Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

W jaki sposób zbudować hologram

Trunks 31 Gru 2009 07:59
  • #31 31 Gru 2009 07:59
    WWektor
    Poziom 12  

Ostatnio znalazłem w necie pierwsze koncepcje telefonu z wyświetlaczem holograficznym. Ponoć firma Apple już zaczęła rozwijać projekt. Ciekawe kiedy coś takiego pojawi się w sprzedaży :)

Trou Hologram Mobile Phone

• #32 16 Sty 2010 14:16
    194876
    Usunięty  
  • #34 05 Cze 2010 20:57
    _jta_
    Specjalista elektronik

W jakim sensie miałby to być prawdziwy hologram? Przecież na ekranie komputera nie da się pokazać hologramu.
    A że film może być o tym, że coś pokazano poprzez hologram, i ten holograficzny obraz sfilmowano, to inna sprawa
    - może tak rzeczywiście było, i w tym sensie film nie jest ściemą. Po takim filmie się tego nie pozna...

• #35 01 Kwi 2011 19:19
    marijuz
    Poziom 18  

A mnie ciekawi takie coś :
    http://www.youtube.com/watch?v=oLygWkHo9nw&feature=related

I zastanawiam się jak to jest zrobione xD
    Czy taki efekt jest możliwy do uzyskania?
    Czy taki efekt jest możliwy do uzyskania domowymi sposobami?

EDIT:Sorry, obejrzałem inny filmik i uż wiem jak to jest zrobione ;) To cienki pasek diod led obrecających się z dużą prędkością i zapalający się w taki sposób, że mamy wrażenie obrazu ;) pomysłowe i efektowne ;)

• #36 03 Kwi 2011 19:05
    xXFernIXx
    Poziom 1  

Do kolegi wyżej...
    Z tego co wiem to ten filmik przedstawia wyświetlacz widmowy:/ a nie hologram a jeśli chodzi o ten filmik gdzie babka w studiu była to tak to jest prawda.. była to pierwsza taka transmisja ... było tam ponad 500 "laserów" chyba które rzucały ten hologram natomiast tą babe nagrywało tek sporo kamer z każdej strony..

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty