Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuję pomocy w wyborze TV

BHO 07 Paź 2010 03:29 5874 18
  • #1 07 Paź 2010 03:29
    BHO
    Poziom 13  

Potrzebuję pomocy w wyborze TV

Odległość od ekranu – 3-4m
    Telewizor będzie w raczej zacienionym pokoju
    Jak duży jest pokój – 4,5m x 6m
    jaki masz obecnie telewizor – CRT’24
    jakie programy najczęściej oglądasz telewizji – Filmy, muzyka, sport, przyrodnicze, discovery itp.
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – wieczorem
    preferowana wielkość telewizora – 32-37 cali
    jakie urządzenia będą podłączone – DVD, TV "N", PC, w przyszłości blue ray, i konsola PS3
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 80% TV
    jaki masz sygnał – Cyfrowy "N"
    ile programów HD - 16
    ma stać czy wisieć - wisieć
    jaka klasa cenowa – 2000-2500zł
    preferowana marka - Samsung, może Panasonic

• #3 09 Paź 2010 15:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 09 Paź 2010 18:04
    BHO
    Poziom 13  

JVC odpada, ostatnio chciałem kupić wieżę tej firmy i wszędzie jest napis "Made in China"
    Toshiba niestety nie znam firmy, ale....
    Raczej zdecydowany jestem na plazmę Panasonic TX-P42U20 z 2200zł
    Dziwna sprawa na stronie Panasonic-a nie znalazłem żadnych informacji o tym TV, jak gdyby wcale nie istniał, a na ceneo jest
    Więc chyba będzie brat bliźniak Panasonic TX-P42S20

• #5 09 Paź 2010 19:17
    markussie
    Poziom 2  

LCD Samsung LE40C650 to najbardziej popularny i mający dużo pozytywnych opinii telewizor z tradycyjnym podświetleniem matrycy.Cena około 2 500zł,najbardziej realna co do oferowanej jakości i funkcji.

• #6 09 Paź 2010 19:49
    BHO
    Poziom 13  

Też skłaniałem się ku Samsungowi, ale to nadal LCD, nadal to mniejsze kąty widzenia, czerń tylko szara, czas reakcji, większy pobór energii, no i te 2 cale :D
    Szkoda, że nie mam jak ich porównać, ale jeszcze 2 tygodnie, zanim ostatecznie się zdecyduję

• #7 09 Paź 2010 20:46
    markussie
    Poziom 2  

Telewizory LCD,czy plazmowe mają swoje wady i zalety.Myślę,że je znasz i na jedną z technologi musisz się zdecydować. Do sklepu w celu obejrzenia i porównania radzę ci się wybrać jeszcze teraz.Spokojnie i bez emocji zakupów łatwiej o właściwy wybór.

• #8 09 Paź 2010 21:10
    Pablo1964
    Moderator

BHO napisał:
    JVC odpada, ostatnio chciałem kupić wieżę tej firmy i wszędzie jest napis "Made in China"

Najlepsze firmy produkują dziś sprzęt w Chinach. Z drugiej strony fakt, że firma produkuje tam wieże ma się nijak do kraju produkcji telewizora. Można mieć pozytywne lub negatywne nastawienie do marki ale taka argumentacja jest bzdurna.

• #9 09 Paź 2010 22:06
    BHO
    Poziom 13  

Pralki Bosch produkuje się w Turcji i Chinach oraz Polsce i Niemczech.
    Jak myślisz które kraje wypuszczają pralki z największą ilością bubli, czy fatalne konstrukcyjnie?
    Seria WLM pralki produkowane w Chinach, jednobryłowe, bęben klejony i nierozbieralny, tak więc w razie awarii ewentualna naprawa to co najmniej połowa wartości całej pralki.
    WAA produkowane w Turcji i to jest to samo co z Chin
    WAE pochodzi z naszej Łodzi i jak Niemcy sami przyznają, te modele mają najmniej zwrotów, najmniej problemów technicznych, tak jak i pralki produkowane w Niemczech, każda o wsadzie 8kg i więcej.
    Tak więc jeżeli chodzi o jakże znaną firmę Bosch i jej produkcję pralek, to zdecydowanie ważne jest gdzie się ją wyprodukowało, tak samo myślę jeżeli chodzi o TV, Chińczycy słyną ze słabej jakości produkcji, zaś Japończycy odwrotnie, co jest Made in Japan, to jest godne uwagi.
    Dlaczego najmniejszą awaryjnością aut cieszy się Toyota i Honda, a chińskie wyroby wzbudzają śmiech i żałość?
    Czy wolisz kupić i nosić Chińskie rzeczy, czy raczej produkowane w naszym kraju?
    Najlepsze firmy owszem produkują sprzęt w Chinach, ale nie zmienia to faktu, że fabryka fabryce nie równa, warto więc przyjrzeć się który model pochodzi skąd, bo to że TV produkowali w Chinach może mieć kluczowe znaczenie, i jeżeli chodzi o ciuchy zwykło się mawiać, że te Made in China to na zapleczu szyte, tak wiele znajduje się w nich niedopracowań.
    Jeżeli pracownicy dostają solidne wynagrodzenie, jeżeli firma stawia na jakość a nie na ilość, to owszem, jednak jeżeli fabryka jest zautomatyzowana, nie ma kontroli jakości, lub ta kontrola jest śmiechu warta, no to ja wolę dopłacić i mieć sprzęt Made in Japan, czy Made in Indonesia jak w niektórych Samsungach, zamiast czegoś Made in China, gdzie jak będzie działać, i ile będzie działać, to jedna wielka niewiadoma.
    Oczywiście każdy może mieć inne zapatrywanie na tego typu rzeczy, jednak ja jestem stary dureń i wiem swoje ;)

Na 90% zdecydowany jestem na plazmę, ale jutro bujam się do hipermarketu porównam obraz z obu sprzętów

• #10 09 Paź 2010 22:31
    Pablo1964
    Moderator

BHO napisał:
    Dlaczego najmniejszą awaryjnością aut cieszy się Toyota i Honda, a chińskie wyroby wzbudzają śmiech i żałość?

Toyota na rynek europejski produkuje samochody w Anglii, Francji i Turcji. To które z nich cieszą się najmniejszą awaryjnością? Chętnie bym się dowiedział bo miałem angielską corollę i były problemy.
    Obawiam się, że będzie bardzo trudno kupić w Polsce telewizor z napisem "made in Japan". Najprędzej na targu, najwięcej podróbek ma takie właśnie naklejki. Sądzę, że o wiele ważniejszym wyznacznikiem jakości wyrobu niż kraj produkcji (spotkałem sporo chińskich produktów o naprawdę dobrej jakości) jest jego cena.

• #11 10 Paź 2010 01:47
    BHO
    Poziom 13  

Pablo1964 napisał:
    BHO napisał:

Toyota na rynek europejski produkuje samochody w Anglii, Francji i Turcji. To które z nich cieszą się najmniejszą awaryjnością? Chętnie bym się dowiedział bo miałem angielską corollę i były problemy.

Właśnie Made in Japan, ludzie szukają samochodów z tego właśnie kraju, co nie oznacza, że inne kraje produkują buble, o nie, po prostu Toyota zapewne nie wyrabia z produkcją, i dlatego produkcję prowadzi również w innych krajach, co przekłada się pewnie też na trochę niższą cenę.
    Ciężko dziś znaleźć coś Made in Japan, ale nie zmienia to nadal faktu, że najbardziej cenimy tą właśnie produkcję, czy to w telefonach komórkowych, czy produkcji sprzętu RTV, gdy kupujemy coś Made in China, musi być tanie, bo jest to wyznacznikiem tego, iż powiedzmy Panasonic przeniósł tam produkcję ze względu na chęć zminimalizowania kosztów produkcji, a więc za taki TV powinniśmy zapłacić sporo mniej, co znowu nie zmeinia faktu, że co bogatsi dopłacą do tego Made in Indonesia, omijając Made in China

[quote="Pablo1964"]
    BHO napisał:
    Sądzę, że o wiele ważniejszym wyznacznikiem jakości wyrobu niż kraj produkcji (spotkałem sporo chińskich produktów o naprawdę dobrej jakości) jest jego cena.

Tu bym polemizował, gdyż według mnie cenę ustalają bajery w jakie dany TV jest wyposażony, oraz czy jest to nowość w ofercie.
    Na ostatnim miejsce zaś pozostaje ustalanie cen ze względu na jakość, bo liczy się raczej wnętrze, czyli z jak ważnych podzespołów został wyprodukowany Przykład:
    Ja chcę kupić Panasonic TX-P42S20, i ten kosztuje 2200zł, zaś model TX-P42G20E jest o cały tysiąc droższy tylko z tego powodu, że ma kilka bajerów więcej, nie ze względu na jakość.

Wybacz, ale długo by na ten temat można było dyskutować, zresztą ja sam mam dużo rzeczy elektronicznych Made in China, i dlatego właśnie że cena była konkurencyjna mogłem je zakupić.

Jeszcze jedno, rozmawiałem ostatnio z kolegą, który pracował w firmie Biawar produkującej bojlery i przepływowe ogrzewacze wody.
    Ta właśnie firma została podkupiona przez Szwedzką Nibe i dalej zajmuje się produkcją tego samego, a jednak bardzo nieczysto sobie pogrywają, gdyż każdy bojler przez nich wyprodukowany, który jest przeznaczony na rynek Unijny, ale nie do Polski, ma w sobie najlepsze podzespoły, kable miedziane, czy lepszej jakości wypełnienie izolujące, zaś na Polskę produkuje się całkiem to samo, z tym że za połowę kosztów, i okablowanie mamy już standardowe aluminium, a wypełnienie styropian zamiast jakiejś specjalnej pianki.
    Oczywiście nie odróżnisz tego z zewnątrz lub zanim nie rozbierzesz zakupionego bojlera, tak więc Niemcy mogą chwalić nasze produkty za bezawaryjność i jakość, a my jesteśmy skazani na plucie, nie wiedząc nawet w gruncie rzeczy, jak bardzo nas ryćkają w ..... nie zdając sobie sprawy, że to samo co ma Niemiec ma tak odmienne wnętrze.
    Tak więc jakiej jest to jakości i z jakich podzespołów wykonane zależy tylko i wyłącznie od producenta, jeżeli wiec Chińczycy będą dobrze opłacani, to i zrobią dobrze, jeżeli będą mieli dobre podzespoły, no to sprzęt będzie wysokiej klasy, a że produkcja jest w Chinach, no to cena spadnie.
    Jeżeli zaś ktoś zechce aby elektronika była tańsza, lub pracownicy będą mieli gorsze pensje, albo każe im się produkować 2 telewizory w czasie tym samy jak produkcja jednego w innym kraju, czyli pójdzie się na ilość a nie jakość, to tak czy siak w rezultacie wykaże, że mamy felerny telewizor, i może rzeczywiście tańszy, ale zrobiony z gorszej jakości części, tańszych, aczkolwiek bardziej awaryjnych
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wspólną dyskusję

• #12 11 Paź 2010 11:38
    Iceman31
    Poziom 20  

BHO napisał:
    Też skłaniałem się ku Samsungowi, ale to nadal LCD, nadal to mniejsze kąty widzenia, czerń tylko szara, czas reakcji, większy pobór energii, no i te 2 cale :D
    Szkoda, że nie mam jak ich porównać, ale jeszcze 2 tygodnie, zanim ostatecznie się zdecyduję

Sorry przyjacielu ale bzdury piszesz z tą czernią. Zapewniam Cię że czarny to czarny.
    Kąty widzenia...... w każdym LCD-ku takie same. Wiadomo że nie ma co porównywać do plazmy ale obie te technologie mają swoje wady i zalety.
    czas reakcji 4ms to bardzo dobry wynik. Nie bój nic... wszystko łądnie i szybko chodzi.

• #13 11 Paź 2010 14:03
    BHO
    Poziom 13  

Masz rację, wczoraj cały dzień ślęczałem przed monitorem, byłem w MM i Real, raczej najtańsza plazma odpada ze względu na gorszą jakość wyświetlanego obrazu.
    Widziałem plazmę Panasonic i LCD Samsung, nie zauważyłem zbyt wielkiej różnicy w wyświetlanym obrazie SD, bo taki akurat był w Real
    Wpadłem na stronkę http://www.plazmy.blog.com/ stąd wiem, że nieopłacalnym jest kupowanie najtańszej plazmy.
    Ostateczny wybór to Toshiba 40XV733G, prawdopodobnie ta Toshiba to Made in Poland :D tylko że spotkałem się z opinią, że ten TV gubi ostrość podczas wyświetlania szybkich scen
    Dodam, że ja jako krótkowidz, siedzę zawsze w połowie normalnej odległości od oglądanego materiału

Chciałem poczytać testy na http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=50428 ale ci ^%#$%#$% zagrali bardzo nieczysto i tak pojawia się info, że: Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl, po czym można przeczytać w odnośniku, że aby wstąpić do tego klubu należy płacić Koszt miesięcznej subskrypcji: 6,49 zł
    Dziwne praktyki, coś jak typowo komercyjna strona, więc wątpię, czy aby i testy wnoszą tam coś więcej jak choćby te z Ceneo i Skąpca

• #14 11 Paź 2010 21:53
    Iceman31
    Poziom 20  

Toshiba 40XV733G - bardzo dobry wybór. Wg mnie będziesz zadowolony, aczkolwiek jak to chodzi pod Blu Ray czy PS3 .... nie wiem. Toshibę mam na sygnale SD.
    Pod DVD, cyfrową kablówkę, Blu Raya i PS3 mam podlączonego Samsunga. Rewelacja!!! A Ci co gadają tylko wg tego co wyłącznie przeczytali niech sobie dalej gadają .....

• #15 11 Paź 2010 22:11
    BHO
    Poziom 13  

Więc jednak Samsung?
    Blue Ray - tak, podłączenie do PC i gry, - tak, "N" i filmy w HD w tym sport i inne błyskawiczne atrakcje, - tak.
    Szukam więc czegoś, co będzie idealne do szybkich dynamicznych i zarazem nasyconych piękną barwą obrazów.
    Czegoś, co da mi ostry, żywy obraz w cenie do 2500zł w pełnej rozdzielczości Full HD, co niekoniecznie posiada USB.
    Najważniejszy dla mnie jest obraz, jego ostrość, nasycenie, jasność i brak smużenia.
    Czy więc Samsung LE40C550 spełni moje oczekiwania?
    A może dołożyć do Samsung LE40C650, lub coś z Sony?

• #16 11 Paź 2010 22:57
    Iceman31
    Poziom 20  

Z urządzeń które wymieniłeś do podłączenia to na mój gust Samsung LE40C650. Przy PS3 rewelka chodzi a na telewizji też ma extra obraz.... kolory i kontrasty. Poza tym Samsungi mają bardzo dużą skalę regulacji różnych parametrów więc możesz go tak skonfigurować że na pewno Cię zadowoli.

• #17 12 Paź 2010 00:52
    BHO
    Poziom 13  

Firma Samsung zaczyna dominować cały rynek RTV, sam mam mini wieżę Samsung MM-C330 kupioną kilka tygodni wcześniej, monitor LCD Samsung SyncMaster 226BW, który ma już 2,5 roku i raz był w naprawie, telefon najprostszy model Samsunga E1310B, zastanawiałem się nad Plazmą 50" tego producenta, a jednak kończy się na LCD tejże firmy.
    Coś mi się zdaje, że Koreańczycy wypuszczają chyba najmniej bubli i mają mocno zróżnicowaną ofertę, choć i słyszałem z drugiej strony, że sprzedawcy dostają jakieś prezenty, od ilości sprzedanych, czy raczej wciśniętych klientom urządzeń.
    Czy ty Iceman też masz jakieś prezenty od Samsunga? ;P
    Ok, ok, ja tylko żartuję, niech więc będzie Samsung, ale przyznam szczerze cały czas wpadałem na niego ze względu na ogromną ilość komentarzy i testów telewizorów tej firmy
    Choć po obejrzeniu tego filmu http://www.youtube.com/watch?v=EDAirRyMj34&feature=related skłaniam się ku LED, dołożyć te 100zł do Sony KDL-32EX700 może by to był dobry pomysł?

• #18 12 Paź 2010 06:33
    Iceman31
    Poziom 20  

Nie :-) Nie dostaję prezentów od Samsunga bo nie jestem sprzedawcą :-)
    Zanim kupiłem swój TV a mam go już prawie 2 lata (model LE40A656) i cały ten czas jestem z niego zadowolony sporo sie naoglądałem całej masy telewizorów różnych firm. Oglądałem Sony, LG, Philipsa itp., itd. Na końcu pozostał Sony i Samsung a wygrał Samsung. Właśnie ze względu na jego mozliwości nastawcze i naprawdę rewelacyjny obraz. Sony nie było w niczym lepsze (ani też gorsze) a Samsung na dodatek był sporo tańszy. I nie chwalę dlatego, ze jak niektórzy twierdzą .... Chwali bo ma i teraz musi - Nic z tych rzeczy! Gdyby ten telewizor wg mnie się nie sprawdził, miał kiepski obraz czy jakieś inne uciążliwe wady to kupiłbym inny a ten powiesił córce w pokoju czy dał ojcu (by zastąpił jego nie najlepszą plazmę... chyba nie trafił dobrze bo uwierzył sprzedawcy) a ja sam kupiłbym coś innego. A tu na forum bym pisał ... omijajcie ten TV bo to szajs. Póki co bardzo zraził mnie swą mierną jakością Philips a miałem sentyment do tej firmy bo mój 28" panoramiczny CRT był tej firmy.
    Co do LED o którym piszesz.
    Nie wierz za mocno w te filmiki o LEDach. To jest tak jak oglądasz na zwykłym CRT reklamę hiper telewizora i pokazują jak pięknie gra a nie zwracasz uwagi, ze przecież patrzysz na tą reklamę na starym wysłuzonym CRT (taki przykład) :-)
    Ten SONY to jest nadal zwykły LCD tyle że z podświetleniem krawędziowym LED. Niektórzy twierdzą, że na obrzeżach ekranu występują w takich TV jaśniejsze podświetlenia w stosunku do środka ekranu.... ale nie wiem... nie widziałem więc nie potwierdzę ani też nie zdementuję.
    Oszczędność energii też nie powala na kolana, bo nie wiem jak Ciebie ale mnie śmieszą wybory telewizorów ze względu na oszczędność. Oszczędność to żarówki energooszczędne, nowsza lodówka, czy nie używanie mikrofalówki 2000W do pogrzania sobie kubka herbaty :-)
    Paru kolegom poleciłem Samsunga LE40C650 i jak na razie jeszcze żyję :-)

• #19 12 Paź 2010 07:05
    BHO
    Poziom 13  

No to będzie ten Samsung LE40C650
    Dzięki wielkie za pomoc

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme