X

ford focus 1.8 tddi 2000 - ciezko zapala

28 Sep 2010 08:33 CZczaszek
  • #1 28 Sep 2010 08:33
    czaszek
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witajcie

Mam problem ze swoim focusem, po nocy ciężko zapala - muszę nim trochę pokręcić zanim zaskoczy. (jak jest już ciepły - nie ma problemu)
    Kontrolka swiec sie zapala i po jakis 3 sekundach gaśnie- standardowo.
    Pytanie:
    - czy świece już się nie grzeją jak kontrolka gaśnie, czy tez grzane są dalej, nawet jak ona się nie pali?
    - w związku z powyższym: czy aby lepiej nagrzać świece lepiej kilka razy przekręcić kluczyk zanim się zacznie kręcić?
    - co musi mieć serwis żeby dobrze sprawdzić świece żarowe - jeżeli musiałbym je wymienić - nie chcę robić tego niepotrzebnie
    - i wreszcie jakie świece żarowe polecacie

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam
    Łukasz
  • #2 28 Sep 2010 08:44
    yogi009
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Świece żarowe możesz sprawdzić sam. Po wykręceniu najpierw sprawdź omomierzem, czy czasem nie ma przerwy. Można też na krótko podać napięcie z akumulatora i obserwować końcówkę.
  • #3 29 Sep 2010 21:30
    lediag
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Nie wykręcaj świec bez potrzeby!!! Sprawdź je amperomierzem bez demontażu.
    To że kontrolka gaśnie nie znaczy że świece przestały grzać.
    Kilkakrotne przekręcenie kluczyka spowoduje szybsze przepalenie świec.
    Serwis powinien mieć amperomierz, a najlepiej jak by mieli amperomierz cęgowy, co pozwoli na bardzo dokładne sprawdzenie całego układu świec żarowych.
  • #4 08 Oct 2010 14:57
    natolat
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Wymień świece - i do tego wszystkie.
    Mam ten sam problem i to ponownie. Poprzednio (1,5 zimy wstecz) miałem padnięte świece i na jednej działającej jeszcze jakotako palił. Jak padła ostatnia to poniżej 5°C po nocy trzeba było kręcić rozrusznikiem co najmniej 5 sek. żeby miał ochotę odpalić. Aktualnie problem się powtórzył, więc właśnie zasuwam do serwisu na wymianę.

Podejrzewam, że przyczyna jest trywialna. Mianowicie świece, nie wiem czemu, są na napięcie 10,5V a załączane są zawsze nawet w najbardziej upalne lato. To prawdopodobnie jest powodem ich upalania.

Uważam, że po wymianie problem z odpalaniem powinien ustąpić.
    No chyba że masz poważniejszy problem, ale wtedy raczej wcale by nie odpalał.

Życzę sukcesów

PZDR
  • #5 26 Jun 2011 13:29
    koolpi
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Miałem problemy z odpalaniem focusa przy temp. poniżej 0°C.
    Diagnoza mechanika - 3 z 4 świec żarowych w ogóle nie działają. Sprawdził to w trywialny sposób, jeden koniec kabla na krótko do "+" akumulatora, drugi zawinął na śrubokręt i przytykał go do świec. Jak iskrzyło (świeczki potrzebują sporego prądu by się rozżarzyć) to OK, jak nie lub prawie nie to świeca niesprawna.
    Wymieniłem komplet świec, koszt nie był duży. Musiałem też wymienić akumulator bo okazało się, że mam jeszcze oryginalny fabryczny (wytrzymał 9 lat). Teraz odpala zawsze i wszędzie :D
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products