X

Piecyk Gazowy - Jaki kupic ? Termet czy Junkers ?

10 Oct 2010 09:41 BAbartosz789
  • #1 10 Oct 2010 09:41
    bartosz789
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    Witam,

Jaki polecacie piecyk gazowy ?
    Waham się między :

Code:
    TERMET TERMAQ ELECTRONIC 19-02

vs

Code:
    junkers wrdp 11-2b

Który jest lepszy ? Podobno Termet ma tańsze części zamienne. Może macie inne modele do zaproponowana.
    Jeszcze jedno pytanie, czy przy montażu przez "Autoryzowany instalator piecyków" trzeba płacić ?

Piecyk ma ogrzać wodę do umywalki oraz wanny w łazience.
  • #2 10 Oct 2010 12:42
    lata1984
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Posiadam junkersa od kilku lat(dokładnie albo prawie dokładnie ten model). grzeje bardzo dobrze, problemów zero. polecam w 100% i bez mrugnięcia okiem. Nie polecam natomiast piecyków z zapalaniem za pomocą turbiny(często się psują). Ten ma czujnik przepływu i 2 baterie r20. odnośnie montażu to nie wiem czy się płaci gdyż osoba która zakładała mi piecyk(posiada autoryzację) przerabiała mi cała instalację wodną w łazience.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że moja podpowiedź choć trochę rozjaśniła ci sprawę.
  • Helpful post
    #3 12 Oct 2010 21:51
    Removed
    Helpful post? (0)
    Witam.

Nie wiem jak to jest w przypadku urządzeń Junkersa, ale na temat Termetu mogę się wypowiedzieć.

W wyborze urządzenia kieruj się przede wszystkim dostępnością serwisu. Z tego co wiem w przypadku Termetu części zamienne są tańsze (oczywiście mogę się mylić).

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą, by wybierać urządzenie z zapłonem bateryjnym, a nie z turbinką. Awaryjność podgrzewaczy z turbinkami jest większa ze względu na kiepską jakość naszej wody. W urządzeniach na baterie usterki również się zdarzają (nic nie jest wieczne), jednak rzadziej. Same baterie wytrzymują ok. 10-12 miesięcy, oczywiście w zależności od tego, jak często urządzenia się używa.

Moim zdaniem marka urządzenia nie jest bardzo istotna, ponieważ w obecnej chwili większość urządzeń (jeśli nie wszystkie, oczywiście zarówno podgrzewacze jak i kotły) bazują na podzespołach czołowych producentów na świecie, więc w środku jest często to samo. Obecnie rzadko który producent robi urządzenia sam od "A do Z".

Wracając do Termetu. Tu producent daje możliwość 3 lat gwarancji na urządzenie, pod 3 warunkami:
    - montaż urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora Termet
    - uruchomienie "zerowe" wyłącznie przez Autoryzowany Serwis
    - odpłatny przegląd wyłącznie przez Autoryzowany Serwis między 18. a 20. miesiącem gwarancji. Oczywiście należy pamiętać, by sprzedawca oraz instalator postawili w książce gwarancyjnej swoje pieczątki - jest to bardzo istotne chcąc później korzystać z gwarancji.

Co do montażu urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora - oczywiście, że montaż jest odpłatny, cena przeważnie jest ustalana indywidualnie w zależności od zakresu prac.

Pozdrawiam
  • #4 13 Oct 2010 07:58
    bartosz789
    Level 30  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam i dziękuje za odpowiedź.

Wybrałem Termeta :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products