Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Który autonomiczny czujnik czadu będzie najlepszy w półce do 200zł

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Który autonomiczny czujnik czadu będzie najlepszy w półce do 200zł
Autor
Wiadomość
panbobek44
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 28 Wrz 2010 13:50   

Jaki kupić czujnik czadu

Potrzebuje czujnik czadu do pokoju w którym stoi zwykły piec na węgiel. Pokój poniżej 100 m3. Nie chcę kupić jakiejś chińszczyzny która będzie tylko elementem wystroju. Jaką firmę polecacie która produkuje coś w przyzwoitej cenie?
Powrót do góry

sharp
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wągrowiec

Post#2 28 Wrz 2010 14:19   

Re: Jaki kupić czujnik czadu

A może byś łaskawie określił, czy to ma być urządzenie działające autonomicznie, czy element dołączany do jakiegoś alarmu.
Bo z autonomicznych to wybierz coś z oferty np. Gazex-a http://gazex.pl/p_br_ddco_dk.htm
Powrót do góry

panbobek44
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 28 Wrz 2010 14:21   

Przepraszam. Oczywiście ma być to urządzenie działające samodzielnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2010 14:21   

Powrót do góry

sharp
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 28 Wrz 2010 14:38   

To, jak wyżej pisałem Gazex DDCO - w jednej z kilku wersji (sieciowa, 12v, z dodatkowymi wyjściami itp.)
Stosuję to od jakiegoś czasu i nie mam powodów do narzekania.
Powrót do góry

Andrzej Stachurski
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Chmielnik, Kielce - Świętokrzyskie

Post#5 28 Wrz 2010 20:42   

Podłączę się pod temat: poszukuję bezprzewodowego czujnika CO - taki na baterię (najlepiej z wyjściem przekaźnikowym, albo dedykowany do jakiegoś systemu bezprzewodowego). Cena generalnie nie gra roli (może być i 2k zł/szt, niestraszne będzie również ściągnięcie takiego urządzenia z innego kraju).
Szukałem u dystrybutorów w Polsce, ale nie znalazłem. Ktoś, coś, wie?
Powrót do góry

Olexy71
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław/Kielce

Post#6 28 Wrz 2010 21:11   

Nie pamiętam dokładnie jak jest z czujnikiem CO ... ale prawie na pewno dostępny jest w ofercie jablotrona. Jeśli nawet nie ... to w ofercie tej firmy znajdziesz pozycję JA80D - uniwersalny transmiter NO/NC. Może być pomocny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2010 21:11   

Powrót do góry

Andrzej Stachurski
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 28 Wrz 2010 21:26   

Niestety Jablotron nie posiada czujnika CO. A jeśli chodzi o transmiter to już mam - abax.
Więc szukamy dalej...
Powrót do góry

sharp
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 28 Wrz 2010 21:28   

Andrzeju - widziałeś TEN temat? Jakieś czujki Risco były tam m.in. zalinkowane.
Ogólnie trudny temat - ze względu na pobór prądu przy grzaniu czujnika. Gazex też ma czujniki na 12V oraz z wyjściem przekaźnikowym - DDCO-N.APs
Powrót do góry

Andrzej Stachurski
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 28 Wrz 2010 22:50   

sharp napisał:
Andrzeju - widziałeś TEN temat? Jakieś czujki Risco były tam m.in. zalinkowane.
Ogólnie trudny temat - ze względu na pobór prądu przy grzaniu czujnika. Gazex też ma czujniki na 12V oraz z wyjściem przekaźnikowym - DDCO-N.APs

Faktycznie, Risco spełnia założenia, ale u dystrybutora cisza na ten temat.
Znalazłem za to taki model: czujnik i odbiornik do tego.
Powrót do góry

bartek g123
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: warszawa

Post#10 01 Paź 2010 16:00   

to i ja się podepne pod temat
czy coś możecie powiedzieć na temat tego czujnika
Czujnik Czadu Lutlo: LT-RCC-426-1
http://www.czujnikczadu.pl/oferta.html

albo poradźcie jaki inny kupić bezprzewodowy
Powrót do góry

mały1885
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Katowice

Post#11 02 Paź 2010 15:31   

Bardzo dobry czujnik kiedyś sam takiego montowałem i jak narazie nie mam żadnych reklamacji

Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2010 15:31   

Powrót do góry

p4trykx
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wrocław

Post#12 12 Lis 2011 17:40   

Chciałbym się podpiąć pod temat. Kupiłem w OBI czujnik czadu Lutlo. Jest na nim informacja, że przetestowano go niby w TUV Reinland. Produkowany jest w Chinach co chcą ukryć pisząc na opakowaniu "wyprodukowano w CN."
Dodatkowo na stronie producenta link do certyfikatu z TUV nie działa. Strona TUV twierdzi, że Lutlo nie posiada żadnych certyfikatów. Trochę to podejrzane więc się zastanawiam czy go nie oddać.
Powrót do góry

Petroldo
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 04 Lut 2012 17:53   

Mam kupionego kidde - wersja 900 - 0230
(http://www.youtube.com/watch?v=WYYByLQ4Hrk [url=http://www.youtube.com/watch?v=WYYByLQ4Hrk]Link[zobacz])

Testowałem go w następujący sposób - zdemontowałem rurę od wywiewu z junkersa, miernik podstawiłem pod wylot w trakcie puszczenia gorącej wody z kranu. Miernik przez około 3 minuty nie zareagował żadnym ostrzeżeniem.

Jeśli nie zareagował w takiej sytuacji - czy można na niego liczyć podczas rzeczywistego problemu?

Przycisk test działa, licznik wciąż pokazuje 0ppm carbon monoxide. Proszę o informacje czy można na taki czujnik liczyć.

pozdrawiam,
pb
Powrót do góry

p4trykx
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 04 Lut 2012 17:58   

Wydaje mi się, że jak jest całkowite spalanie przy dobrym dostępie powietrza to nawet w spalinach nie ma tlenku węgla(choć nie wiem jak jest w praktyce). Kupiłem też Kidde w miarę możliwości podstawię go pod wylot od pieca gazowego i sprawdzę.
Mam go teraz w kotłowni i wskazuje zero choć po naciśnięciu przycisku odczytu pokazuje zapamiętaną najwyższą wartość 45 więc kiedyś musiało trochę przekroczyć normę.
Powrót do góry

Petroldo
Poziom 5
Poziom 5

Post#15 04 Lut 2012 18:42   

Jestem w trakcie robienia drugiego testu, to samo co poprzednio - tylko dodatkowo zamknięte drzwi od łazienki, zamknięta wentylacja w łazience, kiddle nad piecykiem - czekam juz trzecią minutę na jakiś sygnał o tlenku, wciąż nic.

Dla informacji - w pozostałej części mieszkania mamy dobrą wentylacje.

Kiddle kupiony w zeszłym roku.

pzdr,
pb

Dodano po 12 [minuty]:

Po paru minutach na mierniku mam wskazanie około 50-60 ppm (zajrzałem przez szparę w dzrzwiach) - piecyk gaśnie (chyba z braku tlenu).

Kiddle nie alarmuje.

Czy to poprawny scenariusz?

pozdrawiam,
pb

Dodano po 16 [minuty]:

Po przeprowadzeniu testu i wywietrzeniu pomieszczenia - na mierniku maksymalne wskazanie(przycisk peak) było 92 ppm-y. Miernik nie alarmował.

Przejrzałem instrukcje - i cytuję:
"
2. Właściwości i specyfikacja produktu

Czasy aktywacji alarmu:

30 ppm = brak alarmu przed upływem 120 min
50 ppm = musi zaalarmować w ciągu 60-90 min
100 ppm = sumi zaalarmowaćw ciągu 10-40 min
300 ppm = musi zaalarmowaćw ciągu 3 min
"

Mój test był krótszy niż 10 min, wychodzi z tego że brak alarmu mogło być nawet zgodne ze specyfikacją...

trochę się więc uspokoiłem - że mój czujnik działa i że chyba mogę na niego liczyć.
Powrót do góry

andrzejsz9
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Opole

Post#16 04 Lut 2012 18:42   

Witam!
Rok temu kupiłem czujnik czadu model: RCC426B za ok. 70 zł i mogę go polecić, bo sprawuje się b. dobrze, zasilany jest trzema paluszkami AA.
Pozdr.
Powrót do góry

Petroldo
Poziom 5
Poziom 5

Post#17 04 Lut 2012 18:51   

Skąd Pan wie że spawuje się dobrze? Jakie są na to przesłąnia? Że w razie problemu zacznie alarmować? To że stoi i że wciąż pokazuje "0" mnie nie przekonuje że miernik jest dobry.

U mnie ostatnio był przegląd kominiarski kominiarz zaalarmował mnie że miałem nieszczelność w systemie odprowadzającym spaliny z junkersa - kiddle mnie o tym nie zaalarmował. (a przez cały poprzedni rok był w łazience)

Możliwe że często otwierane okna w mieszkaniu, wietrzenie, kratki w łazience, kratki w pokojach zdołały dostarczyć dostateczną ilość tlenu aby spalać gaz w junkersie. (mieszkam w kamienicy z 55 roku)

pozdrawiam,
pb
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Gostyń

Post#18 04 Lut 2012 18:53   

andrzejsz9 napisał:
mogę go polecić, bo sprawuje się b. dobrze

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Robiłeś jakieś próby?
Powrót do góry

andrzejsz9
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Opole

Post#19 04 Lut 2012 19:04   

Po rocznej eksploatacji mogę chyba ocenić funkcjonowanie czujnika. Mam ogrzewanie piecem gazowym i kilkakrotnie ten czujnik zaalarmował nas o podwyższonym stężeniu czadu (również w nocy). Zauważyłem, że było to podczas wietrznej pogody co powodowało nieprawidłową cyrkulację spalin. Wystarczyło uchylenie okna w łazience gdzie znajduje się piec i sytuacja wracała do normy. Podczas przeglądu kominiarze zalecili wykonanie dodatkowego kanału nawiewnego w łazience.
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Gostyń

Post#20 04 Lut 2012 19:08   

Trzeba było tak od razu opisać ;)
Powrót do góry

p4trykx
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 04 Lut 2012 19:17   

Te nowe Kidde mają wydłużony czas działania chyba 5 lat wcześniejsze miały chyba 3 lata. Inne "polskie"(na prawdę wszystkie czujniki są robione w Chinach nawet Kidde) mają 3 lata. Wcześnie wspomniany czujnik Lutlo z OBI kupiłem z zeszłoroczną datą produkcji na szczęście nie rozpakowałem i mogłem oddać. Później kupiłem nowy Kidde na znanym portalu aukcyjnym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2012 19:17   

Powrót do góry

skalee
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Mielec

Post#22 12 Paź 2012 02:00   

Lista niebezpiecznych czujników, opracowanie przygotowane przez jednego z polskich producentów na podstawie danych z bazy systemu RAPEX. Pojawiają się na niej niektóre modele spośród polecanych powyżej.

Link

Aktualniejsze zestawienie (powyższe liczy sobie już parę miesięcy) w języku angielskim można uzyskać wpisując "carbon monoxide" do wyszukiwarki RAPEX:

Link
Powrót do góry

andmic
Poziom 7
Poziom 7

Post#23 27 Paź 2012 17:13   

A czym w ogóle różnią się te za 30 zł od tych za ileś set złotych? Pomijając takie rzeczy jak wyświetlacz LCD, czy możliwość wpięcia pod alarm.

Szukam czujnika, który nie musiałby mieć wspomnianych funkcji i nie wiem nie dość, że co wybrać, to czym się kierować. Jakimi parametrami, technologią. Nie chcę też płacić za coś co ma znaną metkę, ładnie wygląda i tylko za to. Producenta zaś, który by nie pisał, że jego czujnik jest najlepszy i ma najlepszą technologię nie znalazłem.

Po czym zatem poznać dobry czujnik, kierując się nie tylko kryterium ceny - że jak drogi to na pewno lepszy?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Który autonomiczny czujnik czadu będzie najlepszy w półce do 200zł
Strona 1 z 1