dziala ten cay zestaw.

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Wszystko dziala juz jak nalezy. Dzieki wszystkim za pomoc.Karte graficzna zdecydowalem sie kupic Geforce 7300GS za 59zl http://allegro.pl/item1236553430.html Pozdro
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#24 27 Wrz 2010 20:22   

Nie ma sprawy, miłego użytkowania. ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Podlaczenie komputera do telewizora bez wyjscia TV Out
Strona 1 z 1