Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piecyk Gazowy - Jaki kupic ? Termet czy Junkers ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Piecyk Gazowy - Jaki kupic ? Termet czy Junkers ?
Autor
Wiadomość
bartosz789
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Krakow

Post#1 Post autora tematu 10 Paź 2010 09:41   

Piecyk Gazowy - Jaki kupic ? Termet czy Junkers ?

Witam,

Jaki polecacie piecyk gazowy ?
Waham się między :

Kod:
TERMET TERMAQ ELECTRONIC 19-02

vs

Kod:
junkers wrdp 11-2b

Który jest lepszy ? Podobno Termet ma tańsze części zamienne. Może macie inne modele do zaproponowana.
Jeszcze jedno pytanie, czy przy montażu przez "Autoryzowany instalator piecyków" trzeba płacić ?

Piecyk ma ogrzać wodę do umywalki oraz wanny w łazience.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2010 09:41   

Powrót do góry

lata1984
Poziom 9
Poziom 9

Post#2 10 Paź 2010 12:42   

Re: Piecyk Gazowy - Jaki kupic ? Termet czy Junkers ?

Posiadam junkersa od kilku lat(dokładnie albo prawie dokładnie ten model). grzeje bardzo dobrze, problemów zero. polecam w 100% i bez mrugnięcia okiem. Nie polecam natomiast piecyków z zapalaniem za pomocą turbiny(często się psują). Ten ma czujnik przepływu i 2 baterie r20. odnośnie montażu to nie wiem czy się płaci gdyż osoba która zakładała mi piecyk(posiada autoryzację) przerabiała mi cała instalację wodną w łazience.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że moja podpowiedź choć trochę rozjaśniła ci sprawę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2010 12:42   

Powrót do góry

Usunięty

Post#3 12 Paź 2010 21:51pomocny post - solucja   

Witam.

Nie wiem jak to jest w przypadku urządzeń Junkersa, ale na temat Termetu mogę się wypowiedzieć.

W wyborze urządzenia kieruj się przede wszystkim dostępnością serwisu. Z tego co wiem w przypadku Termetu części zamienne są tańsze (oczywiście mogę się mylić).

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą, by wybierać urządzenie z zapłonem bateryjnym, a nie z turbinką. Awaryjność podgrzewaczy z turbinkami jest większa ze względu na kiepską jakość naszej wody. W urządzeniach na baterie usterki również się zdarzają (nic nie jest wieczne), jednak rzadziej. Same baterie wytrzymują ok. 10-12 miesięcy, oczywiście w zależności od tego, jak często urządzenia się używa.

Moim zdaniem marka urządzenia nie jest bardzo istotna, ponieważ w obecnej chwili większość urządzeń (jeśli nie wszystkie, oczywiście zarówno podgrzewacze jak i kotły) bazują na podzespołach czołowych producentów na świecie, więc w środku jest często to samo. Obecnie rzadko który producent robi urządzenia sam od "A do Z".

Wracając do Termetu. Tu producent daje możliwość 3 lat gwarancji na urządzenie, pod 3 warunkami:
- montaż urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora Termet
- uruchomienie "zerowe" wyłącznie przez Autoryzowany Serwis
- odpłatny przegląd wyłącznie przez Autoryzowany Serwis między 18. a 20. miesiącem gwarancji. Oczywiście należy pamiętać, by sprzedawca oraz instalator postawili w książce gwarancyjnej swoje pieczątki - jest to bardzo istotne chcąc później korzystać z gwarancji.

Co do montażu urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora - oczywiście, że montaż jest odpłatny, cena przeważnie jest ustalana indywidualnie w zależności od zakresu prac.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2010 21:51pomocny post - solucja   

Powrót do góry

bartosz789
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Krakow

Post#4 Post autora tematu 13 Paź 2010 07:58   

Witam i dziękuje za odpowiedź.

Wybrałem Termeta :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Piecyk Gazowy - Jaki kupic ? Termet czy Junkers ?
Strona 1 z 1