Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor LCD dla emeryta ?

Martes 16 Paź 2010 13:53 2482 10
  • #1 16 Paź 2010 13:53
    Martes
    Poziom 12  

Jestem na etapie kupna telewizora dla starszych osób (76 i 81 lat). Emeryci chcą telewizor płaski a więc Plazma albo LCD . W grę wchodzi tylko odbiornik 32" ze względu na ograniczone miejsce w którym będzie stał . Telewizor ma służyć tylko do odbioru , żaden sprzęt dodatkowy nie będzie do niego podłączany . Odległość od obserwatora do telewizora 2 - 3,5 m . Stary telewizor 26 " odbierał tylko programy darmowe na antenie siatkowej . Miejscowość to Pruszcz Gdański .
    Proszę poradźcie jaki odbiornik kupić i jaką antenę do niego dobrać (TV cyfrowa już niedługo)? Telewizor ma być generalnie prosty w obsłudze bez bajerów .
    Jestem laikiem dlatego proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne przedstawienie sprawy .
    Pierwszy mój typ to telewizor LG 32 LD450 tylko nie wiem jaka do niego antena , powiedźcie czy intuicja mnie nie myli ?

• #2 16 Paź 2010 20:30
    Kpc21
    Poziom 22  

Najpierw spróbuj podłączyć starą siatkę. Może nie będzie problemów z odbiorem, chociaż LCD i plazmy są bardziej wrażliwe na jakość sygnału.

• #3 16 Paź 2010 21:35
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Kpc21 napisał:
    Najpierw spróbuj podłączyć starą siatkę. Może nie będzie problemów z odbiorem, chociaż LCD i plazmy są bardziej wrażliwe na jakość sygnału.

Ne pytają o antenę tylko o TV.:D

Dodano po 1 [minuty]:

Martes napisał:

Pierwszy mój typ to telewizor LG 32 LD450 tylko nie wiem jaka do niego antena , powiedźcie czy intuicja mnie nie myli ?

Popatrz na prostą obsługę.

• #5 17 Paź 2010 19:51
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Witam
    ustal czy pokój jest bardzo nasłoneczniony czy nie bo lcd mają powłoki matowe lub błyszczące, a to istotne dla oglądania. Jeśli nasłoneczniony to na pewno matowy, a w ogóle to na matowym lepiej widać brak odbić zwłaszcza w dzień.

Dodano po 1 [minuty]:

Plazma jest dobra z większej odległości.

• #7 20 Paź 2010 13:53
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Przydało by się gniazdo CI do kablówki jeśli będzie.

• #8 20 Paź 2010 19:10
    matis057
    Poziom 33  

Cytat:
    Przydało by się gniazdo CI do kablówki jeśli będzie.
    Kolega jasno powiedział, że stary telewizor był tylko do telewizji naziemnej i tak pozostanie, więc po co gniazdo CI do kablówki? Szkoda płacić dodatkowo za coś co i tak nie będzie wykorzystywane.

• #9 21 Paź 2010 07:10
    Adarkar
    Poziom 15  

Kolego matis057 ten telewizor ktory proponujesz jest trefny. Trzy opisy przedmiotu w trzech roznych sklepach i lakoniczne stwierdzenie ze tuner jest. Dzisiaj jesli starsze osoby beda zyly dluzej niz 3 lata a tego nie mozna wykluczyc to musi posiadac dwa tunery analogowy i cyfrowy DVB-T z mpeg4. Bedzie ciut drozszy a moze w tej samej cenie. Wedlug kalendarza 2012 rok jest rokiem przejscia na cyfrowa telewizje naziemna i nadajniki analogowe beda wylaczane.
    Telewizor ktorego szukasz musi miec tuner analogowy i DVB-T z mpeg4. Moze posiadac powloke antyrefleksyjna. Moze byc HD-Ready.

• #11 21 Paź 2010 23:05
    AxelNext
    Poziom 38  

Proponuję SAMSUNG LE32C550 lub SONY KDL-32EX402 ... oba są OK.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme