Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

mysz laserowa Esperanza - problem z Windows7

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> mysz laserowa Esperanza - problem z Windows7
Autor
Wiadomość
kpgp
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 09 Paź 2010 15:07   

mysz laserowa Esperanza - problem z Windows7

Mój problem jest następujący.
Bezprzewodowa mysz laserowa Esperanza model EM117 nie chce współpracować z PC , w którym zainstalowany jest system operacyjny Windows 7 Home Premium wersja 32 bit. System Windows7 wykrywa urządzenie zewnętrzne, informuje o poprawnym automatycznym zainstalowaniu sterownika , pokazuje się nawet ikona myszy laserowej. Niestety mimo to nie pokazuje się nawet wskaźnik myszy chociaż w myszce świeci niebieska dioda.
Zupełnie inaczej ta sama mysz zachowuje sie pod Windows XP. Jest przez system wykrywana i po instalacji automatycznej od razu pracuje bez problemu.
Zaznaczam , że myszka ta nie miała w zestawie odbiornika bluetooth - używam więc do połączenia myszki zewnętrzne urządzenie nad. - odb. umieszczone w porcie USB.

Żeby było ciekawiej..dodam , że pod Windows 7 pracuje poprawnie inna myszka laserowa Logitech V450 Laser Cordless Mouse, która miała jednak swój odbiornik USB z częstotliwość. 2,4 GHz i sterownik na CD. (była już użyta aktualizacja z Net)

Wszystko to dotyczy tego samego komputera stacjonarnego , w którym na odrębnych partycjach zainstalowane są ww systemy operacyjne.

Jak rozwiązać ten problem ? Proszę o pomoc.
Powrót do góry

laserjet9002
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 13 Paź 2010 17:29   

Re: mysz laserowa Esperanza - problem z Windows7

Usuń znalezione mych, dodaj ręcznie zaznaczając "nie używaj klucza dostępu"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2010 17:29   

Powrót do góry

kpgp
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 13 Paź 2010 22:44   

Prawdopodobnie źle mnie zrozumiałeś. Pod Windows XP ta myszka pracuje normalnie poprzez Bluetooth. Problem występuje przy próbie podłączenia i użycia tej samej myszki , w tym samym komputerze lecz w systemie Windows 7 Home Edition.
W Windows7 opcja "dodaj ręcznie zaznaczając "nie używaj klucza dostępu" - nie jest w ogóle dostępna przy próbie skonfigurowania myszki poprzez Bluetooth.

Dodano po 1 [minuty]:

miało być Windows 7 Home Premium
Powrót do góry

jarek38
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 13 Lis 2010 17:59   

Witam!
Ja mam to samo z tą samą myszką - na innym komputerze z Windows XP działa, a żeby było jeszcze śmieszniej - na moim z uruchomionym Linux-em działa też bez problemu. Tylko z Windowsem 7 nie działa...
Powrót do góry

jaadziaa1
Poziom 1
Poziom 1

Post#5 08 Kwi 2011 08:52   

Witam ja też mam taką myszkę i też mi nie działa. działała mi przez 2 dni ale jak 5 minut jej nie używałam to już nie szło nic zrobić musiałam wyłączyć kom. i włączyć na nowo i na nowo zainstalować myszkę a teraz w ogolę nie działa. mam Windowsa Xp.... może ktoś zna na to odpowiedź ? czemu nie działa ?
Powrót do góry

PeteSh
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bydgoszcz

Post#6 08 Kwi 2011 10:16   

EM117 bez problemu działa mi na Windows 7 Professional.
Powrót do góry

kpgp
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 08 Kwi 2011 10:29   

Jak z tego wynika, nikt nie chce lub nie potrafi doradzić jak ten problem rozwiązać. Pozostaje czekać na to , że kiedyś w aktualizacjach systemu Windows 7 wprowadzi sterownik do tej myszy albo używać tej myszy tylko z Windows XP , pozostaje 3 wyjście kupić droższą mysz Logi tech nowej generacji np B605 , która działa we wszystkich systemach operacyjnych z mikro odbiornikiem UNIFYING lub nano odbiornikiem.Polecam.Takie myszki ostatnio eksploatuję. Zaś Esperanza , po wyjęciu baterii czeka na lepsze czasy. :-)

Dodano po 3 [minuty]:

A swoja drogą ...ciekawe dlaczego ta mysz działa ma Windows 7 Professional ( jak ktoś napisał), a nie chce na Windows 7 Home Premium ? :-(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2011 10:29   

Powrót do góry

PeteSh
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bydgoszcz

Post#8 08 Kwi 2011 10:33   

Czy próbowałeś na tym odbiorniku Bluetooth połączyć się z jakimkolwiek innym urządzeniem poza myszką? Na przykład z telefonem komórkowym?
Powrót do góry

kpgp
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 08 Kwi 2011 10:35   

Tak , z telefonami Nokia N73 i E66 ten odbiornik Bluetooth działa , można wysyłać i odbierać różne pliki mp3, jpg
Powrót do góry

louis_85
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 11 Kwi 2011 13:59   

Witam

Mi tez ów myszka nie chciala dzialac (Win7 home 64 bit) jednak nie mam w laptopie wbudowanego bluetootha i musialem dokupic zewnetrzny adapter tej samej marki i rowniez nie dzialal. Pisalem do serwisu esperanzy o wsparcie w postaci patcha albo sterownika umozliwiajacego start tej myszki pod win7, dostalem odpowiedz iz musze z tym pisac do Microsoftu bo myszka powinna smigac pod Win7. Jedyne rozwiazanie ktore mi przyszlo do glowy to aktualizacja systemu i instalacja Service Packa, w zwiazku z tym iz byl to nowy lap z win 7 bez aktualizacji, zrobilem to i okazalo sie ze zaczela myszka wspolgrac i smiga teraz elegancko. Tak na marginesie na opakowaniu nie ma zadnej informacji o dzialaniu pod Win7, jest tylko Win XP i Mac.
Powrót do góry

kpgp
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 12 Kwi 2011 09:07   

Hm. to ciekawe, próbowałem tez używać tej myszki w laptopie SONY VAIO , w którym był zainstalowany Windows 7 - tez nie chciała współpracować na zewn. odbiorniku Bluetooth. Być może aktualizacja jak piszesz , może cos zmieni. Będę jeszcze próbować. Dzięki za wskazówki.
Powrót do góry

louis_85
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 12 Kwi 2011 09:16   

Zawsze warto probowac, chociaz wczoraj odpalilem wieczorem lapka i mysz nie chciala dzialac ... musialem wywalic ja z listy i instalowac od nowa. Szukajac podobnego tematu w sieci natknalem sie na ten artukul, co prawda po angielsku ale moze Ci si eprzyda:

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Adding-Bluetooth-Devices-Windows-7.html
Powrót do góry

louis_85
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 13 Kwi 2011 10:11   

Niestety stalo sie, za kazdym razem to samo, po uspieniu lapa badz wylaczeniu i wlaczeniu na nowo mysz nie wstaje, za kazdym razem trzeba ja odszukiwac na nowo. Jakies sugestie? o dziwo na XP tez jest to samo, wlasnie jestem w tracie testow na XP.
Powrót do góry

jazzga7
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 15 Sty 2012 18:30   

Ja mam problem tego typu, że sysytem (win 7 ultimate x64) wcale nie wykrywa mi sprzętu. Bluetooth w lapku jest oczywiście włączony. jakieś sugestie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2012 18:30   

Powrót do góry

Oscenik
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: KAtowice

Post#15 20 Mar 2012 21:35   

Koledzy powiem tak: napsuło mi to nieźle krwi, kupiłem myszkę esperanca EM 117 i włączam lapka robię wszystko tak jak instrukcja mówi i nic... mam system win 7 home premium, ale po długim grzebaniu w ustawieniach udało mi się ją włączyć i obecnie działa natomiast po wyłączeniu kompa i włączeniu ponownie jest tak jakby ustawienie sie kasowały i myszka nie działa, dopiero po ok 10 min się włącza

wchodzę w zakładkę bluetooth w "pokarz urządzenia bluetooth" klikam na ikonę "mysz" klikam prawym wchodzę w ustawienia myszy i wchodzę w zakładkę "sprzęt" i tam wybieram "Mysz zgodna z HDI" i po daniu "zastosuj "mysz działa. ale po restarcie komputera już nie i trzeba ustawiać to od nowa...

Owocnej zabawy, bo ja idę kupić nową myszkę na USB, łatwo i niezawodnie :-D Człowiek chciał być nowoczesny ale moje nerwy tego nie wytrzymały... :-)
Powrót do góry

DjGrab
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tuchola

Post#16 25 Maj 2012 19:20   

Witam prosta sprawa rozwiazania myszki chodzenia firmy esperaza na windows 7 home premium 64 bitowe wchodzimy w panel sterowania potem klikamy mysz potem klikamy sprzent potem klikamy na mysz zgodna z hid i potem klikamy na wlasciwosci i potem po lewej stronie zmien ustawienia i zarzandzanie energia i potem odklikamy to: zezwalaj temu urzedzeniowi na wznawianie pracy komputera. Dodam ze tez mialem problem ze gubilo polonczenie a teraz zrobilem to i chodzi elegancko :) Mysle ze komus sie przyda pytanie do kolegow inne co zrobic by za pomoca tego bluetoca od myszki lonczyc sie z telefonem i jak bo jakos niemoge odp
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> mysz laserowa Esperanza - problem z Windows7
Strona 1 z 1