Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

indesit WISL 105 migające diody

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> indesit WISL 105 migające diody
Autor
Wiadomość
lubin59
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: lubin

Post#1 Post autora tematu 30 Wrz 2010 13:24   

Witam.
Mam problem po 4latach użytkowania pralki. Nagle podczas prania wystąpił błąd, a mianowicie czerwone światełko od drzwiczek zaczęło szybko migotać, po czym po chwili włączyło sie drugie światełko od zegara... W książce jest napisane,żeby odrazu wezwać serwis, ale może jest jakiś sposób żeby samemu to naprawić?? Czy to chodzi o moduł? I ewentualnie orientuje sie ktoś ile kosztuje nowy, badz używany?
Proszę o radę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Wrz 2010 13:24   

Powrót do góry

tolo
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 30 Wrz 2010 16:23   

Re: indesit WISL 105 migające diody

Prawdopodobnie moduł a dokładnie eeprom mógł się "wysypać". Usterka możliwa do naprawienia. Trzeba spróbować wgrać nowy eeprom.
Powrót do góry

michal1234zxcv
Poziom 1
Poziom 1

Post#3 03 Paź 2010 20:50   

Witam , podłanczam się pod temat , nie wiecie gdzie można dostać zaprogramowany eeprom do tej pralki w rozsądnej cenie ?
Powrót do góry

tolo
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 03 Paź 2010 22:46   

Zapraszam na PW.
Powrót do góry

koba144
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Bonn.

Post#5 01 Lut 2011 14:20   

Witam takze mam problem z pralka a mianowicie migaja mi dwie diody naraz jedna od drzwiczek a druga z zegarem (1 z lewej) czy ktos jest w stanie mi pomoc co moze byc przyczyna takiego stanu. Z gory dzieki pozdrawiam.
Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#6 02 Lut 2011 01:28   

Sprawdź grzałkę na upływność , a najlepiej wymień na nową.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2011 01:28   

Powrót do góry

koba144
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Bonn.

Post#7 04 Mar 2011 14:24   

hmmm sprawdziłem grzalke grzałka była okej wiec poskrecalem wszystko i odziwo normalnie dziala znowu.....
Powrót do góry

satjowwojtas
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 03 Lut 2013 11:01   

Witam, mamy problem z pralką jak w temacie, z tą róznicą, że:
migają wszystkie poziome diody (zegar, odplamianie, ułatwienie prasowania, dodatkowe płukanie, start, on-off) plus wirowanie.
Czy jest to usterka do której warto wzywać serwis? (pralka ma 4 lata lub więcej), czy szukać nowej? Jakie jest Wasze zdanie?

Będę wdzięczny za sugestie.

Wojtek
Powrót do góry

janchi
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gdańsk

Post#9 07 Sty 2014 18:02   

Witam
Podpinam się pod temat. Problem z migającymi diodami. Czytając forum wiem że może to być wina grzałki ( jak kolega machefi napisał - upływność do masy) lub wina modułu sterującego (tu pojawia się kondensator, warystor eeprom i inne - mniejsza o to).
Zasadnicze pytanie: jak dostać się do modułu (po zdjęciu górnej pokrywy nie dosięgnę do niego bo jest z tyłu na dole) - pralki nie przewrócę bo nie mam blokad bębna i pewnie się uszkodzi fartuch albo co innego. Na taborety stawiać pralkę i wejść pod spód - to dla odważnych raczej.
Drugi problem jak się dostać do grzałki. Domyślam się że trzeba zdjąć przednią pokrywę i pogrzebać pod bębnem ale patrząc od góry wydaje się że jest ona zgrzewana do reszty obudowy.
Wielkie dzięki za porady - widzę że pralka dość często obrabiana przez elektroników amatorów więc nie powinno być problemów z informacjami.
Pozdrawiam
Janusz
Powrót do góry

mrice
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#10 07 Sty 2014 21:38   

indesit ma coś takiego fajnego jak tylna pokrywa, która można zdjąć i mieć elegancki dostęp do grzałki i nienajgorszy do modułu, ale wygodniej do modułu dojść jak pralka leży na pyszczku. O ile spokojnie ją położysz, to nic się jej nie stanie, tylko wyjmij szufladę dozownika i zamknij drzwi przed kładzeniem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sty 2014 21:38   

Powrót do góry

janchi
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 08 Sty 2014 00:28   

Wielkie dzieki. Tylna pokrywa obejmuje tylko bęben więc myślałem że nie dostanę się do modułu, który jest niżej. Grzałkę wyjmuje się od tyłu?
Powrót do góry

mrice
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#12 08 Sty 2014 09:33   

Jak zdejmiesz tył, to grzałkę będziesz miał na wierzchu
Powrót do góry

janchi
Poziom 4
Poziom 4

Post#13 18 Sty 2014 14:35   

Witam ponownie, sprawdziłem grzałkę po zdjęciu przewodów - nie ma przejścia do PE. Przy okazji chciałem ją wyjąć żeby obejrzeć i tu pojawił się problem - przy ciągnięciu za zaciski grzałki (może powinienem ciągnąć za śrubę z gwintem) uszczelka odsunęła się do tyłu, grzałki nie dam rady wyjąć (nawet przy użyciu dużej siły), a jak chcę ją włożyć z powrotem uszczelka wchodzi do środka i jest luz (tzn będzie ciekło) - sytuacja patowa, poniżej zdjęcie ( z takiej pozycji grzałka nie wychodzi na zewnątrz a tylko wchodzi z uszczelką do środka)- co można z tym zrobić?

Edit:
Musiałem w "chamski" sposób wydłubać uszczelkę śrubokrętem i grzałka wyszła, jest lekko przypalona przy końcówce. Mierzyłem rezystancję grzałki - 31 Ohm. Mierzyłem również ewentualne przebicie do masy, ale jest ok. Tak więc grzałka nie jest przyczyną usterki.
Po wyjęciu modułu zauważyłem kondensator 680 uF wybrzuszony - wymieniłem go. Problem migających diod przy starcie znikł. Niestety pralka zaczęła się "zawieszać" na pewnym etapie prania (różnie - zazwyczaj nie dociera do płukania). Trzeba odłączyć zasilanie, poczekać i szybko ręcznie włączyć płukanie.
Pewni pomogłaby wymiana całego modułu, ale ekonomia podpowiada, ze nie warto już inwestować w tą pralkę, tak więc będzie nowa.
pozdrawiam.

Edit:
Pralka w ciągu ostatnich kilku dni machnęła prawie 10 prań i wszystko na razie jest ok.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> indesit WISL 105 migające diody
Strona 1 z 1