X

Jaka kamera do działania w nocy?

05 Oct 2010 01:25 KOkosa1703
  • #1 05 Oct 2010 01:25
    kosa1703
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam. Poradźcie mi koledzy jaką wybrać kamerę (w rozsądnej cenie) aby uzyskać jak najlepszy obraz nocą. Chodzi mi dokładnie o jedną kamerę, która będzie skierowana na auto. Obraz ma być przenoszony na laptopa. Najlepszym rozwiązaniem byłaby kamera na usb, lecz nie mogę takiej znaleźć.
  • #2 05 Oct 2010 08:27
    treborsz
    Specjalista - kamery
    Helpful post? (0)
    Po pierwsze - kamera ze złączem USB, ze względu na wymagany niski poziom poboru prądu, posiadają przetworniki CMOS. A te przetworniki charakteryzują się słabszym parametrem czułości niż przetworniki CCD.
    Po drugie - żadna kamera CCTV nie widzi w całkowitych ciemnościach. Zasada działania kamery, tak samo jak oka ludzkiego, polega na odbieraniu docierającego światła odbitego od sceny. Ilość światła docierającego do kamery maleje wraz z odległością - i to w stosunku kwadratowym.
    Zakładam, że oświetlenie jest praktycznie znikome (treść tematu), a więc należy zastosować rozwiązanie z dodatkowym oświetleniem. Aby ocenić, jakie rozwiązanie należy zastosować, ważne jest uzyskanie przede wszystkim informacji, jak daleko samochód będzie oddalony od kamery.
  • #3 05 Oct 2010 09:41
    Misiek1233
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Zastosuj jakąś kamerę dzienno-nocną z odpowiednim obiektywem, oraz przejściówkę USB-BNC
  • #4 05 Oct 2010 14:18
    kosa1703
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    A więc tak:
    Auto stoi w odległości około 5-6metrów od okna.(parter) Całkowitej ciemności nie ma ponieważ w pobliżu jest latarnia. Znalazłem kamerę o takich parametrach:- przetwornik: CCD 1/3" Sony
    - rozdzielczość: 420 linii TV
    - czułość: 0 Lux (IR ON)
    - elektroniczna migawka: 1/50 do 1/100,000
    - kompensacja bieli: automatyczna
    - obiektyw: 3.6mm
    - korekcja gamma: 0.45
    - balans bieli: automatyczny
    - stosunek szum/sygnał: nie mniej niż 48dB
    - wyjście video: BNC, 1.0Vp-p, 75Ω
    - synchronizacja: wewnętrzna
    - zasilanie: 12VDC
    - pobór mocy: 300mA @ 12V
    - zasięg IR do 15m
    Tylko teraz kwestia podłączenia jej pod laptopa? (kamera ma działać tylko nocą)
    Program jaki miałby obsługiwać to Ferro CCTV
  • #5 05 Oct 2010 15:26
    treborsz
    Specjalista - kamery
    Helpful post? (0)
    kosa1703 wrote:
    Tylko teraz kwestia podłączenia jej pod laptopa?

Odpowiedź na to pytanie została już udzielona:
    Misiek1233 wrote:
    Zastosuj ... przejściówkę USB-BNC

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło (np. skorzystać z porady na Elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1433052.html ).
  • #6 05 Oct 2010 20:29
    Misiek1233
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli ta kamerka ma faktycznie takie parametry, to spokojnie da sobie radę.
  • #7 05 Oct 2010 21:30
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Helpful post? (0)
    Obiektyw 3,6m w odległości 5-6m daje pole widzenia w pionie około 4,5m. Nie wiem co chcesz od tej kamery otrzymać ale z rozpoznaniem kogokolwiek będziesz miał kłopot.
  • #8 06 Oct 2010 12:50
    kosa1703
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Chodzi o to aby kogoś rozpoznać. Ponieważ ostatnio Teściowi włamali się do samochodu. Jak zastosuję przejściówkę USB-BNC komputer wykryje kamerę bez problemu?
  • #9 06 Oct 2010 17:13
    Misiek1233
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Instalujesz soft do konwertera USB-BNC.
    Podłączasz konwerter do kompa.
    Podłączasz kamerę

Prościej się nie da.....

Przestań zadawać trywialne pytania, bo temat wyląduje w koszu.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products