X

Program do konwersji skanów obrazu na jakość word

22 Sep 2010 14:09 ELelninio1
  • #1 22 Sep 2010 14:09
    elninio1
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mam następujący problem. do pracy dyplomowej muszę wkleić kilka schematów. mam je w książce i po zeskanowaniu i wklejeniu w dokument wygląda to całkiem dobrze, ale po wydrukowaniu widać różnicę pomiędzy nimi a resztą tekstu (są bardziej jaskrawe). Schematy są czarno białe. Czy jest może jakiś program który mi znormalizuje barwy schematu do poziomu worda?

Z góry dzięki za pomoc!
  • #2 22 Sep 2010 18:54
    452387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Próbowałam wielokrotnie skanowania schematów i zawsze kończyło się na ich przerysowywaniu. Ewentualnie, możesz spróbować zeskanować rysunek, potem usunąć szarości na programie graficznym, ale może to być tak samo czasochłonne jak narysowanie schematu.
    Ewentualnie, skserować najpierw schemat, a dopiero potem zeskanować.
    Ale jak napisałam, mi się jeszcze nie udało stworzyć ładnego skanu, zawsze kończyło się na przerysowywaniu.
  • #3 22 Sep 2010 19:00
    comer3
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Ja przeważnie po zeskanowaniu odcienie szarości korygowałem w photoshopie, później podciągałem kontrast, trochę zabawy z ustawieniem jasności i przy wydruku było ok (śladu nie widać, że skanowane).. Ale faktem jest, że przy bardzo skomplikowanym schemacie / grafice jest trochę zabawy.. ;)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products