Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 16 Paź 2010 12:16
    reakter
    Poziom 9  

Witam!

Skończył mi się toner we wkładzie startowym, więc kupiłem niedawno zamiennik do ww. drukarki (dokładnie TN 2120).

Niestety, po włożeniu zamiennika drukarka go nie rozpoznała. Pisało coś w rodzaju błąd wkładu, włóż ponownie czarny toner. Jak włożę ponownie ten toner startowy, jest ok i nie pokazuje żadnych błędów (poza tym, że czasami brak tonera).

Gdzieś czytałem, że można spróbować poruszać dźwignią. Znalazłem taka jedna na wkładzie z lewej strony u dołu i przesunąłem ja w bok (do mnie) jak to mniej więcej wyglądało w tonerze startowym.

Efekty?
    Drukuje i nie pokazuje błędów, ale poziom toneru wykrywa taki gdzieś jak we wkładzie startowym, a powinien być pełny jak nowy toner.

Nie wiem też jak jest z liczba stron, czy po włożeniu nowego wkładu automatycznie resetuje liczbę stron? Mam nadal to samo, co było.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

• #2 17 Paź 2010 23:05
    mironig
    Poziom 2  

temat był juz na forum ;) poczytaj

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1313385.html#6540990

we wtorek przyjdzie mi takie urządzenie z allegro z "wykonczonym" bębnem.

Mam zamiar go tylko zresetować i drukować dalej...

ciekawe czy się uda...

moze ktoś potrafi odpowiedziec czy po wydrukowaniu przerz bęben 1200 str istnieje mozliwosc wykonania operacji resetu i dalszego drukowania ??

• #3 18 Paź 2010 09:37
    reakter
    Poziom 9  

Tyle, że ja kupiłem cały wkład, a nie sam toner...

• Pomocny post
    #4 25 Paź 2010 16:14
    mironig
    Poziom 2  

Witam ponownie.

Odebrałem drukarke o ktorej pisalem i po kilku dniach uzytkowania zauwazyłem...

zmiana tonera na nowy resetuje posiom wskazania toneru przy pomocy resetera w kasedzie. Po włożeniu nowej kasety z tonerem do drukarki i wydrukowaniu informacji o ustawieniach urzytkownika powinien sie wyswietlic cały czarny pasek obrazujący poziom toneru.

Jezeli wskazanie paska jest niskie nie musi to swiadczyc o niskiej zawartosci proszku poniewaz odczyt jest wg mnie malo precyzyjny. mozna zakleic dwa szklane oczka w kasecie i caly czas bedzie wskazywal 100 % a gdy sie skonczy bedzie to widac na kartkach w postaci niezadrukowanych miejsc ;)

zalożenie nowej kasety nie resetuje ilosci wydrukowanych stron

• #5 04 Lis 2011 12:55
    dr_grzesiek
    Poziom 1  

Witam, o jakie oczka chodzi?

Ja probuje zresetowac kasete startową TN-2110 za pomocą resetera i udaje mi się to na 2-3 strony. Po czym znowu wyskakuje komunikat Toner Life End

Po zresetowaniu pasek zuzycia tonera jest caly czarny (czyli 100%).
    Natomiast po wydrukowaniu ~2stron musze od nowa przestawiac reseter.

Jak to trzeba w koncu zresetowac na stale?

Pozdrawiam
    Grzesiek

• #6 05 Lis 2011 19:04
    reakter
    Poziom 9  

@mironig: Tak właśnie jest - tak było przy zakładaniu drugiego zamiennika, który nadal drukuje mimo tego, że drukarka pokazuje 0% :)

Z poprzednią kasetą było coś nie tak. Przestawiłem dźwigienkę jak w oryginalu, bo były jakieś problemy, nie wykrywał tonera, czy coś, ale dokładnie nie pamiętam już. Przez to nadal wykrywał jako poprzedni toner.

• Pomocny post
    #7 05 Lis 2011 22:06
    mironig
    Poziom 2  

dr_grzesiek:

nalęzy zakleić dwa przezroczyste małe kółka umieszczone po prawej i lewej stronie pojemnika na toner.

Przez te dwa kółka zostaje wysyłąne światło i na tej podstawie drukarka odczytuje stan toneru. Im wiecej światla przechodzi tym niższy poziom toneru odnotowuje drukarka.

Zaklejenie tych kółek powoduje brak przenikania przez nie światla i tym samym drukarka sądzi ze toner jest nadal pełny (można użyc tasmy papierowej lub samoprzylepnego papieru)

Po zaklejeniu należy cofnąć reseter do położenia wyjściowego i włożyc toner do drukarki, co spowoduje reset wskażnika zawartości toneru.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty