Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Które lampki choinkowe są najmniej awaryjne i najlepsze??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Które lampki choinkowe są najmniej awaryjne i najlepsze??
Autor
Wiadomość
diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Polska

Post#1 Post autora tematu 17 Paź 2010 12:50   

Które lampki choinkowe są najmniej awaryjne i najlepsze??

Witam.Od zawsze podczas zakupu lampek choinkowych irytuje mnie pytanie które są najmniej awaryjne,najjaśniej świecą i pobierają najmniej prądu.Postanowiłem więc napisać ten temat.A więc które z tych lampek są najlepsze:
Nr1: http://allegro.pl/lampka-100-led-multicolor-620m-mocne-swiatlo-i1266061701.html
Nr2. http://allegro.pl/lampki-choinkowe-prl-1970-nie-czekaj-swiat-i1259203521.html
Nr3. http://allegro.pl/lampki-choinkowe-fiolet-i1271070373.html
Nr4. http://allegro.pl/lampki-choinkowe-ryz-400szt-20m-mix-630m-i1266062837.html

Proszę o prawdziwe odpowiedzi :) Pozdrawiam wszystkich elektrodowiczów :)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 17 Paź 2010 12:50   

Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 17 Paź 2010 13:02   

Re: Które lampki choinkowe są najtrwalsze i najlepsze?

1. Lampki LED. Bardzo duża trwałość i mały pobór mocy. Niski poziom świecenia.
2. Lampki oparte na żarówkach 5W. Bardzo jasne. Pobór mocy ok. 80W. Niestety przepalają się żarówki (jeszcze do kupienia). Łączone szeregowo, tak, że po przepaleniu jednej żarówki nic nie świeci. Trudność w lokalizacji przepalonej.
3. Tandeta. Nie ma oczym pisać.
4. Bardzo trwałe i efektowne. Używam 4 lata i nic się nie dzieje...
Powrót do góry

LuckyDj
Specjalista - oświetlenie sceniczne

Miasto: DKL

Post#3 17 Paź 2010 13:03   

Te LED były by najlepsze (kolor, pobór mocy) tylko ich przewody nie wyglądają na trwałe.
Nie zamieszczaj linków do allegro. Już lepiej opisz każde z lampek.
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 17 Paź 2010 13:05   

Re: Które lampki choinkowe są najmniej awaryjne i najlepsze?

Sądzę że w hydepark można zamieszczać linki ;) Jak nie to niech moderator upomni mnie na pw a zmienięTeż używam tych lampek ryż już 4rok i spaliły się dopiero 4żarówki.Mam zamiar zakupić sobie jakieś lampki ale nie wiem które będą najlepsze więc pytam :) Czekam na opinię reszty użytkowników

@Edit

A czy te lampki LED świecą jasno i równomiernie?
Powrót do góry

barteqqq
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: SEXU I BIZNESU

Post#5 17 Paź 2010 13:11   

nr 1 - jakoś mi się nie widzą na zielonej choince - są trwałe bo to przecież LEDy i słabo też nie świecą
nr2 - hhhm - te to raczej do muzeum na choinkę niż do domu i to za taką cenę ? ( wiem że to oldschool ale bez przesady ) - nie są trwałe , problem z zamiennymi żarówkami i o ile dobrze pamiętam jeśli spali się jedna z nich nie świeci całość :D ja bym odradził
nr3 - te też nie grzeszą jakością ( z resztą czego wymagamy od chińszczyzny :D ) są tanie, powszechne - od ok 20 listopada są w każdym markecie i w każdym możliwym kolorze- jak ktoś ma dużo cierpliwości i wolnego czasu mogą być- ale z tym że za rok i tak trzeba kupić nowe.
nr4 - na fotce wyglądają dobrze i zapewniam że na choince jeszcze lepiej ( sam mam takie :D ) dają bardzo fajną ciepłą barwę i raczej się nie psują, i swobodnie możesz je wszędzie umieścić - czy to w domu czy na zewnątrz ( kiedyś robiłem im test i zostawiłem przez rok na balkonie - był deszcz, były upały, był śnieg był mróz a te " france " dalej świecą [ przez cały rok ich nie używałem - dopiero na święta :D ] ) i pobierają stosunkowo mało prądu ok 60W- co to jest?

a najlepiej jak byś poszukał LEDów na zielonym kablu o podobnej długości jak nr4 to zaoszczędziłbyś jeszcze więcej prądu - ale same lampki są droższe.

z tego zestawu wybrałbym nr 4
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 17 Paź 2010 13:14   

Mam 2komplety lampek nr4 i jestem z nich zadowolony,ale one jak dla mnie świecą za słabo,więc najjaśniej świecą LED? I ja tych lampek nie chcę brać na choinkę tylko na balkon :)
Powrót do góry

LuckyDj

Miasto: DKL

Post#7 17 Paź 2010 13:16   

W LED najlepsze jest to, że nie tracą swoich kolorów z czasem.
Na żaróweczkach to tyko farba. Po roku, czy dwóch większość z nich będzie świecić na żółto :)
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 17 Paź 2010 13:18   

Wiem przekonałem się o tym :) Ja tam zawsze jak padną lampki choinkowe to je usiłuję naprawić. Diody LED z tego co wiem koloru nie stracą bo nie mają farby a te Nr.3 to zostawić je na święta na balkon i już mają przebicie i żarówki obłażą z kolorów.Więc najlepiej kupić lampki LED???
Powrót do góry

Dioda LED 123
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Uściszowice

Post#9 17 Paź 2010 13:28   

http://allegro.pl/lampki-choinkowe-ryz-400szt-20m-mix-630m-i1266062837.html - Te najgorsze. kable bardzo cienkie. Sam je mam 200 żarówek i kable od programatora się urwały.

http://allegro.pl/lampka-100-led-multicolor-620m-mocne-swiatlo-i1266061701.html - Te najlepsze, grube kable, niski pobór mocy długa żywotność, sam je posiadam koloru niebieskiego i jestem z nich bardzo zadowolony.
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 17 Paź 2010 13:59   

Czekam na jeszcze 3 opinie i jak najwięcej będzie poleceń lampek LED to wtedy temat LOCK.Proszę więc o ostatnie 3odp

Dodano po 25 [minuty]:

Odpowie ktoś jeszcze?
Powrót do góry

stanislaw555
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Myszków

Post#11 17 Paź 2010 16:36   

Ja polecam 2. Sam mam takie 4 komplety i chodzą już hohoho lat. Fakt. Trudno znaleźć uszkodzoną żarówkę, ale te są najtrwalsze. A reszta... szkoda gadać. Syn ma na choineczce takie lampki, ale trwalsze, dość drogie i chodzą. Żonę raz pokopały lampki podobne do 4.
Powrót do góry

barteqqq
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: SEXU I BIZNESU

Post#12 17 Paź 2010 18:04   

to gdzie łapy pcha???

a ja i tak pozostanę przy 4 bo fajnie świecą i są tanie do kupna i tanie w eksploatacji.
Powrót do góry

Manfred48
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gdansk

Post#13 17 Paź 2010 18:10   

http://allegro.pl/lampka-100-led-multicolor-620m-mocne-swiatlo-i1266061701.html

Mam je już od 3 lat (niebieskie). Używane na dworze i w domu, działają wyśmienicie. Małym problemem są "zmrożone" kable dlatego należy uważać aby zakładając je na zewnątrz nie połamać izolacji tych kabli. W domu można z nimi robić wszystko, świecą równomiernie, mają mały pobór mocy i ich wygląd jest niecodzienny.
Powrót do góry

Ad

Post# 17 Paź 2010 18:10   

Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#14 17 Paź 2010 20:05   

Nie za wcześnie na ubieranie choinki?

Ja polecam lampki ledowe. Mają ładniejsze kolory niż te żarowe (z żarówkami). Ja używam lampek kupionych za granicą (chyba niemieckie). Są świetne. Przewód super giętki, lekki i mocny, zbrojone (wzmocnione) nicią nylonową. Nigdy wcześniej nie widziałem tak porządnie zrobionych lampek choinkowych. Szukałem w polskich sklepach czegoś przynajmniej trochę podobnego, ale w moim mieście nie da się kupić nic poza tandetną rasową chińszczyzną z ciężkimi sztywnymi przewodami.
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 Post autora tematu 17 Paź 2010 21:19   

Ja choinki nie ubieram tylko sobie na ścianie wieszam aby było widno w nocy ;) Wrzuć proszę jak możesz fotkę tych lampek
Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#16 18 Paź 2010 06:11   

Jak będę w domu rodzinnym to może nie zapomnę ich wygrzebać i zrobić kilku fotek. Poza tym - niestety żeby sfotografować świecącego LED-a trzeba mieć na prawdę dobry aparat. Nie wiem co z tego będzie.
Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#17 18 Paź 2010 07:24   

Jak chcesz mieć miłe światło i koniec problemów z lampkami, to bierze te z poz.4. Mam dwa takie komplety od wielu lat i cały czas działają. Jeśli chodzi o oświetlenie, to dają najlepszy efekt. Do tego z reguły jest ich 80...100 w 4-rech sekcjach, więc efekty zmiany światła dają b.pozytywne odczucia :) .
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#18 Post autora tematu 18 Paź 2010 15:06   

Też mam te lampki nr4 ale poprostu chce coś innego co nada się na zewnątrz..
Powrót do góry

Usunięty

Post#19 18 Paź 2010 15:12   

A ja będę odmienny, i uważam że ŻADNE lampki diodowe, nie dadzą takiego klimatu, jak te z numerku dwa.

Są u mnie w domu używane na choince od ponad 20 lat, i tylko raz wymienialiśmy żarówki - 10 lat temu, bo stare zwyczajnie zrobiły się białe. A tak, to żadna się nie przepaliła.

Wkręcone nowe żarówki, i dają taką jasność, której nie dadzą lampki diodowe, na dodatek kolorowo i przyjemnie - przy okazji robiąc fajną atmosferę w pokoju. Zapasowe żarówki są nadal do kupienia.

Inna sprawa jeśli zamierzasz świecić nimi codziennie przez cały rok. Wtedy faktycznie szybko 'zarżniesz' farbę na żarówkach - wtedy diodowe.
Powrót do góry

ginger78
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Białystok/Łódź

Post#20 18 Paź 2010 17:20   

Posiadam lampki nr 2. Są u mnie co roku używane i mimo że chyba starsze ode mnie to działają rewelacyjnie.

Nr. 4 są jednorazowe :cry:
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 Post autora tematu 18 Paź 2010 17:25   

Nom niestety w lampkach nr 4 i 3 żarówki są niewymienne,ale diody mają na szczęście bardzo długą żywotność jak się nie mylę?

Dodano po 2 [minuty]:

Cytat:
A ja będę odmienny, i uważam że ŻADNE lampki diodowe, nie dadzą takiego klimatu, jak te z numerku dwa.

Są u mnie w domu używane na choince od ponad 20 lat, i tylko raz wymienialiśmy żarówki - 10 lat temu, bo stare zwyczajnie zrobiły się białe. A tak, to żadna się nie przepaliła.

Wkręcone nowe żarówki, i dają taką jasność, której nie dadzą lampki diodowe, na dodatek kolorowo i przyjemnie - przy okazji robiąc fajną atmosferę w pokoju. Zapasowe żarówki są nadal do kupienia.

Inna sprawa jeśli zamierzasz świecić nimi codziennie przez cały rok. Wtedy faktycznie szybko 'zarżniesz' farbę na żarówkach - wtedy diodowe.

Tak mam zamiar nimi świecić w pokoju cały rok w nocy.Więc najlepsze do tego będą LED-owe?? Te nr2 też posiadam i działają już z tego co wiem z opowieści rodziców od 35lat i raz tylko były wymienione żarówki bo zeszła farba,niestety farba zeszła ponownie i leżą nieużywane,ale świecą.Używam żarówek z nich do lutownicy ;)
Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#22 19 Paź 2010 09:34   

Najlepsze są chińskie kupowane w marketach po Nowym Roku na wyprzedaży nówki po 1zł/komplet (jeden komplet to 40szt żaróweczek, komplet 100 żaróweczek 2zł), zasilanie 230V, kupiłem parę lat temu pięćdziesiąt kompletów (różnokolorowe i tylko niebieskie bo żonie się podobały) , oświetlam świerczki w ogrodzie, na razie padł jeden komplet ale nie chce mi się szukać, która żaróweczka padła, mam w końcu spory zapasik nówek...
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#23 Post autora tematu 19 Paź 2010 18:31   

Gdzie można tak tanio znaleźć lampki choinkowe za 1zł?Ja się z takimi nie spotkałem
Powrót do góry

stanislaw555
Poziom 15
Poziom 15

Post#24 24 Paź 2010 10:54   

barteqqq napisał:
to gdzie łapy pcha???

Chciała najnormalniej w świecie wyłączyć z gniazdka. Na szczęście nic jej się nie stało, bo udało jej się wyszarpnąć wtyczkę z gniazdka. Taki to szmelc.
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#25 Post autora tematu 26 Paź 2010 19:41   

To jak ona to wyłączała?Wtyczka przecierz jest plastikowa.
Powrót do góry

Dioda LED 123
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Uściszowice

Post#26 04 Gru 2010 21:34   

Nr.1 - Kupiłem. Sterownik się zepsuł i wszystkie diody popaliło. Nie polecam!
Powrót do góry

diodaled123
Poziom 15
Poziom 15

Post#27 Post autora tematu 04 Gru 2010 21:41   

Dioda LED 123 napisał:
Nr.1 - Kupiłem. Sterownik się zepsuł i wszystkie diody popaliło. Nie polecam!

Oj kolego Ty to masz szczęście do lampek :D
Ja używam takich od 2 miesiecy i świecą bezawaryjnie,Niemiecka produkcja.
Powrót do góry

stanislaw555
Poziom 15
Poziom 15

Post#28 05 Gru 2010 14:36   

diodaled123 napisał:
To jak ona to wyłączała?Wtyczka przecierz jest plastikowa.

Jak wyciągała wtyczkę, ułamały się kable. Jak zobaczyłem jakie to były kable, to zrezygnowałem z kupowania następnych takich. Cieniutkie jak nie wiem co, delikatne... szkoda słów.
Powrót do góry

olopan
Poziom 3
Poziom 3

Post#29 06 Gru 2010 22:27   

Ja kupiłem nr1 ale jeszcze nie nastroiłem wiec nie wiem kiedy padną:)
A jeśli chodzi o lampki np do dzieciecego pokoju to polecam lampki(LED) na baterie paluszki dosyc długo trzymaja i nawet mocno swiecą i nic nie pokopie.
Powrót do góry

olopan
Poziom 3
Poziom 3

Post#30 07 Gru 2010 23:43   

Jeszcze jedno
Nie chciałbym zaśmiecać forum wiec postanowiłem napisac moje pytanie w tym temacie.
Dwa albo trzy lata temu kupiłem lampki choinkowe siatka kolorowe 320 szt takie jak te
http://allegro.pl/siatka-kurtyna-320-szt-bialy-kolor-taniooooooo-i1343659876.html I niestety po właczeniu do gniazdka okazało sie ze nie swieca wszystkie np swiecą tylko zielone,a niebieskie czerwone i pomaranczowe nie swieca. W lampkacj jest programator z którego wychodzi 7 kabelków, dwa idą do wtyczki aby podłaczyc kolejny komplet lampek, a 5 do lampek. kupiłem 3 takie komplety jeden jakims cudem udało mi sie naprawic ale nie wiem jak naprawic reszte. Sprawdzając próbnikiem napiecie jest wszedzie ale nie potrafie zlokalizować przerwy lub uszkodzonej lampki która mogła by spowodować nieswiecenie jednego koloru. MAcie może na to jakąś rade.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> Które lampki choinkowe są najmniej awaryjne i najlepsze??
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny