Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wymiana tuleji w Ursusie C-330

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Wymiana tuleji w Ursusie C-330
Autor
Wiadomość
z-u-k-u
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: rzeszow

Post#1 Post autora tematu 03 Paź 2010 14:58   

Wymiana tuleji C-330

Witam
Jak się wyciąga tuleje cylindrów w Ursusie C-330M?
Mam problem przedostawania się oleju do ukł. chłodniczego.
Poza tym ma dwa małe pęknięcia zaczynające się od krawędzi otworu w tłoku tj. wejścia do "komory wirowej" (chyba tak to się nazywa).
Zastanawiam się teraz co z tym zrobić?
Czy nawiercenie zatrzymało by pękniecie czy wymiana tłoka czy komplet naprawczy?
A tuleje chciałbym wyciągnąć żeby wymienić oringi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2010 14:58   

Powrót do góry

azxxc
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Skalbmierz

Post#2 03 Paź 2010 17:42   

Re: Wymiana tuleji c 330

w C-330 nie ma większego problemu z wyciągnięciem tulei cylindrowych (zazwyczaj nie ma problemu bo spotkałem się raz z przypadkiem gdzie tuleja była tak zakamieniona i zapieczona w bloku że popękała i połupała się na kawałki przy wyciąganiu ale to miałem tylko jeden taki przypadek). Zrobić sobie prosty przyrząd : od dołu krążek z grubej blachy z otworem w środku, od góry na blok ramko np. z profilu w kształcie odwróconej litery U, długa śruba lub pręt gwintowany. Co do naprawy tłoka przez nawiercanie - nie wiem, moim zdanie bez sensu,jeśli już to poszukać jakiegoś używanego tłoka i tulei ale jak będziesz miał różnice w kompresji między cylindrami to silnik nie będzie pracował dobrze. Wymiana kompletów remontowych obu cylindrów - najpewniejszy sposób. Zwróć też uwagę na gniazda oringów w bloku zdaża się szczególnie w starych ciągnikach wżery przez które woda może dostawać się do oleju - naprawa pastą stalową a nawet poksiliną plus ew. silikon wysokotemperaturowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2010 17:42   

Powrót do góry

z-u-k-u
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: rzeszow

Post#3 Post autora tematu 03 Paź 2010 20:37   

Re: Wymiana tuleji c 330

Dzięki kolego azxxc za konkretną odpowiedź
A jak jest z podkładkami pod tuleje jak to się ustawia/ile ma tuleja wystawać ponad blok, o ile ma wystawać. Myślałem nad kupnem zestawu mahle tam będzie ta podkładka ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2010 20:37   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 03 Paź 2010 20:57   

Re: Wymiana tuleji C-330

Tak w tym zestawie jest ta podkładka. Ja ją zawsze podkładam i nie mam większego problemu z wystającą bądź zaniżoną tuleją.
Powrót do góry

azxxc
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Skalbmierz

Post#5 04 Paź 2010 17:51   

Tak jak kolega wyżej ja również zawsze zakładam podkładkę która jest w komplecie z zestawem remontowym i jak dotychczas nie miałem przypadku przedmuchania uszczelki pod głowicą. Co do firmy nie pamiętam jakie zakładałem ostatnio, zresztą i tak zdaję się na opinie znajomego sprzedawcy, wiem tylko że należy trzymać się z daleka od produktów ''made in china''
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2010 17:51   

Powrót do góry

miszagrom
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#6 05 Paź 2010 22:38   

Czegoś nie rozumiem... Kolega napisał:
z-u-k-u napisał:
Witam

Oringi tulei to chyba troszkę nie w ta stronę by puszczały. No chyba ze się mylę, to niech mnie ktoś poprawi :>
Powrót do góry

Dowódca baterii
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Aniołów

Post#7 06 Paź 2010 07:53   

miszagrom napisał:
Czegoś nie rozumiem... Kolega napisał:
z-u-k-u napisał:
Witam

Oringi tulei to chyba troszkę nie w ta stronę by puszczały. No chyba ze się mylę, to niech mnie ktoś poprawi :>

Raczej się nie mylisz To co jest na górze zawsze spływa na dół odwrotnie raczej nie. Zauważ że autor nie sprecyzował dokładnie ilości tego oleju. Może tylko zauważył kolorową plamę jego w chłodnicy. A najprawdopodobniej to poprostu przekręcił ''olej w wodzie'' z ''wodą w oleju''.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Wymiana tuleji w Ursusie C-330
Strona 1 z 1