Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Program do konwersji skanów obrazu na jakość word

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Program do konwersji skanów obrazu na jakość word
Autor
Wiadomość
elninio1
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Bieliny n/Sanem

Post#1 Post autora tematu 22 Wrz 2010 14:09   

Program do konwersji skanów obrazu na jakość word

Mam następujący problem. do pracy dyplomowej muszę wkleić kilka schematów. mam je w książce i po zeskanowaniu i wklejeniu w dokument wygląda to całkiem dobrze, ale po wydrukowaniu widać różnicę pomiędzy nimi a resztą tekstu (są bardziej jaskrawe). Schematy są czarno białe. Czy jest może jakiś program który mi znormalizuje barwy schematu do poziomu worda?

Z góry dzięki za pomoc!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2010 14:09   

Powrót do góry

452387
Gość

Post#2 22 Wrz 2010 18:54   

Re: Program do konwersji skanów obrazu na jakość word

Próbowałam wielokrotnie skanowania schematów i zawsze kończyło się na ich przerysowywaniu. Ewentualnie, możesz spróbować zeskanować rysunek, potem usunąć szarości na programie graficznym, ale może to być tak samo czasochłonne jak narysowanie schematu.
Ewentualnie, skserować najpierw schemat, a dopiero potem zeskanować.
Ale jak napisałam, mi się jeszcze nie udało stworzyć ładnego skanu, zawsze kończyło się na przerysowywaniu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2010 18:54   

Powrót do góry

comer3
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Sza-wa

Post#3 22 Wrz 2010 19:00   

Re: Program do konwersji skanów obrazu na jakość word

Ja przeważnie po zeskanowaniu odcienie szarości korygowałem w photoshopie, później podciągałem kontrast, trochę zabawy z ustawieniem jasności i przy wydruku było ok (śladu nie widać, że skanowane).. Ale faktem jest, że przy bardzo skomplikowanym schemacie / grafice jest trochę zabawy.. ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Program do konwersji skanów obrazu na jakość word
Strona 1 z 1