Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż
Autor
Wiadomość
madgus
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Zielona Góra

Post#1 Post autora tematu 15 Paź 2010 17:56   

HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż

Witam
Mam drukarkę HP deskjet F380. Dzisiaj napełniłam kartridże i ....drukarka cały czas wskazuje jakiś błąd. Wiem że czarny na 100 % jest dobry. Zaniosłam go do znajomego i u niego działa. Jest problem z kartridżem kolorowym. Ale to nie pierwszy raz. Zła jestem na siebie,że go napełniłem ,bo teraz nawet nie mogę drukować na czarno. :( Kiedyś był zaschnięty i było dobrze.
Ale też jak go dzisiaj umieściłam napełniony to kilka razy drukarka załapała i drukowała stronę testową z kolorem. jednak teraz NIC. U kolegi też nie działa.

Czy mogę coś zrobić aby drukarka nie brała pod uwagę koloru ,tylko reagowała na czarny??? Nie muszę mieć koloru.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 17:56   

Powrót do góry

Elekro-Net
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#2 15 Paź 2010 21:53   

Re: HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kart

Niestety mui być sprawny kadridż aby móc drukować. Może być pusty,ale mui być sprawny. Sprawdź i przeczyść styki połączenia między pojemnikiem a drukarką, może tam być coś co nie pozwala na kontakt drukarki z tuszem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 21:53   

Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

Post#3 15 Paź 2010 23:47   

Mam podobny problem z drukarką HP 930C. Niestety nawet nowy tusz ze sklepu nie działa. Mam kilka starych wyschniętych zasobników i wymiana ich lub instalacja fabrycznie nowego nic nie daje. Ciągle mam komunikat w postaci diody o braku tuszu, choć co ciekawe po instalacji nowego w opcjach drukarki pokazuje stan 100% pełny. Dotyczy to tylko koloru.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2010 23:47   

Powrót do góry

Stan-S11
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Milejów

Post#4 16 Paź 2010 10:24   

Re: Drukarka HP deskjet F 300series nie widzi kartridża z ko

W opisanej w F380 sytuacji to tylko wymiana wkładu kolorowego na sprawny technicznie pomoze rozwiązać problem. Sadzę że najlepiej kupić nowy i zatrzymać paragon zakupu.
Powrót do góry

krystian k
Specjalista - kserokopiarki
Specjalista - kserokopiarki

Miasto: Włocławek

Post#5 16 Paź 2010 19:13   

Podczas w F380 napełnienia musiałeś go uszkodzić lub wcześniej przed napełnieniem był już uszkodzony i to zbieg okoliczności ,że teraz nie działają . To normalne w tej technologii .

Co do HP 930C to super drukarka ale trzeba umieć o nią zadbać , w twoim przypadku tak na odległość to : masz brudne styki od kartridźa ale w gnieździe drukarki takie bolczyki ( teleskopy ) trzeba je wytrzeć szmatką nasączoną zmywaczem , a drugie że możesz mieć zabrudzone dwa enkodery które trzeba umyć ale samą wodą i musi działać pod warunkiem że kartridźe masz sprawne elektronicznie tzn. sprawne dysze .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Paź 2010 19:13   

Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

Post#6 17 Paź 2010 11:01   

Czyściłem wszystko już wcześniej. Niestety nic to nie dało. Tak jak pisałem, nawet wymiana na nowy kartridż nic nie dała. Drukarka w tym momencie wydrukowała stronę kalibracyjną, ale bez koloru. Po wydruku ponownie zapaliła się dioda błędu tuszu(kolor), ale stan tuszu w opcjach drukarki na kompie pokazuje 100% i 60% czarny (nie wymieniany w tej operacji).
Przyłączyłem się w tym poście do pytania madgus dotyczącym możliwości uruchomienia drukarki w takim razie na samym czarnym tuszu ?
Powrót do góry

MAREK4739
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 16 Lis 2010 15:31   

Witam jestem posiadaczem HP F380 .Miałem też problem z drukowaniem w kolorze.Napełniłem kardridż 22 oczyściłem styki, w drukarce też odpowietrzyłem i po zamontowaniu nie było wydruku w kolorze,dysze na pewno są drożne wiem bo na noc zostawiłem na papierowym ręczniku kuchennym i były rano 3 kolorowe kleksy.Oczywiście po napełnieniu zrobiłem reset chipa aby pokazywało pełen stan tuszu.Dałem sobie spokój rano kupiłem nowy wkład kolorowy
zamiennik HPXL 22 firmy TIGER i po zamontowaniu zrobiłem wyrównanie kaset,czyszczenie wydruk hmm piękne kolory.Więc sobie myślę wyjmę tą kasetę założę tą co był problem opisany powyżej mojego artykułu i bingo po wyrównaniu,czyszczeniu i wydruku obraz piękny kolorowy.

Nasuwa się wniosek muszą być jeszcze jakieś inne zabezpieczenia w drukarce które nie pozwalają korzystać długo z jednego wkładu kilkakrotnie napełnianego właśnie w ten sposób je pokonałem ale kosztowało mnie to 56zł.Na pewno któreś ze styków w kardridżu są za to odpowiedzialne jak zresetować poziom tuszu wiemy pozostaje ten problem rozszyfrować,pozdrawiam może komuś przyda się moja porada.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż
Strona 1 z 1