Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows 7 Family Pack - licencja na 3 komputery za 450 zł?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Artykuły -> Newsy -> Windows 7 Family Pack - licencja na 3 komputery za 450 zł?
Autor
Wiadomość
pseven
Tłumacz
Tłumacz

Post#1 Post autora tematu 05 Paź 2010 13:45   

Windows 7 Family Pack - licencja na 3 komputery za 450 zł?

Windows 7 Family Pack - licencja na 3 komputery za 450 zł?Przedstawiciele Microsoft zapowiedzieli powtórną edycję dystrybucji systemu Windows 7 w wersji Family Pack. Family Pack zawiera licencję przeznaczoną do instalacji i użytkowania systemu Windows 7 w wersji Home Premium na trzech komputerach. Pakiet umożliwia instalację najnowszego systemu operacyjnego Microsoft na komputerach posiadających licencję i zainstalowany system Windows XP bądź aktualizację, w przypadku komputerów z zainstalowanym systemem Windows Vista. Kosztujący niecałe 150 dolarów amerykańskich pakiet dostępny będzie niestety wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wybranych krajach, takich jak: Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Austria, Holandia i Szwecja. Producent nie wyraził jeszcze oficjalnego stanowiska na temat dostępności Windows 7 Family Pack w Polsce.

Źródło:
http://store.microsoft.com/microsoft/Windows-7-Home-Premium-Upgrade-Family-Pack/product/87DFFF11
Powrót do góry

Electrical
Red. Komputery FAQ
Red. Komputery FAQ

Miasto: Wielkopolska

Post#2 05 Paź 2010 14:00   

Re: Windows 7 Family Pack - licencja na 3 komputery za 450 z

Trochę dziwne że promocja nie w Polsce... Może Polakom się dobrze powodzi i Microsoft nie wprowadził u nas tej promocji... Czyli zagranicą za 150 dolarów można mieć licencję na 3 komputery, a u Nas na jeden i kilka złotych na piwo zostanie.
Powrót do góry

gorzyga
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#3 05 Paź 2010 14:32   

Microsoft już nie raz udowodnił, że ma Polskę i Polaków w głębokim poważaniu...
Powrót do góry

i-adrian-i
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Białystok

Post#4 05 Paź 2010 16:18   

Może po prostu stwierdzili że nie ma u nas legalnych użytkowników domowych systemów z rodziny Windows? :)
Powrót do góry

Electrical
Red. Komputery FAQ
Red. Komputery FAQ

Miasto: Wielkopolska

Post#5 05 Paź 2010 16:23   

i-adrian-i napisał:
Może po prostu stwierdzili że nie ma u nas legalnych użytkowników domowych systemów z rodziny Windows? :)

To chyba z tego powodu powinni zachęcać do Windowsa, bo ja wiedząc że zagranicą za tą samą cenę mogę mieć licencję na 3 PCty, a tak to tylko jeden to na pewno nie kupię Windowsa, a zainstaluje Linuxa.
Powrót do góry

arturavs
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: podlasie

Post#6 05 Paź 2010 16:27   

A czy legalni, domowi ( nie liczę systemu zakupionego razem z komputerem) są? :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2010 16:27   

Powrót do góry

Popak
Moderator DIY
Moderator DIY

Miasto: B-tów

Post#7 05 Paź 2010 16:36   

Jestem ciekaw czy ten Family Pack będzie legalny po zakupie, jak to jest z win7 OEM :) Mimo że kupisz system za prawie 400zł to i tak jest nielegalny. :|
Powrót do góry

Admin316
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: yot

Post#8 05 Paź 2010 17:05   

Nie dziwię się że Microsoft nie wprowadził tej promocyj w "Polsce" (nie chodzi tu o piractwo).
Powrót do góry

willyvmm
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kopenhaga

Post#9 05 Paź 2010 17:39   

Mógłbyś przybliżyć nieco dlaczego ?
Powrót do góry

redart
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Lublin

Post#10 05 Paź 2010 18:30   

A u nas ojciec daje 5 stówek, matka 4, no i dzieciak morduje skarbonkę i też mają Family Packa :wink:
Thank you Bill...
Powrót do góry

Pituś Bajtuś
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Żabieniec

Post#11 05 Paź 2010 18:43   

Stosując przelicznik pewnej firmy sprzedającej nadgryzione jabłka u nas by kosztowało ze 4500zł ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2010 18:43   

Powrót do góry

szulat
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 05 Paź 2010 20:46   

Pituś Bajtuś napisał:
Stosując przelicznik pewnej firmy sprzedającej nadgryzione jabłka u nas by kosztowało ze 4500zł ;-)

nadgryziona firma ma drogi sprzęt ale za to upgrady systemu są za darmo (iphone) lub za stosunkowo niewielkie pieniądze (mac os) więc gdzie masz ten przelicznik? :P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2010 20:46   

Powrót do góry

Trebuh
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bielsko-Biała

Post#13 05 Paź 2010 21:06   

nadgryziona firma zrobiła to co ms czyli wypuściła nowy system zamiast aktualizacje, wiec nie ma o czym gadać.
Faktycznie ma trochę tańsze systemy ale zanim się zwróci cena za sprzęt tzn. firmowy apple odjąć zwykły blaszany pc to ten pierwszy bedzie sie nadawał do muzeum techniki...
Powrót do góry

nielu
Poziom 10
Poziom 10

Post#14 05 Paź 2010 22:52   

arturavs napisał:
A czy legalni, domowi ( nie liczę systemu zakupionego razem z komputerem) są? :-)

Przynajmniej jeden.
Szkoda, że MS nie wprowadził tego do Polski, pewnie też trzeba będzie na to trochę poczekać ;) (tak jak z xbox live)
Powrót do góry

A-Mail
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Grudziadz

Post#15 05 Paź 2010 23:20   

Pituś Bajtuś napisał:

Iphon 4 w USA 500$ w PL 3 000 to jest przelicznik $->pl wg Apple
Powrót do góry

J_Bravo
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 06 Paź 2010 10:49   

A-Mail napisał:
Iphon 4 w USA 500$ w PL 3 000 to jest przelicznik $->pl wg Aplle

Ani Apple ani Aplle nie sprzedają telefonów w Polsce.

A co do Family Pack to uważam że dyskryminuje on rodziny 4 osobowe :D:D:D
Powrót do góry

sokoleokoo2
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: krakow

Post#17 06 Paź 2010 15:17   

Co do telefonów "jabłko" to cena jest wygórowana bo nasi operatorzy robią nas w konia a my się dajemy, a jak nie próbujemy walczyć z tym to robią nas w balona panowie z "Alledrogo" a sam Iphon jest jaki jest pomylić się nie da i szkoda gadać.

Co do ceny za Family Pack to sporo racji bo ma ten kto mówi że standard to 2+2 a nie 2+1.
I tu nieważne ile to kosztuje wy skupcie się na tym ile kto zarabia bo zarobki determinują nasz zakup. A że jest Polska to mój Prezes ma nie wiadomo co i ile a ja żyje jak żyje a że Windowsa dostałem za Free ( z laptopem) to się cieszę.
Więc zamiast wypisywać co niby powinno być pomyślcie co zrobić.

PS zawsze jest alternatywa Linuks - a że nawet połowy funkcjonalności nie ma, i że bez znajomości konsoli nie podchodź i o łatwości zepsucia nie wspomnę - warto przemyśleć propozycję Billa !!! bo jak znam życie to pojawią się ver. na allegro w J.ang. w podobnej cenie.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Frog_Qmak
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Rydułtowy

Post#18 06 Paź 2010 18:04   

DJpopak;) napisał:
Jestem ciekaw czy ten Family Pack będzie legalny po zakupie, jak to jest z win7 OEM :) Mimo że kupisz system za prawie 400zł to i tak jest nielegalny. :|

możesz rozwinąć?
Powrót do góry

Popak
Moderator DIY
Moderator DIY

Miasto: B-tów

Post#19 06 Paź 2010 18:18   

Frog_Qmak
Poczytaj tu:
http://www.dobreprogramy.pl/Windows-OEM-nie-dla-zwyklych-uzytkownikow,Aktualnosc,15352.html
http://www.chip.pl/chip/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2009/11/kupiles-windows-7-oem-oznacza-to-ze-jestes-piratem?src=nl_pp

Na google też poszukaj :)
Powrót do góry

Pituś Bajtuś
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Żabieniec

Post#20 06 Paź 2010 19:29   

szulat napisał:
nadgryziona firma ma drogi sprzęt ale za to upgrady systemu są za darmo (iphone) lub za stosunkowo niewielkie pieniądze (mac os) więc gdzie masz ten przelicznik? :P

Miałem na myśli polskiego dystrybutora i jego przelicznik 99$ = 999PLN.
Powrót do góry

daisan
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Łódź

Post#21 07 Paź 2010 10:13   

sokoleokoo2 napisał:

PS zawsze jest alternatywa Linuks - a że nawet połowy funkcjonalności nie ma, i że bez znajomości konsoli nie podchodź i o łatwości zepsucia nie wspomnę - warto przemyśleć propozycję Billa !!!

Sokoleokoo2 skoro wypowiadasz się w ten sposób to zapewne świetnie znasz linuksa ? :)
Nie chcę tu prowadzić kolejnej kampanii wojennej między zwolennikami obu systemów, ale zanim się coś powie/napisze najpierw jest dobrze wiedzieć o czym się wypowiada. Jestem użytkownikiem linuksa od 13 lat (prywatnie) i jak dotąd nie mogę stwierdzić aby linux nie posiadał nawet połowy funkcjonalności windowsa :) Funkcjonalność mają podobną, która w głównej mierze zależy od wykonywanych zadań. Pracuję dużo na windowsach (służbowo) i mogę stwierdzić, że różnice w jakości pracy i funckjonalności (praca z systemem) są na duży plus dla linuksa. Gdyby kolega popracował w "czarnym okienku" ze znajomością konsoli to by kolega wiedział co to jest funkcjonalność :) Poza tym obsługa linuksa od bardzo dawna jest już na tyle prosta, że bojaźliwi bez konsoli też dadzą sobie radę. Nie piszę tu tylko o pracy na windows w pakiecie office, ale również o IFS itp, a także o oprogramowanie specjalistyczne np. do komunikacji ze sterownikami zwrotnic tramwajowych. Linux jak zapewne dużo ludzi wie, ma pewne ograniczenia w oprogramowaniu specjalistycznym, ale tylko ze względu na to, że nikt go nie napisał a nie dlatego, że jest niefunkcjonalny.
Co do łatwości "zepsucia" to autor cytatu jak widać chyba w ogóle nie zna linuksa to raz, a dwa windowsa tym bardziej :)

3xwindows 7 za 450PLN - jeśli to wypali sam go kupię :) Mój dzieciak też uważa, że windows jest bardziej funkcjonalny...znaczy do gier :)

Pozdrawiam
Powrót do góry

J_Bravo
Poziom 21
Poziom 21

Post#22 07 Paź 2010 12:35   

Co do funkcjonalności i przyjazności to o linuksie od 10 las słyszę to samo ;P
Powrót do góry

daisan
Poziom 10
Poziom 10

Post#23 07 Paź 2010 14:04   

J_Bravo napisał:
Co do funkcjonalności i przyjazności to o linuksie od 10 las słyszę to samo ;P

A kiedy ostatni raz do niego zaglądałeś ? :)
Powrót do góry

J_Bravo
Poziom 21
Poziom 21

Post#24 07 Paź 2010 16:19   

Codziennie ;) mam w TV. I tak prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie windowsa w TV ;P
Powrót do góry

sokoleokoo2
Poziom 19
Poziom 19

Post#25 07 Paź 2010 17:34   

Koledzy aby uprościć porównanie Windows/mac/Linux

posłużę się Firefoxem (domyślnie instalowanym z większością dystrybucji)

Link

Tam mamy 3 wersje Windows, mac, Linux

i o ile w 2 pierwszych przepadkach nie mamy żadnego problemu to wersja na Linuksa jest w postaci tar.gz2. I z instalacją takowej żaden ZU sobie nie poradzi.
Po ściągnięciu trzeba rozpakować, wpisać "./configure , make i make install" - w skrócie w konsoli, jaki początkujący sobie poradzi co ?
Na tym jednak nie koniec, bo Paczki "make" nie ma domyślnie w podstawowej wersji ubuntu czy mandrivy, trzeba ją ręcznie doinstalować. Jeżeli nawet jakiś użytkownik przebrnie to wszystko, pozostaje nam jeszcze "configure" które rzadko kiedy nie wysypuje błędów. Tak czy siak jest fatalnie i przez ostatnie 10 lat tak naprawdę wiele się nie zmieniło.

Dalej brak porządnego panelu sterowania/użytkownika - instalacja/deinstlacja sterowników to koszmar nawet dla zaawansowanych użytkowników.
Dodatkowo kde/gnom jest ohydny, bardzo nie intuicyjny a już o zawodności i wysypywaniu się przy zmianie them-sów nie wspomnę.

Ktoś powie przecież jest opcja że można pobrać z listy z repozytorium, ale przy okazji diabli wiedzą co jeszcze jest pobierane, za każdym razem trzeba pobierać od nowa i nie można zrobić archiwum programów, a nowe wersję najczęściej różnią się numerkiem i niczym więcej.

Na szczęście ma 1 zaletę jest darmowy, ale za pewne w niedługim czasie się to zmieni.
Powrót do góry

daisan
Poziom 10
Poziom 10

Post#26 08 Paź 2010 09:16   

sokoleokoo2 napisał:
Koledzy aby uprościć porównanie Windows/mac/Linux

posłużę się Firefoxem (domyślnie instalowanym z większością dystrybucji)

Link

Tam mamy 3 wersje Windows, mac, Linux

i o ile w 2 pierwszych przepadkach nie mamy żadnego problemu to wersja na Linuksa jest w postaci tar.gz2. I z instalacją takowej żaden ZU sobie nie poradzi.
Po ściągnięciu trzeba rozpakować, wpisać "./configure , make i make install" - w skrócie w konsoli, jaki początkujący sobie poradzi co ?
Na tym jednak nie koniec, bo Paczki "make" nie ma domyślnie w podstawowej wersji ubuntu czy mandrivy, trzeba ją ręcznie doinstalować. Jeżeli nawet jakiś użytkownik przebrnie to wszystko, pozostaje nam jeszcze "configure" które rzadko kiedy nie wysypuje błędów. Tak czy siak jest fatalnie i przez ostatnie 10 lat tak naprawdę wiele się nie zmieniło.

Dalej brak porządnego panelu sterowania/użytkownika - instalacja/deinstlacja sterowników to koszmar nawet dla zaawansowanych użytkowników.
Dodatkowo kde/gnom jest ohydny, bardzo nie intuicyjny a już o zawodności i wysypywaniu się przy zmianie them-sów nie wspomnę.

Ktoś powie przecież jest opcja że można pobrać z listy z repozytorium, ale przy okazji diabli wiedzą co jeszcze jest pobierane, za każdym razem trzeba pobierać od nowa i nie można zrobić archiwum programów, a nowe wersję najczęściej różnią się numerkiem i niczym więcej.

Jak widzę jednak kolega naprawdę nie wie o czym pisze :)
configure jeśli już robi się przed wszystkim operacjami (to tak w skrócie) ale po co to robić ? Jeśli ktoś chce odpalać wersje niestabilne to może się w to bawić. Ja osobiście nie pamiętam abym kiedykolwiek musiał w ten sposób instalować firefoxa. W Ubuntu firefox jest przeglądarką domyślną więc jest instalowana na dzień dobry. Poza tym jeśli nie to są gotowe paczki i nie tylko dla Ubuntu ale każda znacząca dystrybucja takowe posiada. Kwestia początkujących...każdy z użytkowników Linuksa nim był i sobie radził :) Wystarczy tylko chcieć :)
Themesy zmieniałem nie raz i nigdy mi się nic nie wysypało :P
Co do wyglądu kde/gnome to już sprawa gustu a o tym się nie dyskutuje. Chyba nie będziesz wszystkim odradzał dane okienka bo tylko Tobie się nie podobają ?
Z repozytorium pobiera się wszystko to co jest potrzebne do instalacji danego pakietu i NIGDY dwa razy tego samego się nie pobiera :) Wystarczy tylko otworzyć oczy patrząc na ekran podczas instalacji danego softu.
Kolejne wersje zapewniam, że się różnią nie tylko numerkiem :) poczytaj plik CHANGES :) To, że nie upodabnia się do cukierkowości windowsa to nie oznacza, że żadne zmiany nie nastąpiły :)

Pozdrawiam
Powrót do góry

sokoleokoo2
Poziom 19
Poziom 19

Post#27 08 Paź 2010 14:26   

@daisan

Kolego znam więc krytykuje. Co do Configure - pisałem że następuje to przed "make". Chodzi o to że zrobią "configure" które wysypie błędy a następnie na siłę "make" co i tak wiele nie da.
Ale tego że brak "make" domyślnie w dystrybucji to już nie wspomniałeś :!:

Nic nie napisałeś o braku rozsądniej instalacji sterowników i panelu zarządzania systemem. "Piszesz Po co tak robić z FF" - właśnie skoro jest domyślnie instalowany to dlaczego jest brak porządnej paczki *.run stronie producenta - a co jak się ff zepsuje/sypie błędami - trzeba odinstalować i zainstalować - a jak ?
Piszę tylko o wewnętrznych sprzecznościach i niekonsekwencji dystrybucji i producentów oprogramowania, a ty dalej to popierasz - podałem proste i oczywiste argumenty, a ty tylko cytujesz, pomyśl wcześniej :idea:
Powrót do góry

piotr768
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: -

Post#28 08 Paź 2010 14:58   

Kilka lat temu Office 2007 był dostępny za ok. 200 zł na trzy domowe komputery, więc może jednak wprowadzą to u nas.
Powrót do góry

Trebuh
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bielsko-Biała

Post#29 08 Paź 2010 17:40   

sokoleokoo2 nie wiem co ty robisz ale ja ze słabą znajomością linuksa i konsoli bez problemu poradziłem sobie z instalacją. Jak kolega wcześniej napisał po kiego nie ściągniesz gotowych paczek. Nie znasz się na tyle przejdź na prostszą wersję a nie jakieś głupoty rodem z prl-u piszesz.
Przez takich jak ty wszyscy myślą że linuks jest ciężki, dla typowej osoby która chodzi po internecie, ogląda filmy, zdjęcia, używa komunikatora to po zainstalowaniu praktycznie bez żadnej roboty będzie wszystko śmigać, już win wymaga więcej wiedzy żeby się nie zaśmiecił.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2010 17:40   

Powrót do góry

sokoleokoo2
Poziom 19
Poziom 19

Post#30 08 Paź 2010 18:32   

@Trebuh

Zaraz chwileczkę, ja znam b.dobrze i dla tego mogę krytykować. Tak ja sobie z wszystkim poradzę, ale masz rację "Linuks" jest w czasach PRL-u, jak go troche poznasz to zobaczysz że wszystkie istotne rzeczy "musisz" robić w konsoli.
Ale jak mi nie wierzysz to spróbuj odinstalować sterownik do karty dźwiękowej - po prostu spróbuj - zobaczysz przewagę MS i Appla nad Linuksem.

"Przez takich jak ty wszyscy myślą że linuks jest ciężki" - nie kolego on sam sobie na to miano zasłużył. Przypomnę tylko że 2,5 roku temu żadna dystrybucja nie miała automatycznego montowania NTFS - więc jak chciałeś mieć Windowsa i Linuksa to czekała cię potworna walka z montowaniem HDD (partycji windowsowskich) również w konsoli z tego co pamiętam to dwu wierszowa komenda. Teraz na szczęście to zautomatyzowali dzięki Ubuntu.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Artykuły -> Newsy -> Windows 7 Family Pack - licencja na 3 komputery za 450 zł?
Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Twitter
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny