Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący ->HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
madgus
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Zielona Góra

madgus
Poziom 6
Post#1 15 Paź 2010 17:56  Autor tematu   

HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż

Witam
Mam drukarkę HP deskjet F380. Dzisiaj napełniłam kartridże i ....drukarka cały czas wskazuje jakiś błąd. Wiem że czarny na 100 % jest dobry. Zaniosłam go do znajomego i u niego działa. Jest problem z kartridżem kolorowym. Ale to nie pierwszy raz. Zła jestem na siebie,że go napełniłem ,bo teraz nawet nie mogę drukować na czarno. Sad Kiedyś był zaschnięty i było dobrze.
Ale też jak go dzisiaj umieściłam napełniony to kilka razy drukarka załapała i drukowała stronę testową z kolorem. jednak teraz NIC. U kolegi też nie działa.

Czy mogę coś zrobić aby drukarka nie brała pod uwagę koloru ,tylko reagowała na czarny??? Nie muszę mieć koloru.

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Elekro-Net
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Elekro-Net
Poziom 14
Post#2 15 Paź 2010 21:53    

Re: HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kart

Niestety mui być sprawny kadridż aby móc drukować. Może być pusty,ale mui być sprawny. Sprawdź i przeczyść styki połączenia między pojemnikiem a drukarką, może tam być coś co nie pozwala na kontakt drukarki z tuszem.

Czy wiadomość jest pomocna? + +1 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

kaczmarj
Poziom 19
Post#3 15 Paź 2010 23:47    

Mam podobny problem z drukarką HP 930C. Niestety nawet nowy tusz ze sklepu nie działa. Mam kilka starych wyschniętych zasobników i wymiana ich lub instalacja fabrycznie nowego nic nie daje. Ciągle mam komunikat w postaci diody o braku tuszu, choć co ciekawe po instalacji nowego w opcjach drukarki pokazuje stan 100% pełny. Dotyczy to tylko koloru.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Stan-S11
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Milejów

Stan-S11
Poziom 21
Post#4 16 Paź 2010 10:24    

Re: Drukarka HP deskjet F 300series nie widzi kartridża z ko

W opisanej w F380 sytuacji to tylko wymiana wkładu kolorowego na sprawny technicznie pomoze rozwiązać problem. Sadzę że najlepiej kupić nowy i zatrzymać paragon zakupu.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
krystian k
Specjalista - kserokopiarki

Miasto: Włocławek

krystian k
Post#5 16 Paź 2010 19:13    

Podczas w F380 napełnienia musiałeś go uszkodzić lub wcześniej przed napełnieniem był już uszkodzony i to zbieg okoliczności ,że teraz nie działają . To normalne w tej technologii .

Co do HP 930C to super drukarka ale trzeba umieć o nią zadbać , w twoim przypadku tak na odległość to : masz brudne styki od kartridźa ale w gnieździe drukarki takie bolczyki ( teleskopy ) trzeba je wytrzeć szmatką nasączoną zmywaczem , a drugie że możesz mieć zabrudzone dwa enkodery które trzeba umyć ale samą wodą i musi działać pod warunkiem że kartridźe masz sprawne elektronicznie tzn. sprawne dysze .

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

kaczmarj
Poziom 19
Post#6 17 Paź 2010 11:01    

Czyściłem wszystko już wcześniej. Niestety nic to nie dało. Tak jak pisałem, nawet wymiana na nowy kartridż nic nie dała. Drukarka w tym momencie wydrukowała stronę kalibracyjną, ale bez koloru. Po wydruku ponownie zapaliła się dioda błędu tuszu(kolor), ale stan tuszu w opcjach drukarki na kompie pokazuje 100% i 60% czarny (nie wymieniany w tej operacji).
Przyłączyłem się w tym poście do pytania madgus dotyczącym możliwości uruchomienia drukarki w takim razie na samym czarnym tuszu ?

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
MAREK4739
Poziom 2
Poziom 2

MAREK4739
Poziom 2
Post#7 16 Lis 2010 15:31    

Witam jestem posiadaczem HP F380 .Miałem też problem z drukowaniem w kolorze.Napełniłem kardridż 22 oczyściłem styki, w drukarce też odpowietrzyłem i po zamontowaniu nie było wydruku w kolorze,dysze na pewno są drożne wiem bo na noc zostawiłem na papierowym ręczniku kuchennym i były rano 3 kolorowe kleksy.Oczywiście po napełnieniu zrobiłem reset chipa aby pokazywało pełen stan tuszu.Dałem sobie spokój rano kupiłem nowy wkład kolorowy
zamiennik HPXL 22 firmy TIGER i po zamontowaniu zrobiłem wyrównanie kaset,czyszczenie wydruk hmm piękne kolory.Więc sobie myślę wyjmę tą kasetę założę tą co był problem opisany powyżej mojego artykułu i bingo po wyrównaniu,czyszczeniu i wydruku obraz piękny kolorowy.

Nasuwa się wniosek muszą być jeszcze jakieś inne zabezpieczenia w drukarce które nie pozwalają korzystać długo z jednego wkładu kilkakrotnie napełnianego właśnie w ten sposób je pokonałem ale kosztowało mnie to 56zł.Na pewno któreś ze styków w kardridżu są za to odpowiedzialne jak zresetować poziom tuszu wiemy pozostaje ten problem rozszyfrować,pozdrawiam może komuś przyda się moja porada.

Czy wiadomość jest pomocna? + +1 -
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP deskjet F380 "wyczuwa" błąd kolorowego kartridż
Strona 1 z 1