Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak?
Autor
Wiadomość
Ćwiara
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Małopolska

Post#1 Post autora tematu 20 Paź 2010 15:02   

Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak?

Niedawno wprowadziłem się na inne mieszkanie, zmieniłem przy okazji grzejnik w kuchni i łazience. Oba grzejniki KERMI, zasilane z boku (mieszkanie w bloku).
Grzejnik w kuchni grzeje bez problemu, zaś ten mniejszy (nie taki drabinkowy, lecz zwykły) w łazience zachowuje się jakby był zapowietrzony.

To znaczy, górna połowa grzejnika słabo grzeje, a dół w ogóle nic.
Próbowałem odpowietrzać z boku, zakręciłem zawór termostatyczny i po odkręceniu śruby z boku spuściłem jakiś litr wody (od razu po odkręceniu śrubki leciała woda, nie zauważyłem odgłosu powietrza).

Po tym zabiegu dolna rurka grzejnika (odpływ) zrobiła się ciepła. Zakręciłem odpowietrznik i odkręciłem zawór termostatyczny, jednak po chwili dolna rurka znów zrobiła się zimna, a grzejnik grzeje słabo tak jak na początku.

Co może być nie tak?? Nie wiem jak grzał wcześniejszy (stary) grzejnik, bo wprowadziłem się po sezonie grzewczym. Podejrzewam jednak, że u sąsiadów nade mną grzejnik działa OK, bo pionowa rurka zwrotna jest ciepła, jedynie na odcinku około 15 cm relacji pion główny - mój grzejnik łazienkowy, rurka jest zimna i nie ma obiegu. Hm.. :roll:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2010 15:02   

Powrót do góry

hilzie
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Miasto: Zielona Góra

Post#2 20 Paź 2010 15:13pomocny post - solucja   

Re: Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak ??

Powodem jest zbyt mały przepływ wody przez grzejnik. Przyczyną może być niska nastawa wstępna zaworu termostatycznego ,lub zbyt duża moc
cieplna grzejnika ,w stosunku do ciśnienia dyspozycyjnego w instalacji .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2010 15:13pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Ćwiara
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 20 Paź 2010 15:24   

Re: Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak ??

hilzie napisał:
Powodem jest zbyt mały przepływ wody przez grzejnik. Przyczyną może być niska nastawa wstępna zaworu termostatycznego ,lub zbyt duża moc
cieplna grzejnika ,w stosunku do ciśnienia dyspozycyjnego w instalacji .

Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem grzejnik zalecany przez (moc) spółdzielnię więc, więc powinien być raczej odpowiedni. Tak dla ścisłości, grzejnik jest dwupłytowy, szerokości 40 cm. Co do tych nastaw zaworu, rozumiem, że musiałby konserwator ze spółdzielni nastawić coś w samym zaworze po odkręceniu głowicy termostatycznej od grzejnika??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2010 15:24   

Powrót do góry

Samuraj
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Szczecin

Post#4 20 Paź 2010 16:22   

Re: Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak?

A pod głowicą termostatyczną nie ma przypadkiem regulacji. Może jest zdławiony :?:
Zdejmij głowicę i zrób zdjęcie zobaczymy co tam jest na zaworze ustawione.
Powrót do góry

Ćwiara
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 24 Paź 2010 08:14   

Re: Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak?

Witam ponownie!

Problem rozwiązany, dziękuję za rady. Okazało się jednak, iż hilzie miał rację.
Grzejnik był zbyt bardo zdławiony na zaworze. Głowica jest firmy Valvex, zaś zawór to ZT 22. Wiem, że są specjalne klucze do tych zaworów, jednak udało mi się malą "żabką" uchwycić lekko część zaworu i przekręcić w lewo. Teraz grzejnik grzeje prawidłowo, nie ma też żadnych przecieków, więc chyba tak zostawię, tym bardziej, że głowicy w zasadzie tam nie używam i grzejnik pracuje cały czas.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Grzejnik - nie grzeje - co jest nie tak?
Strona 1 z 1