Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

[Kupie/Zlece] Termometr bezprzewodowy

ahhm 07 Paź 2010 16:03
  • #1 07 Paź 2010 16:03
    ahhm
    Poziom 2  

Potrzebuje zestaw do bezprzewodowego pomiaru temperatury i analizy danych przez pc.
    Mniej wiecej cos takiego znalazlem tu:
    http://www.weatherconnection.com/product.asp?itmky=959834
    niestety 'Shipping to Continental US Only'

W zalozeniach potrzebuje podlaczyc 4 pary czujnikow temperatury w magazynie w pomieszczeniach rozdzielonych ok 40cm betonowymi scianami w kwadracie 20x20m.

Czujniki musza miec wlasne zasilanie - brak mozliwosci polozenia jakiegokolwiek okablowania.

Kazda para czujnikow powinna byc w odleglosci ok 1,5m od siebie - polaczenie kablem pary mozliwe.

3 pary czujnikow w temperaturze pokojowej, 1 para w warunkach atmosferycznych, dokladnosc pomiaru +/-0,5°C oraz zakres pomiaru od -30 do 90°C

Odczyty wszystkich 8 czujnikow powinny byc rejestrowane przez komputer pc - najlepiej przez ethernet, ale rs tez ujdzie.

Oprogramowanie sam sobie napisze. W skrocie dane musze zbierac w bazie danych, a tcp, modbus itp nie sa mi obce - potrzebuje jedynie miec mozliwosc odczytu danych ze zdalnych czujnikow za pomoca jakiegos protokolu.

W skrocie wyobrazam sobie to tak:

ahhm(malpa)merge.pl

• #2 07 Paź 2010 17:05
    FastProject
    Poziom 28  

ahhm napisał:

Oprogramowanie na pc mam - potrzebuje jedynie miec mozliwosc odczytu danych ze zdalnych czujnikow za pomoca jakiegos protokolu.

Co to za oprogramowanie?

• #3 07 Paź 2010 17:45
    Cubaza
    Poziom 14  

Jaka dokładność mierzenia temperatury oraz w jakim zakresie ma być mierzona?

• #4 07 Paź 2010 18:22
    ahhm
    Poziom 2  

Cubaza napisał:

3 pary czujnikow w temperaturze pokojowej, 1 para w warunkach atmosferycznych

Daro_Elektronik napisał:
    ahhm napisał:

Oprogramowanie na pc mam - potrzebuje jedynie miec mozliwosc odczytu danych ze zdalnych czujnikow za pomoca jakiegos protokolu.

Co to za oprogramowanie?

Oprogramowanie sam sobie napisze. W skrocie dane musze zbierac w bazie danych, a tcp, modbus itp nie sa mi obce.

W skrocie wyobrazam sobie to tak:

• #5 07 Paź 2010 19:37
    FastProject
    Poziom 28  

ahhm napisał:
    Cubaza napisał:

3 pary czujnikow w temperaturze pokojowej, 1 para w warunkach atmosferycznych

Koledze nie chodziło o warunki pracy czujników, a o dokładność pomiaru ( np +/-1°C) oraz zakres pomiaru (np od -30 do 300°C)

A jeszcze jedno pytanie: jaki termin realizacji? Może mógłbym się podjąć wykonania.

• #6 08 Paź 2010 09:48
    ahhm
    Poziom 2  

Daro_Elektronik napisał:

Koledze nie chodziło o warunki pracy czujników, a o dokładność pomiaru ( np +/-1°C) oraz zakres pomiaru (np od -30 do 300°C)

3 pary czujnikow w temperaturze pokojowej, 1 para w warunkach atmosferycznych, dokladnosc pomiaru +/-0,5°C oraz zakres pomiaru od -30 do 90°C

Daro_Elektronik napisał:

A jeszcze jedno pytanie: jaki termin realizacji? Może mógłbym się podjąć wykonania.

A jaka cena? Termin realizacji do uzgodnienia...

• #7 23 Paź 2010 06:42
    Majster
    Poziom 13  

Szanowy Kolego!
    Przejrzałem Pana problem po "łepkach" i wyszło mi, że winien Pan dalej patrzeć na kontynecie US. Jedna z firm oferuje czujniki temperatury z własną baterią i transmisją radiową. Jedyna wada tej koncepcji to trwałość około 2 lat /bateria/, potem wymiana. Jeśli wydawanie pieniędzy sprawia Panu przyjemność to mogę wrócić do tego tematu.

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty