Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki samochód z napędem na 4 koła do 20tys.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Jaki samochód z napędem na 4 koła do 20tys.
Autor
Wiadomość
thend01
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 27 Wrz 2010 21:03   

Jaki samochód z napędem na 4 koła do 20tys.

Witam!
Poszukuje samochodu do 20tys złotych, z napędem na 4 koła ponieważ co weekend wybieram się na ryby i musi sobie poradzić z jazdą w terenie więc 4x4 i dość duży prześwit, a w tygodniu jakaś trasa i jazda po mieście, więc powinien być dosyć uniwersalny, nie zbyt duży silnik tak 2.0-2.5 myślę i najlepiej z gazem, niezbyt awaryjne i najlepiej tanie części bo podczas jazdy w terenie zawsze coś lubi się zepsuć.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Powrót do góry

globus
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Olsztyn

Post#2 27 Wrz 2010 21:58   

Re: Jaki samochód z napędem na 4 koła do 20tys.

Witaj.
Jak tylko na ryby to wystarczy Ci tojotka, popatrz na rav4 z pojemnością to przesadziłeś , w terenówkach są reduktory i one powodują, ze samochód radzi sobie przy znacznych obciążeniach na osi. Do jazdy po mieście też bardzodobre, nie trzeba zwracać szczególnej uwagi na krawęzniki itp. Choć w trasie w trasie przypomina bardziej osobówkę niż terenówkę. Nastawiając sięna terenówkę powinieneświedzieć że to nie jest dostawczak, one majana celu dowieźć pazażerów z małym bagażem namiejsce i napewno nigdy nie były samochodami rodzinnymi co bardzo trudno większości zrozumieć. Na szczęście Twoje wymagania są niewielkie i jeszcze jedno ima samochód bardziej terenowy tym jest mniej szosowy Ale co do szczegółowych rad co do zakupu terenówki jest oddzielny poradnik i nie bedego tu przytaczał. Co do awaryjności to na "rybach" nie powinieneś niczego urywać, conajwyżej kiesyś połamiesz jakieś plastiki. Ale to już kewstia umiejetności i fantazji kierowcy. Możesz kupić sobie mocniejszą konstrukcjęmającą ramę i solidne wachacze ale robi Ci sięsamochód już tylko w teren i wcale nie musi się nic zawsze urywać ja od dawna niczego nie urwałem a to juz pare lat a samochód potrafi oderwać się od ziemi co jakiś czas w terenie nic sobie z tego nie robiąc. Podsumowująć kierowałbym się w kierunku małych aut japońskich sa mniejsze i sprawniejsze od tych zachodnich bądź amerykańskich znacznych rozmiarów krążowników. Na koniec zastanó się czy przypadkiem nie lepiej będzie mieć dwu sanochodów i mieć wygodę i tu i tam, np. ja po dwóch latach męczenie się na trasach dokupiłem osobówkę...
Powrót do góry

ktos?
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: wejherowo

Post#3 06 Paź 2010 22:20   

Jak szukasz auta ładnego szybkiego zwinnego i z najlepszymi napędami to proszę patrzeć na markę audi lub VW. Wszystkie Land Rovery typu freelander RAV 4 i wszystkie tego typu są coś warte jak są nowe, później zapłacisz za reduktor więcej jak twoja ravka czy land są warte, bo ludzie powinni tu pisać prawdę co naprawiają, głownie reduktor co kosztuje(używanego się nie kupuje bo zmęczony a nowy koszmar) audi nawet z lat 80 czy 90 latają i napędy się nie psują. Proponuje się zastanowić, jestem mechanikiem i trochę tego złomu w roku robię.
Powrót do góry

Usunięty

Post#4 06 Paź 2010 22:31   

ktos? napisał:
Jak szukasz auta ładnego szybkiego zwinnego i z najlepszymi napędami to proszę patrzeć na markę audi lub VW. Wszystkie Land Rovery typu freelander RAV 4 i wszystkie tego typu są coś warte jak są nowe, później zapłacisz za reduktor więcej jak twoja ravka czy land są warte, bo ludzie powinni tu pisać prawdę co naprawiają, głownie reduktor co kosztuje(używanego się nie kupuje bo zmęczony a nowy koszmar) audi nawet z lat 80 czy 90 latają i napędy się nie psują. Proponuje się zastanowić, jestem mechanikiem i trochę tego złomu w roku robię.

Wiesz co pędź z tą poradą jak najdalej. Gdy na rynku pojawiły się prawdziwe terenówki to wymienione przez ciebie firmy nie istniały w tym segmencie. Dopiero w ostatnich latach dodały namiastkę takich samochodów...
Powrót do góry

globus
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 07 Paź 2010 07:37   

ktos? napisał:
witaj kolego
jak szukasz auta ...........jestem mechanikiem i troche tego złomu w roku robie
pozdrawiam

Kolego widać nie wiesz co piszesz zwłaszcza wimieniając brytyjską markę wpędzasz kogoś w bardzo ładne wydatki w przypadku serwisu byle jakiej usterki.
Powrót do góry

siewcu
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wrocław

Post#6 08 Paź 2010 23:31   

@UP:
ktos? napisał:
wszystkie landrovery typu freelander rav 4 i wszystkie tego typu są coś warte jak są nowe, później zapłacisz za reduktor wiecej jak twoja ravka czy land są warte

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?

Do autora:
Auto z napędem 4x4, wytrzymałe, proste, tanie w utrzymaniu - Łada Niva.
Powrót do góry

arekd555
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Północ

Post#7 11 Paź 2010 20:33   

Witam . Proponuję najpoważniej w świecie samochód z napędem 4X4 to tylko SUBARU.... Pozdrawiam...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2010 20:33   

Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#8 12 Paź 2010 12:45   

thend01 napisał:
Witam!
Poszukuje samochodu do 20tys złotych, z napędem na 4 koła ponieważ co weekend wybieram się na ryby i musi sobie poradzić z jazdą w terenie więc 4x4 i dość duży prześwit, a w tygodniu jakaś trasa i jazda po mieście, więc powinien być dosyć uniwersalny, nie zbyt duży silnik tak 2.0-2.5 myślę i najlepiej z gazem, niezbyt awaryjne i najlepiej tanie części bo podczas jazdy w terenie zawsze coś lubi się zepsuć.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

A więc auto wjeżdża w teren tylko czasem, jeśli już to w lekki. Więc od razu odradzam bardziej terenowe jak szosowe. Do dojechania po szutrowanej drodze czy trawie nie trzeba jakiegoś szczególnego napędu. Najprostsze napędy ze sprzęgłem wiskotycznym się sprawdzą doskonale a i zimą na białej drodze zdziała takie auto sporo. Wiem z autopsji. Miałem golfa 3 syncro i w zimie tory bobslejowe mozna było nim wytyczać. Odradzam jakieś Łady Nivy, Suzuki Jimmy itp. Nie jest Ci to potrzebne to przedzierania się przez las i brodzenia w bagnach a na szosie pogubiłbyś w tych autach wszystkie plomby z zębów.

20 tys zł to niewiele, więc listę mocno ograniczę. Zwłaszcza że koszta eksploatacji pewnie są dla Ciebie istotne. Auto 4x4 jest drogie, sam przechodziłem takie dylematy:

Rozejrzyj się za:

- Toyota Rav4 ale długa 5 drzwiowa. Faworyt w tym segmencie.
- Honda HR-V
- Renault Kangoo 4x4 (jest taki, niespodziewanie dobrze sobie radzi w terenie, napęd ma z Nissana X-Trail, a i prześwit całkiem akceptowalny).

Auta "osobowe" 4x4 z wyższym prześwitem:
Suzuki Ignis Snow White (fajne małe autko z 4x4) i przynajmniej będzie to przyzwoity rocznik a nie nastolatek. A jego prześwit z dużą dozą pewności Ci wystarczy do wyjazdu na ryby. Polecam to obejrzeć.

Auta osobowe 4x4 ze standardowym prześwitem:
Jeśli jednak prześwit nie jest dla ciebie bardzo krytyczny poszukaj czegoś od VW Audi. Golf, Passat, A4, A3. Wszystkie występują w wersjach 4x4. Plus Octavia 4x4. O golfie którego miałem powiem tak: łańcuchy śniegowe to zbyteczny wydatek. To prędzej się zawiesi na brzuchu albo naładuje się tyle śniegu na maskę że nic nie będzie widać. A to było tylko prymitywne sprzęgło wiskotyczne nie jakiś super napęd 4x4.

Możesz tesz poszukać jakiegoś leciwego Nissana Terrano 2 - gdybyś chciał coś co wygląda jak terenówka i co daleko zajedzie a jednocześnie oferuje akceptowalny komfort na drodze. W cenie do 20 tys chyba jedyne auto tej klasy którego linia nadwozia nie budzi skojarzeń z designem okresu II wojny światowej. To prosty i niezawodny sprzęt na ramie, do tego mało podatny na korozję. Z tym że ostrzegam. Auta typu Terrano kosztują plus minus 2x tyle co osobowe. Zarówno przy zakupie jak i w eksploatacji (ceny paliwa, opon). I podczas jazdy po asfalcie nie wolno w nim załączać 4x4 - wtedy jedzie z napędem tylko na tył. Ale zimą, istny pług śnieżny. Jakiekolwiek odśnieżanie drogi dojazdowej pod górę? Zbyteczne. Też z autopsji.

Byłbym zapomniał. Nissana Terrano możesz kupić nieco taniej jako Forda Mavericka. Różnice to inne reflektory i grill. Reszta pochodzi z tej samej montowni.
Powrót do góry

globus
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 12 Paź 2010 13:03   

[quote="cefaloid"]
thend01 napisał:
... I podczas jazdy po asfalcie nie wolno w nim załączać 4x4 - wtedy jedzie z napędem tylko na tył.

To tylko w przypadku aut nie posiadających mechanizmu różnicowego między osiami. Większość współczesnych terenówek posiada go a na czas jazdy w terenie mają blokadę tego mechanizmu. Jeżeli chcesz tym sobie jeżdzić tylko na rybki to możesz szukać też we wspomnianych osobówkach 4WD i quatro, lepiej trzymają sięone drogi na śliskich nawierzchniach w odróznieniu od swych wersji z napędem na jedną oś ale bardzo daleko im do samochodów terenowych. To nie ta budowa i wytrzymałość konstrukcji mechanicznych a przede wszystkim zawieszenia, brak reduktora przy stromych podjazdach no i oczywiście prześwit a w zasadzie to jego brak. Bywają "dostawczaki" jak wspomniane kangu, ale to tylko prześwit, wachacze nadal są takie jak w osobówkach.
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 12 Paź 2010 13:13   

globus napisał:
cefaloid napisał:
... I podczas jazdy po asfalcie nie wolno w nim załączać 4x4 - wtedy jedzie z napędem tylko na tył.

To tylko w przypadku aut nie posiadających mechanizmu różnicowego między osiami. Większość współczesnych terenówek posiada go a na czas jazdy w terenie mają blokadę tego mechanizmu.

Większość terenówek nie posiada takiego mechanizmu - i to specjalnie ich nie posiada.
Cechy terenówki to:
- sztywno spinane osie
- reduktor
- rama

http://www.4gt.pl/index.html?artykul=69
Cytat:
Napęd dołączany ręcznie stosuje się w prawdziwych pełnokrwistych terenówkach (np. Mercedes klasy G, Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser) i polega on na mechanicznym połączeniu (podczas postoju) osi przedniej i tylnej. W tego typu rozwiązaniach nie ma (najczęściej) centralnego mechanizmu różnicowego. Oznacza to, że po dołączeniu (zwykle przedniej osi do napędzanej tylnej) obie osie obracają się zawsze z identyczną prędkością obrotową. To bardzo proste rozwiązanie sprawdza się idealnie w ekstremalnych warunkach terenowych, czyli na piasku, kamieniach, błocie, kopnym śniegu, lodzie itp. Takiego napędu nie można jednak używać na co dzień, w cywilnej jeździe, nawet po mokrej czy zaśnieżonej drodze.

Trzeci mechanizm różnicowy między osiami nawet w samochodach typu SUV i we wszelkiej maści bulwarówkach jest niezwykłą rzadkością. RAV4 go ma i mozna jeździć po szosie z napędem 4x4. W bulwarówkach są tam róznej maści sprzęgła międzyosiowe. Bo taniej, zajmuje i waży mniej, a też wystarczająco dobrze działa.

Prawdziwy 3ci mechanizm przydaje się na szosie podczas pokonywania łuków z piskiem. Stąd można go znaleźć w: Subaru, Audi quattro (ale A3, Q5 i Q7 mają sprzęgło a nie róznicówkę) i... Ładzie Niva.

Poza tym za 20 tys. to terenówka bedzie miała z 15 lat - nie będzie ani trochę współczesna. Często oprócz dołączenia przodu trzeba wyjść, iść do przednich kół i przekręcić sprzęgiełka w piastach. Ale nie ma co wchodzić w szczegóły co jest lepsze - sądzę że do okazjonalnego wyjazdu na ryby nie ma co szaleć, starczy dowolny napęd 4x4.
Powrót do góry

siewcu
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 12 Paź 2010 19:13   

Ekhem, od czego w Nivie miały powypadać plomby z zębów ? To ma 'betonowe' zawieszenie ? Taki jak w wyścigowych autach ? A co do Audi - trzeba zwracać uwagę, czy w aucie jest Torsen czy Haldex.
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 12 Paź 2010 22:12   

siewcu napisał:
Ekhem, od czego w Nivie miały powypadać plomby z zębów ? To ma 'betonowe' zawieszenie ? Taki jak w wyścigowych autach ? A co do Audi - trzeba zwracać uwagę, czy w aucie jest Torsen czy Haldex.

Wyścigowych? Prędkość maksymalna Nivy to bodajże 130km/h. Ale trzeba chyba jechać z górki by tyle poszła. Potrzebne też będą solidne nauszniki (dosłownie huk) i twardy charakter by nad jej trakcją przy tej prędkości zapanować. Wyprzedzanie TIR-ów na trasie pozostawiam prawdziwym twardzielom i jasnowidzom zdolnym przewidzieć, kiedy z naprzeciwka nadjedzie samochód. Takie auto z epoki Polskiego Fiata 125p (Kredensa).

Za to w terenie każdy niemal nowoczesny SUV stanie przed przeszkodą, którą bez trudu pokona Łada Niva. Jest to samochód spartański, odpowiedni dla miłośników zarzynania aut w błotnistym terenie. Pytanie jest jednak o auto uniwersalne dlatego jej tu nie polecam. Na szosie się nie sprawdzi, a chodzi o auto na szosę, które czasem zjedzie w teren i to dość łatwy.

Chyba że komuś pasuje komfort i materiały jak w starym Kredensie. To OK. Borewicz tym nawet drifty robił :D
Powrót do góry

siewcu
Poziom 22
Poziom 22

Post#13 12 Paź 2010 22:23   

Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie - dlaczego w czasie jazdy Niwą miałyby powypadać plomby z zębów ? Taka przenośnia ma zastosowanie do samochodów z bardzo twardzym i bardzo sztywnym zawieszeniem, gdzie czuć nawet minimalne nierówności(i nie mów mi, że nie mam racji, bo zdarzało mi się podróżować takimi autami po mieście).
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 12 Paź 2010 23:09   

siewcu napisał:
Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie - dlaczego w czasie jazdy Niwą miałyby powypadać plomby z zębów ? Taka przenośnia ma zastosowanie do samochodów z bardzo twardzym i bardzo sztywnym zawieszeniem, gdzie czuć nawet minimalne nierówności(i nie mów mi, że nie mam racji, bo zdarzało mi się podróżować takimi autami po mieście).

Bo uważam że ma twarde niekomfortowe zawieszenie że aż podskakuje na nierównościach. A Suzuki Jimny to dobiero ma zawieszenie z kamienia. Dosłownie. To być może moje subiektywne doznania ale jak dla mnie komfort który oferują jest po prostu nieakceptowalny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2010 23:09   

Powrót do góry

globus
Poziom 18
Poziom 18

Post#15 13 Paź 2010 07:28   

Co do wspominianej twardości to trzeba się opowiedzieć po czym i jak chce się jeżdzić. Na miękkim zawieszeniu pędząć po dobrych wybojach fura tylko się odbija jak piłka zamiast jechać, natomiast na twardym jakoś to się trzyma w "poziomie" niestety o komforcie jazdy nie można dyskutować przy terenówce i jeździe w terenie zwłaszcza z akcentami sportowymi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2010 07:28   

Powrót do góry

jacekla
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: warszawa

Post#16 15 Paź 2010 16:09   

Nissan Patrol, nie do zajechania. Ale będzie miał powyżej 10 lat :(. Pzd
Powrót do góry

wedsew
Young Lady
Young Lady

Post#17 15 Paź 2010 21:12   

Jeśli naprawdę lekki teren, to zwykła octavia 1gen scout wystarczy w zupełności.
Powrót do góry

cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: T a r n ó w

Post#18 10 Paź 2011 14:58   

jazda samochodem pokroju jimny to inna jazda tak jak by przesiąść się do maluszka :)w porównaniu do współczesnych wygodnych samochodów
Powrót do góry

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Radzynia Podl.

Post#19 10 Paź 2011 17:59   

L200, tylko że za tą cenę to będzie max rocznik 2000
Powrót do góry

ktos?
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: wejherowo

Post#20 26 Lut 2012 01:46   

szkoda ze te tematy takie stare bo smiac sie chce. ach te wasze terenowki. poogladajcie tv i patrzcie co te ravki terrano itp sa warte. landrovera niewspomne. czemu ludzie sa tacy glupi i kup[uja taki wraki??? bo polacy. jak to sie mowi przyjdzie glupi polak i kupi. piszczie co chcecie. tylko patrzcie na rankingi aut ktore nadaja sie na teren - bo daja rade ale takze czy da sie nimi jezdzic w normalnych warunkach.
ps ktos wczesniej mial do mnie jakies esy ze proponowale m co z grupy audi - proponuje allroda nadaja sie wszedzie ale trzeba o nie dbac i pozdrawiam goscia od nivy tez wytrzymale auta lepsze od landow. ale zeby sie przekonac to trzeba kupic

Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.
[Z]

Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Post#21 26 Lut 2012 13:34   

ktos? napisał:
szkoda ze te tematy takie stare bo smiac sie chce. ach te wasze terenowki. poogladajcie tv i patrzcie co te ravki terrano itp sa warte. landrovera niewspomne. czemu ludzie sa tacy glupi i kup[uja taki wraki??? bo polacy. jak to sie mowi przyjdzie glupi polak i kupi.

Mnie się za to chce śmiać z Twojego posta, bo NIKT TU ANI NIE SZUKA ANI NIE PYTA O ŻADNĄ TERENÓWKĘ. Autor posta WYRAŹNIE napisał ze chce dojechać na ryby. A do tego by raz na pół roku przywieźć 50 kg kartofli nie potrzebujemy ciągnika siodłowego.

Może i jest przysłowie 'Polak głupi to kupi'. Ale jest też inny smutny fakt. Polak nie umie czytać ze zrozumieniem. Ty tylko to potwierdzasz.
Powrót do góry

SauerMauser
Poziom 18
Poziom 18

Post#22 26 Lut 2012 14:07   

Wykopki tematów na wiosnę?
Powrót do góry

sb1956
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Zabrze

Post#23 26 Cze 2014 20:32   

A ja mam Suzuki Grand Vitarę 3 i sobie ją chwalę.
Powrót do góry

wichurewicz
Poziom 19
Poziom 19

Post#24 26 Cze 2014 20:45   

Nie ma czegoś takiego jak Grand Vitara 3.
Powrót do góry

cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Post#25 26 Cze 2014 21:03   

a ja mam suzuki jimny
bardzo dobry samochód. Według mnie ma następujące zalety
a) duży skręt
b) obszerny bagażnik po złożeniu tylnych siedzeń
c) idealnych do przeczepki
d) bardzo zwrotny,
e) w terenie nie ma sobie równych wielokrotnie objeżdża duże ciężkie auta,
f) niskie spalanie i koszty utrzymania,
g) w zimie na śniegu rewelacyjny - pod warunkiem że umie się nim jeździć
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Cze 2014 21:03   

Powrót do góry

sb1956
Poziom 11
Poziom 11

Post#26 26 Cze 2014 21:29   

Zgadzam się z kolegą w 100 %, jeździłem nim trochę.
Jedynie co mi przeszkadzało to trochę za twarde zawieszenie, które się odczuwa na byle jakiej dziurce na asfalcie.
Powrót do góry

cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Post#27 26 Cze 2014 21:53   

to fakt ale to taki urok, wymiana amortyzatorów dużo pomaga
Powrót do góry

sb1956
Poziom 11
Poziom 11

Post#28 26 Cze 2014 22:49   

wichurewicz napisał:
Nie ma czegoś takiego jak Grand Vitara 3.

Kolego Wichurewicz , popatrz : Jaki samochód z napędem na 4 koła do 20tys.
Powrót do góry

cordoba_2004
Poziom 21
Poziom 21

Post#29 26 Cze 2014 23:31   

to druga seria Gradn vitary tzw GV2.
Samochód bez sensu, bo brak reduktora, brak ramy, taki suvek, ani w teren ani na drogę
Powrót do góry

sb1956
Poziom 11
Poziom 11

Post#30 27 Cze 2014 00:34   

Zgadza się , ale to jest taki suv do jazdy po mieście.
Krótki, wszędzie się zmieści, wysokie, mocne zawieszenie - nie straszne mu miejskie krawężniki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Jaki samochód z napędem na 4 koła do 20tys.
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny