Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak podzielic dysk na partycje

korbis 19 Wrz 2004 16:49
  • #1 19 Wrz 2004 16:49
    korbis
    Poziom 12  

Jak podzielić dysk 80 GB na 4 partycje po około 20 gb

• #2 19 Wrz 2004 16:51
    md
    Poziom 39  

Możesz użyć programu fdisk lub wstawić dysk do komputera z zainstalowanym np. Win XP. Możesz też podzielić dysk programem Partition Magic.
    Napisz, co masz do dyspozycji i ewentualnie w jakim celu, bo dysk możesz podzielić np w trakcie instalacji Windows

• #3 19 Wrz 2004 16:59
    korbis
    Poziom 12  

mam do dyspozycji fdisk'a

------------------------------------------------------------------
    a jak mozna podzielic przy instalacji windowsa

Do edycji swoich postów używa się przycisk "zmień".
    Posty scaliłem.
    Ostrzeżenie 1# za ewidentne nabijanie postów.
    ankuch.

• #4 19 Wrz 2004 17:14
    md
    Poziom 39  

Po uruchomieniu, wybierasz 1 i tworzysz podstawową partycję. Jezeli program zapyta czy uzyć maksymalnego dostępnego obszaru do utworzenia partycji - odpowiadasz NIE. Wprowadzasz wielkość partycji 25%. Musisz teraz ustawić aktywną partycję - wybierasz 2 i potem wpisujesz 1 (pierwsza partycja ma być aktywna).
    Teraz tworzysz rozszerzoną partycję na całej dostępnej powierzchni. Potem na tej partycji zakładasz dyski logiczne 3 x po ok. 20 GB. Jeżeli chcesz, by były równe, to podziel widoczną dostępną wielkość dysku na 3 i wpisuj kolejno taką wielkość dla wszystkich pozostałych partycji. Na zakończenie wyłączasz i włączasz komputer.

• #5 19 Wrz 2004 17:16
    wlod.pia
    Poziom 12  

Jeżeli masz windowsa XP to przy instalacji zapyta Cie o podział dysku i wtedy go dzielisz tak jak chcesz.

• #6 19 Wrz 2004 19:36
    Tygrys
    Poziom 18  

najlepiej fdiskiem

Mozesz tez Partision magick jak masz juz system lub 2 kompa w domu:)

• #7 22 Wrz 2004 18:34
    oki188
    Poziom 22  

Uzyj programu Partition magic bardzo zaawansowany program jesli chodzi o zakładanie partycji na dysk twardy ja załozyłem nim swietne partcj które mają po 32Kb w sektorze znacznie przyspisza to prace dysku ale mak napisał kolega wyzej partition magic działa w dosie lub windowsie wiec bez 2 kompa sie nie obejdzie

• #8 23 Wrz 2004 13:14
    plopki
    Poziom 12  

Ja polecam Ranish Partition - prostszego w obsłudze nie znajdziesz i podzielisz dysk jak chcesz, łacznie z bootmanagerem (jesli potrzebujesz). Do tego działa w dosie i spokojnie można go zmieścić na dyskietce startowej

• #9 23 Wrz 2004 13:54
    macek
    Poziom 24  

Jezeli chcesz sobie to zrobic tylko raz to wystarczy fdisk. Ale jezeli masz zamiar czesciej partycjonowac dyski to zaopatrz sie w jakis program, poniewarz partycjonowanie dysku 80 gb fdiskiem to jest jakies 2 h z formatowaniem, a np PM zrobi to w 10 min. Wiekszosc producentow dyskow ma swoje programy do partycjonowania dyskow, mozna je sciagnac ze strony producenta, te programy tez robia to szybko.

• #10 23 Wrz 2004 16:17
    leonov
    Poziom 39  

Ja osobiście używam Ranisha ale ostatni HDD pokazał ze nie wszystko zawsze idzie z planem i Ranish zawalił sprawe i instalacja XP Home kończyła się "brak systemu operacyjnego" trzeba było zrobić reset MBR ZAP'em a potem to już instalator z XP załatwił sprawe. Ale nadal używam Ranisha :D

• #11 27 Wrz 2004 15:40
    dziuchu
    Poziom 16  

Witam sorrki ze sie wtrącę ale czy fdisk obsluguje 80 GB dyski??
    Czytalem ze wyszla jakas ver fdisk-a do 120 GB ale o ile dobrze pamiętam (mogę się mylic) to obsluguje do 60 ale moze sie myle o wlasnie gdzies znalazlem ze max. 64 GB i jest poprawka na niego.
    http://www.gigabat.pl/index.asp?Act_lnk=porady&Kategoria=OPROGRAMOWANIE&Dalej=11 - cos o tym tu piszą to nie jest reklama tylko pierwszy artykul jaki znalazlem na ten temat

• #12 27 Wrz 2004 16:41
    Kuniarz
    Poziom 35  

obsługuje 80-tki i wieksze, tylko przekłamuje w wyświetlanych wartościach - radą na to jest podawanie wielkości partycji w procentach a nie w bajtach.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty