Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

miele w 149 raz grzeje a raz nie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> miele w 149 raz grzeje a raz nie
Autor
Wiadomość
talent19
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: zary

Post#1 Post autora tematu 26 Wrz 2010 12:44   

miele w 149 nie grzeje

Miele W149 nie grzeje.Grzałka sprawna,NTC sprawne,przekażnik grzałek wymieniony.Pralka pobiera wodę,normalnie kręci bębnem ale nie załączy grzełek.Wystarczy wyłączyć wył. sieciowym i zaraz włączyć to grzałki ruszają,a wtedy można prać cały dzień.Jeżeli wyłączę pralkę na kilka godzin grzałki nie ruszą,Dodam że elektrolity 47\63v wymieniłem.Proszę o radę.Na moje rozeznanie pozostaje wymiana presostatu na EL150.
Powrót do góry

talent19
Poziom 10
Poziom 10

Post#2 Post autora tematu 29 Wrz 2010 20:00   

Re: miele w 149 nie grzeje

Chyba na usterki w pralkach MIELE jest zmowa milczenia.Zainteresowanych informuję że wymieniłem elektronikę EL150 i dalej te same objawy.Wymieniłem również elektronikę z panela sterowania i nic się nie zmieniło.Mam teraz dwa identyczne modele więc oprócz elektronik nie wiele zostało do podmiany.O sukcesach poinformuję.Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Wrz 2010 20:00   

Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#3 30 Wrz 2010 01:01   

Re: miele w 149 raz grzeje a raz nie

A sprawdzałeś wartość napięcia sieciowego zaraz na module?Może jest gdzieś spadek na drodze gniazdo-wtyczka-filtr pz.-wł.sieciowy.Warto by było zamienić na inny NTC, kiedyś miałem przypadek pęknięcia zalewy i okresowej upływności.Możesz dla prób podstawić potencjometr z nastawą wartości spoczynkowej NTC.Jęśli drugie egzemplarze elektroniki są sprawne to do czego innego nie ma praktycznie co się przyczepić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Wrz 2010 01:01   

Powrót do góry

talent19
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 30 Wrz 2010 23:21   

Dziękuję za jakikolwiek odzew w tej sprawie. NTC zmieniłem ,a na kondensator patrzę od dwóch dni i jakoś nie pasuje mi sens jego wymiany.Może spróbuję jeszcze raz.
Grzałka 28ohm
NTC 15 Kohm
EL 150 podmienione
Elektronika na panelu podmieniona.
Włączam pralkę ,nabiera wody,kręci bębęn,ale nie włącza grzałek.Wyłączam i włączam wyłącznikiem albo kablem z sieci,grzałka natychmiast startuje i pranie przebiega ok.Wszelkie sugestie mile widziane.Obok siebie stoją dwa identyczne modele.Ten drugi ma lekko pogięte klapy bębna ale jest sprawny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Wrz 2010 23:21   

Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#5 30 Wrz 2010 23:43   

Sprawdź czy jak ma grzać to czy w tym czasie na cewce przekaźnika grzałki jest jakieś napięcie , może nie ma siły podbić kotwicy z powodu złej filtracji napięcia 12V lub 24V (nie wiem na jakie napięcie są cewki przekaźników).Jak rozumiem drugi egzemplarz płytek nie jest nowy , jest z drugiej pralki ,może mają jakąś wspólną ,typową dla siebie wadę więc uszkodzenia elektroniki nie można wykluczyć.Pozdrawiam.
Powrót do góry

talent19
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 Post autora tematu 02 Paź 2010 22:22   

Powinna zacząć grzanie po około 4min. po pobraniu wody,jeżeli jest na ,,krótkim,, praniu.Napięcia na cewkę przekażnika nie ma.W poniedziałek wymienię przewody w klapie.O sukcesach poinformuję.
Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#7 10 Paź 2010 00:10   

zamień w gniazdku miejscami fazę z zerem roboczym i sprawdź czy i sprawdź czy pralka jest uzerowana
Podstaw grzałkę na nową!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2010 00:10   

Powrót do góry

talent19
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 13 Paź 2010 21:31   

Dałeś mi do myślenia z uziemieniem,którego nie mam jak testuję sprzęty na watomierzu.Jutro zrobię test z bolcem ochronnym i poinformuję o wynikach.
Powrót do góry

talent19
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 22 Paź 2010 18:51   

Po wymianie obu elektronik,grzałki,NTC,i przekażnika przyszła kolej na wymianę wiązki kabli.Niestety nic to nie dało więc wymieniłem jeszcze wiązkę w pokrywie górnej.Dalej bez zmian.No i dostałem olśnienia,że to problem z poziomem wody.Po udrożnieniu węży które idą od zasobnika na proszek,jeden do pompki ,a drugi do bębna praleczka grzeje i jest ok.Temat zamykam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> miele w 149 raz grzeje a raz nie
Strona 1 z 1