Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Panasonic TX-D2151W

dariuszm2 22 Wrz 2004 19:27 978 9
  • #1 22 Wrz 2004 19:27
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Monitor Panasonic TX-D2151W chassis 21 HV4S/H.
    Objaw jest taki, że bardzo ciężko go włączyć (musi być włączony komp, potem wpięta wtyczka sygnałowa, a następnie przyciskiem włącznika). Po włączeniu działa raczej O'K natomiast gdy wyłączy się kompa monitor przechodzi w taki stan OFF (dioda całkiem gaśnie), aby go włączyć znowu trzeba powtórzyć procedurę. Podobnie wyłącza się po wyjęciu wtyczki sygnałowej.
    Wygląda to tak, jakby brakowało 5V przy czuwaniu i monitor tracił zasilanie a co za tym idzie nie można go obudzić.
    Problem w tym, że jest bardzo ciężko dojść jakimkolwiek sprzętem aby coś pomierzyć nie mając bliższych namiarów. Płyta główna posiada dwustronny druk i jest mocno obudowana. Po rozebraniu zaś nie można tego włączyć.
    Może ktoś z Kolegów spotkał się z czymś takim, a może posiada schemat.
    Pozdrawiam.

• #2 22 Wrz 2004 20:43
    radiosimon
    Poziom 28  

TX-D2162 nie podejdzie troche?

• #3 23 Wrz 2004 07:24
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Może i by podeszło - ale brak tam zasilacza (przynajmniej w tym co jest na elektrodzie).
    Pozdrawiam.

• #4 23 Wrz 2004 16:44
    radiosimon
    Poziom 28  

Ja mam z zasilaczem. Na priva daje ci linka.

• #5 23 Wrz 2004 18:32
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Dzięki - więc zasiadam.
    Pozdrawiam.

• #6 08 Paź 2004 21:42
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Odstawiłem na chwilę, ale po przerwie: Niestery zasilacz jest inny (bardziej coś w rodzaju kombinacji TX-D2162 + TX-D1F72 + TX-D1F54).
    Udało mi się go rozłożyć i złożyć w taki sposób, że mogę coś trochę pomierzyć. I tutaj ciekawostka: po uruchomieniu wszystkie napięcia są i sobie to chodzi, natomiast po odpięciu kabla sygnałowego robi to wszystko OFF (układ na pierwotnym - STRS6533) wygasza impulsy i nie próbuje nawet się podnosić.
    Dlaczego tak się może dziać?
    Pozdrawiam.

• #7 13 Paź 2004 06:57
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Posiedziałem nad nim trochę (zasilacz jest podobny do TX-D1732) i sam już nie wiem. Wydaje się że wszystko (przynajmniej w zasilaczu) jest sprawne - a jednak nie działa to jak powinno.
    Może Ktoś ma jakieś pomysły?
    Pozdrawiam.

• #8 13 Paź 2004 11:23
    lukasz726
    Poziom 26  

mam rozebraną belinee 108015 poszukaj może ci sie przyda z niej zasilacz to też jakiś panasol.nie ma schemu na elektrodzie i nie mogę porównć.zasilacz był sprawny.miałem popalone SMD i nie opłacało sie go naprawiać,a może tobie przyda się do czegoś.

• #9 13 Paź 2004 18:24
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Serdeczne dzięki - muszę jednak pogadać z klientem co on na to.
    Jak tak podeślę Ci zdobyty kawałek schematu i na priwa się zgadamy.
    Pozdrawiam.

• #10 19 Paź 2004 08:35
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    lukasz726 dzięki, ale musiałem odpuścić. Poprawiłem wyłącznik sieciowy (bo też nie działał). Klient nie zdecydował się na inwestycję - ten monitor to dziadek i ma kineskop nie pierwszej młodości.
    Swoją drogą jestem ciekawy co to może być (z tym opisanym wcześniej uszkodzeniem). Zwłaszcza że wyłączenie przetwornicy następowało również po chwili przy zmianie źródeł sygnału - gdy na tym drugim go nie było.
    Poza tą niedogodnością wszystko działa sprawnie.
    Temat więc zostawiam otwarty - być może teoretycznie Ktoś znajdzie przyczynę.
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme