X

Zniżki na ubezpieczeniu OC w małżeństwie

07 Oct 2010 14:02 MIMiL999
  • #1 07 Oct 2010 14:02
    MiL999
    Level 26  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    Czy ktoś wie jak to jest ze zniżkami na ubezpieczenie OC samochodu. Mąż posiada zniżki a żona nie i czy jeżeli żona kupi samochód i zarejestruje na siebie to może korzystać ze zniżek męża? Wszędzie się słyszy że jeżeli nie ma rozdzielności majątkowej to tak, tak mówi prawo. Macie doświadczenia z ubezpieczycielami, którzy to respektują a którzy nie?
  • #2 07 Oct 2010 14:38
    lata1984
    Level 12  
    Helpful post? (-1)
    zniżki są uwzględniane tylko gdy jeden z właścicieli polisy lub samochodu(zależy od ubezpieczyciela) je posiada. jest tez pułapka:
    załóżmy ze mąż ma zniżki 60%, a żona nie ma zniżek. mąż posiada jeden samochód "swój, a drugi na spółkę z żoną. w przypadku kolizji dowolnego z samochodów, zniżki są tracone na oba pojazdy.
  • #3 07 Oct 2010 15:50
    MiL999
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ale co w przypadku gdy właścicielem samochodu jest tylko żona. Czy może korzystać ze zniżek męża? W teorii w małżeństwie wszystkie rzeczy nabyte po ślubie są wspólne, więc samochód też, pomimo że w dowodzie rejestracyjnym zapisana jest tylko żona. Podobno niektóre towarzystwa to respektują.
    Poza tym jeżeli będą ubezpieczeni w różnych TU to w przypadku kolizji drugi z współmałżonków nie traci zniżek, nawet jeżeli są współwłaścicielami.
  • #4 07 Oct 2010 16:11
    robiit1
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Moja żona kupiła sobie samochód , zerejestrowała na siebie następnie ubezpieczyła w tej firmie , w której ja mam ubezpieczony. Po wyrażeniu przeze mnie zgody na piśmie dostała ,, na dzeń dobry'' 60% zniżki z mojej polisy.
  • #5 07 Oct 2010 16:27
    lata1984
    Level 12  
    Helpful post? (-1)
    robiit1 ale jak spowoduje stluczke to ty tez tracisz znizki. poczytaj dokladnie OWU. w kazdym ubezpieczeniu jest kruczek i tu tez.
  • #6 07 Oct 2010 18:23
    Tommy82
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    Dlatego teraz zona powinna sklonować zniżkę u innego ubezpieczyciela.
  • #7 07 Oct 2010 18:38
    MiL999
    Level 26  
    Czyli w tej samej ubezpieczalni jest to możliwe. A co jeżeli dla bezpieczeństwa samochód żony będzie ubezpieczony gdzie indziej? W razie kolizji zniżki polecą tylko jednemu, ale czy wtedy żona może przejąć zniżki męża?
  • #8 08 Oct 2010 18:08
    MiL999
    Level 26  
    A więc tak. Pytałem w Hestii i dostałem odpowiedź: Oczywiście że żona będzie miała pana zniżki.
    W Liberty Direct: Ależ skąd, nigdzie tak nie ma.

Oto właśnie Polska :)

W Liberty Direct zapytałem mailem i po kilku dniach debatowania odpisali że oni też honorują takie zniżki.

Moderated By _PREDATOR_

Nie pisz posta pod postem!

• #9 06 Dec 2010 16:08
    pavikos
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam

A moja żona ubezpieczyła auto w Liberty Direct w aktualnej promocji podała kod zniżkowy coś tam coś tam i dostaliśmy 100 zł zniżki na ubezpieczenie.
    Numer podaje się na stronie Liberty Direct przy wyliczaniu składki wystarczy go skopiować i wkleić w ostatnie pole na pierwszej stronie lub podać
    operatorowi telefonicznie i masz zniżkę

100 zł na AC i OC lub
    50 zł na samo OC

Super promocja i super składka końcowa nic tylko korzystać :)
    a numer promocyjny coś tam coś tam i promocja do końca roku - REWELACJA

Spędziliśmy dużo czasu na szukaniu najtańszego ubezpieczenia i firmy która da nam największe zniżki i nigdzie nie wyszło tak tanio.

Pozdrawiam wszystkich szukających zniżek

Moderated By jankolo

Nie bądź taki sprytny!To view the material on this forum you must be logged in. coś tam coś tam zastąpiło "numer polisy znajomego"

• #10 06 Dec 2010 16:29
    gwizdzius
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    Z racji wspólnoty majątkowej zniżki na ubezpieczenie samochodów zakupionych już po ślubie obowiązują takie same dal obojga małżonków (czyt. przechodzą wyższe zniżki na osoby które ich nie miały). I tak jak wcześniej pisano, przy szkodzie oboje małżonkowie mają pomniejszone zniżki, nawet jeśli każde auto jest zarejestrowane na kogo innego.
  • #11 07 Dec 2010 14:37
    MiL999
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Zniżki współmałżonka nie są pomniejszane jeżeli drugi samochód jest ubezpieczony w innym towarzystwie.
  • #12 07 Dec 2010 15:11
    Tommy82
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    pavikos pójdziesz auto na syna ubezpieczyć to jak Cie podlicza to pójdziesz do ubezpieczyciela innego.
    Ubezpieczyciele direct wpadli na genialny pomysł zarządzania ryzykiem polegający na nieubezpieczaniu tam gdzie jest ryzyko. A ponieważ ubezpieczenia obowiązkowego nie mogą odmówić to dla grup podwyższonego ryzyka stosują ceny raczej zaporowe. Bo nie chodzi o to żeby zarządzać ryzykiem i dać większa stawkę temu kto stwarza większe ryzyko tylko tylko żeby kogoś takiego po prostu nie ubezpieczać.
  • #13 07 Dec 2010 15:43
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    pavikos wrote:
    Witam

A moja żona ubezpieczyła auto w Liberty Direct w aktualnej promocji podała kod zniżkowy coś tam coś tam i dostaliśmy 100 zł zniżki na ubezpieczenie.
    Numer podaje się na stronie Liberty Direct przy wyliczaniu składki wystarczy go skopiować i wkleić w ostatnie pole na pierwszej stronie lub podać
    operatorowi telefonicznie i masz zniżkę

100 zł na AC i OC lub
    50 zł na samo OC

Super promocja i super składka końcowa nic tylko korzystać :)
    a numer promocyjny coś tam coś tam i promocja do końca roku - REWELACJA

Spędziliśmy dużo czasu na szukaniu najtańszego ubezpieczenia i firmy która da nam największe zniżki i nigdzie nie wyszło tak tanio.

Pozdrawiam wszystkich szukających zniżek

Moderated By jankolo

Nie bądź taki sprytny:To view the material on this forum you must be logged in. . coś tam coś tam zastąpiło numer "polisy ubezpieczeniowej znajomego"

• #14 03 Feb 2011 13:38
    michalkalinowski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeśli mąż ma wspólnotę majątkową z żoną to zniżki przechodzą.

Jeśli nie to nie
  • #15 19 Aug 2011 13:38
    michalkalinowski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ubezpieczenie w liberty można już kupić u agentów.
    tu macie link do agenta w Szczecinie To view the material on this forum you must be logged in.
  • #16 28 Sep 2011 11:44
    andrade
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Temat wybrania taniego OC cały czas aktualny wiec dorzucę coś od siebie. Wg mnie nie ma co szukać agentów, chodzić po firmach ubezpieczeniowych. Wystarczy odejść od stereotypów, trochę poszukać w necie i można zaoszczędzić naprawdę parę stówek nie tylko na obowiązkowym OC ale i dobrowolnym AC. Np. To view the material on this forum you must be logged in. można wejść i porównać oferty ubezpieczycieli i wybrać najtańszą dla nas. W necie jest multum takich kalkulatorów. OC bedzie coraz droższe i informują, że podniosą o 20% jeśli wejdzie obowiązek przyznania auta zastępczego każdemu kierowcy poszkodowanemu przez sprawce z ważnym OC.
  • #17 28 Sep 2011 11:49
    michalkalinowski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Multiagent wie jak wypełnić prawidłowo taki wniosek. Zna różne triki aby wyszło taniej. Przy okazji przyjmie wypowiedzenie poprzedniej polisy. Chcesz kupić tanie [url=htt://ubezpieczenia w Szczecinie[/url] zajrzyj na tą stronę
  • #18 11 Oct 2011 19:07
    andrade
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mi multiagent ze swoimi trikami tak wyliczył składkę, że taniej wyszło mi już na powyższej porównywarce polis. Chyba za dużą prowizję sobie policzył. Wiadomo, że multiagent coś musi uszczknąć dla siebie, bo w końcu na czymś musi zarobić.
  • #19 12 Oct 2011 09:20
    michalkalinowski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Gadasz głupoty to nie klient płaci prowizję agentowi. Tylko Towarzystwo ubezpieczeń. Agent może dać zniżkę handlową a porównywarka raczej tego nie zrobi.

Podaj dane auta i właściciela to zobaczymy czy kupiłeś najtaniej.
  • #20 12 Oct 2011 10:46
    mczapski
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Ładnie licytujecie się w uzyskiwaniu najtańszej oferty. Niby to sukces. Ale pomyślcie też co z likwidacją szkody. Właśnie trafił mnie ktoś w miarę tanio ubezpieczony. Jedyny kontakt z ubezpieczycielem to telefon i poczta elektroniczna. Infolinie jak wiadomo mają tą główną zaletę, że można sobie posłuchać długich komentarzy a odbierający pracownik nijak nie jest związany ze sprawą. Poczcie elektronicznej też nie da się wyrazić tzw uczuć. W efekcie sprawa sobie biegnie a samochód stoi i czeka na decyzje. W końcu ubezpieczyciel ma w perspektywie wypłatę odszkodowania więc dlaczego miałby się śpieszyć. To też jest zaleta wyboru ubezpieczyciela.
    Kolego michalkalinowski niby masz rację. Ale po pierwsze czujmy się jedną grupą użytkowników pojazdów a po drugie przyjmijmy, że każdego może coś takiego spotkać. Ładnie powiedziane "jeśli dotarczysz dokumenty". Spróbuj je dotarczyć kiedy na łączu zegarynka. I tak szkodę zgłosiłem w czwartek elektronicznie, ale kiedy do poniedziałku było cicho ze strony ubezpieczyciela wysłąłęm e-mail z pytaniem a następnie po długich cirpieniach połączyłem się telefonicznie. Okazało się, że do tej pory nie obrobiono zgłoszeń elektronicznych i przyjęto zgłoszenie telefoniczne. A minęło cztery dni. Gdyby nie ten oszczędny tryb to podeptałbym osobiscie do likwidatora i coś pośpieszył. I tak przekłada się to na wielkość składki.
  • #21 12 Oct 2011 10:51
    MiL999
    Level 26  
    Masz rację ale dla 90% ludzi to cena OC jest najważniejsza, a to że ktoś potem będzie musiał się użerać z ubezpieczycielem mało kogo obchodzi. Poza tym w teorii każdy ubezpieczyciel zapewnia taką samą ochronę.
  • #22 12 Oct 2011 13:41
    andrade
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Wniosek jest jeden: OC kupić jak najtaniej! Szukałem, sprawdzałem, pytałem u polecanego agenta i mi naTo view the material on this forum you must be logged in.porównywarce wyszło naprawdę tanio, a z promocją to już w ogóle lux. Każda sroczka swoj ogonek chwali i to jest normalne. Jedni kierowcy skorzystają z tego drudzy z owego. Dzielę się tym info z innymi. Jak można mieć tanio obowiązkowe OC, to czemu przepłacać? Wystarczy trochę chęci. Pozdrawiam.
  • #23 12 Oct 2011 14:36
    grzeskk
    Level 27  
    Helpful post? (+1)
    michalkalinowski wrote:
    Oc jest dla poszkodowanego. Każdy z ubezpieczycieli ma 30 dni na likwidację szkody, jęsli dostarczysz wszystkie niezbędne dokumenty ma ustawowy obowiązek na likwidację szkody w przeciągu tego okresu. Jeśli się nie mieści możesz zawsze napisać skargę do KNF.
    OC traktujcie jak podatek więc należy szukać najtańszego. A jeśli tak dbasz o poszkodowanego to zawsze możesz wybrać ubezpieczenie droższe i zapłacić za markę jaka będzie na polisie. A skoro każda polisa OC jest taka sama to po co przepłacać. Tu macie linki tam znajdziecie To view the material on this forum you must be logged in..

Niestety taka jest prawda. Miałem tą nieprzyjemność borykać się z wiodącym ubezpieczycielem i pieniądze dostałem 30 dnia pomimo, że wszystkie dokumenty zostały przesłane na drugi dzień po stłuczce. Też nie prawdą jest 30 dni na likwidację szkody tylko na wypłatę pieniędzy.
    Ja wybieram najtańszą ofertę, ponieważ ona jest nie dla mnie,a dla ewentualnego poszkodowanego. Gdy ja jestem poszkodowany moje OC nie jest ważne, tylko borykam się z ubezpieczycielem sprawcy. Także traktuje to jako podatek.

Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products