Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bingo s4,nie chodzi na gazie,na benzynie na tylko na 3 cyl.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Bingo s4,nie chodzi na gazie,na benzynie na tylko na 3 cyl.
Autor
Wiadomość
KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Mielec

Post#1 Post autora tematu 27 Wrz 2010 12:20   

Bingo s4,nie chodzi na gazie,na benzynie na tylko na 3 cyl.

Mam problem z instalacja gazowa w moim mitsubishi colt 1600 1997, 4 cylindry, 2 cewki zapłonowe.
Po naprawie blacharskiej silnik chodzi tylko na benzynie, nie chce chodzić na gazie.
Na panelu sterowania nie pali się żadna dioda.
Instalacja nie reaguje na naciśniecie przełącznika panelu sterowania jest głucha jak pień.
Dodatkowo odkryłem ostatnio że instalacja momentami powoduje prace silnika tylko na 3 cylindrach.
Po wypięciu wtyczki biegnącej do części centralki tej nie odpowiadającej za pracę emulatora centralki gazowej i uruchomieniu silnika auto chodzi normalnie na 4 cylindrach.
Dodatkowo wcześniej aby przywrócić instalację dożycia wykonałem następujące kroki:
1 .sprawdziłem wszystkie masy
2. sprawdziłem wszystkie przewody, ich ciągłość aż do centralki gazowej
3. sprawdziłem mikro wyłącznik na pulpicie sterowania-działa
4. spiąłem 2 przewody czarny i biały idące do pulpitu ręcznie w trakcie pracy silnika na benzynie-nie przełącza
5. Próbowałem uruchomić silnik kręcąc rozrusznikiem jednocześnie naciskając przełącznik-bez skutku
6. Zmasowałem przewód czujnika temperatury-bez skutku
7. Sprawdziłem zawory gazowe-OK
8. Podłączylem poprawnie za pomocą interfejsu USB kompa z wgranym ze strony programem -brak komunikacji z kompem
Problem pracy silnika tylko na 3 cylindrach pojawił się ostatnio-wykluczyłem: uszkodzenie świec, przewodów zapłonowych, zawieszenie wtrysków. Sprawdziłem ciśnienie sprężania.
Co wobec tego może być przyczyną tego że auto nie chodzi na gaz?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2010 12:20   

Powrót do góry

cichy lis
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mińsk Mazowiecki

Post#2 27 Wrz 2010 13:45pomocny post - solucja   

Re: Bingo s4,nie chodzi na gazie,na benzynie na tylko na 3 c

uszkodzony komputer gazowy- być może spawanie spowodowało uszkodzenie- Jechać do warsztatu LPG i sprawdzić podmieniając sterownik/komputer
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 27 Wrz 2010 14:46   

Dzięki być może masz racje ale próbowałem już z drugim sterownikiem kupionym na allegro. Być może kupilem znowu uszkodzony ale raczej póki co wykluczam taka opcje. A co myślisz o wytartych stykach wtyczki do centralki?
Powrót do góry

cichy lis
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 27 Wrz 2010 15:35   

Ciężko żeby były wytarte - Nie były wielokrotnie rozłączane - chyba.
Zastanawia mnie ta praca na 3 cylindrach- Lecz jak wiązka jest sprawna to dla mnie jest kwestia sterownika LPG. Rozumiem że obydwa napięcia są na kostce komputera LPG?
Powrót do góry

romoo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Małopolska

Post#5 27 Wrz 2010 15:46   

Albo zepsuty wtrysk albo emulator daje ciała.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2010 15:46   

Powrót do góry

cichy lis
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 27 Wrz 2010 15:48   

Wtrysk ? Tylko że był sprawdzany i wtrysk gazowy nie wpływa na pracę na PB- jakby sterownik nie przepuszczał- Dziwny jest brak komunikacji z PC.
Powrót do góry

romoo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Małopolska

Post#7 27 Wrz 2010 17:42   

Podjedz do elektryka naprawi w godzinę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2010 17:42   

Powrót do góry

cyberda
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Katowice

Post#8 27 Wrz 2010 17:52   

Ale skoro nie działa centralka i nie ma komunikacji to po prostu na instalacji nie ma zasilania. Może rozwiązanie jest jak zwykle najprostsze - miałem podobny problem z brakiem zasilania i niby wszystko było ok ale okazało się że po prostu + był "latający" i tyle wystarczyło zdjąć klemę, przesmarować i dobrze skręcić.
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 28 Wrz 2010 12:30   

Zasilanie na wtyczce dochodzącej do centralki gazowej jest na 100%. Sprawdzałem jeszcze raz problem z pracą silnika tylko na 3 cylindrach. Teraz na przykład pali na 4 gary, przedtem zdarzało mu się palić na zmianę raz na 3 raz na 4 cylindry w zależności od tego jak wpięta była wtyczka do sterownika gazowego. Czasami ruch podpiętą wtyczką wystarczył by chodził na 4 potem 3. To może jakiś problem z emulatorem? Ale czy w takim przypadku normalne jest ze nie chodzi na benzynie czasami bez problemu i w tym samym czasie nie chce przełączać się na gaz i że jest brak jest jakiejkolwiek komunikacji z kompem? Jak wcześniej wspomniałem mam 2 takie centralki. I obie zachowują się tak samo.
Powrót do góry

cichy lis
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 28 Wrz 2010 13:42pomocny post - solucja   

Mimo sporej wiedzy jaką posiadasz warto się wybrać do gazownika?
Jak dla mnie to jak by centralka miała obydwa zasilania to bez problemu by była widoczna w PC- co by pomogło zdiagnozować dalsze problemy.
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 29 Wrz 2010 05:18   

Długo juz badam ten temat. Jestem uparty i jeszcze starcza mi energii by dalej prowadzić te sprawę. Stawiam na uszkodzona centralkę, bądź problem z wtykami idącymi do centralki. Jutro sprawdzę omomierzem przejścia pomiędzy wtykami a ścieżkami drukowanymi na płytce centralki choć dziwi mnie ze obie centralki zachowują się tak samo. Pozdrawiam
Powrót do góry

cichy lis
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 29 Wrz 2010 08:40   

Super :-) Tak więc gruntowne sprawdzenie wiązki- a może jak by ktoś miał taką samą instalacje- To wrzucić do kogoś na test sterownik..było by jasne :-)
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 Post autora tematu 30 Wrz 2010 19:41   

Stan na dzień dzisiejszy i pełniejszy opis dla jasności:
Dane auta i instalacji:
Mitsubishi Colt 1.6 1997
instalacja gazowa kme bingo s4
Samochód przestał przełączać się na gaz po naprawie blacharskiej i długotrwałym postoju - rok
Inne objawy: brak świecenia się jakichkolwiek diod - nawet po naciskaniu przełącznika na pulpicie sterowania.
Ostatnio auto momentami chodzi tylko na benzynie na 3 cylindry momentami na 4 przy innym położeniu wtyczki względem centralki. Czasami z połączoną centralką nie chce się w ogóle uruchomić.
Jeśli pozostawię wetkniętą wtyczkę emulatora i wyciągnę wtyczkę drugą auto chodzi na benzynie bez problemu.
Płytka centralki gazowej wydaje się być w porządku.
Czy jest możliwe by pomogła wymiana wtyczek łączących kable z centralką?
Wszystkie inne uszkodzenia wydaje mi się ze wykluczyłem.
Co zrobiłem:
1. sprawdziłem napięcia na wtyczce dochodzącej do centralki:
jest plus i minus od akumulatora , jest plus od stacyjki przy włączonej stacyjce
2. sprawdziłem masy i ciągłość przewodów
3. Kabel brązowy jest podłączony do minusa cewki zapłonowej dającej napięcie na 2 i 3 cylinder. W samochodzie sa 2 cewki.
4. Sprawdziłem mikro przełącznik panelu sterowania-działa
5. Próbowałem przełączyć instalacje na gaz przez zwarcie przewodu bialego czarnego i białego mikro przełącznika - bez skutku
6. Kupiłem na allegro używana centralkę bingo s 4- też nie przełącza
7. Sprawdziłem przewody dochodzące do panelu sterowania- były kiepsko zaizolowane-istniała możliwość zwarcia- poprawiłem czy ktoś wie czy mogła w ten sposób uszkodzić się centralka gazowa
8. Kupiłem kabel na viaken.pl do komunikacji z kompem
9. Kabel zainstalował mi się na porcie 4
ustawiłem w programie kme bingo ściągniętym ze strony producenta port 4. Program wyświetla mi brak komunikacji z centralka. Dioda kabla po podłączeniu do kabla diagnostycznego świeci się.
Proszę o pomoc

Dodano po 18 [minuty]:

Chyba kupie nową wiązkę z wtykami pasującymi do centralki oraz prześle centralkę do KME celem sprawdzenia choć dalej jestem otwarty na Wasze sugestie i pomysły za które bardzo dziękuję.
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#14 Post autora tematu 14 Paź 2010 13:00   

Samochód dalej chodzi tylko na gazie. Wykluczyłem na 99,9% niesprawność centralki gazowej Bingo S4- założyłem nowa-dale nie chodzi na gazie. Co nowego- odkryłem ze gniazdo diagnostyczne jest nieoryginalne i było wlutowane niefabrycznie stad być może problemy z komunikacja z kompem. Zadzwoniłem do KME i uzyskałem pomocy ze względu na fakt ze moja centralka jest stara i jej przewody maja inny kolor niż w nowszych instalacjach Bingo s4. Może ktoś dysponuje taka starsza centralka i wie jakie kolory w starszych centralkach odpowiadają kolorom w nowszych centralkach, albo jaki kolor przewodu gniazda odpowiada jakiemu kolorowi w wiązce interfejsu diagnostycznego? U mnie od mojej centralki gazowej ida przewody: biały, brązowy, żółty, zielony. I odpowiadają następującym kolorom interfejsu biały, czarny, czerwony, brązowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Paź 2010 13:00   

Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#15 Post autora tematu 15 Paź 2010 12:25   

Próbuję jeszcze zmienić kable gniazda diagnostycznego-ich kolejność. Teoretycznie możliwe ze zostały wlutowane w zlej kolejności. Jak dalej nie będzie komunikacji z kompem wymienię okablowanie na nowe. Zastanawia mnie niepalenie na 4 cylindrze-teraz za każdym razem. Próbowałem zamienić cewki zapłonowe- w aucie sa dwie cewki- miejscami by w ten sposób wykluczyć niesprawność cewki, Mimo wymiany dalej nie pracuje 4 cylinder. Sprawdziłem sprężanie na wszystkich cylindrach. Wymieniłem świece na 4. Jest OK. Nie wiem czy dostaje paliwo na 4 cylinder. Musze to sprawdzić. Może ktoś podpowie jak najprościej to zrobić. Świece każdego cylindra wydają się być jednakowo przepalone i wyglądają podobnie.
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#16 Post autora tematu 21 Paź 2010 14:13   

Zamykam temat. Rozwiazalem problem sam. Niestety nawet producent i projektant centralki nie zbliżyli mnie do rozwiazania problemu. Okazalo sie ze przyczyna były kiepskie styki,choc nie wygladaly na takie złe pomiedzy centralka a okablowaniem. Po wymianie wtyczek wszystkie problemy zniknęly.
Powrót do góry

cyberda
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Katowice

Post#17 27 Paź 2010 23:32   

ciekawe ile z Ciebie zdarłby gazownik za tą naprawę - na pewną zamontowałby nową centralkę i parę innych nowych elementów i pozbyłbyś się kilku stówek - gratuluję wytrwałości !!!

Ale tak swoją drogą to są efekty nieużywania auta przez długi czas
Powrót do góry

KazuyoshiFunaki
Poziom 10
Poziom 10

Post#18 Post autora tematu 29 Paź 2010 02:33   

Dzieki za zainteresowanie i poparcie.Czy warto byc takim nie wiem. Chyba jednak dzis łatwiej jest skupic sie na jednym temacie i być w nim naprawdę dobrym. Lizanie wszystkich na raz to chyba jednak droga donikad i nie wszystkich na to jednak stac.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Bingo s4,nie chodzi na gazie,na benzynie na tylko na 3 cyl.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.064 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony