X

pod陰czenie domofonu tk6 6-篡這wego

06 Oct 2010 15:52 ZIzioman79
  • #1 06 Oct 2010 15:52
    zioman79
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam panowie mam problem z pod陰czeniem unifonu tk6 posiadam 6-篡這wy kabel o kolorach;
    zielony
    鄴速y
    niebieski
    bia造
    czerwony
    szary

nie wiem jak ja pod陰czy kolorami do zacisk闚 1 2 3 4 5 6 bardzo prosz o pomoc
  • #2 06 Oct 2010 18:12
    Lucjan52
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Je郵i domofon instalowa kto kto zachowuje og鏊nie przyj皻e normy, to kolejno嗆 powinna by taka:
    1. Niebieski-wywo豉nie
    2. Zielony. Masa
    3. Czerwony S逝chawka
    4. Bia造. Mikrofon
    5. Szary. Elektrozaczep
    6. 草速y. Elektrozaczep
    Jesli nie to trzeba wymierzy.
    Zwory zdj皻e.
  • #3 06 Oct 2010 22:01
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Helpful post? (0)
    Lucjan52 wrote:
    Je郵i domofon instalowa kto kto zachowuje og鏊nie przyj皻e normy, to kolejno嗆 powinna by taka:
    1. Niebieski-wywo豉nie
    2. Zielony. Masa
    3. Czerwony S逝chawka
    4. Bia造. Mikrofon
    5. Szary. Elektrozaczep
    6. 草速y. Elektrozaczep
    Jesli nie to trzeba wymierzy.
    Zwory zdj皻e.

Sk康 takie "og鏊nie przyj皻e normy"? Pytam powa積ie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • #4 07 Oct 2010 14:01
    zioman79
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    dalej nic dzwonka nie s造cha jedynie co to mi drzwi otwiera a czy jest taka mo磧iwo嗆 瞠 kabli jest 6 a wystarczy pod陰czy 5 bo wcze郾iej podobnie czerwony by odpi皻y i wszystko dzia豉這
  • #5 07 Oct 2010 18:08
    Lucjan52
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Odpowiadam te powa積ie. A no st康, 瞠 naprawiam domofony od wielu lat instalowane przez r騜nych wykonawc闚 i najcz窷ciej stosowana jest taka w豉郾ie kolejno嗆. Powtarzam: najcz窷ciej. R闚nie w tych z przed 20 lat. Oczywi軼ie zdarzaj si odst瘼stwa. Ale wyj徠ek nie stanowi regu造.
    A teraz odno郾ie tematu. Na forum jest wiele post闚 dotycz帷ych tego zagadnienia, dok豉dnie opisuj帷e spos鏏 wymierzenia przewod闚, wi璚 nie ma sensu powtarza si. Powodzenia.
  • #6 07 Oct 2010 19:09
    karl102
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Ircys wrote:

Sk康 takie "og鏊nie przyj皻e normy"? Pytam powa積ie.

Jak pisze Lucjan ta kolorystyka dzia豉 ju od wielu lat w po逝dniowej Polsce (nie wiem jak w innych rejonach).
    W pocz徠kach "domofonizacji" powa積ym producentem urz康ze w tym rejonie by造 Sp馧dzielnie Inwalid闚 w B-B i O鈍i璚imiu. Stosowali w豉郾ie tak (no, mo瞠 niezupe軟ie bo rygiel by br您owy a nie szary) kolorystyk w swoich unifonach. Montowali du穎 instalacji (jako SI mieli niskie ceny) i wielu monter闚 te kupowa這 u nich unifony i przej窸o uk豉d kolor闚 w p騧niej wykonywanych instalacjach ju na innym sprz璚ie. Nie ukrywam, 瞠 do tej pory te z niego korzystam przy monta簑 nowych.
  • #7 07 Oct 2010 19:20
    zybex
    Pomocny dla u篡tkownik闚
    Helpful post? (0)
    Jak kto tak kolorystyk przyj掖 (z tej Sp馧dzielni Inwalid闚) to nie znaczy, 瞠 zrobi to z g這w. Przyk豉dowo na zasilanie, kt鏎e leci na mikrofon wypada這 da czerwony kabelek (plus zawsze kojarzy si z kolorem czerwonym), jednak oni wybrali bia造. :| Co do zielonego jako masa, to si zgodz. Jak najbardziej pasuje (chocia w mojej pracy minusem by zawsze niebieski). :D
  • #8 07 Oct 2010 21:57
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Helpful post? (0)
    Lucjan52 wrote:
    Odpowiadam te powa積ie. A no st康, 瞠 naprawiam domofony od wielu lat instalowane przez r騜nych wykonawc闚 i najcz窷ciej stosowana jest taka w豉郾ie kolejno嗆. Powtarzam: najcz窷ciej. R闚nie w tych z przed 20 lat.

No to w dolno郵御kim te mamy konserwacje po wieeeeelu r騜nych, normalnych i egzotycznych (przyjezdnych) wykonawcach i w豉郾ie sprawdzi貫m i w 瘸dnym wypadku nie pokrywa si ona z tym co Ty napisa貫, co oczywi軼ie nie neguje takiej prawid這wo軼i w Twoich stronach, ale jednak wygl康a mi to na regionalizm.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products