X

jak naprawić podnośnik hydrauliczny

piotrf6 02 Oct 2010 13:05
  • #1 02 Oct 2010 13:05
    piotrf6
    Level 15  
    Helpful post? (+1)
    Witam forumowiczów. Mam pytanie. Jak naprawić podnośnik hydrauliczny? W obudowie jest dziurka o średnicy 8mm. Czy ma ona być szczelnie zatkana, którędy nalać oleju ( pewnie Hipol ) ? Jak później go odpowietrzyć? Szukałem na elektrodzie , niby są podobne opisy, ale żaden opisywany podnośnik nie miał dziury w obudowie . Może ktoś mi poradzi jak to zrobić , bo szkoda wyrzucić , a może już nic nie da się zrobić, wtedy złom. Załączam zdjęcie podnośnika
    jak naprawić podnośnik hydrauliczny
  • #2 02 Oct 2010 13:10
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+3)
    To żart jakiś jest?
  • #3 02 Oct 2010 13:20
    emeryt2
    Level 42  
    Helpful post? (+2)
    W wojska , jak szedł do utylizacji wykownywało sie takie otwory.
  • #4 02 Oct 2010 17:21
    piotrf6
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam. To nie żart. Taki znalazłem. I chodzi o to jak go uruchomić. Zalać cały i zaspawać ,bo tłoczek jest dobry. Jak chciałbym żartować to pewnie napisał bym dowcip. Proszę o rady. Gdzie nalewa się olej i jak się odpowietrza. Może ktoś wie jak to naprawić .
  • #5 02 Oct 2010 17:26
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+1)
    Olej nalewa się właśnie w ta dziurę - Lux10, nic się nie odpowietrza. Powinna być tam śrubka ze skórzaną (chyba) podkładką.
  • #6 07 Oct 2010 21:42
    piotrf6
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam. Dzięki za zainteresowanie. A ile się wlewa tego oleju? czy do poziomu dziurki? W tej dziurce nie widzę gwintu, chyba,że zrobię gwintownikiem. Czy może być olej HIPOL (przekładniowy)?
  • #7 07 Oct 2010 21:50
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+1)
    Za gęsty, w niskich temperaturach nie będzie ci działał. Do wysokości dziury wystarczy.
  • #8 08 Oct 2010 23:15
    toku74
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    olej hydrauliczny do wysokości otworu, a oryginalnie otwór był zaślepiany gumowym korkiem, podobnym do tych jak dawno temu stosowano w drzwiach 125P zamiast listew. ale na pewno coś dobierzesz.
    ps. jak się nie myle to niemiecka starsza konstrukcja lewara
  Search 4 million + Products
Browse Products