Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Schemat podłaczenia zaworu trójdrożnego - troche inny...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Schemat podłaczenia zaworu trójdrożnego - troche inny...
Autor
Wiadomość
PrzemoH
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Czerwionka / Rybnik

Post#1 Post autora tematu 04 Paź 2010 19:46   

Witam!

Zwracam się z prośbą o opinie na temat dołączonego poniżej schematu podłączenia zaworu trójdrożnego który ma pełnić funkcję mieszającą i pompa zamontowana będzie na powrocie. Pomysł na taki schemat wynik z różnych problemów często spotykanych w instalacjach starych i starych kotłowniach gdzie z reguły na wszystko brakuje miejsca proszę o opinie co o takim schemacie sądzicie.

Pozdrawiam !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2010 19:46   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 04 Paź 2010 20:38   

Re: Schemat podłaczenia zaworu trójdrożnego - troche inny...

Jeżeli to jest zawór mieszający to w pewnych sytuacjach odetniesz od obiegu kocioł.(chyba wiesz czym to grozi ?)
W drugim przypadku (zawór rozdzielający) wszystko byłoby dobrze gdyby pompa była w innym miejscu.
Schemat podłaczenia zaworu trójdrożnego - troche inny... Schemat podłaczenia zaworu trójdrożnego - troche inny...
Powrót do góry

puszek1111
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: nekielka

Post#3 04 Paź 2010 20:50   

Witam.
Lepiej gdy pompa będzie między kotłem a zaworem trójdrożnym, wtedy ciepło masz przygotowane na zaworze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2010 20:50   

Powrót do góry

PrzemoH
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 04 Paź 2010 23:55   

Dziękuje za opinie.

Do puszek 111: Ale chodzi Ci żeby dać tą pompę na zasilaniu przed zaworem ? czy na powrocie przed kotłem ? Bo jeśli na powrocie to w tym momencie pompka będzie mi wyciągała z trójdrożnego ciepłą wodę do powrotu, a mnie w tej konkretnej sytuacji zależy aby zawór trójdrożny miał funkcję mieszająca, a nie ochrony kotła.

Do damian_85: Ja wiem czym to grozi jestem świadomy tego i oczywiście musi zostać zabudowana w tym momencie rura bezpieczeństwa do zbiornika wyrównawczego przed zawodem trójdrożnym. Wiem że najlepiej by było dać pompę za zaworem na zasilaniu, ale w tym schemacie chodzi mi właśnie miedzy innymi o brak miejsca na zasilaniu i konieczność zabudowania pompy na powrocie tylko głównie chodzi mi oto czy lepiej dać ją tak jak narysowałem przed odejściem z trójdrożnego czy bliżej kotła (za odejściem z trójdrożnego) tylko jeśli dać ją bliżej kotła to wtedy ona będzie mi wyciągała ciepłą wodę do powrotu... i trójdrożny nie będzie pełnił funkcji mieszającej...

Proszę o opinię! :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2010 23:55   

Powrót do góry

A-Mail
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Grudziadz

Post#5 05 Paź 2010 21:32   

Mam tak jak narysowałeś już 12 lat z tym że pompa zaraz za zaworem 3drogowym, ale dla obiegu wody za zaworem niema absolutbie to żadnego znaczenia czy bedzie na powrocie czy na zasilaniu obiektu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2010 21:32   

Powrót do góry

dzikamysz
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 05 Paź 2010 22:09   

Będzie działać trochę gorzej ale będzie, nie ma specjalnego znaczenia czy pompa pcha czy ciągnie w instalacji CO. Sprawę ochrony kotła przed zagotowaniem pomijam.
Powrót do góry

PrzemoH
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 06 Paź 2010 12:59   

Dzięki wielki za opinie ! Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to proszę bardzo o napisanie ich! Pozdrawiam!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Schemat podłaczenia zaworu trójdrożnego - troche inny...
Strona 1 z 1