Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn głośnikowych

tajtus5 01 Paź 2010 18:20 10221 6
  • #1 01 Paź 2010 18:20
    tajtus5
    Poziom 2  

Witam was. Od jakiegoś czasu zamierzam zbudować frontowe kolumny głośnikowe. Początkowo miałem dylemat ilu drożny zestaw zrobić, zdecydowałem się na 2 drożny. Potem jednak przyszedł problem ile głośników dobrać: 1-wysokotonowy 1-niskotonowy, czy zastosować 2 niskotonowe i 1 wysoko. Przeglądając forum znalazłem interesujący schemat skrzyni wraz ze schematem zwrotnicy. Głośniki jakie miałyby tam się znaleźć to:
    GDN-18-130-8-AKX
    GDWK-10-250-8-AKX
    oba od STX. Co sądzicie o takim połączeniu, może proponujecie cos ciekawszego? Kolumny mają dawać frajdę ze słuchania muzyki( od hip-hopu, po pop i rock) oraz sprawdzać się w kinie domowym. Na budowę chciałbym przeznaczyć w granicach do 700-800 zł. Pozdrawiam i czekam na porady.

Budowa kolumn głośnikowych Budowa kolumn głośnikowych

• #2 04 Paź 2010 17:01
    mczeslaw
    Poziom 36  

Jeśli interesuje Cię słuchanie i delektowanie sie muzyką to tak. Ale jeśli jesteś zwolennikiem głośnego muzykowania to zapomnij. Te głośniki są tam w aplikacji dla optymalnej liniowej charakterystyki i najniższego możliwego zejścia, a co za tym idzie głośnik pracuje z dość niskim obciążeniem pneumatyczanym, przez co system nie nadaje sie do katowania. Ale przy dość mocnym wzmacniaczu to i na nich można głośno pograć, aby nie doprowadzić do przesterowań.

• #4 11 Paź 2010 11:53
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Głośniki jakie miałyby tam się znaleźć to:
    GDN-18-130-8-AKX
    GDWK-10-250-8-AKX
    oba od STX. Co sądzicie o takim połączeniu, może proponujecie cos ciekawszego?

szczerze mowiac to wiecej tych glosnikow nie kupie
    lepiej zainwestuj w nowsze AWXy
    http://www.stx.pl/mx-140-diy.html

• #5 11 Paź 2010 12:20
    tajtus5
    Poziom 2  

W końcu zrezygnowałem z tego projektu. Jestem w trakcie budowy kolumn na przetwornikach stx fx-300. Swoje dokonania oczywiście umieszczę na forum.

• #6 12 Paź 2010 09:57
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dobry wybór. Tylko zestawy te rozwiną skrzydła przy mocnych wzmacniaczach.

• #7 13 Paź 2010 07:36
    tajtus5
    Poziom 2  

Właśnie o tym wiem, ale przez duże wydatki nie będę miał w najbliższym czasie gotówki na jakiś lepszy sprzęt. Jednak gdy coś wpadnie będę się przymierzał do kupna czegoś używanego....jak np. DENON AVR 3805

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME