X

kable elektryczne nad działką

19 Sep 2010 11:37 IZizabelaczapinska
  • #1 19 Sep 2010 11:37
    izabelaczapinska
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam, przez moją działkę biegną kable elektryczne podłączone do sąsiadów, słup wprawdzie stoi na ulicy przy samym moim ogrodzeniu po środku działki. Chcemy postawić dom, mamy wyznaczona linie zabudowy i jeden z tych kabli musi być usunięty, ponieważ będzie akurat nad zaplanowanym budynkiem. Jak powinnam rozwiązać ten problem z elektrownią, z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • #2 19 Sep 2010 11:58
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Helpful post? (0)
    To nie z elektrownią ale z sąsiadem. I z projektantem, ktory będzie wykonywał projekt zagospodarowania działki.
  • #3 19 Sep 2010 17:04
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Helpful post? (0)
    Najpierw idź pogadaj z sąsiadem, niech obejrzy umowę z ZE i określi gdzie jest granica własności pomiędzy instalacją należącą do ZE a tą do sąsiada.
    Znając życie granicą dostawy będą zaciski prądowe na słupie....

Jeżeli tak, jak napisałem wyżej, to zmianę w przyłączu będzie musiał wykonać sąsiad na swój koszt...

Napisz, jak z granicą...
  • #4 22 Sep 2010 18:50
    zbich70
    Specjalista elektryk
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie jest granica własności bo i tak koszt przebudowy przyłącza spadnie na autorkę. Będąc sąsiadem i właścicielem przyłącza w żadnym wypadku nie zgodziłbym się na przebudowę na swój koszt. Tak samo postąpi ZE jeżeli przyłącze jest jego własnością. Dlaczego? Bo to projektowany obiekt wchodzi w kolizję z ISTNIEJĄCĄ linią energetyczną a nie odwrotnie. Rozwiązanie kolizji należy do projektanta, oczywiście za pieniądze inwestora.
  • #5 22 Sep 2010 19:45
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy
    Helpful post? (0)
    Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz ale u mnie ZE zabezpiecza się i na taką okoliczność. Bez zgody podpisanej przez właściciela działki nad którą linia przebiega nie wykona przyłącza sąsiadowi. Obawiam się, że sąsiad ma zgodę poprowadzenia przyłącza nad waszą działką podpisaną przez Was. Jeśli tak jest, wszelkie zmiany musicie przeprowadzić niestety na własny koszt.
    Porozmawiaj z sąsiadem i z ZE, takie dokumenty muszą mieć.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products