Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mały TV dla starszej osoby

males89 22 Wrz 2010 10:51 2167 4
  • #1 22 Wrz 2010 10:51
    males89
    Poziom 1  

Witam!

Szukam razem z Babcią jakiegoś nie dużego TV do około 1000 zł, wiem że to mało ale akurat Babcia nie potrzebuje niczego lepszego, ważne żeby działał stabilnie i był bezawaryjny. Bylismy dzisiaj w paru sklepach i cóż... właściwie 2-3 modele nam odpowiadały. Jakiś tam FUNAI 21 cali i jakieś inne "no-name". W Neonecie jednak zaproponowali Nam monitor z tunerem TV - Philips 221t1sb (21,5 cala za 799zł). ik teraz nasuwa sie pytanie bo w dziedzinie tv jestem zielony, czy taki monitor spelni skromne oczekiwania starszej osoby? Da sie podlączyc zwykla, naziemną TV? Jest pilot w zestawie? (zapomnialem zapytac a w internecie niemoge znalesc informacji). Pozatym prosze o przeslanie jakichs linkow do ewentualnych recenzji, testów czy czegos w ten deseń.

Bardzo prosze o jakies rady bo niechce kupic jakiegos szmelcu z któreym pozniej bedzie trzeba jezdzic po serwisach i urzerać sie z "fachowcami"

edit:
    znalazlem jeszcze w MM Sony kdl 19 bx200, co prawda 19 cali ale jesli mialby byc pewniejszy od ww modeli to wystarczyłby

• #2 25 Wrz 2010 12:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

oczywiście że nie spełni, chyba że chcesz babcie narazić na większe kłopoty zdrowotne. Telewizor musi być przynajmniej wielkości 32" i firmowy o ile nie chcesz mieć kłopotów z serwisem
    Toshiba 32 AV 703, Panasonic 32C 20, Sharp 32 DH 510

• #3 26 Wrz 2010 19:30
    B. Greda
    Poziom 14  

W tej sytuacji najlepszy byłby telewizor HD-ready o rozmiarze 26" . Jest to odpowiednik 21" telewizora kineskopowego ( ma taką samą wysokość ekranu acz większą szerokość z racji formatu 16/9 ) i świetnie nadaje się do codziennego oglądania telewizji w jakości SD z odległości 2-3 metry . Polecałbym firmowy TV np. LG 26LD350 lub samsunga LE26C ( ewent.B ) z serii 3 lub 4 . Nie warto kupować mniejszych TV - są robione na monitorowych panelach i wyraźnie " odstają " od " prawdziwych " telewizorów ( między innymi nie wyświetlają pełnej palety barw , mają kiepskie kąty oglądania i parę innych wad ).

• #4 28 Wrz 2010 14:26
    Koolo
    Poziom 16  

Ja bym polecił monitor LG 23" M2380D-PZ główne zalety to:
    technologia LED,
    Full-HD,
    USB Quick View HD Play dobrze radzi sobie z xvid-ami innych formatów nie sprawdzałem,
    tuner TV analogowy i cyfrowy MPEG4 (może kiedyś ruszy naziemna telewizja cyfrowa w Polsce) , bardzo mały pobór prądu,
    36 miesięcy gwarancji i cena całkiem rozsądna.
    Dla osób nie traktujących tv jak ołtarza i nie marnujących życia na kanapie wystarczy.
    Opinii raczej nie znajdziesz bo to nowość na rynku http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1206289

Lub tańszy, starszy model LG M2362D-PZ zalety jak wyżej tylko nie na LEDach i odtwarzanie z usb trzeba odblokować w nieautoryzowany sposób (jeszcze się za to nie zabrałem).
    http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/682357
    ps. jak wybierzesz coś tańszego/innego to upewnij się czym ma tuner z MPEG4 ;-)

• #5 29 Wrz 2010 01:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

to jakieś nie porozumienie . To nie jest telewizor dla dziecka z super wzrokiem , ale dla Babci.
    Zmruż oczy i odsuń się od telewizora i przeczytaj napisy na ekranie i powtórz czynność zbliżając się blisko ekranu . Zrozumiesz idee zakupu wielkości i radości oglądania szczegółów nawet w SD.
    Przecież babcia ma mieć radość a nie wgapiać się jak sroka w kość żeby na malutkim ekranie zobaczyć ulubiony serial. Czy przeczytać info na dzienniku.
    Teraz takie czasy że nie warto oszczędzać na zdrowiu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme