Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[1400zł] LCD 32'' - TV analogowa i komputer

boeing86 02 Paź 2010 00:57 1480 8
  • #1 02 Paź 2010 00:57
    boeing86
    Poziom 2  

Witam!

Chciałem odpowiedzieć w pokrewnym temacie ale niestety jest już zamknięty ;/

Potrzebuję telewizora 26-32'' który służył mi będzie do oglądania analogowej TV oraz będzie służył za monitor komputerowy (podłączony do ATI HD4850).

Poniżej zamieszczam modele które wydają się być odpowiednie do kwoty około 1400 zł i do tego polecane na różnych forach..

Code:
    1404    LCD Samsung LE32C450

1410    Telewizor 32'' LCD Panasonic TX-L32C20E
    1425    Telewizor 32'' LCD LG 32LD450
    1442    Sony KDL-26EX302AEP
    1693    LCD Sharp LC32FH510EV

-Sony chyba nie oferuje nic więcej (a nawet mniej bo 26'') od pozostałych modeli, poza "lepszą" marką
    - Sharp - wiem że jest polecany do analogowej,ale czy różnica na prawdę jest aż taka wielka i warta dopłaty 300zł?
    - chyba wybór najchętniej kierowałbym na jeden z pierwszych 3 modeli, ale chętnie posłucham Waszych sugestii.

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny ;)

Pozdrawiam

ps. pokój nie jest zbytnio nasłoneczniony. TV będę oglądał z około 3 metrów. Korzystanie z komputera oczywiście bliżej ;)

=-=-=-=-=EDIT=-=-=-=-=
    ps2. telewizor będzie jedynym wyświetlaczem podpiętym do komputera..

• #3 02 Paź 2010 14:56
    narkoholik
    Poziom 30  

Moim Zdaniem praca na tak dużych wyświetlaczach jest nieergonomiczna i na dłuższą metę - męcząca.
    _______

Do TV oczywiście żadnych zastrzeżeń i do wielu gier oraz multimediów.
    Chodzi o kąt widzenia i odległość przy pracy. Da się ale a wiem jak to męczy.
    Bawiłem się tak projektorem między innymi i przy zachowaniu wymaganej odległości i tak ruch gałek ocznych jest jak u pilota naddźwiękowego :).
    Zaznaczam że to subiektywna opinia.

• #5 02 Paź 2010 16:39
    boeing86
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    ale ma służyć również jako telewizor

Dokładnie ;)

Wiem że nie koniecznie będzie to najlepsze rozwiązanie jako jedyny monitor do komputera, ale póki co musi tak być :)

Tak więc czy któryś z telewizorów odbiega jakością od pozostałych?

ps. zapewne sharp odbiega w TV analogowej, ale jest droższy o około 300zł (a to dużo dla mnie w tym przypadku) i chyba sobie dużo gorzej radzi przy podłączeniu do komputera.. Jeśli się nie mylę to zostaje wybór między trzema 26'' po około 1400zł.. Jakieś podpowiedzi może ?

Pozdrawiam

• #6 02 Paź 2010 17:08
    narkoholik
    Poziom 30  

Boeing86 - z uwagi na brak info o producencie karty (ilość i rodzaj wyjść itp.) polecam abyś wybrał taki Model TV aby bezproblemowo połączyć go ze swoją kartą ati 4850 przy zachowaniu najwyższych parametrów ( HDMI, D-sub itp.). Upewnij się że oba urządzenia mają te same gniazda lub standardowe przejściówki.
    Powodzenia

• #7 02 Paź 2010 19:24
    B. Greda
    Poziom 14  

narkoholik napisał:
    Moim Zdaniem praca na tak dużych wyświetlaczach jest nieergonomiczna i na dłuższą metę - męcząca.
    .

To wytłumacz mi różnicę miedzy oglądaniem obrazu na 32" TV z odległości 1.5 m a oglądaniem go na monitorze 18,5" z odległości 70-80 cm . Kąt widzenia dla TV jest na podanym przykładzie nieco mniejszy niż dla monitora więc gdzie tu te " rozbiegane oczka ".

• #8 03 Paź 2010 01:38
    narkoholik
    Poziom 30  

Nie wyręczajmy sie Pitagorasem :) Ja mam biurko gł. 80 cm ale przecież można zrobić sobie stanowisko jak w Apache albo siedzieć na sofie z zamontowanym napędem DVD/BlueRay . Wspomniałem że to moje (subiektywne) zdanie a za poradę uważam info o wtyczkach bo trafiaja tu ludzie którzy nie mogą później tego połączyć.

Pozdrawiam :)

• #9 03 Paź 2010 15:37
    boeing86
    Poziom 2  

narkoholik napisał:
    Boeing86 - z uwagi na brak info o producencie karty (ilość i rodzaj wyjść itp.) polecam abyś wybrał taki Model TV aby bezproblemowo połączyć go ze swoją kartą ati 4850 przy zachowaniu najwyższych parametrów ( HDMI, D-sub itp.). Upewnij się że oba urządzenia mają te same gniazda lub standardowe przejściówki.
    Powodzenia

Rzeczywiście uzmysłowiłeś mi pewną sprawę o której zapomniałem.. (wcześniej oglądałem gtx460, z których każda miała HDMI out)

Byłem prawie zdecydowany na asusa hd4850 1gb, ale rzeczywiście posiada on tylko 2xDVI ;/

Tak więc kartą będzie raczej na pewno Connect3D hd4850 512MB z HDMI ;)

Liczę na dalsze podpowiedzi ;)

ps. co do odległości od telewizora - to będzie on oddalony "troszkę" od myszki i klawiatury. (odległość ustawię za pomocą prób i błędów ;)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme