Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pompa wspomagania wyje, piana z zbiorniku, sitko passat 3BG

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Pompa wspomagania wyje, piana z zbiorniku, sitko passat 3BG
Autor
Wiadomość
ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wysoka /k.Zawiercia

Post#1 Post autora tematu 11 Paź 2010 23:02   

Pompa wspomagania wyje, piana z zbiorniku, sitko passat 3BG

Witam

Niedawno stałem się szczęśliwym jak na razie posiadaczem passata, niedawno zauważyłem że wycieka płyn wspomagania przez otworek odpowietrzający w korku zbiorniczka, okazało się iż płynu jest grubo ponad stan. Odciągnąłem płyn do poziomu max a raczej coś co nie przypominało płynu tylko przepracowany olej.
Po odpaleniu pompa zaczęła pięknie wyć podczas skręcania a w zbiorniczku kupa piany, więc wlałem to co odciągnąłem i wszystko wróciło do normy.
Z powodu dziwnej cieczy w układzie wspomagania postanowiłem ją wymienić na płyn. Zakupiłem Febi zielony 3 litry, dwa przepompowałem przez układ w celu przepłukania. Po uzupełnieniu do poziomu max efekt ten sam wycie i piana, tylko że kierownica lżej chodzi, więc postanowiłem zrobić to samo co poprzedni właściciel i dolałem ponad stan, wspomaganie chodzi wręcz wzorowo, zero wycia i piany.

Szukałem odpowiedzi na różnych forach, w większości przypadków pisano że pompa do wymiany ale w jednym temacie okazało się że sitko na powrocie było nie sprawne (zatkane albo coś). Zanim wymienię pompę chciałbym przeczyścić sitko.

Jak wyjąć sitko ze zbiorniczka, ewentualnie jak wyczyścić bez wyciągania. Próbowałem je wyciągnąć ale trzyma się dość mocno a nie chciałem urwać, wklejone nie jest bo się rusza, czy ktoś je wyciągał proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam
Powrót do góry

syczylyjczyk
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: elk.MAZURY

Post#2 12 Paź 2010 10:21   

Re: Pompa wspomagania wyje, piana z zbiorniku, sitko passat

Po wyjęciu zbiornika kilkakrotnie wypłukaj rozpuszczalnikiem,jednocześnie szorując szczoteczką z twardym włosem filtr .
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#3 12 Paź 2010 12:41   

Filtr się wymienia razem ze zbiornikiem.
Powrót do góry

toku74
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 12 Paź 2010 15:14   

a może jakiś magik wstawił nie ten zbiorniczek co powinien i teraz musisz płyn nad stan trzymać
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 Post autora tematu 12 Paź 2010 16:31   

Zbiorniczek wygląda na oryginalny, mocowania też, więc wątpię.
Powrót do góry

barylalo
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Jasło

Post#6 12 Paź 2010 18:05   

Wycie sygnalizuje brak oleju, a piana zapowietrzenie pompa szatkuje olej wraz z powietrzem.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#7 Post autora tematu 12 Paź 2010 18:26   

To akurat się domyśliłem, przy mniejszej ilości płynu pompa zasysała pianę i wyła, nie wiem tylko co powoduje powstawanie piany, przy stanie oleju pomiędzy min max, początkowo jest ok potem trochę piany a po jakiś 30 sek zaczyna się pienić jak cholera i wyć.

Czy ktoś wyciągał to sitko bo chciałbym je przeczyścić też od spodu.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 12 Paź 2010 18:26   

Powrót do góry

syczylyjczyk
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 12 Paź 2010 19:08   

Wobec tego ,nie uruchamiając silnika polużnij przewód ciśnieniowy ,gdy zacznie płynąć olej -zakręć.I pwinno być super.Oczywiście przy pompie.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#9 Post autora tematu 12 Paź 2010 19:35   

Kolego sycylijczyk, nie bardzo rozumiem co ma na celu ta operacja, czy możesz napisać więcej szczegółów.
Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Zełwągi

Post#10 12 Paź 2010 19:46   

ciuqu napisał:
nie wiem tylko co powoduje powstawanie piany

No przecież miałeś już napisane że powietrze w pompie, musi je jakoś zasysać ze zbiorniczka.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#11 Post autora tematu 12 Paź 2010 20:15   

ociz napisał:
No przecież miałeś już napisane że powietrze w pompie, musi je jakoś zasysać ze zbiorniczka.

Zastanawiałem się już nad tym gdzie płyn miesza się z powietrzem. Wyraźnie widać że źródło powstawania piany jest w okolicy sitka, więc tam płyn miesza się z powietrzem, ewentualnie jakieś nieszczelności w maglownicy i tam zasysa powietrze ale nie widzę żadnych wycieków i przy dużej ilości płynu się nie pieni więc piana powstaje prawdopodobnie w zbiorniczku przechodząc przez sitko.
Zastanawiam się też również nad szczelnością układu, w korku jest otworek więc układ nie jest zamknięty. Jutro sprawdzę korek czy jest swobodny przepływ przez otworek, możliwe że otworek to jakiś zawór bezpieczeństwa i normalnie powinien być zamknięty, a służy tylko do celów awaryjnych, zbyt dużego ciśnienia lub podciśnienia w układzie.
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 12 Paź 2010 22:54   

Pomyśl logicznie jeśli masz pojęcie o czym piszesz. Powiedz mi jakim cudem to jest możliwe?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 12 Paź 2010 22:54   

Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#13 Post autora tematu 13 Paź 2010 07:44   

owik napisał:
Pomyśl logicznie jeśli masz pojęcie o czym piszesz. Powiedz mi jakim cudem to jest możliwe?

Możesz wyjaśnić bardziej co jest "cudem możliwe" bo nie bardzo rozumiem.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 13 Paź 2010 07:44   

Powrót do góry

Usunięty

Post#14 13 Paź 2010 09:37   

Nie chce mi się tłumaczyć, od pompy do powrotu masz nadciśnienie, układ owszem otwarty. Wywal sitko i ciesz się brakiem piany.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#15 Post autora tematu 13 Paź 2010 09:47   

owik napisał:
...Wywal sitko i ciesz się brakiem piany.

I syfem krążącym w układzie. Sitko chętnie bym wywalił ale nie po to żeby go nie było tylko żeby je przeczyścić, tylko nikt nie wie jak a ja nie chcę czegoś połamać.
Powrót do góry

Usunięty

Post#16 13 Paź 2010 09:56   

Takim samym syfem który krąży w manualnej skrzyni biegów a filtra tam nie masz.:D Nikt ci nie powie bo pewnie nikt nie robił, ja ze 2 razy próbowałem, zawsze się połamało. Mówisz "rusza się" znaczy, że możesz nim kręcić?
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 Post autora tematu 13 Paź 2010 10:02   

Sitko jest prostokątne (biała plastikowa ramka, patrząc z boku w kształcie litery L ) i ma 2 "dzyndzle" chwytałem płaskoszczypami i próbowałem ciągnąć, widać że odchodziło od obudowy więc wklejone nie jest, podjadę dzisiaj do ASO może sprzedają nowe sitka.
Powrót do góry

Usunięty

Post#18 13 Paź 2010 10:13   

Źle napisałem, chodziło mi o to, że rusza się na boki ale wyjść do góry nie chce. To jakoś chyba na gorąco montowane jest. Do ASO nie masz po co jechać, to nie występuje jako element zamienny.
Tak swoją drogą to szykuj się na nową pompę. Bo na tym się najpewniej skończy.
Powodzenia.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#19 Post autora tematu 13 Paź 2010 11:03   

Jestem na to przygotowany ale zanim wydam niepotrzebnie paręset złotych na nową pompę spróbuje z tym sitkiem, może kupię nowy zbiorniczek bo jest dużo tańszy nawet w ASO. Na forach można znaleźć parę tematów jak ludzie powymieniali sobie pompy za grube pieniądze a potem musieli jeszcze zbiorniczek bo on był do d..... a nie pompa.
Powrót do góry

Usunięty

Post#20 13 Paź 2010 11:44   

Dlatego mówię, wyrwij go "na chama" albo przebij i się przekonasz. Sitko zawsze możesz później dorobić z filtra siatkowego pompy paliwa, "wspawasz" na gorąco i będzie jak oryginał albo lepiej.
Powodzenia.
Powrót do góry

syczylyjczyk
Poziom 13
Poziom 13

Post#21 13 Paź 2010 18:25   

Po prostu ,płyn w zbiorniku ,silnik nie pracuje,luzujesz przy pompie przewód ciśnieniowy,podkreślam-ciśnieniowy.Z pompy trochę pocieknie oleju z resztkami powietrza,dociskasz i pompa pracuje normalnie.W zbiorniku jest tylko olej, bez powietrza.Kilka dni wcześniej przerabiałem ten problem.Po opróżnieniu czasami pompa sama nie daje rady sama odpowietrzyć się.
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#22 13 Paź 2010 18:51   

Już ci napisałem wcześniej zbiorniczek jest razem z filtrem. Wymień go i po problemie.
Powrót do góry

ciuqu
Poziom 20
Poziom 20

Post#23 Post autora tematu 13 Paź 2010 20:12   

trans-serwis napisał:
Już ci napisałem wcześniej zbiorniczek jest razem z filtrem. Wymień go i po problemie.

Układ jest otwarty (chyba że coś jest nie tak z tym otworkiem) więc odpowietrzenie pompy nic nie da.
Najpierw spróbuje umyć zbiorniczek jak radzili koledzy, jak nie pomoże to wymienię na nowy w ASO 123zł, jak nie pomoże to zostawię jak jest w sumie w niczym to nie przeszkadza tyle że zbiorniczek cały upaprany i będę czekał aż pompa padnie choć w cale nie musi.

Dzięki wszystkim za rady. Tematu nie zamykam by napisać dla następnych pokoleń czy coś pomogło.
Powrót do góry

Usunięty

Post#24 13 Paź 2010 22:51   

Zamknij lepiej bo ktoś tu na siłę bzdurę forsuje.
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#25 14 Paź 2010 00:10   

owik piszesz o mnie?
Powrót do góry

Usunięty

Post#26 14 Paź 2010 23:02   

Nie, coś Ty.
Nowa gwiazda nam zabłysła, wszystko wczoraj przerabiał. Imć Italiano.:D
Powrót do góry

syczylyjczyk
Poziom 13
Poziom 13

Post#27 19 Paź 2010 00:17   

Gdy profesjonale metody nie przynoszą efektu,z pozoru idiotyczny pomysł zdaje egzamin.Dokładnie te same objawy miałem podczas wymiany płynu i mycia zbiornika w A4.W tym przypadku to się sprawdziło.Czy ktoś z tego skorzysta:?:Żyjemy w wolnym kraju.Raczej nie bawi mnie pisanie,aby zabłysnąć.
Powrót do góry

esiu93
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: mysłowice

Post#28 01 Lis 2010 22:16   

Witam Passat B4 1.9 TDI 81 KW
Dzisiaj podczas jazdy coś się stało ponieważ ze zbiorniczka wspomagania wybijało olej (piana)(przez dziurkę w korku) nie wiem co może być przyczyną. Więc proszę o pomoc. Czytałem wyżej że to może być sitko w pojemniku, ale na innym forum czytałem też że to może być pompa i nie wiem co robić. (nie wiem czy to pomoże ale przed tym zdażeniem było słychać taki niewielki pisk z silnika, wcześneij tego nie było)
Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

Usunięty

Post#29 01 Lis 2010 23:38   

U mnie to było tak, mechanik, taki brudny rozumiesz za szybko lał płyn, tak się zapowietrzyło, że nawet na forum tego się nie da odpowietrzyć.
Sitko, kolejny dogmat elektrody...
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Lis 2010 23:38   

Powrót do góry

esiu93
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: mysłowice

Post#30 04 Lis 2010 16:00   

To nie jest sitko ponieważ jest całe czyste
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Pompa wspomagania wyje, piana z zbiorniku, sitko passat 3BG
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny