Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kable elektryczne nad działką

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> kable elektryczne nad działką
Autor
Wiadomość
izabelaczapinska
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 19 Wrz 2010 11:37   

kable elektryczne nad działką

Witam, przez moją działkę biegną kable elektryczne podłączone do sąsiadów, słup wprawdzie stoi na ulicy przy samym moim ogrodzeniu po środku działki. Chcemy postawić dom, mamy wyznaczona linie zabudowy i jeden z tych kabli musi być usunięty, ponieważ będzie akurat nad zaplanowanym budynkiem. Jak powinnam rozwiązać ten problem z elektrownią, z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Wrz 2010 11:37   

Powrót do góry

retrofood
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Stalowa Wola

Post#2 19 Wrz 2010 11:58   

Re: kable elektryczne nad działką

To nie z elektrownią ale z sąsiadem. I z projektantem, ktory będzie wykonywał projekt zagospodarowania działki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Wrz 2010 11:58   

Powrót do góry

Miwhoo
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Leśniewo k. Pucka

Post#3 19 Wrz 2010 17:04   

Najpierw idź pogadaj z sąsiadem, niech obejrzy umowę z ZE i określi gdzie jest granica własności pomiędzy instalacją należącą do ZE a tą do sąsiada.
Znając życie granicą dostawy będą zaciski prądowe na słupie....

Jeżeli tak, jak napisałem wyżej, to zmianę w przyłączu będzie musiał wykonać sąsiad na swój koszt...

Napisz, jak z granicą...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Wrz 2010 17:04   

Powrót do góry

zbich70
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: CBR

Post#4 22 Wrz 2010 18:50   

Moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie jest granica własności bo i tak koszt przebudowy przyłącza spadnie na autorkę. Będąc sąsiadem i właścicielem przyłącza w żadnym wypadku nie zgodziłbym się na przebudowę na swój koszt. Tak samo postąpi ZE jeżeli przyłącze jest jego własnością. Dlaczego? Bo to projektowany obiekt wchodzi w kolizję z ISTNIEJĄCĄ linią energetyczną a nie odwrotnie. Rozwiązanie kolizji należy do projektanta, oczywiście za pieniądze inwestora.
Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Warszawa

Post#5 22 Wrz 2010 19:45   

Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz ale u mnie ZE zabezpiecza się i na taką okoliczność. Bez zgody podpisanej przez właściciela działki nad którą linia przebiega nie wykona przyłącza sąsiadowi. Obawiam się, że sąsiad ma zgodę poprowadzenia przyłącza nad waszą działką podpisaną przez Was. Jeśli tak jest, wszelkie zmiany musicie przeprowadzić niestety na własny koszt.
Porozmawiaj z sąsiadem i z ZE, takie dokumenty muszą mieć.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> kable elektryczne nad działką
Strona 1 z 1