Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion

postiga 27 Wrz 2010 16:50 7795 21
  • Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion

Witam.

W konstrukcji nie ma nic nowatorskiego, więc też nie ma za dużo o czym pisać.

Kształt obudowy pozwala korzystać z nich jako odsłuchy.
    Obudowa ok 50 litrów. Na razie nad strojeniem trzeba pomyśleć. Póki co są to dwa trójkąty, ktróre po złączeniu dają nam otwór o długości boku 78 mm Nałożone jest na nią kilka warstw nitromlu - niestety wałkiem bo kompresora jeszcze nie mam. Na przód gruba krata 1,5mm oraz gąbka która jeszcze nie dotarła. Podział zwrotnicy wg. zaleceń producenta czyli 12dB/oct 2200hz.Do zwrotki wykorzystałem panele od zwrotnic ldm'a. Dobór głośników nie do końca mnie satysfakcjonuje ale kupione były po okazyjnej cenie więc już tak zostało.

Generalnie założeniem było stworzenie skutecznych nadstawek przy niewielkich wymiarach i po niskich kosztach produkcji. Myślę, że udało się bo przy 1W mają ponad 100 dB.

Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion Niskobudżetowe nadstawki na B&C i Celestion

więcej zdjęć:

http://picasaweb.google.pl/114604092033452963942/Bc?authkey=Gv1sRgCNDposXPtMjMHA#

Fajne!
  • #2 27 Wrz 2010 20:48
    flubber.trip
    Poziom 27  

No bardzo ładnie ci to wyszło, normalnie jak z pod taśmy produkcyjnej ;)
    Zadam z czym one współpracują i jakie sale mają nagłaśniać?

• #4 27 Wrz 2010 22:36
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Gratuluje nowoczesnego podejścia. Niestety tutaj to rzadkość bo wiele osób zatrzymało się na GDS'ach..(swoją drogą sam kiedyś popełniłem coś w tym stylu). Paczki fajne bo małe, ale głośne. B&C robi naprawdę zawodowe głośniki dla wielu wiodących marek. Sprytna i estetyczna obudowa to wielki plus tej konstrukcji.

• #5 28 Wrz 2010 01:19
    SatServ
    Poziom 14  

Czy projekt obudowy jest Twojego autorstwa czy to jakiś gotowiec? Mógłbyś podać wymiary konstrukcyjne?
    pzdr!

• #6 28 Wrz 2010 18:29
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Możesz powiedzieć, czy zwrotnica była projektowana na podstawie pomiarów, czy też "spod kalkulatora" ?

• #7 28 Wrz 2010 19:01
    postiga
    Poziom 25  

Konstrukcja podpatrzona została u jednego z producentów kolumn. Obudowy były robione z rok temu i nikłe szanse są na to abym znalazł jakiekolwiek szkice.

Co do zwrotki to oczywiście projektowana, jak to ująłeś 'spod kalkulatora' ze względu na brak instrumentów pomiarowych jak i mojego 'zerowego' doświadczenia w tym.
    Początkowo jak jeszcze siedziały w kolumnach truvoxy 1225 ciąłem je aktywnie cx2310, ale korzystanie z 2 końcówek mocy stało się zbyt kłopotliwe

żeby nie nabijać postów, odpiszę tutaj na poniższe pytanie:

'otóż są to ewidentnie kopie serii plp ldm'a z lekkimi modyfikacjami o których sensu pisać nie ma bo praktycznie niczego nie zmieniły zbytnio '

• #8 29 Wrz 2010 14:22
    Stefan S51
    Poziom 13  

Mi one przypominają MACKIE S-215.
    Czy od tego producenta podpatrzyłeś te kolumny? :)
    Solidnie zrobione.. dosłownie jak ze sklepu.

• #9 02 Paź 2010 13:48
    pawel83ck
    Poziom 13  

Witam. Gratuluje pomysłu. Od jakiegoś roku też przerzuciłem się z klasycznych rozwiązań typu usher epos itp na głośniki o dużej efektywności. Jednak twardo zawieszona membrana w połączeniu z głośnikiem Tubowym wysokiej klasy dają niedościgniony efekt w wielu gatunkach muzyki np : koncerty, metal rock itp. Mógłbyś rozwinąć temat odsłuchu ?? Jestem mocno ciekawy jak to gra. Pozdrawiam.

• #10 04 Paź 2010 00:05
    mateusz885
    Poziom 23  

PREFANACJA!!!!! dla B&C :P
    Jak mogłeś dać driver celestiona do midbasa B&C? Tylko myślący inaczej z LDMa montują bezsensowne drivery celka.... celestion ma fajne głośniki, ale! midbasy :) Te drivery to po prostu nic specjalnego, są lepsze i w ciekawszej cenie z tej klasy głośników.
    Ładnie wykonałeś podfrezowania. Może coś więcej na temat zwrotnicy? Spora obudowa jak na nadstawkę, na ile strojona?

• #11 04 Paź 2010 17:37
    postiga
    Poziom 25  

mateusz885 napisał:
    PREFANACJA!!!!! dla B&C :P
    Jak mogłeś dać driver celestiona do midbasa B&C? Tylko myślący inaczej z LDMa montują bezsensowne drivery celka.... celestion ma fajne głośniki, ale! midbasy :) Te drivery to po prostu nic specjalnego, są lepsze i w ciekawszej cenie z tej klasy głośników.
    Ładnie wykonałeś podfrezowania. Może coś więcej na temat zwrotnicy? Spora obudowa jak na nadstawkę, na ile strojona?

Wymiary są jak dla mnie kompaktowe ;) (58x37x42).
    Kwestie strojenia opisałem w pierwszym poście.
    Co do driverów myślę, że w cenie 350 zł za 2 nowe sztuki (wraz z tubami celestiona) plasują się i tak w czołówce, poza tym cdx1-1745 brzmi przyzwoicie, niższe serie faktycznie to kaszana.

Dodano po 3 [minuty]:

pawel83ck napisał:
    Mógłbyś rozwinąć temat odsłuchu ?? Jestem mocno ciekawy jak to gra. Pozdrawiam.

Nie mam zbytnio dużego polotu w kwestiach opisowych, więc w zasadzie ciężko mi opisać cokolwiek prócz tego, że jest dobrze ;)

• #12 20 Paź 2010 14:21
    DDN
    Poziom 31  

No paczki rewelacja,Przetworniki więcej jak dobre widać sporo pracy poszło ale na pewno nie na marne...razi tylko tutuł tematu (niskobudżetowe)? no nie każdy ma 1500zl na zrobienie kolumn,owszem można i tyle dać na drivera jednak to juz wysoki pułap taka cena za całość. Ale ostatecznie REWELACJA

• #13 20 Paź 2010 14:39
    postiga
    Poziom 25  

DDN napisał:
    No paczki rewelacja,Przetworniki więcej jak dobre widać sporo pracy poszło ale na pewno nie na marne...razi tylko tutuł tematu (niskobudżetowe)? no nie każdy ma 1500zl na zrobienie kolumn,owszem można i tyle dać na drivera jednak to juz wysoki pułap taka cena za całość. Ale ostatecznie REWELACJA

Dzięki za docenienie ;)

Dla przeciętnego Pana Kowalskiego, wydanie 750 zł na kolumnę to chyba jednak ten niższy pułap więc sformułowanie 'niskobudżetowe' moim zdaniem nie jest jakoś przesadne lecz z drugiej strony przytoczony 'Kowalski' wydałby na produkcje tych kolumn ok 2500 PLN gdyż zakup przetworników po takiej cenie nie zdarza się na co dzień ;)

• #14 20 Paź 2010 14:48
    DDN
    Poziom 31  

Faktem jest też kwestia ze biednego nie stać na tandetę i jak coś robisz to zrób to raz ale maxymalnie doskonale i potem ciesz się z wspaniałego efektu.ps.Lubie dwie radykalnie skrajne opcje w budowaniu nagłośnień (maxymalnie niskobudżetowo ale z jakością i niebotycznie drogo przez co jakość jest sama w sobie)

• #15 21 Paź 2010 21:34
    jarmol90
    Poziom 20  

Tak patrzę i patrzę ale nie widzę ;) Obudowa ze sklejki czy z czego?
    Aha i co ważniejsze dla mnie ;) gdzie taką kratę dorwałeś i za ile? Bo prześwit ma bardzo dobry, tylko ciekawi mnie cena i możliwość docinania na wymiar.

Pozdrawiam

• #16 21 Paź 2010 22:18
    postiga
    Poziom 25  

no niestety tylko wiórka, a krata z stx'a, nie pytałem się ale chyba nie docinają na wymiar

• #17 26 Paź 2010 19:07
    jarmol90
    Poziom 20  

aa jak z stx`a to docinają... 20zł za docięcie i płacisz za arkusz czli dostajesz kraty + odpady.. także nie opłaca się totalnie ;) kiedyś pytałem u nich.. bo potrzebuje krat do subów 2x18 a te od skipiora lipne sa bo za mały prześwit.. ogólnie mało kto robi małe oczka z dużym prześwitem a jak robią to drogo..

Pozdrawiam

• #18 26 Paź 2010 21:44
    postiga
    Poziom 25  

A no widzisz, mi akurat się opłacało bo kupiłem 2 arkusze po 29 PLN , w domu dociąłem mniej więcej po 2cm na długości i szerokości i gitara :)

Dzisiaj w końcu dostałem gąbkę z dexona, jutro dopasuje i wstawię fotki.

• #20 30 Gru 2010 16:47
    Djrafix
    Poziom 9  

Hmm szczerze to wyglądają jak bys zdarł naklejke z rączek i koc z kolumn ldma, moim zdaniem tak wlasnie zrobiles albo masz mega talent.. nawet terminal jest LDMowski, tylko odwrócony

• #21 30 Gru 2010 18:58
    d3lta
    Poziom 18  

Djrafix napisał:
    Hmm szczerze to wyglądają jak bys zdarł naklejke z rączek i koc z kolumn ldma, moim zdaniem tak wlasnie zrobiles albo masz mega talent.. nawet terminal jest LDMowski, tylko odwrócony

To chyba jednak talent jest. W podanym w pierwszym poście linku są zdjęcia z budowy :)

• #22 20 Mar 2011 11:55
    postiga
    Poziom 25  

Djrafix napisał:

Przecież jasno napisałem w postach i komentarzach skąd terminal oraz konstrukcja obudowy więc jakby kolega przeczytał to by nie było takich insynuacji ;)

Swoją drogą dziękuje za docenienie, osobiście uważam, że mega talentu nie mam. Wystarczy dokładnie podpatrzeć istniejące rozwiązania w innych dobrych konstrukcjach i spokojnie dążyć do uzyskania zadowalającego rezultatu w swoim 'projekcie'

Niestety.... widać, że nad następnymi konstrukcjami będę musiał jeszcze wiele, wiele pracować bo ta zdaniem moderatorów nie zasługuje na znalezienie się w dziale "Akustyka-TOP"....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME