Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

obraz nie na cały ekran, rozciąganie obr lg fullHD w2353v-pf

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> obraz nie na cały ekran, rozciąganie obr lg fullHD w2353v-pf
Autor
Wiadomość
cbool45
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Torun

Post#1 Post autora tematu 15 Paź 2010 10:07   

Witam.
Gdyby ktoś mógł mi pomóc to byłbym wdzięczny :-). Sprawa wygląda tak: Cały czas jechałem na monitorze crt17 a ostatnio kupiłem LG Flatron w2353v-pf i podłączyłem do 5850 przez kabel hdmi-hdmi. I tu skończyła się radość gdyż obraz nie był na cały ekran tylko ucinało po 4-5cm z każdej strony.
Dowiedziałem się że to należy przestawić w ccc czyli tutaj:
Ale niestety w biosie obraz nadal jest mniejszy ale to bym jeszcze przeżył ale gorzej z tym że po ponownym uruchomieniu kompa obraz znowu jest mniejszy (tak samo sie zwęży gdy po 10minutach bezczynności wyłączy sie monitor a potem przyjde i go włączę) więc znowu muszę do ccc wchodzić. Czyżby ccc miało jakiś bug że tego nie zapamiętuje czy może naciśnięcie "apply i ok" to za mało i to sie jakoś inaczej robi?
Walka z dotykowymi guzikami monitora nic nie przyniosła, naciśnięcie 4:3 in wide a opcji do rozciągania w monitorze nie ma, można tylko przesuwać obraz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 10:07   

Powrót do góry

Gelip
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Mc-Podl.

Post#2 15 Paź 2010 10:28   

Re: obraz nie na cały ekran, rozciąganie obr lg fullHD w2353

Chyba słabo patrzyłeś bo jest opcja w monitorze OVERSCAN w opcjach HDMI - próbowałeś tej opcji?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 10:28   

Powrót do góry

cbool45
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 15 Paź 2010 11:22   

Znalazłem, troche poszerzyło ale niewiele:(

teraz to wygląda tak:

A więc chyba pozostaje za każdym razem zmienianie ustawień w ccc? A może jakieś inne pomysły?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 11:22   

Powrót do góry

Gelip
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 15 Paź 2010 11:44   

A przeczytałeś dokładnie instrukcje? W instrukcji pisze np. coś takiego:
Cytat:
UWAGA
Przed dokonaniem zmian regulacji obrazu należy zaczekać co najmniej 30 minut, aż
monitor osiągnie stabilne warunki pracy.

I Przycisk Auto/SET. Trochę to dziwne ale może faktycznie odczekaj 30 minut po włączeniu zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać w ustawieniach monitora. Ustaw w systemie rozdzielczość ekranu na 1920x1080 60 Hz
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#5 15 Paź 2010 11:56   

cbool45 - trzeciego razu nie będzie. Bezzwłocznie usuń wskazane poprzednio nieprawidłowości.

Użytkowników proszę o powstrzymanie się z odpowiedziami do czasu naniesienia przez Autora "poprawek".
Powrót do góry

cbool45
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 Post autora tematu 15 Paź 2010 22:53   

Poprawiłem post. Czy teraz jest dobrze?
A co do monitora to może system "format" potrzebuje <mysli>. A może bug w ccc lub potrzebny reinstall?
Z tym 'odczekaj 30 minut' to pewnie bzdury od producenta tak samo jak że po wniesieniu przedmiotu z zimnego w ciepłe nie powinno się od razu włączać, ale można tyle że można uszkodzić. To pewnie takie naciągane wytyczne od producenta...
Rozdzielczość mam max, i dobrą, zresztą to widać na jednym screenie a guzik auto/set nic nie daje przygaśnie na chwile i u góry wyskoczy tabliczka że to HDMI.
Powrót do góry

Gelip
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 15 Paź 2010 23:52   

Podłączałem Laptopa ASUS z wyjściem HDMI do TV LG 42LF2510 za pomocą kabla HDMI i też pamiętam że było coś nie tak z obrazem. Mam też kartę ATI w stacjonarnym z wyjściem DVI i kupiłem kabel DVI-HDMI i obraz jest super extra 1920x1080 :-) bez żadnych problemów. Sprawdź u siebie jeśli masz wyjście DVI w karcie graficznej. Umów się w sklepie że jak nie będzie działał to będziesz mógł zwrócić i oddadzą ci kasę - ja tak zrobiłem jak kupowałem taki kabel.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 23:52   

Powrót do góry

cbool45
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 16 Paź 2010 09:44   

na karcie 2x DVI , HDMI i DP a na monitorze VGA, DVI, HDMI więc czemu miałbym nie korzystać z HDMI-HDMI, chyba jeszcze się pomęczę i poszukam sposobu żeby zawsze obraz był szeroki bo kupiłem kabel hdmi i głupio żeby tak leżał.
Teraz np jak kompa uruchomiłem z hibernacji to był ok, zapamiętał że ma być szeroki hehe wiec może mu sie odmieni;;p?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> obraz nie na cały ekran, rozciąganie obr lg fullHD w2353v-pf
Strona 1 z 1