X

W jaki sposób zbudować hologram

Trunks 31 Dec 2009 07:59
  • #31 31 Dec 2009 07:59
    WWektor
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Ostatnio znalazłem w necie pierwsze koncepcje telefonu z wyświetlaczem holograficznym. Ponoć firma Apple już zaczęła rozwijać projekt. Ciekawe kiedy coś takiego pojawi się w sprzedaży :) Trou Hologram Mobile Phone
  • #32 16 Jan 2010 14:16
    194876
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Z tego co wiem jak na razie nie da się otrzymać rzeczywistego obrazu świetlnego 3D zawieszonego w próżni (czyli prawdziwego hologramu 3D).
  • #33 05 Jun 2010 18:47
    kaemo
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    witam, to to jest jakaś ściema czy prawdziwy hologram?

http://www.youtube.com/watch?v=thOxW19vsTg
  • #34 05 Jun 2010 20:57
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Helpful post? (0)
    W jakim sensie miałby to być prawdziwy hologram? Przecież na ekranie komputera nie da się pokazać hologramu.
    A że film może być o tym, że coś pokazano poprzez hologram, i ten holograficzny obraz sfilmowano, to inna sprawa
    - może tak rzeczywiście było, i w tym sensie film nie jest ściemą. Po takim filmie się tego nie pozna...
  • #35 01 Apr 2011 19:19
    marijuz
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    A mnie ciekawi takie coś :
    http://www.youtube.com/watch?v=oLygWkHo9nw&feature=related

I zastanawiam się jak to jest zrobione xD
    Czy taki efekt jest możliwy do uzyskania?
    Czy taki efekt jest możliwy do uzyskania domowymi sposobami?

EDIT:Sorry, obejrzałem inny filmik i uż wiem jak to jest zrobione ;) To cienki pasek diod led obrecających się z dużą prędkością i zapalający się w taki sposób, że mamy wrażenie obrazu ;) pomysłowe i efektowne ;)
  • #36 03 Apr 2011 19:05
    xXFernIXx
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Do kolegi wyżej...
    Z tego co wiem to ten filmik przedstawia wyświetlacz widmowy:/ a nie hologram a jeśli chodzi o ten filmik gdzie babka w studiu była to tak to jest prawda.. była to pierwsza taka transmisja ... było tam ponad 500 "laserów" chyba które rzucały ten hologram natomiast tą babe nagrywało tek sporo kamer z każdej strony..
  Search 4 million + Products
Browse Products