Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

indesit WISL 105 migające diody

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Household Beginners -> indesit WISL 105 migające diody
Author
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post from the author of the topic 30 Sep 2010 13:24   

Witam.
Mam problem po 4latach użytkowania pralki. Nagle podczas prania wystąpił błąd, a mianowicie czerwone światełko od drzwiczek zaczęło szybko migotać, po czym po chwili włączyło sie drugie światełko od zegara... W książce jest napisane,żeby odrazu wezwać serwis, ale może jest jakiś sposób żeby samemu to naprawić?? Czy to chodzi o moduł? I ewentualnie orientuje sie ktoś ile kosztuje nowy, badz używany?
Proszę o radę.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 30 Sep 2010 13:24   

Back to top

tolo
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 30 Sep 2010 16:23   

Re: indesit WISL 105 migające diody

Prawdopodobnie moduł a dokładnie eeprom mógł się "wysypać". Usterka możliwa do naprawienia. Trzeba spróbować wgrać nowy eeprom.

Helpful message? + -

Back to top

michal1234zxcv
Poziom 1
Poziom 1

Post#3 03 Oct 2010 20:50   

Witam , podłanczam się pod temat , nie wiecie gdzie można dostać zaprogramowany eeprom do tej pralki w rozsądnej cenie ?

Helpful message? + -

Back to top

tolo
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 03 Oct 2010 22:46   

Zapraszam na PW.

Helpful message? + -

Back to top

koba144
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 01 Feb 2011 13:20   

Witam takze mam problem z pralka a mianowicie migaja mi dwie diody naraz jedna od drzwiczek a druga z zegarem (1 z lewej) czy ktos jest w stanie mi pomoc co moze byc przyczyna takiego stanu. Z gory dzieki pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

machefi
Moderator AGD
Moderator AGD

Post#6 02 Feb 2011 00:28   

Sprawdź grzałkę na upływność , a najlepiej wymień na nową.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 02 Feb 2011 00:28   

Back to top

koba144
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 04 Mar 2011 13:24   

hmmm sprawdziłem grzalke grzałka była okej wiec poskrecalem wszystko i odziwo normalnie dziala znowu.....

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2011 13:24   

Back to top

satjowwojtas
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 03 Feb 2013 10:01   

Witam, mamy problem z pralką jak w temacie, z tą róznicą, że:
migają wszystkie poziome diody (zegar, odplamianie, ułatwienie prasowania, dodatkowe płukanie, start, on-off) plus wirowanie.
Czy jest to usterka do której warto wzywać serwis? (pralka ma 4 lata lub więcej), czy szukać nowej? Jakie jest Wasze zdanie?

Będę wdzięczny za sugestie.

Wojtek

Helpful message? + -

Back to top

janchi
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 07 Jan 2014 17:02   

Witam
Podpinam się pod temat. Problem z migającymi diodami. Czytając forum wiem że może to być wina grzałki ( jak kolega machefi napisał - upływność do masy) lub wina modułu sterującego (tu pojawia się kondensator, warystor eeprom i inne - mniejsza o to).
Zasadnicze pytanie: jak dostać się do modułu (po zdjęciu górnej pokrywy nie dosięgnę do niego bo jest z tyłu na dole) - pralki nie przewrócę bo nie mam blokad bębna i pewnie się uszkodzi fartuch albo co innego. Na taborety stawiać pralkę i wejść pod spód - to dla odważnych raczej.
Drugi problem jak się dostać do grzałki. Domyślam się że trzeba zdjąć przednią pokrywę i pogrzebać pod bębnem ale patrząc od góry wydaje się że jest ona zgrzewana do reszty obudowy.
Wielkie dzięki za porady - widzę że pralka dość często obrabiana przez elektroników amatorów więc nie powinno być problemów z informacjami.
Pozdrawiam
Janusz

Helpful message? + -

Back to top

mrice
Poziom 14
Poziom 14

Post#10 07 Jan 2014 20:38   

indesit ma coś takiego fajnego jak tylna pokrywa, która można zdjąć i mieć elegancki dostęp do grzałki i nienajgorszy do modułu, ale wygodniej do modułu dojść jak pralka leży na pyszczku. O ile spokojnie ją położysz, to nic się jej nie stanie, tylko wyjmij szufladę dozownika i zamknij drzwi przed kładzeniem

Helpful message? + -

Back to top

janchi
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 07 Jan 2014 23:28   

Wielkie dzieki. Tylna pokrywa obejmuje tylko bęben więc myślałem że nie dostanę się do modułu, który jest niżej. Grzałkę wyjmuje się od tyłu?

Helpful message? + -

Back to top

mrice
Poziom 14
Poziom 14

Post#12 08 Jan 2014 08:33   

Jak zdejmiesz tył, to grzałkę będziesz miał na wierzchu

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 08 Jan 2014 08:33   

Back to top

janchi
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 18 Jan 2014 13:35   

Witam ponownie, sprawdziłem grzałkę po zdjęciu przewodów - nie ma przejścia do PE. Przy okazji chciałem ją wyjąć żeby obejrzeć i tu pojawił się problem - przy ciągnięciu za zaciski grzałki (może powinienem ciągnąć za śrubę z gwintem) uszczelka odsunęła się do tyłu, grzałki nie dam rady wyjąć (nawet przy użyciu dużej siły), a jak chcę ją włożyć z powrotem uszczelka wchodzi do środka i jest luz (tzn będzie ciekło) - sytuacja patowa, poniżej zdjęcie ( z takiej pozycji grzałka nie wychodzi na zewnątrz a tylko wchodzi z uszczelką do środka)- co można z tym zrobić?

Edit:
Musiałem w "chamski" sposób wydłubać uszczelkę śrubokrętem i grzałka wyszła, jest lekko przypalona przy końcówce. Mierzyłem rezystancję grzałki - 31 Ohm. Mierzyłem również ewentualne przebicie do masy, ale jest ok. Tak więc grzałka nie jest przyczyną usterki.
Po wyjęciu modułu zauważyłem kondensator 680 uF wybrzuszony - wymieniłem go. Problem migających diod przy starcie znikł. Niestety pralka zaczęła się "zawieszać" na pewnym etapie prania (różnie - zazwyczaj nie dociera do płukania). Trzeba odłączyć zasilanie, poczekać i szybko ręcznie włączyć płukanie.
Pewni pomogłaby wymiana całego modułu, ale ekonomia podpowiada, ze nie warto już inwestować w tą pralkę, tak więc będzie nowa.
pozdrawiam.

Edit:
Pralka w ciągu ostatnich kilku dni machnęła prawie 10 prań i wszystko na razie jest ok.

Helpful message? + -

Back to top

adam1004a
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 18 Feb 2015 18:12   

ja wymieniłem wszystkie kondensatory i jest ok, a miałem dyskotekę z diod LED

potrzebne kondensatory:
400v 22uF
680uf 10v
470uf 10v
100uf 25v

koszt naprawy 6zł, potrzebny czas 45 minut

jak się zdejmie tył, to moduł jest łatwo dostępny, trzeba zdjąć zaślepkę na pralce i odkręcić 1 śrubę poniżej zaślepki. powyciągać przewody z prowadnic, odchylić bęben (na siłę) i można cały moduł wraz z kablami wyjąć z pralki. zaletą jest to że kable pasują na 1 sposób (jestem całkowitym amatorem i nie mam pojęcia o elektortechnice, a z pralką sobie poradziłem)

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Household Beginners -> indesit WISL 105 migające diody
Page 1 of 1
Similar topics
problem z pralką Indesit WISL 105- migające diody (14)
Problem z pralką Indesit WISL 105 - migające diody (1)
Re: problem z pralką Indesit WISL 105- migające diody (3)
Pralka indesit wisl 105 migające wszystkie diody-pomocy. (2)
INDESIT WISL 105 - migające diody. Czyszczenie pompy nie pomogło. (4)
pralka indesit wisl 105 - migające lampki (2)
pralka indesit wisl 105 - migające lampki (2)
Indesit WISL 105 - migajace diody (1, 4, 5) (3)
Pralka Indesit WISL 85 - migające diody (kod błędu) (3)
INDESIT WISL 105 - Mrugające diody, bez prania 3 dzien (1)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.073 seconds

elektroda.pl topic RSS feed